Ar nerimaujate dėl sužalojimų atsiradusių mėlynių? Dėl to jūsų oda atrodo nepatraukli, kartu su jos sukeltu skausmu ir patinimu. Jei staiga susižeidėte, tai plyšta kraujagyslės ir atsiranda mėlynės. Išbandę keletą namų gydymo būdų nuo mėlynių, galite greitai palengvėti.

Kai kurie ryškūs mėlynių požymiai yra tai, kad paveiktoje zonoje yra juodos ir mėlynos spalvos pakitimų, skausmas ir patinimas. Išbandykite keletą geriausių namuose esančių mėlynių gydymo būdų, paminėtų šiame straipsnyje, nesukeliant jokio šalutinio poveikio.

TOC:

 • Sumušimų priežastys
 • Veiksmingos namų gynimo priemonės nuo mėlynių
 • Maistas, kuris greičiau gydo mėlynes
 • DUK

Namų gynimo priemonės nuo mėlynių

Sumušimų priežastys:

Sumušimai yra fizinio sužalojimo rezultatas, nesvarbu, ar tai mažas, ar didelis. Pateikiame kai kurių kraujosruvų priežasčių sąrašą.

 • Mikroskopinės ašaros kraujagyslėse yra intensyvaus mankštos rezultatas, ypač sportininkams, pvz., Svorio kėlėjams, dėl kurių atsiranda mėlynės.
 • Sumušimai yra dažnas simptomas žmonėms, vartojantiems kraujo skiediklius.
 • Jei yra nepaaiškinamų mėlynių, yra kraujavimo sutrikimo požymių.
 • Netikėtas atsitrenkimas į lovos stulpą ar bet kurį kitą daiktą gali sukelti mėlynės ant šlaunų ar blauzdų.
 • Silpni senyvo amžiaus audiniai negali palaikyti pagyvenusių žmonių kraujagyslių, todėl žmonės gali patirti kraujosruvų.

Veiksmingos mėlynės namuose:

1. Alavijas:

Dėl priešuždegiminių alavijo savybių jis yra natūralus mėlynės gydymas. Tai padeda sumažinti kraujo krešėjimą, o tai pagreitina gijimo procesą. Užtepus ant sumuštos vietos, jis sumažina uždegimą ir skausmą. (1)

Ingridientai:

 1. Šviežias alavijo lapas.

Kaip pasiruošti:

 • Išspauskite alavijo lapą ir surinkite gelį į mažą dubenį.
 • Užtepkite mišinį ant pažeistos vietos, kad nedelsiant palengvėtų.

Atsargumo priemonės: Jei naudojate parduotuvėje nusipirktą alavijo kremą, įsitikinkite, kad jis yra grynas ir neturi jokių priedų.

2. Obuolių sidro actas mėlynėms:

Vienas iš lengvai prieinamų ingredientų kiekvienuose namuose yra obuolių sidro actas. Obuolių sidro actas padeda suskaidyti krešulius sumuštose vietose, padidindamas kraujotaką, todėl tai yra puiki namų gynimo priemonė mėlynėms gydyti.

Ingridientai:

 1. Du šaukštai obuolių sidro acto.
 2. Vienas šaukštas vandens.

Kaip pasiruošti:

 • Paimkite dubenį ir sumaišykite obuolių sidro actą ir vandenį.
 • Paimkite minkštą šluostę ir pamirkykite ją šiame skystyje.
 • Uždėkite audinį ant sumuštos vietos maždaug 10–15 minučių.

3. Kokosų aliejus:

Yra keletas priežasčių, dėl kurių jūsų oda gali atsirasti mėlynės, o kartais įkandimai taip pat sukelia mėlynių. Priešgrybelinės kokosų aliejaus savybės padeda sumažinti odos sumušimų intensyvumą. Tai taip pat padeda sumažinti uždegimą, kurį sukelia klaidų įkandimai, naudojant monolauriną. (2)

Ingridientai:

 1. Du šaukštai kokosų aliejaus.

Kaip naudoti:

 • Į dubenį įpilkite du šaukštus kokosų aliejaus.
 • Pirštais tepkite šį aliejų ant sumuštos vietos.
 • Švelniai masažuokite paveiktą vietą, nes jėga gali sukelti tolesnį skausmą.

