Mücevherat kadın modasının önemli bir parçasıdır. Altın, gümüş, antika, inci, pırlanta gibi çeşitli takılar her zaman güzelliklerin kalbini kazanmıştır. Bunlar arasında Altın Tapınak Takı Tasarımları bugünlerde daha popüler hale geliyor. Tapınak tasarımı altın takılar, ilk aşamada Hindistan’ın güney kesiminde ünlüydü, ancak şimdi tüm Hindistan’da ve yurtdışında kabul ediliyor..

altın tapınak mücevher

İnanılmaz Koleksiyonla Altından Güzel Tapınak Takı Tasarımları:

Tapınak tasarımı altın takılar çoğunlukla Hint Kültürünün Tanrı ve Tanrıçasından esinlenmiştir. Resimlerle birlikte birkaç harika altın tapınak mücevher modeline bir göz atalım.

1. Kundan Altın Lakshmi Kolye:

Kundan Altın Lakshmi Kolye

Bu, altın tapınak mücevher tasarımı listesindeki başyapıtlardan biridir. Kolye, Kundan ve deniz incileri ile güzel bir şekilde tasarlanmıştır. Kolye, zenginlik tanrıçası Tanrıça Lakshmi’nin bir görüntüsü ile güzel bir şekilde yapılmıştır. Bu şaheser çoğunlukla Güney’deki lüks düğünlerde giyilir..

2. Radha Krishna Kolye Kolye:

Radha Krishna Kolye Kolye

Bu güzel kolye yassı pırlanta, yakut, zümrüt ve deniz incileri kullanılarak yapılmıştır. Kolye, yanlarında iki tavus kuşuyla birlikte flüt müziğinin keyfini çıkaran Radha Krishna’ya bir bakış atıyor. Bu kolye, sevgi ve saflığın bir işaretidir. Bu altın tapınak mücevher tasarımı Banaras, Goulding ve Vrindavan’da yaşayan insanların favorisi..

3. Basit Tapınak Mücevher Tasarımı:

Basit Tapınak Takı Tasarımı

Bu en basit altın tapınak mücevheridir. İnanılmaz ağır küpelerden oluşan basit bir altın zincir seti. Kolye, ayakta duran bir Lord Krishna idolü ile süslenmiştir. Günlük kullanımda tek başına da takılabilen bu sade kolyeyi düğünlerde ve dini törenlerde küpelerle takmak göz alıcı olacaktır..

4. İnci Lakshmi Kolye:

altın-tapınak-mücevher-tasarımları-inci-lakshmi-kolye

Bu, altın ve inciden yapılmış eşsiz bir tapınak mücevher tasarımıdır. Bu, güzel beyaz pırlantalar ve deniz incileriyle süslenmiş 22 ayar altından pachi bir kolye. Ortada bereket ve zenginlik yağdıran bir Tanrıça Lakshmi kolyesi var. Bu şaheser çoğunlukla dini işlevlerde, özellikle de Diwali’de görülür..

5. Antik Nakşi Haram Kolye:

altın-tapınak-mücevher-tasarımları-antik-nashi-haram-kolye

Zarafet veren harika bir kolye, bayramlarda en çok takılan kolyedir. Tanrıça Lakshmi ile son derece etkileyici pozunda Lord Vishnu’nun idolünü güzelce kabartıyor. Yanlarında, kalın haram zinciri, iki fil ve kolyenin altında asılı birkaç top ile başlar..

6. Lakshmi Kasu Kolye:

lakshmi-kasu-tapınak-kolye

Bu çekici altın tapınak mücevherinin kendisine bağlı üç kolyesi var. Kolye yakut, zümrüt, inci ve düz beyaz elmaslarla süslenmiştir. Son uzun kolye, Tanrıça Lakshmi Kasu’dan yapılmıştır..

7. Polki Tapınağı Kolyesi:

polki-tapınak-kolye

Bu inanılmaz bir altın tapınak mücevheridir. Tasarım o kadar güzel ki herhangi bir bebek pembesi ağır Saree’ye uyuyor. Dini işlevler ve düğün işlevleri için şık ve çekici bir görünüm verir. Güzel yakutlar ve domuz eti ile süslenmiştir. Kolye, Shesh Naag’ın altında poz veren Lord Vishnu’nun görüntüsünü yüceltiyor.

8. Gelin Tapınağı Kolye:

altın-gelin-tapınak-kolye

Güney Hintli gelinlerin altın tapınak mücevherleri taktığı çok görülüyor. Bu çok güzel bir kolye. Nakshi tavus kuşu ve Tanrıça Lakshmi ile dekore edilmiştir. Lakshmi Haram, Lakshmi bankacılığı ve Lakshmi Vaddanam’ın bir birleşimidir. Geline harika bir zarafet verir.

9. Tanrıça Motifli Kolye:

altın-tapınak-mücevher-tasarımları-motif-kolye-tanrıçalı

Bu tapınak tasarımlı altın takı, 22 ayar altından yapılmış kolye, tavus kuşu motifleri ve Tanrıça Lakshmi’nin bir kolyesiyle süslenmiştir. Bayramlarda ve düğünlerde yapılır..

Kadınlar daha çok güzel takı tasarımlarına, özellikle de altın takılara ilgi duyuyor. Ayrıca favori Tanrı kolyenizi sevdiğiniz kolye tasarımıyla sabitleyebilirsiniz. Öyleyse harika altın tapınak takıları yapın veya seçin ve bu sezon gözleri ve kalpleri çekin.