Ar žinojote, kad rūkymas gali pakenkti ne tik jums, bet ir pasyviai dūmus įkvepiantiems žmonėms? Nors daugelis žmonių rūkymą naudoja stresui malšinti, jis gali greitai virsti priklausomybe, kuri yra žalinga.

Šiame straipsnyje pateikiamos saugios ir natūralios galimybės, padėsiančios natūraliai mesti rūkyti. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau!

Kaip natūraliai mesti rūkyti

Efektyviausi būdai visam laikui mesti rūkyti:

Ryžtas yra raktas, kai norite mesti tokį įprotį kaip rūkymas. Visur yra pagunda, o tai dar labiau apsunkina procesą. Jokia nuoroda neprivers mesti rūkyti šaltos kalakutienos. Geriausia būtų pasiruošti abstinencijos simptomams ir naudoti patarimus, kurie duos nuoseklius ir nuolatinius rezultatus.

1. Sudarykite priežasčių mesti rūkyti sąrašą:

Žmonės, kurie rūko grandinėje, dažnai supranta, kad jie pasiryžę mesti rūkyti. Sąrašo sudarymas, kad primintumėte sau, kodėl paskatinote priimti tokį sprendimą, yra vienas iš pirmųjų ir būtinų žingsnių mesti rūkyti. Įsitikinkite, kad pasirinkote pakankamai stiprią priežastį, kad suvaldytumėte norą uždegti dūmus.

 • Norėdami apsaugoti savo šeimą nuo pasyvaus rūkymo.
 • Sumažinkite tikimybę susirgti lėtinėmis sveikatos problemomis.
 • Taupyti pinigus.

2. Būkite aktyvūs:

Sėdėjimas vienoje vietoje daugeliui iš mūsų tapo darbo būdu. Tai gali būti priežastis, galinti sukelti potraukį nikotinui ir priversti jus nukristi nuo vagono. Aktyvumas yra geriausias būdas mesti rūkyti.

Dalyvavimas vienoje ar kitoje veikloje, pavyzdžiui, plaukiojime, bėgiojime, čiuožimas ir pan., Gali būti labai naudingas, nes lieka mažai laiko jūsų potraukiui iškilti mintyse.

Jei nesate aktyvus žmogus, pats laikas imtis kelių naujų pomėgių, kurie jus įtrauktų ir palaikytų jūsų kūno sveikatą.

3. Pereikite prie sveikos mitybos plano:

Nusprendus mesti rūkyti ir pasikeitus gyvenimo būdui, taip pat būtini sveikos mitybos įpročiai. Švieži vaisiai ir daržovės padeda kontroliuoti potraukį nikotinui.

Dieta nereiškia, kad turite badauti; sveikai maitintis yra raktas. Stenkitės įtraukti maisto produktus, kurie gali būti naudingi jūsų organizmui, pavyzdžiui, liesus baltymus, nesmulkintus grūdus, daržoves ir vaisius.

Ananasas yra vienas geriausių vaisių, padedančių sumažinti uždegimą, kurį sukelia nuolatinis nikotino vartojimas, ir palaikyti sveiką plaučių funkcionavimą..

4. Gerkite daug vandens:

Vanduo atlieka svarbų vaidmenį detoksikuojant jūsų kūną. Dėl šios priežasties mums rekomenduojama išgerti bent 8 litrus vandens per dieną. Gerti daug vandens yra geriausias būdas mesti rūkyti ir kovoti su priklausomybėmis.

Nuolatinis rūkymas suformuoja nikotino nuosėdas jūsų kūne, pažeisdamas audinius. Vartojant didelius kiekius vandens, jis lėtai išplauna cheminį nusėdimą ir išlaiko drėgmę.

Vanduo padeda kovoti su priklausomybe ir efektyviai pagreitina gijimo procesą.

