Tapınak mücevherleri, Hindistan zanaatkarlarının en eski geleneksel sanatıdır. Tapınak mücevherleri ilk olarak Hint kültürünün Tanrı ve Tanrıçaları için yapılmıştır. Daha sonra klasik dansçılar süsleri dans kostümlerinin bir parçası olarak giymeyi kabul ettiler. Uzun tapınak kolyeler ve bilezikler vb. Bharatnatyum ve Kuchhipudi dansçıları tarafından yaygın olarak kullanılmıştır..

antik tapınak mücevherleri

Yavaş yavaş Hindistan’daki tüm kadınlar onları giymeyi severdi. Ve bugün tüm yabancı ülkeler kendileri için tapınak mücevherlerine sahip olmayı çok seviyorlar..

Antik Tapınak Mücevherlerinin Farklı Türleri:

Tapınak takıları satın almaya geldiğimizde. Antik tapınak takıları, altın ve gümüş hazineleri arasında en iyisidir. Burada antik tapınak mücevherlerinin bazı güzel ve harika benzersiz tasarımlarına sahibiz..

1. Antik Tapınak Mücevher Kolyesi:

antik-tapınak-takı-antika-tapınak-takı-kolye

Bu tapınak mücevher kolyesinin eski bir tasarımıdır. İşin güzelliği, doğruluk ve sıkı çalışma ile yapılan ince işlerde görülebilir. Kolye ortadaki kolye ucu tanrıça sembolleri ile yapılmıştır ve kolyenin diğer ekleri ile aynıdır..

2. Antik Tapınak Takıları Açık Vidalı Bilezikler:

antik-tapınak-takı-antik-tapınak-takı-açık-vida-bilezikler

Bunlar tapınak mücevher tasarımlarının bilezikleridir. Burada tapınak mücevherlerinin antik tasarımını güzel bir eser haline getirmek için ginni madeni paraları kullandılar. Ginni madeni paralarının basit tasarımı, giyinmenize zengin bir etki katar..

3. Tapınak Takılarında Antik Kolye:

antik-tapınak-takı-antika-kolye-tapınak-takı

İşte, çivili yakutlar ve zümrütlerle altınla güzelce oyulmuş bir kolye setinin harika bir tasarımı. Kolyenin antik tasarımı tapınak takılarının en güzel örneğini veriyor. Kolye, daha çok elmas görünümlü altın üzerine yapılmıştır.

4. Tapınak Tikka’da Eski Bir Eser:

antik tapınak

Burada altın tapınak takı tasarımında yapılmış bir gelin tikkasını görebilirsiniz. Tikka üzerindeki çalışma, altın yakut ve inci işlemeli elmaslarla yapılır. Harika bir sanat eseri. Tapınak takıları evlilikler için kullanılır; gelin normalde sadece tapınak takıları için gider.

5. Bir Tapınak Takı Bel Kemeri:

antik-tapınak-takı-tapınak-takı-bel-kemeri

Burada antik tapınak takılarının özgün tasarımına sahip bir bel kemeri var. Ustaların harika bir eseri. Bel kemeri, geleneksel bir görünüm kazandırmak için tamamen tanrı sembolleriyle yapılmıştır. Güney Hindistanlı kadınlar çoğunlukla diğer kadınlara göre daha çok bel kemeri takarlar. Düğünleri ve klasik dansçıları, tapınak tasarımlarının bel kemerlerini takarlar..

6. Nakşili Geleneksel Antik Jhumka:

antik-tapınak-takı-geleneksel-antik-jhumka-nakshi ile

İşte Hintli ustalar tarafından yapılan geleneksel nakshikaamlı jhumkalar. Jhumkalar, tapınak antik mücevherlerinin mükemmel bir örneğidir. Jhumkalar yakut zümrütler ve asılı incilerle güzelce taşlanmıştır. Giyinmenize etnik bir etki verecekler..

7. Bajuband Antik Tapınak Takıları:

antik-tapınak-takı-baajuband-antik-tapınak-takı

Bajuband, kolun üst kısmına takılan bir bilezik çeşididir. Bu bir bajubandın güzel bir eseridir. Burada bajuband güzelce tasarlanmış ve tanrısal tasarım üzerine yakut ve zümrütlerle süslenmiştir. Tanrı ve tanrıçalara bajubandlar sunuluyordu. Şimdi kadınlar bile genellikle onları giyiyor.

8. Antik Tapınak Takılarında Broşlar:

antik-tapınak-takı-broşlar-antik-tapınak-takı

İşte birçok kadının sarilerine taktığı bir tapınak takı tasarımında yapılmış bir sari iğnesi. Bu, tapınak mücevherlerinin özgün bir geleneksel tasarımıdır. Broşlar birçok tasarım ve metalde gelir. Genellikle sarileri sabitlemek için kullanılır.

9. Tapınak Takı Tasarımlı Saç Tokası:

antik-tapınak-takı-tapınak-tasarlanmış-saç tokası

Saç tokaları da tapınak mücevherlerinin güzel çalışmasıyla tasarlandı. Geleneksel takı çalışmaları düğünlerde çok sevilir. Klasik dansçılar ve Hintli gelinler düğünlerinde ve danslarında saç broşları kullandılar..

Yani burada güzelce oyulmuş ve antik antik tapınak mücevherleriyle süslenmiş birçok mücevher tasarımımız var. Altın, gümüş ve diğer metaller ile tapınak tasarımları ile yapılan kolyeler, gelinlik takımları, tikka, bilezikler, bajubandlar, saç tokaları ve broşlar vb. daha birçok süsümüz var..