Antik mücevherler, insan toplumunun evriminde geçmiş bir dönemi veya bir zaman dilimini temsil eden mücevherlerdir. Antik kelimesi eski zamanlardan veya eski günlerden anlamına gelir. Antika mücevherler, ailede nesilden nesile görev bilinciyle aktarılır ve aslında büyüklerin mücevher şeklinde kutsamalarıdır..

antika mücevher

Bu mücevher parçaları aile duygularını taşır ve onlara bağlı bir miras değeri taşır. Antika mücevherlerin yapımı ve işçiliği eşsizdir ve bu mücevher parçalarına bakmak insanı büyüleyecektir..

Resimli Antika Süs Çeşitleri:

Antika giymek bize asil bir his verir. En iyi 25 antika mücevher tasarımına bir göz atalım.

1. Gelin için Antik Altın Kolyeler:

Gelin İçin Antik Altın Kolyeler

Altın, eski zamanlardan beri son derece popüler olan, her zaman yeşil kalan bir metaldir. Eski zamanların kralları ve kraliçeleri altından yapılmış kolyeler ve diğer takılar takarlardı. Altın, sınıf, zarafet ve kraliyet soyunun simgesidir. Bu nedenle antika kolyeler saf altından yapılırdı ve yapılma biçimleri olağanüstüydü. Bu tür antika altın kolyeler, düğünlerde veya herhangi bir hayırlı vesileyle takılabilir ve sizi eterik bir güzellik gibi gösterebilir..

2. Kızlar için Antik Polki Taşlar Takı:

Kızlar için Antik Polki Taşlı Takı

Polki, temelde mücevher yapmak için daha fazla kesmeden çıkarılan kesilmemiş elmaslardır. Polki taşları içlerinde o ham görünüme sahiptir ve bu nedenle değer söz konusu olduğunda pahalı taraftadır. Polki takıları asırlık krallarımız, imparatorlarımız ve onların kraliçeleri ve çocukları tarafından süslenmiştir. Polki bu nedenle yadigarı mücevherlerin bir parçasıdır ve içlerinde bitiş için eşsiz bir değere sahiptir..

3. Özel Amaçlı Antik Kundan Takımları:

Özel Amaçlı Antik Kundan Takımları

Kundan, düğünler ve diğer geleneksel günler için altın tasarımlarda çok popüler ve önemli bir mücevher. Geleneksel Rajasthani mücevherlerinin bir şeklidir. Kundan takıları yeşil, bordo veya kırmızı pahalı taşlar ve altın pırlantadır. Antika Kundan altın takılar bir kadının gelin görünümünü tamamlıyor. Antika Kundan takıları yaparken çok fazla emek ve işçilik söz konusudur..

4. Altın Antik Tapınak Takıları:

Altın Antik Tapınak Takıları

Tapınak tasarımı antika altın takılar, antika takı tasarımlarına en son ve yeni girenlerdendir ve bu cennet gibi görünen mücevher parçaları nefes kesici güzelliktedir. İnsanlar bilezikler, kolyeler, bilezikler, zincirler vb. içinde tapınak tasarımı altın takılar sergiliyorlar. Lord Krishna gibi Tanrıların görüntüleri var; Tanrıçalar Lakshmi, Devi vb. Her kadında o Tanrıça görünümü için güzel bir hassasiyetle hazırlanmışlardır..

5. Kadınlar için Antik Yakut Kolye Seti:

Kadınlar için Antik Yakut Kolye Seti

Antika takı yapımında yakut taşları çokça kullanılmıştır. Yıllar önce yapılan takılarda yeşil ve kırmızı renklerde çok sayıda değerli taş kullanılmış ve bu sonsuz hissi takıya vermiştir. Antika görünüme sahip yakut ve altından yapılmış kolyeler ve jhumka setleri, bu geleneksel düğün görünümü için mükemmel olabilir. Antika kolyeler, ağır oldukları için boyunda hoş bir düşüşe sahiptir ve bu nedenle geleneksel giyim ile eşleştirildiğinde iyi görünürler..