5. Gurkšnokite žolelių ar žaliąją arbatą:

Žaliojoje arbatoje yra sveikatą stiprinančių junginių, todėl ji yra viena geriausių namų gynimo priemonių mesti rūkyti. Gurkšnodami puodelį karštos žolelių ar žaliosios arbatos, jūsų mintys nukryps nuo cigarečių. Tai taip pat padeda jūsų kūnui išgydyti nuo žalos, kurią sukelia nuolatinis rūkymas. Pastebėta, kad žalioji arbata sumažina plaučių vėžio riziką rūkantiems žmonėms.1) (2).

Nusprendę mesti rūkyti, pradėkite gurkšnoti pasirinktą žolelių arbatą arba žaliąją arbatą.

6. Vitaminas C:

Pirmosios savaitės, kai mesti rūkyti, yra sunkiausi ir įtempčiausi laikai. Būtent tada žmonėms reikia didžiausios paramos, o jūsų organizmui reikia papildų, padedančių mesti rūkyti (3).

Vitamino C antioksidantai padeda pašalinti toksinus iš jūsų kūno, todėl jis taip pat vadinamas šiukšlių surinkėju. Jis kontroliuoja nikotino troškimą, valydamas kūną. Tai treniruoja jūsų kūną, kad jis nenorėtų nikotino.

Vitaminas C vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį kovojant su abstinencijos simptomais, tokiais kaip nervingumas, dirglumas, nerimas, depresija, gerinant nervų funkciją.

7. Valgykite ženšenį:

Kontroliuoti potraukį nikotinui yra viena didžiausių kliūčių, su kuriomis daugelis susiduria planuodami mesti rūkyti. Čia ženšenis ateina į pagalbą. Tai vienas geriausių natūralių būdų mesti rūkyti.

Remiantis daugybe tyrimų, ženšenis gali būti terapinis nikotino pakaitalas, todėl rūkymas tampa mažiau patrauklus (4).

Ženšenis gali būti suvartotas ruošiant arbatą arba įberiant miltelių į sriubą ar sultis. Taigi nedelsdami įtraukite ženšenį į savo kasdienybę ir greitai pasiekite savo tikslą.

8. Jonažolė:

Jonažolė yra vienas geriausių vaistažolių papildų, padedančių mesti rūkyti. Tai taip pat žolė, kuri dažniausiai naudojama depresijai gydyti.

Turtinga jonažolės antioksidantų dozė padeda suvaldyti potraukį nikotinui, ypač bandant mesti rūkyti. Tai yra galimybė žmonėms, norintiems mesti rūkyti, norintiems nenaudoti pakaitinės nikotino terapijos.

Šios žolės pagrindinis panaudojimas yra depresija; reikia daugiau tyrimų, siekiant patvirtinti jo veiksmingumą metant rūkyti.

Nors jonažolės yra saugios, nėščios ar maitinančios moterys ir vaikai turėtų vengti jų vartoti.

9. Aromaterapija su eteriniu aliejumi:

Mesti rūkyti nėra lengva, nes tai emociškai veikia žmones. Stresas yra vienas iš daugelio rūkančių žmonių veiksnių. Eterinių aliejų poveikis kiekvienam žmogui skiriasi.

Aromaterapija su eteriniais aliejais gali padėti nuraminti jūsų protą ir atpalaiduoti kūną, atitraukdama mintis nuo nikotino pašalinimo (5).

Kai kurie eteriniai aliejai, kuriuos galima naudoti aromaterapijos seanso metu:

 1. Juodųjų pipirų eterinis aliejus
 2. Saldus apelsinų eterinis aliejus
 3. Romos ramunėlių eterinis aliejus
 4. Levandų eterinis aliejus
 5. Pipirmėčių eterinis aliejus
 6. Rozmarino eterinis aliejus

Nors eteriniai aliejai turi teigiamą poveikį, reikia daugiau tyrimų, siekiant įrodyti jų veiksmingumą, padedantį mesti rūkyti.

