Kundalini jogos forma mūsų rankos laikomos refleksine zona. Skirtingos mūsų rankų sritys atitinka skirtingas mūsų kūno dalis ir skirtingas mūsų smegenų sritis. Spaudimas šioms rankų zonoms arba šių taškų stimuliavimas spaudimu ar švelniu masažu sukelia įvairų poveikį jūsų kūnui, o tai gali pagerinti sveikatą ir atsigauti nuo negalavimų. Tam tikra prasme jūsų rankos yra miniatiūrinė viso kūno forma, ir tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl šiais laikais taip dažnai praktikuojama jo rankų ir pėdų refleksologija. Čia rasite išsamios informacijos apie „Hasta Mudras“, kad galėtumėte gydyti sveikatą.

Galingos rankų rankų purvos sveikai sveikatai

Gydomųjų mudrų galia ir jos transformacija:

Šis čia pateiktas straipsnis yra apie gydomųjų mudrų veikimo mechanizmus ir šių mudrų poveikį gydant gydytojo savijautą. Skaitykite žemiau, kad gautumėte išsamesnės informacijos apie gydomąsias mudras.

Rankų mudros su jogos asanomis:

Rankų mudros dažniausiai derinamos su gilaus kvėpavimo pratimais, dar vadinamais pranajama. Hasta mudras taip pat galima derinti su tam tikrų rūšių asanomis. Pastebėta, kad mudros yra labai veiksmingos kuriant holistinę sveikatą; fiziškai, psichiškai ir dvasiškai.

Nadi sistema:

Vidutinio intensyvumo spaudimas tam tikruose delnų ir pirštų galiukuose suaktyvina specifinius energijos kelius arba nervus. Nadis yra kanalų tinklas arba matrica, pynianti per mūsų fizinius nervus, smegenis ir kūno čakras. Sveika Nadi sistema yra svarbi bendrai asmens sveikatai. Mūsų kūne yra apie 72 000 nadų, iš kurių 14 yra pagrindiniai. Sushumna, Pingala nadi ir ida nadi yra laikomi svarbiausiais.

Rankų mudros:

Rankinės mudros padeda harmoningai subalansuoti įvairius elementus: ugnį, žemę, vandenį, orą ir erdvę. Taigi, kad nė vienas elementas neegzistuoja perteklius ir nėra trūkumas. Atlikti rankų mudras nukreipia energiją į viršutines kūno čakras ir taip padeda užmegzti ryšį tarp visų jūsų kūno košų.

Be to, jūsų rankos turėtų būti jūsų karmos nešėjos, o pirštai – jūsų galios taškai. Taigi rankinių mudrų veikimas sukuria ryšį tarp Praninės energijos ir Visuotinės energijos.

Jogos rankų gydymo purvas ir nauda su nuotraukomis:

Kalbant apie gydomąją galią suteikiančias mudras organizme, palaikomos žemiau 7 mudros, siekiant padidinti energijos lygį ir išlaikyti gerą sveikatos sistemą.

Tai labai lengva atlikti, tai galite padaryti bet kuriuo metu ir bet kokiu būdu be jokių kitų apribojimų. Ši gydomoji mudrų galia gali veikti sėdint, stovint, keliaujant ar vaikščiojant. Tačiau norėdami pasiekti geriausių sveikatos rezultatų, dauguma žmonių ir mes taip pat renkamės lotoso jogos pozą (padmasaną) arba Sukhasaną ar Vajrasaną.

1. Gyanas Mudra už gydomąją galią:

Gyanas Mudra už gydomąją galią

Kaip daryti:

Ramiai atsisėskite lotoso pozoje ir laikykite ranką ant kelio, tada rodomuoju pirštu palieskite nykščio galiuką, o likusius tris pirštus laikykite laisvus, lygiai ar tiesiai.