6. Kraliyet Antik Lakshmi Kolyeler:

Kraliyet Antik Lakshmi Kolyeler

Tanrıçaların süslemeleri veya tanrıça Laxmi veya zenginlik tanrıçası figürünün kabartması artık çoğu antika mücevherin bir parçası. İnsanlar ruhsal olarak hizalanmayı severler ve bu nedenle mücevherlerinde de her zaman maneviyatla bağlantı kurabilmeleri için tanrı ve tanrıça figürleri bulunur. Bu muhteşem tapınak tasarımlı antika mücevherlere bir bakış, dizleri çökertecek ve mücevherlere hayran kalmaya başlarsa kelimeler yetersiz kalacak..

7. Altın Geleneksel Antik Jhumkas:

Altın Geleneksel Antik Jhumkas

Jhumkas, kadın söz konusu olduğunda antika mücevheratta en çarpıcı ve zarif olanlardan biridir. Bunlar, başka bir aksesuar olmadan bağımsız olarak eşleştirilebilen mücevher parçalarıdır. Jhumkas altın, iş, taş, desen vb. ile bu geleneksel ama antika görünüm için mükemmeldir. Bir kişinin mücevher koleksiyonunda olması gereken bir şey ve jhumkaların modası asla geçmeyecek. Herhangi bir etnik giyim ile eşleştirin ve bir tanrıça gibi olacağınızdan emin olabilirsiniz. Benzer şekilde elmas, yakut zümrüt ve değerli taşlardaki antik jhumkalar da çok popülerdir..

8. Gümüş Antik Kolyeler:

Gümüş Antik Kolyeler

Antika mücevherlerden bahsetmişken, gümüş çok geride bırakılamaz. Konu antika mücevher olduğunda, hem altın hem de gümüş eşit derecede önemli katkılardır. Oksitlenmiş haliyle gümüş; antika mücevher yapımının bir parçasını oluşturur. Oksitlenmiş gümüş kolyeler, geleneksel el dokuma giyim, sare, etnik giyim vb. ile birleştirilebilir. Aynı zamanda hem dünyevi hem de modaya uygun görünürler..

9. Antik Madhuban Gümüş Jhumkas:

Antik Madhuban Gümüş Jhumkas

Jhumkis veya jhumkas, aynı zamanda hem modaya uygun hem de etnik görünüyor. Tüm zamanların en çok tercih edilen bağımsız takılarından biri de jhumki olabilir. Madhubhan’dan ilham alan tasarımlara sahip oksitlenmiş gümüş, antika gümüş takıların bir parçasıdır. Giyildiğinde o güzel görünümü veren oksitlenmiş gümüş nedeniyle siyahımsı bir dokunuşa sahip.

10. Antik Manşet Bilezik:

Antika Manşet Bilezik

Manşetler, bir tarafı açık desende giyilebilen bileziklerdir. Bir taraftan açılabilir ve kapatılabilirler. Onlar sıradan ince zincirli bilezikler değiller ama çok kalın ve biraz da ağırlar. Bu günlerde çok popüler olan manşetler eski zamanlardan beri de popüler olmuştur. Antika oksitlenmiş manşetler karmaşık tasarımlara sahiptir ve ayrıca bu antika hissi vermek için kenarlarından sarkan küçük gümüş boncuklara sahiptir. Bu manşetlerdeki oksitlenmiş gümüş, ellere hoş bir görünüm verir.

11. Kadınlar için Antik Altın Sikke Kolye:

Kadınlar için Antik Altın Sikke Kolye

“Kaasumaala” olarak da bilinen madeni para kolyeler: Kaasu madeni para/para anlamına gelir ve Maala zincir/kolye anlamına gelir, çağlardan beri antika mücevherlerin bir parçası olmuştur. Hindu kutsal metinlerine göre tanrıçalar bu süsleri takarlardı. Bu antika madeni para kolyelerin ön yüzünde Tanrıça Laxmi’nin (zenginlik tanrıçası) bir kolye veya uzun bir zincir oluşturmak üzere güzel bir şekilde birleştirilmiş görüntüsü olan küçük yuvarlak madeni paralar vardır. Bu antika madeni para zincirleri, geleneksel dans gösterileri, geleneksel giysiler, bayram kıyafetleri vb. ile çok iyi gider..