10. Klauskite patarimo iš akupunktūristo:

Akupunktūra yra alternatyvi medicina, veiksminga gydant daugelį sveikatos negalavimų. Tai efektyviausias būdas mesti rūkyti ir padeda sėkmingai pasiekti savo tikslą.

Remiantis tyrimu, keli mūsų kūno taškai padeda įvairiems žmonėms įvairiais būdais. Šis procesas leidžia žmonėms, norintiems mesti rūkyti, motyvuoti ir likti kelyje (6).

Tai vienas iš natūralių procesų, padedančių iš pradžių sumažinti cigarečių skaičių ir galiausiai jas mesti.

11. Praktikuokite jogą ar mankštą:

Pratimai jogos forma vis labiau populiarėja įvairaus amžiaus žmonių tarpe. Joga padeda kūnui atsipalaiduoti ir yra laikoma vienu geriausių sprendimų mesti rūkyti. Tai padeda kontroliuoti potraukį nikotinui ir žymiai sumažina nerimą.

Mokslininkų teigimu, joga ar mankšta padeda sumažinti kraujospūdį ir stiprina plaučius, nes atsipalaiduoja. Jis veikia kaip alternatyvi terapija, ypač moterims (7).

Taigi, ko jūs laukiate? Pradėkite praktikuoti jogą, kuri lėtai, bet veiksmingai sumažins kasdien naudojamų cigarečių skaičių.

12. Naudokite programą:

Pastaraisiais metais elektroninė žiniasklaida labai išsivystė. Yra programų, skirtų absoliučiai viskam. Galite sekti ir būti motyvuoti, kai norite mesti rūkyti naudodami daugybę tokių programų. Sąsaja, dizainas ir atnaujinimo dažnis vaidina svarbų vaidmenį kuriant šias programas, o kai kurios populiariausios rinkoje yra:

 • Baik dabar
 • Be dūmų
 • Uždarykite „Tracker“
 • EasyQuit
 • Atsisakykite „Genius“
 • Mano „QuitBuddy“
 • Flamy
 • Nustok rūkyti
 • Mesti rūkyti – mesti rūkyti
 • Rūkymo žurnalas – mesti rūkyti

Mes visi norime mesti rūkyti dėl savo ir savo šeimos gerovės. Skirtingai nuo laikinų pataisymų, šiame straipsnyje paminėti veiksmai suteiks jums patogų ir nuolatinį būdą natūraliai mesti rūkyti. Tikimės, kad šie patarimai padės jums išgyventi sudėtingą laiką ir pasirodyti skraidančiomis spalvomis.

Atsakomybės apribojimas: Šiame straipsnyje nurodyta informacija yra tik pasiūlymai, o ne profesionalių patarimų pakaitalas. Prieš bandant ką nors naujo, rekomenduojama kreiptis į gydytoją. Svetainė neatsako už galimą šalutinį poveikį.

F.A.Qs:

1. Ar saugu mesti rūkyti staiga?

Ans: Mesti rūkyti visada yra sveikas pasirinkimas. Tačiau staiga nustojus rūkyti, jūsų kūnas gali nustoti vartoti nikotiną, todėl per tris dienas galite jausti dirglumą, nuotaiką ir stiprų galvos skausmą. Kai jūsų kūnas prisitaiko prie nikotino išeikvojimo, jūsų plaučių veikla žymiai pagerėja.

2. Kiek cigarečių yra per daug?

Ans: Net vienos cigaretės per dieną rūkymas gali pakenkti jūsų organizmui. Tai taip pat gali paveikti aplinkinius žmones dėl pasyvaus rūkymo.

3. Per kiek laiko jūsų kūnas prisitaiko prie nerūkymo įpročio?

Ans: Kai mesti rūkyti, nikotino nutraukimo simptomai pasiekia aukščiausią lygį dvi ar tris dienas. Kai tik nustosite rūkyti, jūsų smegenų chemijai reikia dviejų ar trijų mėnesių, kad ji normalizuotųsi.