Tse Mudra'nın Açıklaması, Yapılması Gereken Adımlar ve Faydaları

Günümüzün moda sözcüğü olan stres, insanların yaşamlarında tahribat yaratıyor. Hem yetişkinleri hem de çocukları etkiliyor ve onları yeni bir günle yüzleşme düşüncesinin tüylerini diken diken ettiği bir bölgeye itiyor. Proje teslim tarihleri, sınavlar, gerçekleştirme baskısı, siyaset ve evdeki tatsız durumlar akut strese neden olabilir. Bu sonuçta depresyona ve intihar eğilimlerine yol açar. Stresin üstesinden gelmenize ve sizi her şeye hazır hale getirmenize yardımcı olabilecek bir yogik mudra, Tse Mudra’dır. Tse Mudra veya Üç Sır Mudra, yaşamdaki kaygı ve depresyonun giderilmesine yardımcı olan depresyon önleyici mudra olarak da bilinir. Bu mudrayı düzenli olarak uygulamak, hayatınızda iyi şanslar çekmenize yardımcı olabilir..

Stres ve Baskı Belirtileri ve Belirtileri:

İnsanlar bedenlerinde ve beyinlerinde biriken stresi atmak için meditasyon, sabah yürüyüşü, yoga, egzersiz ve stres yönetimi dersleri gibi farklı alternatifler ararlar. Zihinsel kaygı ve stres, aşağıdaki belirtilerden biri veya birkaçı olarak kendini gösterebilir:

 • Çok az veya çok uyumak
 • sürekli endişe ve kaygı
 • kısa mizaç
 • izolasyonda rahatlık bulmak
 • hafif başlı hissetmek
 • Hızlı kalp atımı

Bu makale Tse mudra yapmanın Anlamı, duruşu, adımları ve avantajları ile ilgilidir. Daha fazla ayrıntı için aşağıyı okuyun..

Stresi Azaltmak İçin Tse Mudra Adımları Nasıl Yapılır ve Faydaları:

Tse Mudra Anlamı :

Üç sır mudra veya Adhi mudra olarak da bilinir. Mudra, vücudunuzdaki farklı enerji yollarını ve çakraları harekete geçirmek için elinizin belirli noktalarına orta derecede baskı uygulamanızı gerektiren bir el hareketidir. Bunun nedeni, sinirlerimizin birçoğunun parmaklarımızda sonlanması ve bunlara baskı uygulanması beynimizin çeşitli alanlarının modülasyonuna yol açmasıdır. Tse mudra aslında nefes alma tekniği ve el hareketinin etkili bir birleşimidir..

Tse mudra özellikle zihinsel sağlığınızı iyileştirmeye odaklanır ve kaygı, korku, tahriş ve öfke gibi duyguları ortadan kaldırır. Olumsuzluk vücuttan atılırken, manyetizmanızı ve Auranızı güçlendirmenize yardımcı olur..

Sağlıksız bir zihinsel durum, vücuttaki Su elementinin dengesizliğinden kaynaklanır. Tse mudra, böbrek ve mesane ile ilişkili su elementini ve rahatlama problemlerini düzenlemeye yardımcı olur. Bu tekniğin uygulanması Taocu rahipler tarafından tavsiye edilmektedir..

Tse Mudra Adımları Nasıl Gerçekleştirilir:

TSE-mudra

 • Tse mudrayı yapabilmek için öncelikle bir Yoga matına rahatça oturmanız gerekir..

  Kollarınızı uzatın ve ellerinizi uyluklarınıza koyun.

 • Şimdi başparmağınızın ucunu bebek parmağınızın köküne yerleştirin..
 • Şimdi yumruğunuzu kapatın ve başparmağınızı diğer dört parmağınızla çevreleyin..
 • Ardından, gözlerinizi kapatın ve “Om” diyerek yavaşça nefes alın. Nefesinizi tutmanız gerekir, bir kez göğsünüz tamamen şişirilir. Başlangıçta sadece bir kez Om zikretmekle başlayabilir ve sonunda sayıyı 7 sayana kadar artırmaya devam edebilirsiniz..
 • Om’un titreşimlerini kulaklarınızda hissetmeye çalışın.
 • Sonra yavaşça nefes verin.
 • Ellerinizi açın ve tüm stres ve endişelerin avuçlarınızdan vücudunuzu terk etmesine izin verin..

  Yukarıdaki Mudra’yı günde 7 ila 9 kez gerçekleştirebilirsiniz..

Stresi Yeniden Yaşamak İçin Tse Mudra Ne Kadar Sürede Gerçekleştirilir :

İyi sonuçlar almak için günde 10 kez düzenli olarak yapın veya rahatlayana kadar Tse mudra hareketini tekrarlayın..

Tse Hand Mudra İçin Herhangi Bir Sınırlama Var mı :

Tse mudra için herhangi bir kısıtlama ve sınırlama yoktur. Stresten kurtulmanın en kolay yollarından biridir ve günün herhangi bir saatinde hemen hemen her yerde gerçekleştirmek için oldukça uygundur. Her yaştan insan bu mudrayı yapabilir ve daha olumlu bir yaşam sürmeye yardımcı olabilir..

Tse Mudra’nın Faydaları:

Tse hand Mudra’nın faydaları aşağıdaki gibidir:

 • Tse mudra, beyninizdeki kaygı ve bastırılmış stresle savaşmaya yardımcı olur..
 • Uyanıklığı ve sezgiselliği artırır.
 • Korku ve başarısızlık duygularını hafifletir ve hayatta daha iyi performans göstermenize yardımcı olur..
 • Böbreklerinizin ve Mesanenizin işleyişini iyileştirir.

Özetlemek gerekirse, Tse mudra, zihinsel sağlık durumunu iyileştirmede ve kendinizle ve çevrenizle rahat hissetmenize yardımcı olmada önemli bir katkıda bulunan faktör olan stresi gidermeye çok etkili bir şekilde yardımcı olur..

Tse Mudra’nın Önlemleri ve Kontrendikasyonları:

Tse mudralarının bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Ancak, daha iyi faydalar elde etmek için belirli noktaları izlemeniz gerekir:

 • Tse mudra, yürüyüş, konuşma ve çalışma dahil olmak üzere herhangi bir yerde ve herhangi bir aktivite yaparken yapılabilir..
 • Tse Mudra’yı derin nefes alma ile birleştirmek sonuçları iyileştirebilir.

Özetlemek gerekirse, Tse mudra, zihinsel sağlık durumunu iyileştirmede ve kendinizle ve çevrenizle rahat hissetmenize yardımcı olmada önemli bir katkıda bulunan faktör olan stresi gidermeye çok etkili bir şekilde yardımcı olur. Sefaletlerin, üzüntülerin üstesinden gelmenize ve kötü şansı geri çevirmenize yardımcı olabilir. Tse mudra’yı bol su içmek ve yürümekle birleştirmek, stresin hızla üstesinden gelmenize yardımcı olabilir. Tse mudra hakkında tüm detayları bilmek istiyorsanız, Mudra’nın maksimum faydalarından yararlanmak için asana yapmak için bir rehber ve uyulması gereken önlemleri bulabileceğiniz bu makaleye başvurabilirsiniz..