Ar jus kamuoja vienpusis pulsuojantis galvos skausmas, jautrus šviesai ir garsui? Migrena vargina galvos skausmą ir gali tapti bejėgis. Migreną gali sukelti daugybė veiksnių. Migrenos simptomai yra labai įvairūs, ir jie yra kažkas daugiau nei „tik galvos skausmas“. Šie galvos skausmai gali būti lėtiniai, tačiau yra namų migrenos galvos skausmo gydymo būdų, kurie natūraliai gali sumažinti jų intensyvumą ir dažnumą.!

Turinys:

 • Kas yra migrenos priepuolis
 • Migrenos galvos skausmo tipai
 • Migrenos galvos skausmo priežastys
 • Migrenos galvos skausmo simptomai
 • Namų gynimo priemonės migrenos galvos skausmui
 • Migrena nėščioms moterims
 • Vaikų migrena
 • Maistas migrenos galvos skausmui malšinti
 • Kada kreiptis į gydytoją
 • Dažnai užduodami klausimai

Kas yra migrenos priepuolis?

Įspėjamieji migrenos priepuolio požymiai yra stiprus pulsuojantis skausmas, retkarčiais pykinimas ir vėmimas. Šiuos galvos skausmus lydi jautrumas šviesai ir garsui. Priepuolis dažnai apima skausmą, kartais lokalizuotą vienoje galvos pusėje. Atakos trukmė gali būti nuo kelių valandų iki 3 dienų. Žmonės, kenčiantys nuo lėtinių migrenos priepuolių, turėtų rinktis namų migrenos gydymo priemones, nes jos gali palengvinti ir yra saugesnės.

Namų gynimo priemonės nuo migrenos natūraliai

Įvairūs migrenos galvos skausmo tipai:

1. Migrena su aura (klasikinė migrena):

1. Lėtinis migrenos galvos skausmas:

Lėtinė migrena yra galvos skausmas, pasireiškiantis ilgiau nei 15 dienų per mėnesį per 3 mėnesius. Simptomai yra vidutinio sunkumo ar stiprus skausmas, pulsuojantis ir veikiantis vieną galvos pusę. Dažniausiai jis paveikia vieną galvos pusę. Galvos skausmas sustiprėja atliekant įprastą kasdienę veiklą. Dauguma žmonių, sergančių lėtiniu migrenos galvos skausmu, yra moterys, ir tai gali būti dėl hormonų pokyčių.

2. Akių migrena:

Akių migrena yra reta būklė, kai simptomai yra laikinas regos praradimas arba vienos akies aklumas. Akių migrenos atveju paveiktos akies regėjimas paprastai tampa normalus per valandą. Tai gali atsirasti savaime arba atsirasti su migreniniu galvos skausmu. Jos vadinamos tinklainės, regos, monokulinėmis ar oftalminėmis migrenomis. Akių migrena gali pasireikšti tik kelias minutes arba trukti iki 30 minučių.

3. Vestibulinė migrena:

Vestibulinė migrena yra nervų sistemos problema. Tai sukelia pakartotinį galvos svaigimą žmonėms, sergantiems migrena. Skirtingai nuo klasikinės migrenos, ne visada gali skaudėti galvą. Jie vadinami daugeliu pavadinimų, tokių kaip migreninis galvos svaigimas ir su migrena susijusi vestibulopatija. Vestibulinės migrenos simptomai yra galvos svaigimas, galvos svaigimas ir pusiausvyros sutrikimai. Tai gali apimti kaklo skausmo diskomfortą sukant, lenkiant ar žiūrint aukštyn. Gali būti spaudimo jausmas ausyje ar galvoje.

4. Menstruacinė migrena:

Menstruacinis ar PMS galvos skausmas atsiranda prieš pat menstruacijas ir yra susijęs su įvairiais simptomais, skiriančiais jį nuo tipiško mėnesinių galvos skausmo. Menstruacinės migrenos simptomai čia yra galvos skausmas, lydimas spuogų, nuovargis, sąnarių skausmas, vidurių užkietėjimas, sumažėjęs šlapinimasis ir koordinacijos stoka. Šie galvos skausmai yra susiję su hormonų lygio pokyčiais. Prieš menstruacijų pradžią estrogeno ir progesterono kiekis sumažėja. Būtent tada prasideda mėnesinių migrena.

