Mielių infekcijos yra dažnesnės nei manote tarp vyrų ir moterų. Viena iš dažniausiai pasitaikančių infekcijos vietų yra lytinių organų sritis. Bet ar žinojote, kad galite gydyti mielių infekcijas namuose? Taip! Laikydamiesi šiame straipsnyje minėtų namų mielių infekcijos gydymo būdų, galite patogiai susidoroti su šia nemalonia būkle.

Mielių infekciją sukelia grybelis, vadinamas Candida, o kai kurie šios būklės simptomai yra deginimas ir niežėjimas privačiose vietose, kvapios išskyros ir tt.

namų gynimo priemonės nuo mielių infekcijos

Veiksmingos namų gynimo priemonės nuo mielių infekcijos:

Mes paminėjome keletą naminių mielių infekcijos gydymo būdų, kuriuos daugelis moterų prisiekia veiksmingos. Nors šie alternatyvūs gydymo būdai turi įvairių mokslinių įrodymų, anekdotiniai pranešimai rodo, kad daugelis patiria palengvėjimą.

1. Obuolių sidro actas:

Priešgrybelinės obuolių sidro acto savybės veikia prieš Candida, todėl yra veiksmingas vaistas nuo mielių infekcijos namuose (1). Taigi, galite gydyti blogą mielių infekcijos atvejį tiek viduje, tiek išorėje.

Ingridientai:

 1. Vienas ar du šaukštai obuolių acto.
 2. Viena stiklinė vandens.

Procedūra:

 • Sumaišykite ACV į stiklinę vandens ir gerai išmaišykite.
 • Gerkite mišinį.
 • Taip pat galite sumaišyti puodelį ACV į kibirą šilto vandens ir pamirkyti.
 • Norėdami gauti efektyvių rezultatų, naudokite šią priemonę du ar tris kartus per dieną.

2. Alavijas:

Aloe vera yra vienas iš natūralių būdų, kaip išgydyti mielių infekciją. Alavijo gelis turi priešgrybelinį poveikį C.albicans, kuris padeda sušvelninti uždegimą paveiktoje zonoje ir ramina sudirginimą (2).

Ingridientai:

 1. Šviežiai išgautas alavijo gelis.

Procedūra:

 • Iš alavijo lapų ištraukite šviežią gelį.
 • Švelniai plonu sluoksniu tepkite gelį ant pažeistos vietos.
 • Leiskite išdžiūti.
 • Norėdami gauti gerų rezultatų, gelį galite tepti du ar tris kartus per dieną.

3. Česnakai:

Česnakai yra vienas iš labiausiai paplitusių ingredientų daugelyje namų ūkių. Be to, stiprus priešgrybelinis česnako aktyvumas prieš Candida rūšis daro jį vienu iš natūralių mielių infekcijų gydymo būdų (3) (4).

Ingridientai:

 1. Trys skiltelės česnako.
 2. Viena stiklinė vandens.

Procedūra:

 • Valgykite česnaką su stikline vandens.
 • Norėdami pasiekti gerų rezultatų, galite naudoti šią priemonę vieną ar du kartus per dieną.
 • Atsargiai: Įsitikinkite, kad nenaudojate česnako ar česnako pastos ant vidinių šlaunų ar makšties, nes jos yra jautrios.

4. Žalioji arbata:

Žalioji arbata padeda kovoti su mielių infekcija, stiprindama organizmo imuninę sistemą, nes joje yra katechinų (5). Galite užpilti žaliosios arbatos lokaliai arba gerti žaliąją arbatą, kuri greitai pašalina mieles iš jūsų kūno, sumažindama uždegimą (6). Tai taip pat ramina paveiktą vietą.

Ingridientai:

 1. Vienas žaliosios arbatos maišelis.
 2. Vienas puodelis karšto vandens.

Procedūra:

 • Užvirkite puodelį vandens ir įdėkite į jį žaliosios arbatos maišelį.
 • Leiskite pastovėti kelias minutes.
 • Į mišinį įpilkite medaus ir šlakelį citrinos ir gerai sumaišykite.
 • Gerkite arbatą, kol ji šilta.
 • Atšaldykite panaudotą arbatos maišelį.
 • Įdėkite vėsų arbatos maišelį ant pažeistos vietos maždaug 10 minučių, kad palengvėtų.
 • Išgeriant du puodelius žaliosios arbatos per dieną, galima veiksmingai sumažinti mielių infekciją.

