Mudra’nın ne olduğunu biliyor musun? Mudra’nın gerçek önemini anlıyor musunuz? Sana bunu açıklamama izin ver. Mudra aslında bir yaşam biçimidir. Her insanın yaş ve cinsiyetten bağımsız olarak ilişki kurması gereken bir şeydir. Mudra aslında çok basittir. Yapılması çok kısa bir zaman gerektirir ancak faydaları aslında çok uzun vadeli ve aldığımız sayısız ilacın aksine çoğunlukla kalıcıdır..

Mudra tam olarak bir parmak veya el hareketidir. Kendimi düzeltmeme izin verin, ayrıca bir göz veya bacak ve hatta tam vücut hareketi veya jest olabilir. Belirli bir mudradan maksimum fayda elde edebilmeniz için günlük yaşam tarzınıza düzenli olarak dahil edilmesi amaçlanmıştır. Mudra’daki her pozisyonun belirli bir anlamı vardır. Her hareket çok derin ve son derece önemli bir şeyi sembolize eder. Örneğin, zihinsel parça gerektiren bir şeyden muzdaripseniz, buna Hint dilinde depresyon denir..

Depresyonla savaşmak için biraz mudra uygularsanız, birkaç yıl içinde yavaş yavaş fark edeceksiniz ki, zihinsel parçada kalarak depresyonunuza veda edebilirsiniz. Şimdi, umarım hepiniz Mudra’nın önemini ve önemini anlamışsınızdır..

Bu mudraların nereden ortaya çıktığını merak edebilirsiniz. Mudranın kökeni gizemlidir. Birkaç on yıldan beri hüküm sürüyor, ancak hiç kimse aslında nereden başladığını ve tüm bunları bilmiyor. Hepimiz mudranın Asya’da en popüler olduğuna inanıyoruz. Ama bu başka bir yanlış düşüncedir. Mudra, Asya dışında bile eşit derecede popülerdir. Mudra ve hareketleri tüm dünyada bir isim kazandı. Birçok kısıtlama ve tartışma da mudraları çevrelemiştir. İskandinav halkı Hıristiyanlaşmaya başladığında, mudraların sayısı yasaklandı. Özellikle tanrıları kollarını kaldırarak kucaklamayı içeren mudralara izin verilmedi. Hıristiyan öğretileri ile bu mudralar kabul edildi ve daha fazla araştırma ve çalışmanın bir parçası haline getirildi..

Rahiplerin ayinlerdeki çeşitli jestlerini yakından gözlemlerseniz, o zaman bu eski insanların kendilerini nasıl temsil ettiklerine dair bir fikir edinebilirsiniz. Ancak hepsi bu kadar değil, günlük hayatımızda bile semboller ve jestler çok önemli bir rol oynuyor. Günlük hayatımızda yaptığımız birçok jest var ama zamanla onları görmezden gelmeye başladık. Ancak tüm mudralar ve jestler çağlardan beri hayatımızın bir parçası ve geleceğimizde de bir izlenim bırakmaya devam edecek..

Hint bağlamı hakkında konuşursak, bu mudralar dini sistemimizin vazgeçilmez bir parçasını oluşturur. Elleri katlamak, bükmek Hindistan’da çok popüler hale geldi. Yani, doğrudan veya dolaylı olarak hepimiz bazı mudraları veya diğer mudraları yapıyoruz ama zamanla onları görmezden gelme eğilimindeyiz. Mudralar, Hint dans formlarında da eşit derecede popülerdir. Ellerin, gözlerin, bacakların ve hatta belin eşzamanlı hareketlerini içerirler. Ama bu, drama olan buna bir ilave daha. Çok özel ve Hindu dini ile ilgili kubera mudra hakkında konuşmaya başlayalım tanrı kubera zenginlik tanrısı anlamına gelir..

Daha fazla gör: Matangi Mudra’nın Faydaları

Kubera Mudra Anlamı, Adımları ve Faydaları:

Bu yazımızda kubera mudranın önemi ile anlamlarını açık bir şekilde tartıştık.Uygulama adımları ve faydaları.