5. Hemipleginė migrena:

Hemipleginė migrena yra galvos skausmas, kuris pasitaiko retai. Tai sukelia stiprų skausmą, pykinimą ir jautrumą garsui ir šviesai. Tai sukelia laikiną silpnumą, dilgčiojimą, tirpimą ir paralyžių vienoje kūno pusėje. Šie simptomai paprastai prasideda prieš galvos skausmą. Šio tipo galvos sukėlėjas gali būti stresas, nedidelė galvos trauma ar tam tikros rūšies maistas. Hemipleginiai migrenos galvos skausmai gali būti bauginanti asmeniui, nes šie simptomai yra panašūs į insulto simptomus. Silpnumas gali trukti nuo vienos valandos iki kelių dienų. Paprastai tai praeina per 24 valandas.

7. Tinklainės migrena

Šio tipo migrena yra reta migrenos rūšis su aura. Skirtingai nuo kitų tipų migrenos, turinčios aurą, tinklainės migrenos simptomai susideda tik iš vienos akies. Tai gali būti mirksinčios šviesos ar net laikinas aklumas. Tinklainės migrena nėra rimtos akies problemos požymis. Yra maža tikimybė, kad sumažėjusi kraujotaka gali pažeisti tinklainę. Kai tai atsitiks, tai gali sukelti ilgalaikį regos sutrikimą.

8. Bazilinė migrena:

Bazilinė migrena yra migrena, kuri pasitaiko retai. Jis prasideda smegenų kamiene. Simptomai yra kraujagyslių susiaurėjimas, ribojantis kraujo tekėjimą į smegenis. Kitos sąlygos, ribojančios kraujotaką, taip pat gali sukelti bazinę migreną. Ši migrena vadinama Bickerstaff arba bazilar arterine migrena. Priežastis nežinoma, tačiau šios migrenos priežastis gali būti kraujagyslių susiaurėjimas. Šis sugriežtinimas yra kraujagyslių susiaurėjimas ir jį dažnai sukelia raumenys aplink arterijas, kurie tampa pernelyg įtempti ir blokuoja kraujotaką.

2. Migrena be auros (dažna migrena)

Migrena be auros yra dažnas migrenos galvos skausmas. Jie neturi ankstyvųjų simptomų, vadinamų aura, tokių kaip regos pokyčiai, galvos svaigimas, odos dilgčiojimas, sumišimas ir silpnumas. Žmonės, kenčiantys nuo tokio tipo migrenos, patiria visas kitas migrenos priepuolio savybes (stiprus skausmas vienoje ar abiejose galvos pusėse, vėmimas, pykinimas ir jautrumas garsui ar šviesai)..

Migrenos priežastys:

Migrenos priežastis yra keletas veiksnių, tokių kaip maistas, vitaminų trūkumas, įpročiai, atmosfera ir tt

1. Hormonų lygio pokyčiai:

Moterys dažniausiai patiria migrenos simptomus menstruacijų metu ir dėl hormoninių pokyčių.

2. Emociniai trigeriai:

Dėl streso, šoko, nerimo, depresijos ir jaudulio gali atsirasti migrena.

3. Fizinės priežastys:

Nuovargis, miego trūkumas, kaklo ar pečių įtampa, fizinis pervargimas ir prasta laikysena – visa tai siejama su migrena. Buvo žinoma, kad mažas cukraus kiekis kraujyje veikia kaip trigeris.

4. Dieta:

Kai kurie maisto produktai, tokie kaip kofeinas kavoje ir alkoholis, sukelia migreną, prisideda prie kai kurių gerai žinomų migrenos sukėlėjų. Specifiniai maisto produktai, tokie kaip šokoladas, citrusiniai vaisiai, sūris ir kt., Kuriuose yra priedo tiramino. Taip pat žinoma, kad dehidratacija ir nereguliarus valgio laikas yra galimi veiksniai.

5. Vaistai:

Pakaitinė hormonų terapija, migdomosios tabletės, kontraceptinės tabletės yra galimi veiksniai.

6. Aplinkos aktyvikliai:

Migrena, kurią sukelia šviesa, mirgantys ekranai, garsus triukšmas, stiprus kvapas ir pasyvūs dūmai. Temperatūros pokyčiai taip pat yra galimi veiksniai. Visa tai gali sukelti migreną.

7. Mažas magnio kiekis:

Tyrimai rodo, kad migrenos vitamino trūkumas atsiranda tada, kai žmogaus smegenyse magnio lygis labai sumažėja.

Migrenos galvos skausmo simptomai:

Migrena yra pulsuojantis skausmas, kuris sustiprėja fizinio krūvio metu. Jis pradeda lėtai kauptis ir gali peraugti į pulsuojantį skausmą, kuris veikia abi ar vieną smegenų pusę. Kiti migrenos simptomai yra:

1. Pykinimo ir keblumo jausmas:

Migrena pasireiškia stipriais galvos skausmais ir vėmimu, taip pat intensyviu pulsuojančiu skausmu.