5. Spanguolių sultys:

Spanguolių sultys padeda užkirsti kelią grybeliui, sukeliančiam mielių infekcijas, vadinamiems Candida Albicans (7). Yra anekdotinių įrodymų apie spanguolių sulčių veiksmingumą makšties Candida Albicans, tačiau reikia daugiau mokslinių tyrimų. Tai taip pat padeda išvengti infekcijos, nes spanguolių sultyse ir tabletėse yra labai daug vitamino C.

6. Graikiškas jogurtas:

Graikiškas jogurtas yra probiotikas, kuris gali veiksmingai palengvinti C.alicans sukeltą mielių infekciją. Jogurte yra gyvų bakterijų, tokių kaip Lactobacillus acidophilus, kurios padeda gydyti infekcijos peraugimą ir sukuria sveiką aplinką makštyje (8). Geriausia naudoti paprastą graikišką jogurtą be pridėtinio cukraus, nes cukrus gali paskatinti mielių infekcijos augimą.

7. Probiotikai:

Probiotikai padeda jūsų makšties ir virškinimo traktui, nes jis yra pilnas sveikų bakterijų. Be to, remiantis tyrimais įrodyta, kad probiotikai pagerina mielių infekcijos simptomus ir užkerta kelią infekcijai. Pradėję vartoti geriamųjų probiotikų, kurių sudėtyje yra Lactobacillus acidophilus bakterijų padermių, režimą, galite vėl suderinti savo virškinamąjį traktą ir makšties florą..

Remiantis „Harvard Health“ paskelbtu tyrimu, probiotinės žvakutės taip pat buvo veiksmingos gydant vaginozę (9).

8. Kokosų aliejus:

Jei sergate grybelinėmis infekcijomis, kurias sukelia vaistams atsparios Candida padermės, kokosų aliejus gali būti vienas iš natūralių būdų atsikratyti mielių infekcijos (10).

Ingridientai:

 1. Du šaukštai pirmojo spaudimo kokosų aliejaus.

Procedūra:

 • Kruopščiai nuplaukite paveiktą vietą ir leiskite jam išdžiūti.
 • Kad išvengtumėte tolesnio uždegimo, nusausinkite vietą minkštu skudurėliu.
 • Švelniai patepkite pažeistą vietą kokosų aliejumi.
 • Norėdami gauti efektyvių rezultatų, naudokite šią priemonę du ar tris kartus per dieną.

9. Raudonėlio aliejus:

Mielės perauga storosiose žarnose, o raudonėlių aliejus yra viena iš stiprių namų gynimo priemonių, neleidžiančių infekcijai plisti iš išangės į makštį. Be to, raudonėlio aliejuje esantys fenoliniai komponentai, vadinami karvakroliu ir timoliu, daro fungicidinį poveikį mielėms ir neleidžia jiems plisti (11).

Ingridientai:

 1. Viena stiklinė vandens.
 2. Trys lašai raudonėlio aliejaus.

Paruošimas:

 • Į stiklinę vandens įpilkite raudonėlio aliejaus.
 • Gerai išmaišykite ir išgerkite.
 • Šią priemonę galite naudoti du kartus per dieną per savaitę, kad pasiektumėte greitų rezultatų.

Atsargiai: Prieš vartodami raudonėlio aliejų, pasitarkite su gydytoju, jei esate nėščia ar vaikai, kad išvengtumėte šalutinio poveikio.

10. Arbatmedžio aliejus:

Dėl priešgrybelinių, antivirusinių ir antibakterinių arbatmedžio aliejaus savybių jis tampa vienu iš populiariausių natūropatų (12). Be to, jis padeda nuraminti uždegusią odą, kai ją derinate su medumi ar šiltu vandeniu.

Ingridientai:

 1. Du šaukštai medaus.
 2. Trys lašai arbatmedžio aliejaus.

Paruošimas:

 • Paimkite lanką ir kruopščiai sumaišykite medų ir arbatmedžio aliejų.
 • Švelniai tepkite mišinį paveiktoje zonoje.
 • Leiskite jam likti svetainėje per naktį.
 • Ryte plovimui naudokite drungną vandenį.
 • Ši procedūra gali būti veiksminga keletą naktų prieš miegą.

Atsargiai: Kadangi arbatmedžio aliejus yra stiprus, geriau atlikti pleistro testą ir palaukti 24 valandas, kad būtų pašalintas bet koks šalutinis poveikis.

