Hakini Mudra! Bunu ilk defa mı duydun? O zaman endişelenme! Doğru yerdesiniz. Zihni ve bedeni iyileştirmenin antik Hint bilimi olan Yoga, tamamlayıcı ve alternatif tıpta çok popülerlik kazanıyor. Bu bilim, Mudras olarak bilinen birkaç farklı poz, egzersiz ve jestten oluşur..

bugün size hakini mudra adımlarını, hakini mudranın nasıl yapıldığını ve faydalarını anlatacağım, bu yüzden bunu dikkatlice okuyun.

Hakini Mudra Nasıl Yapılır ve Faydaları

Hakini Mudra Adımları Nasıl Yapılır ve Faydaları:

Hakini Mudra’nın Anlamı :

Tanrı Hakini’den sonra isimlendirilen bu mudranın daha fazla düşünme ve konsantrasyona yardımcı olduğu düşünülmektedir. Bu el hareketinin, hayal gücünüz ve içgüdüleriniz nerede konumlanmışsa, Üçüncü Göz Çakrasıyla ilişkili olduğu varsayılır..

Beyin Gücü İçin Hakini Mudra:

Ayrıca birkaç iyi fikir bulmanız gerektiğinde üstündür. Bu ayrıca çok fazla zihinsel çalışma yapmanız gerektiğinde kullanışlıdır, aksi takdirde çok görevlidir. Normalde bu günlerde insanlar unutkanlıklarından dolayı çok protesto ediyorlar, bu son derece yaygın. Ancak Hakini mudra ile beyin verimliliğinizi artırabilir ve beyin hafıza gücünüzü geliştirebilirsiniz. Bu hakini el Mudra ayrıca birçok hafıza eğitimi artı yönetim programında isteğe bağlıdır..

Hakini Mudra Nasıl Yapılır :

Hakini Mudra, oldukça basit olduğu için, herhangi biri ile ilgili olarak, herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde basitçe uygulanabilir. Aşağıda verilenler Hakini mudra’nın adımlarıdır –

 • Avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde ellerinizi karşınızda kavrayın, ancak birbirine değmesin.
 • Sağ elinizin parmak uçlarını birbirine değecek şekilde sol elinizin parmak uçlarına doğru taşıyın..
 • Bakışlarınızı yukarı doğru hareket ettirin.
 • Dilinizi ağzınızın üst kısmına koyarken nefes alın.
 • Dilinizin gevşemesine izin verirken nefes verin.
 • Bu adımları defalarca yapın. Hakini mudra, bir şeyi anlık olarak unuttuğunuzda ve hatırlamak istediğinizde yardımcı olur..

Hakini Mudra’nın Faydaları:

 • Hafıza gücünü arttırır. Konsantrasyonu geri kazanmaya yardımcı olur.
 • Zihni daha net düşünmeye açan bir sakinlik duygusunun yaratılması.
 • Ayrıca, beyin için iyi olan solunumu derinleştirir. Beyne daha fazla oksijen dolduğu için.
 • Bu mudra, öğrencilerin derslerinde varlığı için üstündür. Sadece mudrayı oluşturabilirler, bu onların daha iyi odaklanmalarına yardımcı olacaktır.
 • Beynin sol ve sağ hemisferleri arasındaki koordinasyonun desteklenmesi.
 • Sakinliği onaylar.
 • Düşüncelerin netliğini teşvik eder ve bu nedenle karar vermeyi düzeltir.
 • Ayrıca solunumu uzatır, bu da beyin için iyidir. Bu nedenle ekstra oksijen beyne dolmuştur..
 • Düşüncelerin netliğini arttırır, ayrıca karar vermeyi kurtarır.

Hakini Mudra Meditasyonu:

Beyin Yarıkürelerinizi Dengelemek için Hakini Mudra, sol ve sağ beyin yarıkürelerini sadece parmak uçlarınızla dengelemenin basit bir yolu vardır, ayrıca Hakini Mudra’dır. Beynin sol tarafı esas olarak mantıksal düşünme ile bağlantılıyken, beynin sağ tarafı yaratıcılık ile bağlantılıdır. Beyin gücü ve iyi hafıza için Hakini el Mudra’yı düzenli olarak uygulayın.

Hakini mudra, kişinin daha iyi konsantre olmasına yardımcı olan son derece etkili bir jesttir. Hakini, Hindu kültüründe Tanrı’ya atıfta bulunur ve 6. Çakra ile ilişkilidir. Yani Hakini, alnın (6.) Çakrasının veya üçüncü gözün tanrısıdır. Bilim açısından bu parmak pozisyonu oldukça iyi araştırılmıştır; Araştırmacılar, sağ ve sol beyin yarım küreleri arasındaki işbirliğini onaylayacak kadar kararlılar..

Ayrıca bugün hafıza eğitimi artı yönetim kurslarında önerilmektedir. Hafızanın depolandığı sağ yarıküreye erişim sağlaması gerekiyor. Bu çamur ayrıca solunumu iyileştirir ve yoğunlaştırır, ayrıca beyin de bundan faydalanır..

Beyin Gücü İçin Hakini Mudra Uygulaması Ne Kadar Zaman :

Her gün 45 dakika boyunca beyin hafıza gücünü artırmak ve üstün hafıza için Hakini mudra uygulayın. Aksi takdirde, 15 dakika boyunca günde 3 kez uygulayın. Bu yeterli. Hakini mudrasının tamamlanması için kesin bir zaman yoktur. Basit bir zamanda bitirilebilir.