2. Šviesos ir garso netoleravimas:

Migrenos priepuolio metu žmogus negali toleruoti ryškios šviesos ir garsių garsų

3. Kaklo standumas:

Kadangi visi nervai yra sujungti su stuburu, kenčiantiems nuo migrenos dažnai skauda kaklą, kai skauda galvą.

4. Alkis:

Didelis alkis gali sukelti migreną.

5. Sumišimas/dezorientacija:

Blogas galvos skausmas sukelia dezorientaciją ir sumišimą migrenos priepuolio metu.

6. Jausmas žemas, prislėgtas ir liūdnas:

Ekstremalios emocijos gali trukdyti mūsų nuotaikai ir pradėti migreną su galvos skausmu.

Migrenos galvos skausmo gydymas namuose:

Arbatmedžio aliejus | Karšta arbata | Actas | Karštas dušas | Šildymo pagalvėlė | Kopūstai | Vanduo | Ledo maišelis | Akupunktūra | Levanda | Pipirmėčių aliejus | Baziliko aliejus | Tinkama mityba | Masažas | Feverfew | Linų sėmenys | Grikiai | Tinkamas tempimas | Obuolių sidro actas | Ramunėlės | Imbieras | Aerobikos pratimai | Meditacija | Venkite nitratų | „Apple“

Natūralūs būdai atsikratyti migrenos namuose:

Šiame sąraše yra keletas aukščiausios klasės namų gydymo būdų, kuriuos galima naudoti siekiant išvengti migrenos. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai pasirinkti jums tinkamiausią ir reguliariai jų laikytis, kol palengvinsite migrenos priepuolius.

1. Arbatmedžio aliejaus masažas:

Arbatmedžio aliejus kaip namų vaistas nuo migrenos

Arbatmedžio aliejus yra puikus vaistas nuo galvos skausmo ir migrenos. Jis turi priešuždegiminį poveikį. Masažuokite arbatmedžio aliejų ant šventyklų. Tai padeda malšinti galvos skausmą, taip pat mažina įtemptų raumenų spaudimą. Tai tikrai pradės duoti greitų rezultatų. Ši aromaterapija veikia nuostabiai.

Atsargumo priemonės: Niekada netepkite arbatmedžio aliejaus tiesiai ant odos; visada praskieskite jį nešiklio alyva.

2. Išgerkite karštos arbatos migrenos skausmui malšinti:

geriausia namų priemonė nuo migrenos skausmo: karšta arbata

Paprastas būdas numalšinti migrenos skausmus namuose yra puodelis karštos arbatos. Karšta arbata padeda atpalaiduoti kūno raumenis, kurie dažniausiai būna sustingę migrenos atveju. Įsitikinkite, kad vietoj cukraus naudojate medų karštoje arbatoje. Mėtų arbata ir ramunėlių arbata yra vieni geriausių pavyzdžių.

Atsargumo priemonės: Nėščios moterys turėtų vengti ramunėlių arbatos, nes tai gali sukelti persileidimą. Taip pat reikia įsitikinti, kad nėra alergijos ramunėlėms.

3. Acto naudojimas:

actas

Nėštumo metu tai yra viena saugiausių namų migrenos gydymo priemonių. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai praskiesti actu vandenyje ir pamerkti į jį rankšluostį. Tepkite ant kaktos taip, kad actas įsigertų į odą. Padarykite tai 30 minučių, kad atsikratytumėte migrenos.

Atsargumo priemonės: Tie, kurie turi jautrią odą, gali praskiesti actą vandeniu.

4. Karštas dušas:

karštas dušas: namų vaistas nuo migrenos

Paprasta namų priemonė nuo klasikinių migrenos simptomų yra praleisti laiką karštame duše. Padarykite tai taip, kad karštas vanduo prasiskverbtų į kaklą. Tai sumažins spaudimą kaklui, kuris yra pagrindinė galvos skausmo priežastis. Tai yra momentinis problemos sprendimas.

Atsargumo priemonės: Sureguliuokite temperatūrą ir venkite labai karštų dušų, nes tai gali pažeisti odą.

5. Šildymo padas:

šildymo kilimėlis

Užtepkite šildomą pagalvėlę ant pažeistų vietų, tokių kaip kaklas ir nugara. Tai sumažins įtampą ir taip padės gydyti migreną. Manoma, kad tai yra viena geriausių namų migrenos priemonių.

Atsargumo priemonės: Nedėkite šildymo pagalvėlės tiesiai ant odos, bet naudokite ją suvyniotą į rankšluostį, kad išvengtumėte nudegimų.