Privalumai sveikatai:
 • Ši Gyan rankų mudra padeda atpalaiduoti protą ir pagerina gebėjimą geriau susikaupti.
 • Tai išlaiko smegenų galią aštrią ir protingą.
 • Jis gali išgydyti nemigą (negalėjimą užmigti)
 • Reguliari praktika gali apsaugoti jus nuo streso ir depresijos.

2. Gydomoji Mudra Vayu:

Vayu Mudra

Kaip daryti:

Sulenkite rodomąjį pirštą link delno, kaip parodyta aukščiau esančiame paveikslėlyje, ir paspauskite nykščio pagrindu. Ir likusieji trys pirštai ištiesia kiek įmanoma toliau.

Privalumai:
 • Ši jogos mudra pašalina per daug dujų iš jūsų kūno
 • Tai gali palengvinti problemas, susijusias su oro elementu, pavyzdžiui, vidurių pūtimas, vidurių užkietėjimas, gimdos kaklelio spondilitas, artritas ir kt..

3. Prithvi Mudra gydymui (Mudra Of Earth):

Prithvi rankų mudros gydymui

Kaip daryti:

Pirmiausia palieskite bevardžio piršto galiuką nykščio galiuku, tada abu pirštus paspausite vienas su kitu, o likusius pirštus laikykite ištiestus.

Privalumai:
 • Šis mudros gestas subalansuoja Žemės elementą jūsų kūne.
 • Tai pagerina kūno svorį, kraujotaką, virškinimo galią ir su vitaminų trūkumu susijusias problemas.

4. Agni Mudra (Ugnies mudra):

Agni Mudra už gydymą

Kaip daryti:

Ši mudra yra susijusi su ugnies elementu jūsų kūne. Uždarykite bevardį pirštą link delno ir nykščio pagrindu paspauskite antrąją falangą, o likusieji pirštai ištiesiami į išorę kaip tiesūs. Norėdami gauti geriausius rezultatus, darykite tai ryte tuščiu skrandžiu. Tie, kurie kenčia nuo rūgštingumo, nedaro šios Agni mudros.

Privalumai:
 • Tai padeda sumažinti cholesterolio kiekį organizme, mažina riebalus, gerina medžiagų apykaitą ir stiprina imuninę sistemą.

5. Jal Mudra (Varuna Mudra/ Mudra of Water):

Jal MudraKaip daryti:

Tai labai paprasta laikytis, taip pat pagrindinė jogos mudra. Tiesiog nykščio galiuku palieskite mažą piršto galiuką ir nespauskite pirštų, o likusius pirštus laikykite tiesiai, kaip parodyta paveikslėlyje. Pageidautina sėdėti sukryžiavus kojas.

Privalumai:
 • Tai pagerina kraujotaką, sumažina kūno skausmus.
 • Tai padeda sugrąžinti skonio pojūčius ir padeda sumažinti burnos sausumą.

6. Shunya Mudra (Tuštumos mudra):

Shunya Mudra (Tuštumos mudra)

Kaip daryti:

Pirmoji vidurinio piršto falanga turi būti paspausta nykščio pagrindu.

Privalumai:
 • Tai naudinga esant ENT (ausų, nosies, liežuvio) problemoms, galvos svaigimui ir judesių ligoms.

7. Pranos gydomoji mudra (gyvybės mudra):

Prano gijimas (Mudra Mudra of Life)

Kaip daryti:

Pirmiausia sulenkite mažąjį pirštą ir bevardį pirštą, tada palieskite šių dviejų pirštų galiukus prie nykščio galiuko.

Privalumai:
 • Tai leidžia jaustis energingesniam ir taip pat padeda stiprinti organizmo imunitetą.
 • Tai gali užkirsti kelią nuovargiui
 • Išgydykite akių problemas ir padidinkite akių galią.

Aukščiau pateiktame straipsnyje pateikiama visa pagrindinė informacija apie tai, kaip „Mudras“ gali padėti jums, išsamiai paaiškindamas jų veikimo metodus..