Delis yra Indijos sostinė, visų indėnų širdis. Miestas turi daug istorijos, todėl turistai yra sužavėti žinodami apie praeitį ir miesto paveldą. Žinios apie tai žmonėms siūlomos per muziejus. Kai kurie muziejai netgi turi užsiėmimų kambarius, kuriuose moko vaikus ir leidžia jiems žaisti. Čia yra garsių muziejų Delyje, Indijoje, sąrašas.

Populiarūs ir gražūs muziejai Delyje:

Pažvelkime į geriausius Delio muziejus.

1. Archeologijos muziejus:

Delio archeologijos muziejus

Delio archeologijos muziejus yra Raudonajame forte. Muziejus saugojo daiktus nuo 1000 m. Pr. Buvo iškasti ir saugomi tokie objektai kaip paveikslai, keramika, kaligrafija, antikvariniai daiktai, tekstilė, ginklai ir kostiumai. Yra muziejaus skyrius, kuriame vaizduojamas Pirmasis Nepriklausomybės karas.

2. Nacionalinis muziejus:

Nacionalinis muziejus - garsūs muziejai Delyje

Nacionalinis Delio muziejus yra mieste Janpath. Jis buvo įkurtas 1949 m., Kuriame užfiksuota daugiau nei 2 000 000 meno rūšių nuo istorijos iki šių laikų, apimanti 5000 metų nuo praeities ir tebevyksta. Objektai yra iš Indijos ir užsienio, apimantys ginkluotę, meną, papuošalus, paveikslus ir kt. Indo slėnio relikvijos ir Šilko kelio lobiai Centrinėje Azijoje yra brangiausias jos turtas.

3. Nacionalinis gamtos istorijos muziejus:

Nacionalinis gamtos istorijos muziejus

Nacionalinis gamtos istorijos muziejus yra Barakhamba kelyje. Jis siūlo turistams pamatyti tris atskiras botanikos, geologijos ir zoologijos galerijas su daugybe laukinės gamtos, miškų, žemės, oro, vandens ir kt. Pokalbių pavyzdžių. Šiame muziejuje yra gyvūnų ir paukščių iškamšų kopijos.

4. Geležinkelių muziejus:

Geležinkelių muziejus

Delio geležinkelio muziejus yra mieste Chanakya. Muziejai vaizduoja Indijos geležinkelių transformaciją ir plėtrą per pastaruosius 130 metų. Yra sukurti unikalūs traukiniai, tokie kaip pasakų karalienė, „The Viceregal“ valgomasis, „Patiala Monorail“ tramvajų kelias, kuris yra unikalus pasauliui ir pan. Lankytojams yra sukurti žaisliniai traukiniai, kad jie galėtų greitai apžiūrėti muziejų.

5. Amatų muziejus:

Garsūs amatų muziejai Delyje

Amatų muziejus yra Bhairon kelyje Delyje. Muziejus yra tarsi oazė, kurioje yra terakotos namai, purvo nameliai su paveikslais ant sienos, šiaudinis stogas – visa tai sugrąžina mus į kaimo gyvenimą ir būdus, kaip žmonės gyveno anksčiau. Muziejuje gausu rankdarbių iš visos šalies, medžio raižinių, įprastų tradicinių menų ir kt.

7. Oro pajėgų muziejus:

Oro pajėgų muziejus

Oro pajėgų muziejus yra Palam mieste, esančiame išoriniame miesto priemiestyje. Jame yra lėktuvų ir ginkluotės objektų kolekcija, rodanti Indijos oro pajėgų istoriją. Galerijos taip pat užpildytos nuotraukomis, kuriose rodoma Indijos oro pajėgų istorija, uniformos, ginklai ir kt..

8. „Shankar“ tarptautinis lėlių muziejus:

„Shankar“ tarptautinis lėlių muziejus - garsūs muziejai Delyje

Shankar tarptautinis lėlių muziejus yra rajone Bahadur Shah Zafar Marg. K. Shankar Pillai buvo politinis karikatūristas, turėjęs didžiausią lėlių kolekciją iš viso pasaulio. Jį įkvėpė lėlė, kurią jis gavo dovanų iš Vengrijos ambasadoriaus kaip prizą savo tarptautiniame vaikų konkurse. Nuo tada indiškos lėlės keičiamos į dovanas, gautas iš užsienio, arba joms parduodamos.

9. Sanskriti Kendra terakotos ir metalo muziejus:

Sanskrito Kendra terakotos ir metalo muziejaus garsieji muziejai Delyje

Sanskriti Kendra muziejus, esantis Gurgaono kelyje, vaizduoja įprastą gyvenimą, su kuriuo žmonės susiduria kasdien. Taigi jie vadinami „kasdieniais menais“. Yra studija, kurioje menininkai dirba ir gamina terakotą ir metalo dirbinius, vaizduojančius gyvenimą.

10. Nacionalinis policijos muziejus:

Nacionalinis policijos muziejus

Nacionalinis policijos muziejus yra Lodi Road. Muziejus verčia žmones galvoti apie policiją, kriminalinius nusikaltimus, nuo senų laikų iki šių dienų ir evoliucijos. Eksponuojami daiktai buvo paimti iš visos šalies, taip pat kai kurie iš viso pasaulio.

Čia rasite geriausius Delio muziejus. Ar tau patinka? Prašome pasidalinti savo nuomone.