Fırınlar, pratik günlük yaşam görevlerinde bize yardımcı olacak ve bize yardımcı olacak harika bir mutfaktır. Yeniden ısıtmaya yardımcı olmaktan basit ızgara yapmaya, lezzetli yemekler pişirmeye veya hızlı bir şekilde çeşitli tarifler yapmaya kadar hayatımızı kolaylaştırırlar. Ancak, bir fırın almayı düşünüyorsanız, farklı fırın türleri konusunda kafanız karışmış olabilir! Piyasa, fırın aletlerinin çeşitleri ve çeşitleri ile doludur ve hangisini satın alacağınızı daraltmak zor olabilir. İşte size yardıma geldik!

Bugün size farklı fırın türlerine bir göz atacağız ve buna göre, kullanım amacınıza ve gereksinimlerinize göre en iyi türü seçebilirsiniz. Öyleyse, onları kontrol edelim.

Farklı Fırın Çeşitleri İsimleri ve Kullanım Alanları 2021:

Devam edelim ve etrafımızda bulunan fırın çeşitlerini inceleyelim. Kullanımlarınıza göre birkaç çeşidimiz var ve kendinize göre doğru ve mükemmel olanı seçebilirsiniz.!

1. Konvansiyonel Fırınlar:

Konvansiyonel Fırınlar

Geleneksel fırınlarda alttan yükselen sabit ısı vardır. Bu nedenle, hem gaz hem de elektrik açısından enerji tüketimi olabilir. Ancak bu, evini inşa eden bireylerin tercih ettiği yaygın bir fırın parçasıdır. Genellikle mutfaklarda yerleşik olan veya mutfak aralığının bir parçası olarak gelebilen fırındır. Taşınmaz ve bir yerdedir ve yerden tasarruf etmek ve mutfak aralığına yerleşmek istiyorsanız idealdir..

2. Konveksiyonlu Fırınlar:

Konveksiyonlu Fırınlar

Bunlar, bugünlerde sıklıkla gördüğümüz en yaygın fırın türleridir. Konveksiyonlu fırınlar, fırının içinde ve çevresinde hava dolaşımına yardımcı olan ve yardımcı olan bir fan kullanır ve sırayla yemek pişirmeye ve yiyecekleri eşit şekilde ısıtmaya yardımcı olur. Konvansiyonlar, diğer fırınlara göre daha az güç kullanır ve daha az zaman alır. Sonuç olarak, daha tutarlıdırlar ve pişirme için mükemmel bir seçimdir. Kek ve ekmek veya hamur işleri ve pizza için olsun, konveksiyon gerçekten ideal seçimdir. Bu pişirme için ideal fırın türleridir..

3. Mikrodalga Fırın:

Mikrodalga fırın

Mikrodalga fırınlar ideal olarak kullanılır ve ısıtma amaçları için faydalıdır. İster yeniden ısıtma, ister buz çözme ve benzeri kullanımlar için olsun, mikrodalga fırınlar radyo dalgalarını kullanarak çalışır. Yiyecekleri ısıtmak için süper hızlıdırlar. Bununla birlikte, yemek pişirme yardımı söz konusu olduğunda alt düzeydedirler. Pişirme açısından, size düzgün bir şekilde çıtır tarifler vermeyebilirler. Ancak bunlar aynı zamanda kolay pişirme ve basit ısıtma teknikleri gerektiren tariflerin yapılmasına da yardımcı olur..

4. Mikrodalga ve Konveksiyonlu Fırın:

Mikrodalga ve Konveksiyonlu Fırın

Bazı fırınların hem mikrodalga hem de konveksiyon özelliklerine sahip olduğunu biliyor musunuz? Bunlar şu sıralar en moda şeyler ve herkes en çok bu tür fırınları tercih ediyor. Anlayabileceğiniz gibi bu, otomatik olarak hem gıda maddelerinin ısıtılması ve buzlarının çözülmesine yardımcı olmak hem de pişirme ve benzeri tarifler için çalışmak anlamına gelir. Aralarından seçim yapabileceğiniz farklı seçenekleriniz var ve o belirli pişirme zamanında hangi formata ihtiyaç duyacağınızı seçebilirsiniz..