4. Šiluma:

Viena iš praktiškų ir greitų namų gydymo būdų sumušimams gydyti yra šilumos naudojimas. Tai padeda pagerinti kraujotaką sumuštose vietose, pašalina bet kokią raumenų įtampą, pašalindama įstrigusį kraują. Norėdami paskatinti gijimą, galite naudoti šildymo pagalvėlę arba karšto vandens buteliuką. Padėkite šilumos paketą ant sumuštos vietos maždaug 20–30 minučių. Jei šildote kojas, stenkitės jas pakelti, kad pasiektumėte reikšmingų rezultatų. (3)

5. Ledo pakuotė arba šaltas kompresas:

Šalto kompreso naudojimas yra viena iš greitų ir veiksmingų namų gydymo būdų nuo mėlynių. Jei susižeidžiate, ledo kompresas padeda sumažinti kraujotaką pažeistoje vietoje ir neleidžia prarasti kraujo. Tai darydami galėsite sumažinti kraujosruvas ir vėlesnį patinimą. Būtinai apvyniokite ledą minkštu skudurėliu ir tepkite ant sumuštos vietos maždaug 10 minučių. Prieš pakartotinai pateikdami paraišką, būtinai padarykite 20 minučių pertrauką.

Atsargumo priemonės: Netepkite ledo tiesiai ant odos, nes tai gali labiau sudeginti odą.

6. Dantų pasta:

Ar tai būtų kaimas, ar miestas; dantų pasta tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Bet ar žinojote, kad tai padeda greitai išgydyti mėlynes? Taip, dantų pasta padeda padidinti kraujotaką sumuštose vietose, suskaidydama krešulius. Tai taip pat padeda sumažinti patinimą ir pastebėsite, kad po vieno naudojimo mėlynės tampa lengvesnės.

Ingridientai:

 1. Dantų pasta.
 2. Marlė.

Kaip pasiruošti:

 • Prieš miegą užtepkite šiek tiek pastos ant sumuštos vietos.
 • Būtinai uždenkite vietą tvarsčiu ar marle.
 • Laikykite per naktį, o ryte nuplaukite.
 • Norėdami gauti reikšmingų rezultatų, pakartokite procesą tris ar keturias naktis.

7. „Epsom“ druskos vonia:

Epsomo druska yra magnio sulfato junginys, turintis gydomųjų savybių, kurios padeda atsipalaiduoti. Šios druskos junginiai greitai patenka per odą, sumažindami patinimą ir skausmą, susijusį su mėlynėmis. Nupieškite greitą vonią su Epsom druska ir pamerkite pažeistą vietą, kad gautumėte reikšmingų rezultatų. (4)

Ingridientai:

 1. Du puodeliai Epsom druskos.
 2. Užtenka vandens, kad įsigertum.

Kaip naudoti:

 • Paimkite vonią su šiltu vandeniu, kad galėtumėte mirkyti.
 • Į vandenį įpilkite du puodelius Epsom druskos ir gerai išmaišykite.
 • Mirkykite save, įskaitant sumuštą vietą, kad gautumėte palengvėjimą.

8. Ciberžolė ir imbieras:

Imbieras ir ciberžolė yra du labiausiai paplitę ingredientai, kuriuos galite rasti bet kuriuose namuose. Dėl šių dviejų ingredientų priešuždegiminių savybių jie yra geriausi namų gynimo būdai, padedantys greičiau išgydyti mėlynes. Imbiero ir ciberžolės derinys padeda išgydyti sumuštą odą ir malšina skausmą. (5)

Ingridientai:

 1. Šviežias imbieras.
 2. Du šaukštai ciberžolės.
 3. Keletas lašų vandens.

Kaip pasiruošti:

 • Sutrinkite imbierą ir į jį įpilkite ciberžolės.
 • Padarykite pastą naudodami šiek tiek vandens.
 • Tepkite mišinį ant sumuštos vietos

9. Bulvių griežinėliai:

Atrodo, kad žalios neluptos bulvės turi galimybę greitai išgydyti mėlynes, sumažindamos odos uždegimą. Nuluptų bulvių griežinėlių naudojimas yra veiksminga namų priemonė nuo mėlynių.

Ingridientai:

 1. Bulvių griežinėliai (nelupti)
 2. Tvarstis arba marlė.

Kaip pasiruošti:

 • Nuplaukite bulves ir supjaustykite skiltelėmis, jų nenulupdami.
 • Ant sumuštos vietos uždėkite bulvių skiltelę ir švelniai suriškite ją marle.
 • Džiovintą gabalėlį pakeiskite nauju.

10. Comfrey Root:

Nors nėra pakankamai įrodymų, pirminiai tyrimai rodo, kad šaltalankio šaknis turi priešuždegiminių savybių, kurios padeda išgydyti žaizdas ir taip sumažina mėlynes. (6)

Ingridientai:

 1. Du šaukštai džiovintos paprastosios šaknies šaknies.
 2. Puodelis vandens.

Kaip pasiruošti:

 • Į dubenį įpilkite puodelį vandens ir užvirkite.
 • Įpilkite į jį du šaukštus paprastosios raudonmedžio šaknies ir leiskite užvirti.
 • Leiskite jam atvėsti ir supilkite skystį į dubenį.
 • Paruoškite kompresą su skysčiu ir padėkite jį ant sumuštos vietos.