12. İncili Antik Altın Takılar:

İncili Antik Altın Takı

İnciler ten rengi, yaşı vb. ne olursa olsun her kadında güzel görünür. Antik mücevherlerde altın tabanlı taşlar olarak pırlantalı inciler kraliyet, ihtişam, sınıf ve güzelliğin simgesidir. Bu güzel ve ağır işlenmiş inciler ve pırlanta mücevher setleri, kraliçeler, prensesler mücevher koleksiyonunun bir parçası olarak antik çağlardan beri oradadır ve kraliyet yadigarı ve soyunun bir parçasıdır. Bu değerli şeylerle antika takılar takmak, kraliyet mirasının kanıtıdır..

13. Güzel Antik Pırlanta Kolyeler:

Güzel Antik Pırlanta Kolyeler

Elmaslar, çağlardan beri kralları, kraliçeleri, prensleri, prensesleri süsleyen çok eski zamanlardan beri oradadır. Elmaslar, kendilerine bağlı bir değeri olan taşlardır. Antika nesiller tarafından verilen herhangi bir şey olduğundan, antika bir pırlanta kolyenin değeri yalnızca katlanarak artacaktır. Bu klasik antika el yapımı pırlanta kolyelere sahip olan herkes gerçekten yetenekli bir ruhtur. Kolyenin yapılış şekline bir bakış, mücevherler hakkında çok şey anlatıyor.

14. Antik Yaprak Kolye Takı Seti:

Antik Yaprak Kolye Takı Seti

Bu geleneksel Kerala tarzı yaprak desenli kolye Palakka olarak bilinir. Antik yaprak kolye, üstünde kırmızı yakut bulunan küçük yeşil pahalı taşlardan yapılır ve daha sonra güzel bir şekilde işlenerek bir kolye veya zincir haline getirilir. Bunun da aynı desende eşleşen küpe seti var. Bunlar, daha iyi Kerala sari olarak bilinen altın kenarlıklı geleneksel beyaz sari ile çok iyi gider. ona çok değer katıyorlar.

15. Altın Güney Hindistan Antik Mücevherat:

Altın Güney Hindistan Antik Mücevherat

Güney Hindistan’dan gelen mücevher tasarımları benzersizdir ve diğer tasarımlardan ve antika mücevher tasarımlarından çok farklıdır. Kesimler, tasarımlar, yapım ve desenler çok farklı ve göz alıcı ve insan sadece mücevher parçasına bakarak büyüleniyor. Pırlantaların kalitesi, parıltısı, parıltısı ve tasarım ve mücevherlerin yapısı nefes kesicidir ve bu mücevher parçalarını takan kişi muhteşem görünür..

Bu güney Hindistan pırlanta mücevherleri yadigarı olabilir ve antika değeri için pırlanta ve yakut çivili olabilir. Düğünlerde ve evliliklerde çokça kullanılan bu takılar evlilik sırasında veya sonrasında gelecek nesillere aktarılıyor..

16. Hint Antik Altın Bilezik:

Hint Antik Altın Bilezik

Eller için en önemli ve en zarif takılar bileziklerdir. Mücevher denilince bilezikler çok önemlidir. Antika altın bilezikler ağırdır ve bakması çok benzersizdir. Karmaşık tasarım çalışması, yapılan pahalı taş işçiliği, bileklikte saf altın kullanımı, bileziğin antika değerli bir bileklik olarak sınıflandırılmaya değer olduğunun kanıtıdır. Hindu düğünlerinde geline antika bilezik vermek çok önemli bir gelenektir..

17. İncili Miras Hint Zümrüt Bilezikler:

İncili Miras Hint Zümrüt Bilezik

İnci ve zümrütlü antika takıları anlatmaya kelimeler yetmez. Beyaz/kırık beyaz peraller ve yeşil zümrütler bir mücevher parçası haline getirildiğinde büyüleyici görünüyor. Bunlarla yapılan bilezikler dünyanın dışında olabilir ve akıllara durgunluk verebilir..

18. Aytaşı Antik Pırlanta Yüzük:

Aytaşı Antik Pırlanta Yüzük

Aytaşı ve gül kesim pırlantalarla yapılmış Viktorya tarzındaki antika pırlanta yüzükler parlak ve kraliçe gibi görünüyor. Yüzükler her zaman el hareketleriyle ifade etmek için kullanılmıştır. Bu antika pırlanta yüzükleri takmak kişiliği bir bütün olarak büyütebilir..