11. „Epsom“ druskos vonia:

Epsom druska arba magnio sulfatas yra vienas iš geriausių ir natūralių mielių infekcijų gydymo būdų. Tai padeda gydyti infekciją, nes gali užmušti mieles.

Ingridientai:

 1. Vonia, pilna šilto vandens.
 2. Du puodeliai Epsom druskos.

Paruošimas:

 • Į vonią įpilkite Epsom druskos ir gerai išmaišykite, kol druska visiškai ištirps.
 • Pasinerkite į vandenį maždaug 15 minučių.
 • Šią procedūrą galima pakartoti tris kartus per savaitę.

12. Kepamos sodos vonios:

Soda turi priešgrybelinį poveikį ir veiksmingai palengvina su mielių infekcijomis susijusius simptomus, tokius kaip niežėjimas, deginimas ir patinimas. Be to, remiantis tyrimu, soda iš esmės pašalina Canida ląsteles, kurios yra pagrindinė mielių infekcijų priežastis, todėl ji yra viena iš natūralių mielių infekcijos gydymo priemonių (13).

13. Boro rūgštis:

Jei ieškote švelnių, bet veiksmingų namų gynimo priemonių mielių infekcijoms gydyti, boro rūgštis yra tinkamas pasirinkimas. Gydytojai rekomenduoja boro rūgštį išgydyti mielių infekciją, kai dauguma priešgrybelinių vaistų neveikia, nes ji padeda naikinti priešgrybelines ir antivirusines infekcijas (14).

Ingridientai:

 1. 00 dydžio želatinos kapsulė.
 2. Boro rūgšties milteliai.

Paruošimas:

 • Užpildykite želatinos kapsulę boro rūgšties milteliais ir pašalinkite perteklių.
 • Švelniai uždarykite kapsulę.
 • Prieš miegą įdėkite kapsulę į makštį.
 • Norėdami kruopščiai išvalyti infekciją, darykite tai 12–15 dienų.

Atsargiai: Šių kapsulių vartoti nėra saugu, nes boro rūgštis didelėmis dozėmis yra toksiška. Nėščios moterys turėtų vengti šios priemonės.

14. Vandenilio peroksidas:

Vandenilio peroksido antiseptinės savybės padeda naikinti bakterijas ir mieles, todėl tai yra viena iš geriausių namų priemonių mielių infekcijai gydyti. Nors tai gali neveikti su visomis mielių rūšimis, yra anekdotinių įrodymų iš moterų, kurioms tai buvo aktualu. Be to, galite užkirsti kelią mielių augimui ant lytinių organų, praskiedžiant jas vandeniu arba pridedant prie vonios.

Atsargiai: Rekomenduojama praskiesti vandenilio peroksidą prieš tepant jį ant lytinių organų ir venkite jo per daug.

15. Vitaminas C:

Kitas geriausias būdas atsikratyti mielių infekcijos yra daug vitamino C. Vitaminas padeda sukurti tvirtą imuninę sistemą, veikdamas kaip imuninės sistemos stiprintuvas. Kai kurios moterys gali gydyti Candida peraugimą, įtraukdamos į savo mitybą vitaminą C..

Atsargiai: Kadangi makšties audinys yra jautrus, netepkite jo rūgštiniu vitaminu C..

Mielių infekcijos prevencijos būdai:

Štai keletas būdų, kaip praktiškais ir natūraliais būdais galite užkirsti kelią mielių infekcijai:

1. Išlaikyti higieną:

Higiena vaidina svarbų vaidmenį ne tik jūsų lytinių organų, bet ir viso kūno sveikatai. Pavyzdžiui, galite užkirsti kelią mielių infekcijoms, padidindami savo higieną.

Nors higiena yra būtina, venkite naudoti kvapnius produktus, nes šie produktai gali sudirginti jūsų lytinius organus. Vietoj to pašalinkite drėgmės perteklių ir po vonios ar dušo kruopščiai išdžiovinkite lytinių organų sritį.

2. Imkitės papildų:

Jūsų virškinimo traktas, oda ir kitos kūno dalys natūraliai turi tam tikrų bakterijų. Kai jūsų kūno natūralios bakterijos išsibalansuoja, tai sukelia mielių infekciją. Norėdami išvengti mielių infekcijų, galite vartoti papildų, turinčių laktobacilų ar acidophilus.

3. Naudokite antibiotikus tik tada, kai to reikia:

Makštyje paprastai yra nedidelis Candida grybelio kiekis ir jis yra kontroliuojamas naudingų bakterijų. Gydytojai skiria antibiotikus tik tada, kai mielių infekcija yra per sunki. Dažnas antibiotikų vartojimas kartu su liga gali sunaikinti sveikas bakterijas. Todėl naudokite juos tik tada, kai reikia.