5. OTG:

Otg Fırın

Fırın Tost Makinesi Izgaraları olarak da adlandırılan OTG’ler, aynı zamanda birçok evde en popüler seçimdir. Bunlar çok daha ucuz ve uygun fiyatlı seçeneklerle gelir ve çok faydalıdır. OTG’ler, pişirmeye ve ısıtmaya yardımcı olan filament bobini ile eski moda pişirme tekniğini kullanır. Adından da anlaşılacağı gibi, bu fırınlar ızgara yemek, kızartma ve hatta basit pişirme tekniklerine izin verir. OTG’lerde kek ve hamur işleri de yapabilirsiniz. Ancak, bahse gireriz konveksiyonlar, yemek pişirmek ve tatmaktan bile çok daha ideal ve daha iyi bir seçimdir..

6. Buharlı Fırınlar:

Buharlı Fırınlar

Çoğunuz buharlı fırınlara rastlamazdınız. Adından da anlaşılacağı gibi, buharlı fırınlar, yalnızca yiyecekleri buharda pişirmeye yardımcı olan özel ve özel tiplerdir. Buharlı fırınlar mutfak dolabı ve ekipmanları ile birlikte kurulabilir veya hatta tezgah üzerine getirilebilir. Bu cihazlar, sebzeleri ve diğer etleri hızlı ve kolay bir şekilde buharda pişirmeye önemli ölçüde yardımcı olur ve pişirme sırasında kaybolabilecek tüm besinleri ve vitaminleri muhafaza eder. Ancak ne yazık ki, bunlar piyasada yoğun bir şekilde mevcut değil ve yalnızca birkaç seçkin ülkede birkaç markada mevcut..

7. Pişirme ve Bekletme Fırını:

Fırında Pişir ve Beklet

Çoğumuz bu tür bir fırını artık bulamayabiliriz. Ancak, hala bazı pazarlarda varlar. Dedikleri gibi, pişir ve beklet fırın, tarifleri ve yiyecekleri yavaş pişirmek için mükemmel olanlardır. Yiyecekleri güvende tutarlar, yavaş pişirme için ideal sıcaklıklarda çalışmaya yardımcı olurlar. Genel olarak, bitmiş yemek tarifi için bir saklama dolabınız bile var. İdeal olarak, pişir ve beklet fırınları et kavurma, hamur hazırlama ve sebzeler için mükemmeldir..

8. Döner Fırın:

Döner Fırın

Et kavurmayı seviyorsanız ve vahşi doğadan ilham alınarak hazırlanan maceraya dayalı yemek tariflerini seviyorsanız, döner fırın en iyisidir. Bunlar, etin önemli ve büyük kısımlarını bir kerede kavurmak için özel fırın kategorisine girer. Ek olarak, fırının içinde, pişirme sırasında döndüğü için eşit şekilde bir ısıtma elemanı olarak yardımcı olan bir şiş bulunur..

9. Güverte Fırınları:

Güverte Fırınları

Güverte fırınlarını büyük ihtimalle mağazalarda, restoranlarda ve küçük kafelerde buluyor olabilirsiniz. Güverte fırınları, pişirme işlemi sırasında ısıtılan büyük taş raflara sahiptir. Bu ısıtma elemanı, pişirme ve pişirme işlemi için kullanılır ve özellikle pizzacılar ve diğer pişirme tariflerinde ağırlıklı olarak yararlıdır..

10. Konveyör Fırını:

Konveyör Fırın

Adından da anlaşılacağı gibi, konveyör fırın, cihazın üzerinden geçen bir konveyör bant şeklinde çalışır. Bu fırın türleri, hızlı pişirme ve büyük miktarlarda et ve sebze için sıradan restoranlar ve kafeler için mükemmeldir. Çoğu kişinin söylediği gibi, konveyörlü fırınlar teknik olarak pişirme süresini en az yüzde 25 oranında azaltır. Ayrıca gıda yüzeyindeki nemi muhafaza etmeye ve gevrek ve kabarık görünmeye yardımcı olurlar. Sonuç olarak fırın sandviçler, pizzalar, tostlar, panini ve sosisli sandviçler için mükemmeldir..

Piyasada bulunan bu farklı tür ve türdeki fırınları keşfetmekten keyif aldığınızı umuyoruz. İhtiyaç ve ihtiyaçlarınıza göre doğru ve tercih edileni araştırmak ve seçmek her zaman en ideal seçimdir. Fırınlar, en çok lezzete en kolay şekilde ulaşarak hayatımızı kolaylaştırabilecek özel mutfak ekipmanlarıdır. Peki, onlar hakkında ne düşünüyorsun? Düşüncelerinizi de bize bildirin!