Dhyana Mudra – Meditasyon Hareketi:

Dhyana Mudra’yı biliyor musunuz? Mudralar vücuttaki enerjiyi kontrol eden el işaretleridir. Doğu’da Mudralar binlerce yıldır kullanılmaktadır. Mudralar beş element üzerinde zıt etkiye sahiptir. Mudraların elementleri 45 dakika içinde dengeleyebileceği düşünülüyor. Bu nedenle genellikle günde 45 dakika mudra yapmak arzu edilir. Dhyana Sanskritçe aracılık anlamına gelir. Dhyana Mudra, düşünme meditasyonunun hareketidir. Bu tipik bir meditasyon pozu artı bir uyum işaretidir..

Dhyana Mudra Adımları Nasıl Yapılır ve Faydaları

Dhyana Mudra itaat gibidir. Bu, tanrıların otururken görüldüğü yaygın meditasyon pozudur. Bu Dhyani mudrasında eller birlikte kucaktaki kaseler gibi konumlandırılmıştır. Sol el sağ elde bulunur ve başparmaklar birbirine dokunur. Ellerin şekli, dine giden yolun akınına tekabül eden, gelen özgürlüğün, temizliğin, boşluğun sembolü olan bir kaseyi çevreler. Bu Dyani Mudra, standart meditasyonda, çıplaklık bahşeden olarak ölçülür. Bu yazımızda Dhyana Mudra’nın anlamını, gerçekleştirme adımlarını ve faydalarını sizler için açıklıyoruz..

Dhyana Hasta Mudra Anlamı, Adımları ve Faydaları:

Dhyana Mudra’nın Anlamı:

Bu, bir kadeh veya kase sembolünün anlamı itibariyle meditasyonda kullanılan en yaygın mudradır. Kase, alt enerji depolama merkezini ve dolayısıyla tüm cinsel enerji dönüşüm sistemini temsil eder. Bu mudranın önemli bir yan ürünü, sakral çakranın yetkinliği üzerinde güçlü bir etkiye sahip olmasıdır. Sakral çakra genellikle ilk çöken çakra sistemidir, çakra sisteminin dengesiz olduğu varsayılır. Dengesiz bir sakral çakranın normal davranışsal eşyaları, son teslim tarihlerini karşılayamayabilir, aksi takdirde stres artı kaygıya neden olacak sorumlulukları yerine getirir. Bu Dyani Mudra ile en çok bağırsak artı üreme sistemleri üzerindeki etkinin çok çalışarak iyileştiği hissedilebilir..

Dyani Mudra Nasıl Yapılır:

Aşağıdaki Dyani Mudra adımları, yogada meditasyon pozu için temsil edilmektedir..

  •  Ellerinizi kucağınızda birleştirin. Eller kase şeklini oluşturmalıdır.
  •  Sol el sağ elde olmalı ve her iki başparmak birbirine değmeli.
  •  Bu geleneksel meditasyon pozu.
  •  Bir kase şeklinde şekillendirilmiş iki el, manevi yolumuzda ihtiyaç duyduğumuz her şeyi almak için özel olarak özgür, saf ve boş olduğumuzu gösterir..
  •  Evrende boş alan olmadığı ve her şey hafif bir enerjiyle dolu olduğu için. Ellerimizin yarattığı bu boşluk, yeni bir boş alana dönüşecek, ayrıca yeni enerji ile doldurulacak..
  •  Bu ruminasyon duruşunda, çıplaklık Dhyana Mudra tarafından akla getirilir, Bu şekilde, zihniniz zaman noktasında bencildir. Genel olarak, bu çok zor. Aklımız sonsuza kadar fikir havuzları arasında dolaşıyor.

İkinci form Dhyana Mudra:

Bu Dyani Mudra’nın bir başka biçiminde, yüzük, orta ve her iki elin küçük parmakları üst üste yer alır ve her elin baş parmakları artı işaret parmakları, biçim dünyasını ve gerçek doğasını simgeleyen bir daire yapmak için vuruştur. gerçekçilik.

 Dhyana Mudra’nın Faydaları:

Aşağıdaki adımlar sağlıkta Dyani Mudra’ya fayda sağlamak içindir.

  1.  Zihni soğutur ve kabalık aşamasına geçmesine yardımcı olur..
  2. Dhyana Mudra düşüncede düşünmeye yardımcı olur.
  3. Bu işaret, aydınlanmış ruh halinin üstünde, aydınlanma yoluyla form dünyasının üstesinden gelindiğini ifade eder, çünkü ‘samsara’ aynı zamanda ‘nirvana’nın da bileşen parçalarıdır..
  4. Bu, egoyu yüceltmek için etkili bir mudradır. Eller tarafından hazırlanan kase şekli, yeni enerji almak için çıplak olduğumuzu gösterir. Ayrıca aktif-pasif enerjilerin dengelenmesine yardımcı olur, ayrıca Öz’e katılır.”

Bu noktada düşüncelerimiz ve duygularımız bu yeni enerjinin kalitesini belirleyen çok hayati bir noktadır. Bu nedenle, aklanma işini daha önce hazırlamak ve tüm varlıklar tarafından barış içinde var olmak çok önemlidir..