4. Laikykite jį sausą ir švarų:

Jei esate nuotykių mėgėjas ar mėgstate dažnai plaukti, įsitikinkite, kad ilgesnį laiką neliksite šlapiuose drabužiuose ar šlapiuose treniruotės drabužiuose. Šlapi ir šlapi drabužiai padidina mielių infekcijos tikimybę. Todėl gerai išdžiovinkite save ir nedelsdami persirenkite sausais drabužiais.

5. Ribokite cukrų ir perdirbtus maisto produktus:

Remiantis 2015 m. Atliktu tyrimu, padidėja mielių infekcijų atsiradimas ir augimas, kai vartojate daug laktozės turinčius pieno produktus arba rafinuotą cukrų, nes jais maitinasi mielės (15). Nors reikia daugiau tyrimų, šių maisto produktų vartojimas padeda išvengti mielių infekcijų.

6. Dėvėkite laisvas kelnes/medvilnines apatines kelnaites:

Kai sergate mielių infekcija, turite laikyti laisvus drabužius. Kai dėvite prigludusius drabužius, jie padidina jūsų lytinių organų drėgmę ir dar labiau sustiprina būklę. Medvilnė yra geriausias audinys, nes jis padės jums išlikti sausam, nesulaikant drėgmės ar karščio.

Mielės mėgsta augti drėgnose ir tamsiose vietose, o aptempti drabužiai, pagaminti iš poliesterio ar nailono medžiagos, sulaiko drėgmę ir todėl nėra pageidautini. Vietoj to, pabandykite dėvėti apatinius drabužius, kur tarpkojo srityje yra medvilninis pamušalas, leidžiantis orui pro lytinius organus.

Mielių infekcija yra paplitusi tarp moterų, tačiau vyrai taip pat yra vienodai paveikti. Naudodami šiame straipsnyje minėtas namų gynimo priemones, galite veiksmingai kovoti su liga. Bet jei infekcija išlieka net ir laikantis atsargumo priemonių, patariama pasikonsultuoti su gydytoju, kad būtų išvengta bet kokios pagrindinės sveikatos būklės. Nepamirškite mums pranešti, ar šis straipsnis buvo naudingas!

Atsakomybės apribojimas: Šiame straipsnyje pateikta informacija yra tyrimas, o ne medicinos patarimų pakaitalas. Prieš bandydami ką nors naujo, prieš priimdami sprendimą pasitarkite su gydytoju. Svetainė neatsako už šalutinį poveikį jūsų organizmui.

DUK:

1. Kokia įprasta mielių infekcijos trukmė?

Ans: Jei negydote mielių infekcijos, tai sukelia daugiau komplikacijų, kurios pablogina situaciją. Todėl rekomenduojama nedelsiant gydyti mielių infekcijas naminėmis priemonėmis ar tinkamais priešgrybeliniais vaistais. Jūsų mielių infekcija gali praeiti nuo trijų iki septynių dienų, priklausomai nuo naudojamo gydymo tipo.

2. Kokie yra dažni mielių infekcijų simptomai ir požymiai?

Ans: Mielių infekcija gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje ir taip pat žinoma kaip kandidozė. Tačiau genitalijos ar burnos dalys yra bendros sritys, kuriose galite rasti mielių infekciją. Kai kurie makšties mielių infekcijos simptomai yra šie:

 • Skausmas lytinių santykių metu.
 • Niežėjimas aplink makštį.
 • Deginimas paveiktoje zonoje.
 • Patinimas ir paraudimas mielių infekcijos paveiktoje zonoje.
 • Skausmas.
 • Deginimo pojūtis šlapinantis.
 • Baltos išskyros, panašios į varškę be kvapo.

3. Kokia yra mielių infekcijų pasikartojimo priežastis?

Ans: Gali būti keletas priežasčių, dėl kurių mielių infekcija gali pasikartoti net ir laikantis tinkamo gydymo plano. Kai kurios priežastys yra šios:

 • Neapsaugotas seksas su užkrėstu partneriu.
 • Hormoninė gimstamumo kontrolė.
 • Nėštumas.
 • Pagrindinės sveikatos sąlygos.
 • Tam tikri vaistai, tokie kaip imunosupresantai, steroidai, chemoterapiniai vaistai, antibiotikai.