6. Kopūstų kompresas:

namų gynimo priemonės nuo migrenos: kopūstai

Paimkite šaltą kopūstą iš šaldytuvo ir naudokite jį paveiktose vietose. Tai yra vienas iš idealių būdų išgydyti migrenos simptomus, tokius kaip neryškus matymas. Tai taip pat yra vienas iš paprasčiausių ir galimų vaistų, padedančių nedelsiant palengvinti migrenos skausmą.

Kopūstus galima laikyti šaldytuve induose, kad jie būtų prieinami migrenos priepuolių metu.

7. Turėkite vandens:

turėti daug vandens

Išlaikyti hidrataciją yra vienas geriausių dalykų migrenos metu. Daugeliu atvejų dehidratacija yra migrenos priežastis. Įsitikinkite, kad suvartojote bent 10–12 stiklinių paprasto ir filtruoto vandens kartu su keliais kitais sveikais skysčiais, kad užtikrintumėte saugią namų migrenos gydymo priemonę..

8. Ledo maišelio taikymas:

Ledo pakuotė nuo migrenos

PIRKITE ČIA

Paimkite plastikinį maišelį ir užpildykite jį ledo kubeliais. Taikykite tai rankšluosčiu ant kaklo srities. Nutirpęs jausmas padeda gydyti migrenos priepuolio simptomus. Tai puikus būdas išgydyti galvos skausmą be jokių rūpesčių ir pastangų. Atlikite tai 2–3 kartus per dieną, kad akimirksniu palengvėtumėte.

Atsargumo priemonės: Aplink pakuotę naudokite rankšluostį, kad apsaugotumėte jautrią odą.

9. Akupunktūra:

Akupunktūra

Akupunktūra yra vienas iš saugiausių būdų, kai kai kurie spaudimo taškai ir gerai spaudžiami, kad sumažintų raumenų spaudimą. Taigi jis gydo tokias problemas kaip pykinimas ir turi ilgalaikį poveikį. Tai yra vienas iš pagrindinių dalykų, kuriuos reikia padaryti kaip migrenos galvos skausmo gydymas namuose. Rekomenduojama tai daryti du kartus per savaitę du mėnesius. (1)

10. Levandų aliejus:

levandų aliejus kaip namų vaistas nuo migrenos galvos skausmo

Levandų aliejus bus viena geriausių namų migrenos gydymo priemonių. Jis naudojamas daug kartų, o kalbant apie galvos skausmą, levandų aliejus laikomas viena geriausių namų gynimo priemonių. Įlašinus du ar keturis lašus šio žolelių ekstrakto į šiltą vandenį ir įkvėpus išsiskiriančių garų, veiksmingai sumažės skausmas. (2).

Atsargumo priemonės: Kai kurie žmonės gali būti alergiški levandų aliejui; kai kuriems tai gali sukelti vėmimą, pykinimą ir net odos sudirginimą.

11. Pipirmėčių aliejus:

pipirmėčių aliejus

Pipirmėčių aliejus yra vienas iš geriausių galvos skausmo ir migrenos skausmo gydymo būdų. Jis gali veiksmingai sumažinti įtampą ir galvos skausmą bei padėti tinkamai cirkuliuoti galvai. Jis pasižymi kraujagysles plečiančiomis savybėmis ir gali pagerinti prastą kraujo tekėjimą į galvą, o tai yra viena iš pagrindinių migrenos skausmo priežasčių.

Atsargumo priemonės: Pipirmėčių aliejus gali sukelti tam tikrą šalutinį poveikį, pavyzdžiui, burnos džiūvimą, rėmenį ir vėmimą, tačiau tepant ant odos jie yra gana saugūs.

12. Baziliko aliejus:

baziliko aliejus migrenos gydymui namuose

Jei jums reikia kai kurių namų vaistų nuo migrenos dėl saulės spindulių, tada mes turime veiksmingą priemonę. Bazilikas veikia kaip raumenų relaksantas. Jis gali padėti gydyti galvos skausmus, kuriuos sukelia įtempti raumenys, ir turi raminamąjį poveikį. Bazilikas yra žinomas dėl savo analgezinių savybių. Tai yra vienas iš tinkamiausių namų migrenos gydymo būdų.

13. Tinkama mityba:

dieta

Kad nesukeltumėte migrenos priepuolio, labai svarbu išlaikyti tinkamą mitybą. Geriausias būdas valgyti tiems, kurie linkę į migreną, būtų valgyti 5 kartus per dieną. Laikykitės dietos, kurioje gausu angliavandenių ir baltymų. Venkite gerti ar valgyti viską, kas gali sukelti migreną. Kai kurios dažnos priežastys ir maisto veiksniai yra šokoladas, alkoholis, kofeinas ir kt.

