Mumbajus yra pagrindinis Indijos miestas vakarinėje pakrantėje. Miestas palaimintas istoriniais paminklais ir turistų vietomis, kurios traukia žmones iš viso pasaulio. Miestas yra daugelio religijų, kultūrų, virtuvių ir kalbų namai. Be ilgo ir patrauklaus „Marine Drive“ ir paplūdimių, Mumbajus taip pat turi keletą muziejų, kurie yra pagirtini dėl savo kolekcijų.

Gražūs ir geriausi muziejai Mumbajuje:

Čia yra garsių muziejų Mumbajuje, Indijoje, sąrašas.

1. Viktorijos ir Alberto muziejus:

Viktorijos ir Alberto muziejai Mumbajuje

Viktorijos ir Alberto muziejus buvo įkurtas 1872 m. Tai seniausias muziejus Mumbajuje, taip pat labiausiai vertinamas. Vėliau jis buvo pervadintas į Bhau Daji Lad muziejų. Muziejuje pristatomas XIX amžiaus pramoninis gyvenimas ir keli meno dirbiniai. Yra nedidelis skyrius, rodantis evoliuciją Mumbajuje – nuo salos iki gražaus miesto. Jame taip pat yra archeologinių kasinėjimų, žemėlapių, rankraščių, nuotraukų, sidabro ir vario dirbinių ir kt.

2. Cowasji Jehangir salė:

Garsusis Cowasji Jehangir salės muziejus Mumbajuje

„Cowasji Jehangir Hall“ yra muziejus, kurį pastatė George’as Wittetas ir kurį finansavo Cowasji Jehangir, paaukojusi 4 000 000 rupijų. Jis yra Kolaboje ir buvo pastatytas 1911 m. Jame yra 20 000 kvadratinių pėdų ploto, kurio parodos kainuoja daugiau nei 3, 30, 00 000 rupijų. Muziejų valdo Delio Nacionalinė šiuolaikinio meno galerija (NGMA). Yra ir NGMA turtas.

3. Velso princo muziejus:

Velso princo princo muziejus Mumabai

Velso princo muziejus buvo įkurtas XX amžiaus pradžioje, dabar žinomas kaip „Chatrapati Shivaji Maharaj Vastu Sangrahalaya“. Muziejuje galerijose eksponuojami senoviniai kūriniai, artefaktai, skulptūros ir kt. Yra atskira tam tikros objekto medžiagos dalis, pavyzdžiui, dramblio kaulo daiktai yra vienoje pusėje, kostiumai vienoje pusėje, akmenys vienoje pusėje ir tt Objektai yra ne tik iš šalies, bet ir iš Tibeto, Nepalo ir kitų kaimyninių šalių. Jame yra skirtingi zoologijos, geologijos, archeologijos skyriai ir skirtingos galerijos, o išsamios informacijos iš muziejaus paėmimas užtrunka ilgiau nei dieną..

4. Mani Bhavanas:

Mani Bhavanas

„Mani Bhavan“ buvo sukurtas Mahatmos Gandhi atminimui Laburnumo kelyje. Tai pabrėžia gudžaratų stilių tuo metu, kai buvo Gandhiji. Pirmame aukšte esančiuose įrašuose yra auditorija, kurioje rodomi filmai apie Gandhiji, jie net groja jo kalbas ir jo įrašus. Aukščiau esančiame aukšte jie atnešė Gandhiji gyvenimo būdą, kambarį, darbo vietą. Jie vaizdavo jo judesius, tokius kaip Satyagraha, Dandi March, kartu su paaiškinimais. „Bhavanas“ grąžina mus į politines kovas, su kuriomis Gandhiji susidūrė dėl Indijos nepriklausomybės.

5. Nehru planetariumas:

Nehru planetariumo muziejus, Mumbajus

Nehru planetariumą Indira Gandhi 1977 m. Atidarė Worli Mumbajuje Jawaharlal Nehru garbei. Ši vieta tapo populiari tarp astronomų, kosmoso siekėjų ir mokslus mėgstančių studentų. Tai visų studentų logikos centras, kuriame yra išsamios mašinos, rodančios įvairias mokslo formas ir jų poveikį. Planetariume vyksta daug diskusijų apie mokslą, astronomiją ir kosmologiją; tai yra nuolatinis moksleivių ir mokytojų vizitas.

6. Nacionalinė šiuolaikinio meno galerija:

Nacionalinė šiuolaikinio meno galerija

Nacionalinė šiuolaikinio meno galerija buvo sukurta siekiant paskatinti šiuolaikines Indijos kultūros tendencijas. Jis įsikūręs Pietų Mumbajuje. Iš pradžių tai buvo tik koncertų vieta, bet vėliau buvo sukurta galerija. Ji turi filialus Delyje ir Bangalore ir rodo meno kūrinius iš Indijos ir viso pasaulio; į kurį įeina M. F. Hussaino, Amritos Sher Gill, Gaganendranath Tagore kūriniai, o vėliau – legendinis menininkas Picasso ir Egipto menas bei daugelis kitų žinomų menininkų. Jame yra daugiau nei 14 000 meno kūrinių, kurių senumas yra 1857. Žinoma, kad tai vienas geriausių Indijoje.

Mumbajus turi daugybę istorinių paminklų ir turistinių vietų, kurios traukia visame pasaulyje. Čia rasite keletą garsių Mumbajaus muziejų su nuotraukomis. Ar tu susidomėjęs? prašau palikti savo komentarą.