Matangi Mudra’yı deneyelim! Bunu hiç duydun mu? Bu Matangi Mudra stresi serbest bırakır ve vücudun solunum döngüsünü güçlendirir. Matangi, ‘İç Uyum Tanrısı’ artı kraliyet hükümdar gemisine atıfta bulunur. Pek çok sağlık sorununa şifalı olma amacını gütmektedir. Matangi Mudra solar pleksusla ilgili nefes alma ritmini güçlendirir ve bu alandaki enerjiyi dengeler. Bu mudra, engellenen sindirim sürecini de yatıştırır..

Matangi Mudra Adımları Nasıl Yapılır ve Faydaları

Lavanta, barış ve anlaşma bitkilerini iyileştirir. Yeşil ve sarı, güneş enerjisiyle çalışan pleksus seçiminin rengidir. Sarı, zihniyeti aydınlatır ve ruhu onaylar. Yeşil, uyumun gölgesidir. Herkes hangi güce, boş bir işaret istiyor.

Matangi Mudra’nın Anlamı:

  • Matangi, iç uyumun tanrısı ve kraliyet hükümdar gemisi olarak tanımlanır. Matangi mudra stresi serbest bırakır ve vücudun solunum döngüsünü güçlendirir.
  • Matangi sıklıkla kirlilikle bağlantılıdır, uğursuzluk daha çok Hindu toplumunun en çok kabul gören biçiminde Ucchishta-Chandalini, aksi halde Ucchishta-Matangini olarak tanımlanan marjı ile bağlantılıdır. Ayrıca, yıkanmamış eller tarafından kısmen yenen yiyecekler (Ucchishta) veya yemekten sonra yiyeceklerin sunulduğu bir dışlanmış (Chandalini) olarak tasvir edilir, bunların birlikte geleneksel Hinduizm’de karıştırıldığı ölçülür..
  • Matangi, Hindu İlahi Anası Devi’nin kısır bir yönü ile birlikte 10 Tantrik tanrıça olan Mahavidyas’tan bekardır. O, müziğin ve ayrıca öğrenmenin idolü olan Sarasvati’nin Tantrik formu olarak ölçülür. Sarasvati gibi, Matangi doğrudan konuşma, bilgi, müzik, ayrıca sanat. Tapınması, doğaüstü güçler elde etmeye, özellikle düşmanlar üzerinde kontrol kazanmaya ve insanları birine çekmeye, sanatların üzerinde ustalık kazanmaya ve ayrıca en iyi bilgileri elde etmeye ayarlanmıştır..

Matangi Mudra’yı Gerçekleştirme Talimatları:

Matangi mudra - nasıl yapılır

Matangi Mudra, düşük enerji, aksi takdirde düşük ilgi hissedildiğinde yapılabilir. Bu, gerektiğinde ve gerektiğinde hazır olabilir, aksi takdirde her seferinde 4 dakika boyunca günde 3 kez.

1. Solar pleksus (mide bölgesi) eşliğinde ellerinizi yukarı kaldırın.

2. Şu anda orta parmakları birlikte uzatın ve uçlarından birleştirin.

3. Diyaframa kadar nefes almaya başlayın ve aynı zamanda solar pleksusun inhalasyonunu izleyin.

4. Karın bölgesindeki nefese doğrudan dikkat.

5. Bu mudra, genel olarak bedenin yanı sıra zihnin de içsel uyumu için son derece faydalıdır..

Not: Nefes verirken, enerji dalgalarının başınızdan boynunuza, kollarınıza, sırtınıza ve bacaklarınıza kadar indiğini ve ayrıca elleriniz ve ayaklarınızdan ayrıldığını gözünüzde canlandırın. Bir süre sonra kafanızın berrak, temiz, serin ve dahası hafif olduğunu gözünüzde canlandırın. Bitirirken, parmaklarınızı açarak yüzünüzü sıvazlayın ve bir süre bu hissi yaşayın..

Matangi Mudra’nın Faydaları:

Matangi Mudra temel olarak sindirim için kazanma pratiğine hizmet eder. Bundan yalnız Matangi mudra, ekstra şok edici hastalıkların bakımına yardımcı olur.

  • Bu mudrayı yapmak, belirsiz ağrıyı ve çenedeki gerginliği hafifletmeye yardımcı olur..
  • Solar pleksus ayrıca sindirimi etkinleştirin.
  • Kalp, karaciğer, mide, oniki parmak bağırsağı, dalak, safra kesesi, pankreas ve ayrıca Matangi Mudra’dan böbrek geliri.
  • Yüksek tansiyonu olan halkın bu mudrayı kontrol altında yapması gerekiyor.
  • Bu çamur, solar pleksustaki nefes alma arzusunu güçlendirir ve bu alandaki enerjileri dengeler..
  • Bu mudra kalbi sakinleştirir ve iç stresi giderir..
  • Yeni başlangıçları simgeleyen ahşap elementi ve yaşama derinliğini sunan toprak elementini heyecanlandırır. Heyecanlı kalp gözle görülür şekilde sakinleşir, ayrıca sindirimi engelleyen iç gerilimler (örneğin çeşitli spazmlar, aksi takdirde zenginlik duyguları) oluşur..

Matangi mudra, iç uyumu sağlamak için son derece yararlıdır. Bu mudra, içsel benliğiniz ve çevre ile uyum sağlamanıza yardımcı olur..

Matangi Mudra ile ilgili tüm detayları öğrenmek istediğinizde, başvurabileceğiniz yer burasıdır. Bu ayrıca, rejimi izlemenizi kolaylaştıracak tüm ipuçlarını ve önlemleri ve bunun yanı sıra izlenecek talimatlarla birlikte adımlarla ilgili ayrıntıları içerir..