Herkes Hindistan’ın farklı dinlerin, kültürlerin ve halkların ülkesi olduğunu bilir. Ancak daha fazla dikkat çeken şey, güzel mücevherlere olan bitmeyen aşktır. Meenakari takıları sade boncuklu kolye ve benzersiz tasarımlarla tasarlanmıştır. Meenakari mücevher tasarımı, kişinin altına olan sevgisini yeniden alevlendiren sanatsal benzersiz bir tasarım yaratır..

Meenakari mücevherleri

Birçok insan, tapınaktan ilham alan tüm mücevherlerin tanrı ve tanrı tasvirlerine sahip olduğunu düşünür. Bu Meenakari mücevher koleksiyonundaki her desen, insanlardan ilham almıştır. Bu tasarımlar ayrıntılıdır ve yeşil ve kırmızı renklerde yarı değerli taşlarla süslenmiştir. Kıyafetleriniz için size en geleneksel görünümü verecektir..

Meenakari İş Takı Tasarımları:

Muhteşem Meenakari eserleri ile bu mücevherleri kullanarak önemli ölçüde etkilenin.

1. Meenakari Mücevher Seti:

meenakari-mücevher-tasarımları-meenakari-takı-set

Meenakari mücevherleri kalıtsal bir zanaattır ve yabancıların zanaat hakkında herhangi bir bilgi edinmesine izin verilmesi nadirdir. Meenakari altın takılarında altın, mineyi daha iyi tuttuğu için bu takıları yapmak için geleneksel olarak kullanılmıştır. Koyu yeşilimsi renkte emaye kaplı bu Meenakari mücevher seti, göz alıcı bir görünüm kazandırıyor. Tavus kuşu tasarımı, bu tür Meenakari mücevher tasarımlarını yapmak için en yaygın şekilde kullanılabilir..

2. Meenakari Küpe Tasarımı:

meenakari-mücevher-tasarımları-küpe-tasarımı

Moda söz konusu olduğunda, sizi şık ve hepsinden uzak tutmanın birçok yolu vardır, popüler bir yol da güzel bir çift küpe satın almaktır. Bu Meenakari küpelerini takmak, kalabalığın içindeyken kulaklarınız için mükemmel bir görünüm sağlar. Hiçbir aksesuar, mükemmel bir küpenin yaptığı kadar kıyafet üzerinde fark yaratmaz; Bu küpeler beyaz inciler ve altın tonlu taşlarla zarif bir tavus kuşu olarak tasarlanmıştır..

3. Meenakari Bilezikler:

meenakari-mücevher-tasarımları-meenakari-halka

Meenakari takı tasarımları, düğün koleksiyonu olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Gelin baştan ayağa zarif mücevherlerle süslenir. Meenakari tasarımlı bilezikler, çiçek tasarımı ile yapılmıştır ve küçük inci vuruşları içerir. Kenarlarındaki çiçek desenleri ile tasarlanan bilekliği almak, daha trend bir görünüm sunduğu için her türlü duruma mükemmel uyum sağlayacaktır..

4. Meenakari Tasarım Kolye:

meenakari-mücevher-tasarımları-meenakari-tasarım-kolye

Günümüzde, Meenakari iş takıları hem gelinler hem de diğer ara sıra amaçlar için uygundur. Kolyeler, düğün koleksiyonundaki en popüler süs eşyalarıdır. Bu kolye üç renklidir ve minik vuruşlarla süslenmiştir, karmaşık ve mükemmel tasarımlar bu kolyeyi takarken en geleneksel görünümü verecektir..

5. Meenakari Tasarım Halhal:

meenakari-mücevher-tasarımları-meenakari-tasarım-halhal

Genellikle bazı kabilelerde, kocalar eşlerine, halhallar hareket ettiklerinde melodik bir ses verdiği için ayak zilleriyle birlikte halhal hediye ederler. Bu çok renkli halhal, yıpranmış insanlara geleneği ve en değerli görünümü veren kahverengi, yeşil ve altın tonlarıyla emaye edilebilir..

6. Meenakari Yüzük Tasarımı:

meenakari-mücevher-tasarımları-meenakari-yüzük-tasarımı

Bu Meenakari yüzüğünü takmak, kullanıcının güzelliğini artıracaktır. Yüzüklerin tasarımları geleneksel görünümü verecek şekilde yapılmıştır. Düğün süsü koleksiyonlarının çoğu, özellikle bu Meenakari mücevheri ile seçildiğinde, her yaştan insan tarafından tercih edilir..

7. Meenakari Bel Anahtar Zincirleri:

meenakari-mücevher-tasarımları-meenakari-bel-anahtar zincirleri

Meenakari bel anahtar zincirleri farklı renk, boyut ve tasarımlarda mevcuttur. Bu bel zincirleri değerli taşlar, inciler, simler ve vuruşlar gibi her türlü malzeme ile süslenebilir..

8. Meenakari Kolçak Tasarımı:

Meenakari Kolçaklı Tasarım8

Kolçaklar, özellikle gelinlerin düğün anında güzelliğini gösterecek en güzel parçalardır. Bu kolluğu takmak onları daha parlak ve güzel yapacak.

9. Meenakari Burun Halkası Tasarımı:

meenakari-mücevher-tasarımları-meenakari-burun-halka-tasarımı

Eski zamanlardan beri insanlar hem sağlıklı oldukları hem de yüzlerini daha çekici hale getirdiği için burun halkası takmayı alışkanlık haline getirmişlerdir. Meenakari burun halkasını takan kadınlar güzelliklerini kişiselleştirecekler. Bu burun halkaları tüm dünyada en seçkin koleksiyon olmaya devam ediyor..

Gerçekten de Meenakari, desenleri ve Motifleri önceden yapılmış kanallara ve Oluklara elle boyandığı için emaye sanatıdır. Genellikle, bu Meenakari Mücevher tasarımını giymek size genel bir altın ve camsı doku verecektir. Evet, dışarıda istediğiniz yüzeyi giyebilirsiniz! Bu mücevherler, değerli taşlar ve diğer bazı değerli taşlar kullanılarak yapıldığından, görünümünüzü ve kişiliğinizi geliştirecektir. Bu tasarımlar, kullanıcısı ile asla yanlış gitmeyecek. Çevrimiçi siteleri ziyaret ederek sayısız tasarım elde edebilirsiniz, ancak sizi güzel ve zarif kılan benzersiz olanı aldığınızdan emin olun..

Dünyanın başka hiçbir yerinde görülmemiş eşsiz ve güzel tasarımları ortaya çıkaran sayısız hanedan ve hükümdarın karışımına sahip Meenakari Mücevher tasarımları ile deneyin.!