Günümüz hayatı birçok stres ve gerilimle çevrilidir. Bu stresin birçok nedeni olabilir. İşle ilgili sorunlarınız, akran baskısı, kişisel ilişki komplikasyonlarınız ve benzerleri olabilir. Bütün bunlar normal yaşamımıza çok ağır bir yük getiriyor.

Sağlık ve esenlik durumumuz kötü etkilenir. Sonuç olarak, uzun vadede ciddi sağlık komplikasyonları vardır. Ama bu çok daha sonra gelecek. Kısa vadede ne olur biliyor musunuz? Uykusuzluğun tuzağına düşmeye başlarsın. Sadece yatakta sallanan taraflarla kaldınız. Ve güvenin bana kızlar, geceleri uyuyamamaktan daha acı verici bir şey yok mu? Peki bu durumda ne yapmalı?

Shakti Mudra Anlamı, Adımları ve Faydaları:

Burada uykusuzluk için özel olarak tasarlanmış, Shakti Mudra veya Shakti Chalana Mudra anlamına gelen, görüntülerle adımlar ve faydalar uygulayan bir mudramız var..

Shakti Mudra – Nasıl Yapılır ve Adımlar Faydaları

Shakti Mudra’nın Anlamı:

Şimdi, Shakti Chalana Mudra olarak da adlandırılan Shakti Mudra’nın anlamıyla başlayalım. Aslında uyku bozukluklarınızı azaltmayı hedefleyen yogada bir el hareketidir. Aslında, Shakti mudra zihinsel ve fiziksel sağlığınızı iyileştirmeyi ve geliştirmeyi hedefler. Shakti, aslında güç ve güce benzeyen Tanrıça Durga’nın bir başka adıdır. Bu nedenle, bu el shakti mudra, uzun vadede hayatta istikrar elde edebilmeniz için içsel gücünüzü ve gücünüzü artırmayı da hedefler..

Shakti Mudra Nasıl Yapılır:

Tüm Shakti mudra anlamını ve önemini tartıştıktan sonra, nasıl yapılacağını tartışmanın zamanı geldi.

 • Yarım lotus pozisyonunda rahat bir şekilde oturun. Hafif bir mat veya herhangi bir normal halı üzerine oturabilirsiniz. Birçok uzman, doğrudan yere oturmamanızı şiddetle tavsiye etti. Bunun nedeni, herhangi bir mudra formunu uygularken zeminden iyi olmayacak bazı radyasyonların olduğuna inanılmasıdır..
 • Gözleriniz kapalı oturabilir ve seçiminizi tamamen açabilirsiniz, ancak kapalı gözler daha iyi konsantre olmanıza yardımcı olabilir..
 • Yüzüğünüzü ve serçe parmağınızı tek bir pozisyonda birleştirmeniz gerekiyor..
 • Ardından, baş parmağınızı avucunuzun içine yerleştirmeniz gerekir..
 • Şimdi diğer parmaklarınızı (orta ve işaret parmağı) gevşekçe ve yavaş yavaş baş parmağınızın üzerinde bükün..
 • Bu harekete iki elinizin de dahil olduğundan emin olun..
 • Ardından, pelvis bölgesindeki nefesinize odaklanmalısınız..
 • Ekshalasyonu kademeli olarak yavaşlatın.

Shakti Mudra’nın Faydaları:

Shakti mudra’nın sayısız faydaları vardır. Başlıca faydalarından bazıları aşağıda listelenmiştir –

 1. Alt göğüs bölgesinde yoğunlaştırıcı etkisi vardır. Tüm iç sistemi aktif hale getiren ve son derece sağlıklı hale getiren bağışıklık sistemini arttırır..
 2. Bu Shakti mudranın düzenli olarak uygulanması, tüm vücut üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Bu size uzun vadeli barış ve istikrar getirir.
 3. Tüm egzersizin uyku düzeniniz üzerinde iyi bir etkisi vardır. Bu çamuru düzenli olarak uyguladıktan bir süre sonra, uyku saatlerinizin yavaş yavaş iyileştiğini ve yoğunlaştığını fark edeceksiniz..
 4. Bu egzersiz veya el hareketinin pelvis bölgesi üzerinde de tam olarak sakinleştirici bir etkisi vardır. En alttaki pelvis bölgesindeki gerilimi serbest bırakır. Bu da pelvis bölgesini rahatlatır ve adet krampları ve spazmlarından veya diğer sorunlardan mahrum kalırsınız..

Shakti Mudra’yı Gerçekleştirmek İçin İpuçları ve Önlemler:

Shakti mudra’yı istediğiniz zaman uygulayabilirsiniz. Ama bunu en az 12 dakika boyunca günde sadece üç kez yapmanızı öneririm..

Shakti mudra hakkında son fakat çok önemli bir söz var. Çok uzun süre yaparsanız veya uygulamasında düzenli değilseniz, kendinizi uyuşuk hissedebilirsiniz..