Atsargumo priemonės: „Comfrey“ šaknis taip pat turi toksiškų cheminių medžiagų, kurios gali jums pakenkti, todėl prieš naudodami jas pasitarkite su gydytoju.

11. Virtas kiaušinis:

Nors nėra įrodymų, kad ant pažeistos vietos apvolioti virtą kiaušinį, žymiai sumažėja mėlynių, daugelis žmonių mano, kad jis veikia kaip karštas kompresas.

Ingridientai:

 1. Vienas kiaušinis.
 2. Vanduo užvirti.

Kaip pasiruošti:

 • Paimkite dubenį vandens ir jame išvirkite kiaušinį.
 • Nulupkite odą nuo kiaušinio.
 • Uždenkite kiaušinį minkšta ir minkšta šluoste.
 • Sumuštą vietą švelniai įtrinkite kiaušiniu.

Atsargumo priemonės: Įsitikinkite, kad netepate tiesiai ant sumuštos vietos.

12. Alkoholio trynimas:

Naudojant kremus ar gelius su alkoholio junginiais, sumažėja mėlynių poveikis jūsų kūnui. Tai taip pat padeda sumažinti raumenų spazmus, patempimus kartu su mėlynėmis.

13. R.I.C.E:

Poilsis, ledas, suspaudimas ir pakilimas yra visa R.I.C.E. Tai taktika, kurią naudoja daugelis žmonių, jei nori sumažinti mėlynes, atsiradusias dėl operacijos, traumų. (7) Atlikę šiuos paprastus veiksmus, laikinai sumažindami kraujotaką pažeistoje vietoje, galėsite išvengti kraujosruvų ir išsipūsti. Tai padeda sumažinti uždegimą, sukeliantį kraujosruvas, bandant pakelti ir pailsinti sužeistą ar sumuštą vietą, kai spaudžiate ledą.

14. Eteriniai aliejai:

Eteriniai aliejai gali būti veiksminga priemonė nuo mėlynių namuose, palengvinanti ir palengvinanti atsipalaidavimą. (8) Pagrindinė atsargumo priemonė, kurios reikia laikytis naudojant eterinius aliejus, yra tai, kad juos reikia atskiesti nešikliu. Būtinai tepkite ant nepaliestos odos.

1. Arnikos aliejus:

Tai yra eterinis aliejus, padedantis atkurti normalų odos toną, malšinantis skausmą ir padedantis greitai išgydyti pažeistą odą. Tai viena iš geriausių vaistažolių priemonių nuo mėlynių. Prieš tepdami vietinį arnikos aliejų, būtinai jį praskieskite.

2. Smilkalų aliejus:

Smilkalai yra eterinis aliejus, padedantis išgydyti sumušimų atsiradimą, naudojant priešuždegimines savybes. Tai padeda greitai sumažinti skausmą ir mėlynių atsiradimą.

3. Levandų aliejus:

Vienas iš lengvai prieinamų eterinių aliejų yra levandų aliejus. Tai padeda sumažinti kraujosruvų atsiradimą ant odos, jei ją greitai patepate po traumos. Tai taip pat palengvina skausmą, kurį sukelia mėlynės ar siūlės. Jei naudojate šį aliejų tiesiogiai, ant pažeistos odos galite naudoti šiltą kompresą.

4. Rozmarino aliejus:

Jei norite sumažinti kraujosruvų sukeltą skausmą ir pagerinti gijimo procesą, rozmarinų aliejuje esantys antioksidantai yra naudingi.

5. Jonažolės aliejus:

Daugelis ligoninių pradėjo naudoti jonažolių aliejų, kad sumažintų kraujosruvų skausmą, pagerindamos odos atsigavimą, įtraukdamos jį į masažo terapiją. Tai taip pat naudinga moterims, kurios atsigauna po skausmo ir kraujosruvų, atsiradusių dėl chirurginio darbo.

6. kraujažolių aliejus:

Kraujažolės su jonažolių aliejaus deriniu padeda pagreitinti atsigavimą po bet kokių mėlynių, sumažindamos skausmą ir jo išvaizdą.

Maistas, kuris greičiau gydo mėlynes:

Mėlynė yra mūsų kūno būdas parodyti, kad skardingos kraujagyslės ar kapiliarai yra plyšę. Jie kapiliarai išleidžia kraują į aplinką, kai tik jie yra nulaužti, todėl atsiranda mėlynės. Kraujo krešėjimo laikas pailgėja, kai vartojate maisto produktus, užpildytus vitaminais.

1. Maistas su vitaminu K:

Vitaminas K atlieka esminį vaidmenį apsaugant kapiliarų sienas, kad nebūtų daroma žala. Špinatai, salotos, brokoliai, sojos pupelės, mėlynės ir braškės yra keletas maisto šaltinių, kuriuose gausu vitamino K.