19. Antik Bel Zincirleri:

Antik Bel Zincirleri

En moda trendlerden biri, daha çok kamarbandh olarak bilinen bel zincirleridir. Kadınlar, altın, gümüş ve ağır metallerden yapılmış bel zincirlerini yoğun bir şekilde sergiliyorlar. Antik bel zincirleri son derece muhteşem ve bir kadında harika görünüyor. Giysilere farklı bir his ve görünüm için asma, taş, katman vb. ile güzel bir bitişe sahipler. Antika bir bel zinciri kullanmanın en iyi yolu geleneksel giyim ile takım oluşturmaktır..

20. Kızlar için Tasarımcı Antika Kolçaklar:

Kızlar için Tasarımcı Antika Kolçaklar

Kolçaklar, geleneksel giyim, etnik giyim ve sarelerin yanı sıra kot pantolonlu kolsuz etnik üstlerle çok moda. Ancak antika pazıbentler bu geleneksel görünümü tamamlamak içindir. Antika mücevherlere sahip güzel bir gelin, sadece o mükemmel gelin görünümünü tamamlamak için antika bir kolluğa ihtiyaç duyacaktır. Son derece çarpıcı görünüyorlar ve bu eşsiz antika pazıbentleri sergilemeye karşı koyamazsınız..

21. Antik Bileklik Bileklik Mücevherat:

Antika Bileklik Bileklik Mücevherat

Kadın takıya hayır diyemez, antikaysa kesinlikle hayır diyemez. Antika bileklikler, giydiğiniz her zaman görünümünüzün en önemli noktası olabilir. Bilezik kadar bileklik takıyormuş hissi de veriyorlar. Antika mücevherlerdeki doğal parlaklık nedeniyle bileklerde çarpıcı görünüyorlar..

22. Gençler için Antik Altın Gerdanlıklar:

Gençler için Antik Altın Gerdanlıklar

Chokers, o tanrıça görünümü için özel kesim pırlantalara sahip değerli ve yarı değerli taşlardan cennet gibi görünen kolyelerdir. Yakut, zümrüt, safir vb. pırlantalar, chokerlar için klasiktir ve görünüm birçok gelin ve hatta birçok ünlü tarafından gösterişlidir. Beyaz pırlantaların ışıltısı ve değerli taşların şık görünümü tek bir ağır mücevher setinde bir araya geliyor..

23. Altın Antika Kadas:

Altın Antika Kadas

Kadas, tek veya ikili takım olarak giyilen büyük kalın bileziklerdir. Kadalar, eve yeni bir gelin geldiğinde de nesilden nesile aktarılır. Aslında nesillerden beri ailede olan bileziklerdir. Bu nedenle antika kadalar, duygusal değeri olan çok önemli mücevher parçalarıdır..

24. Antik Yakut Tavus Kuşu Gerdanlıkları:

Antik Yakut Tavuskuşu Gerdanlıkları

Yakutun parlak renkleri ve tavus kuşunun muhteşem renkleri bir gerdanlıkta zekice yakalanmış; sadece hayal et; ve bu antika mücevher gerdanlığına kimse hayır diyebilir mi? Altının, tavus kuşu desenli yakutların ve kolyenin üzerindeki renklerin o ışıltısı, ışıltısı ve ışıltısıyla cennette yaratılmış gibi görünüyorlar..

25. Güzel Antika Uzun Zincirler:

Güzel Antika Uzun Zincirler

Uzun zincirler antika takılarda oldukça popülerdir. Kolyeler olarak büyük tapınak tasarımları, kolyeler olarak Tanrıça/Tanrılar resimleri ile saf altından olabilirler. Ayrıca ek antika kaplama için elmaslar, Kundan işleri, Polki işleri de yaptırabilirler. Antika mücevherleri vurgulamak için güzel el dokuma kıyafetleri ile giyilebilirler..

Antika takı tasarımları diğerlerinden farklı ve klas olan, çok kıymetli ve değerli olanlardır. Antika mücevherler şüphesiz pahalıdır, ancak görünüşünüzü dönüştürme biçimleri bu zarafet, çekicilik ve güzellikle eşsizdir. Düğünler, özel günler, festivaller vb. için mükemmeldir. Antika takılar, takı dolaplarında mutlaka bulunmalıdır..

Görüntü Kaynakları: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25.