Kubera Mudra – Adımlar Nasıl Yapılır ve Faydaları

Kubera Mudra veya Servet Mudra’nın Anlamı:

Böyle önemli bir mudra Kubera Mudra’dır. Hepimizin bildiği gibi kubera zenginliğin anlamıdır. Aslında zenginlik tanrısıdır, Hint mitolojisinde de denir. Bu yüzden, zenginlik (Para) ve zenginlik Tanrısı ile ilişkili bir mudrayı bilmek beni şaşırttı. Bu mudra, içsel arzularınız ve gücünüzle ilişkilidir. Bu mudranın, içsel zenginlik ve refah arzunuzu yoğunlaştırdığı bilinmektedir. Alpha eğitiminden “Üç Parmak tekniği” olarak da bilinir. Bu parmak hareketini günlük hayatımızda oldukça sık görebilirsiniz. Ya trafik polisinin sizi daha erken bırakmasını istiyorsunuz, ücretsiz park yeri için, doğru kitap, herhangi bir mağazada herhangi bir elbiseyi indirmek için bu parmak hareketi kullanılır..

Bazı durumlarda bunu bazı düşüncelerinize veya fikirlerinize baskı yapmak için de kullanırsınız. Parmaklardan üçü kapalıyken stres veya vurgu, düşüncelerinize ve fikirlerinize verilir. Mars (güçlülük), Jüpiter (aşırı neşe) ve Satürn (esas olana saplanıp yeni geçitlerden geçmek) gezegenleri bir araya geldiğinde mutlaka bir şeylerin olacağına inanılır. Bunları bir araya getirmek aslında normal hayatta eğlenceli. Size güven ve sonsuz güç vererek iç metabolizmanızı artırır..

Yerine Getirme Arzuları İçin Kubera Mudra Nasıl Gerçekleştirilir:

Açıkçası Kubera Mudra meditasyonu yapmak çok basit.

  • İlk önce yarım lotusta veya herhangi bir kolay ve rahat pozisyonda oturmanız gerekir. Hafif bir mat veya hafif bir halı üzerinde oturduğunuzdan emin olun. Bu, zeminden gelen radyasyonları önleyecektir. Birçok uzman, zemin radyasyonlarının aslında mudra yapmada bir engel olarak hizmet edebileceğine dikkat çekti..
  • Son olarak, tercihinize göre gözlerinizi açık ve kapalı bırakabilirsiniz..
  • Ancak kapalı gözlerle daha iyi arabuluculuk yapabilir ve konsantre olabilirsiniz..
  • Parmak hareketinin değil, mudrayı yaparken kullandığınız yoğunluk ve içsel gücün önemli olduğundan emin olun..
  • Şimdi, başparmak, orta ve işaret parmağını bir noktada birleştirmelisiniz..
  • Parmağınızı hafifçe bükün, böylece kolayca bir kesişme noktasına gelebilirler..
  • Dilediğiniz el ile başlayabilirsiniz.
  • Bir elinizle yaptıktan sonra diğer elinizle aynı işlemi tekrarlayın..

Kubera Mudra’nın Sınırlaması Yok:

Şimdi size çok önemli bir şey söyleyeyim. Bu mudra Kubera’ya bağlı herhangi bir frekans zamanı hükmü yoktur. Bu mudrayı günün herhangi bir saatinde yapmanız önemli değil. İster sabah ister akşam yapın, bu tamamen sizin seçiminiz. Ayrıca, mümkün olduğu kadar çok kez yapabilirsiniz. Günde en az 5-10 kez yapmanızı öneririm..

Kubera Mudra’nın Faydaları:

Şimdi size Kubera Mudra’nın faydalarını tanıtacağız..

Baş parmak ateşi temsil ederken, işaret parmağı ve orta parmak sırasıyla havayı ve boşluğu simgelemektedir. Bu üç güç bir araya geldiğinde tüm arzularınızı ve özlemlerinizi yerine getirecektir..