2. liesas baltymas:

Baltymai yra būtini norint sustiprinti jūsų kūno kapiliarus. Į savo racioną įtraukus liesų baltymų, gaunamas labai reikalingas baltymas, kuris padeda išgydyti mėlynes. Kai kurie iš geriausių liesų baltymų pavyzdžių yra žuvis, paukštiena, liesa mėsa ir tofu. Venkite maisto produktų, tokių kaip kepta mėsa ar mėsainiai, kuriuose yra daug cholesterolio ir sočiųjų riebalų.

3. Citrusiniai vaisiai:

Į savo mitybą įtraukdami vaisius, tokius kaip apelsinai, citrinos ir mandarinai, sumažinsite skausmą, kurį sukelia nuolatinės mėlynės jūsų kūne. Citrusiniuose vaisiuose esantys flavonoidai pagerina kraujosruvų poveikį.

4. Vaisiai su natūraliu kvercetinu

Vienas iš augalinių pigmentų, randamų daugelyje maisto šaltinių, padedančių išgydyti jūsų mėlynes, yra kvercetinas. Obuoliai, raudonasis svogūnas, tamsios spalvos uogos, vyšnios, citrusiniai vaisiai ir žalios lapinės daržovės yra kai kurie šio pigmento maisto šaltiniai.

4. Ananasas:

Bromelainas yra fermentas, turintis priešuždegiminių savybių, kurių gausiai rasite ananasuose. (9) Tai yra viena iš geriausių natūralių vaistų nuo mėlynių, padedanti greitai išgydyti žaizdą, mažinant patinimą. Norėdami gauti geriausius rezultatus, galite vartoti vaisius arba tepti juos lokaliai.

5. Maistas, kuriame gausu cinko:

Krabai, omarai, moliūgų sėklos, špinatai ir ankštiniai augalai yra vieni geriausių cinko šaltinių. Audinius ir žaizdas galima išgydyti naudojant maistą, kuriame gausu cinko.

Odos mėlynės po traumos yra ne tik skausmingos; žiūrėti irgi nėra gražu. Naudodamiesi geriausiomis namų gydymo priemonėmis nuo mėlynių iš šio straipsnio, galite veiksmingai sumažinti jo sukeltą skausmą ir patinimą ir atrodyti odai..

Atsakomybės apribojimas: Šiame straipsnyje pateiktos nuomonės yra tik pasiūlymai ir nepakeičia gydytojo patarimo. Visada saugu pasikonsultuoti su gydytoju prieš bandant ką nors naujo, ypač jei turite kokių nors sveikatos problemų.

DUK:

1. Kokie yra mėlynių simptomai?

Ans: Priklausomai nuo sužalojimo intensyvumo, yra keletas simptomų etapų, atsirandančių, kai esate sumuštas. Vienas iš pirmųjų ir dažniausių mėlynių simptomų yra odos spalvos pasikeitimas.

 • 1 etapas: jūsų mėlynė yra rožinės ir raudonos spalvos.
 • 2 etapas: pasikeičia į mėlyną ir tamsiai violetinę.
 • 3 etapas: jūsų mėlynė yra šviesiai žalios spalvos.
 • 4 etapas: pasikeičia į geltoną ir rudą spalvą.

Paprastai užtrunka nuo 10 iki 14 dienų, kol mėlynė visiškai išgydoma, ir paprastai ji praeina šiuos keturis etapus.

2. Kada tinkamas laikas apsilankyti pas gydytoją dėl mėlynių?

Ans: Kartais mėlynė nerodo jokių gijimo požymių ir sukelia daugiau skausmo bei kraujo kaupimosi po sumuštos vietos, tada nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Čia yra sąrašas dalykų, kuriuos reikia stebėti, kai kuriuos iš šių dalykų.

 • Jei mėlynės nepagerėja net po dviejų savaičių po traumos.
 • Kai sąnarį šalia mėlynės yra skausminga judėti.
 • Jei ant jūsų kūno atsiranda mėlynių be priežasties ir dažnai.
 • Kai yra nutekėjimas iš sumuštos vietos.
 • Jei nematote aiškiai, dėl mėlynių šalia akies.

3. Kokios gali būti priežastys, dėl kurių galite lengvai susižaloti?

Ans: Dėl kelių priežasčių jūsų kūne gali atsirasti mėlynės. Kai kurios priežastys yra šios:

 • Jei turite šviesią ir ploną odą.
 • Jei jums trūksta vitamino C.
 • Kai kurie vaistai ar papildai.
 • Jei keliate sunkiasvorius.
 • Jei sergate anemija.
 • Pagrindinė liga.