Atsargumo priemonės: Alkis yra galimas migrenos sukėlėjas.

14. Masažo gydymas migrenai namuose:

masažas

Masažuodami galvos odą kartu su kaklu ir pečiais, galite palengvinti esamą raumenų įtampą, nes tai gali sukelti galvos skausmą. Tyrimai rodo, kad masažai sumažina dažnų migrenos sukėlėjų dažnumą. Galvos odos masažas, net ir kenčiant nuo migrenos, parodė greitą palengvėjimą. Masažo terapija yra labai veiksminga gydant įtampos galvos skausmą ir migreną.

15. Feverfew Herb nuo migrenos:

namų gynimo priemonės nuo migrenos

Ši žolė naudojama kaip natūralus migrenos gydymas. Įrodyta, kad jis veiksmingas gydant migreną, nes sumažina jos dažnumą (3). Tai yra viena iš populiariausių namų gynimo priemonių ir naudojama visiems, kurie patiria migrenos galvos skausmą. Ir tai nėra brangu ir gali būti lengvai naudojama.

Atsargumo priemonės: Jis yra palyginti saugus, kai vartojamas trumpam laikui.

16. Linų sėmenys:

linų sėmenys kaip namų vaistas nuo migrenos

Čia mes turime vieną iš geriausių namų migrenos priemonių, naudojamų migrenos skausmams gydyti. Kai kuriuos galvos skausmus sukelia depresija, todėl svarbu vartoti omega-3 riebalų rūgščių, kurių yra linų sėmenyse. Galite naudoti skystą formą (aliejų) arba paimti kaip sveiką arba maltą sėklą.

Atsargumo priemonės: Nėščios moterys turi vengti linų sėmenų, nes jos gali sukelti hormoninį poveikį.

17. Grikiai:

grikiai

Grikiai yra naudinga ir viena geriausių migrenos malšinimo ir galvos skausmo dažnio mažinimo priemonių. Jis buvo naudojamas daugelį metų ir buvo vadinamas veiksminga namų migrenos galvos skausmo priemone. Jame yra flavonoido forma, žinoma kaip rutinas. Tai yra fitocheminės medžiagos, kurios padeda sumažinti skausmą ir tuo pačiu metu išlaikyti gerą formą ir aktyvumą.

18. Tinkamas tempimas:

Įtempimo priemonė nuo migrenos galvos skausmo namuose

Kartais tempimo trūkumas gali sukelti galvos skausmą ir migreną. Išbandykite kai kuriuos šiuos paprastus pečių ir kaklo tempimus, kurie sumažins stebuklus ir yra geriausias būdas išgydyti migreną. Šiuos pratimus galite pridėti prie įprastos treniruotės. Kaklo diapazono judesiai, pečių gūžčiojimas ir kaklo izometrija gali padėti sumažinti migrenos galvos skausmą.

19. Obuolių sidro acto vartojimas:

obuolių sidro actas

Ar jums reikia geriausios namų migrenos priemonės? Paimkite šaukštus obuolių sidro acto ir supilkite į stiklinę šilto vandens. Maišykite ir gerkite, kad sumažintumėte migrenos galvos skausmą. Tęskite šią natūralią priemonę maždaug savaitę, ir tai sumažins migrenos priepuolių dažnumą.

20. Ramunėlės:

ramunėlės kaip namų vaistas nuo migrenos

Tai yra priešuždegiminė medžiaga ir gali sumažinti migreną ir galvos skausmą, atsiradusius dėl uždegimo. Jis turi raminančių savybių ir gali pašalinti migrenos simptomus ir priežastis per savaitę. Ramunėlių arbata turi daug kitų privalumų, kurie taip pat yra naudingi mūsų kūnui ir organams. Paimkite du ar tris arbatinius šaukštelius ramunėlių žiedų į puodelį, jau užpildytą šiltu vandeniu, ir palikite dvi ar tris minutes. Kad jis būtų šiek tiek skanus, galite į jį įpilti šiek tiek citrinos sulčių. (4)

Atsargumo priemonės: Nėščios moterys turėtų to vengti, nes tai gali sukelti persileidimą.

21. Imbieras:

Namų vaistas nuo migrenos: imbieras

Imbieras gali blokuoti raumenų susitraukimą, o tai dar labiau sukelia galvos skausmą ir migreną. Tai sumažina poveikį hormonams ir stimuliuoja kraujagyslių uždegimą. Jei geriate imbierą kelis kartus per dieną, sumažinsite migrenos skausmą ir išlaikysite savo kūną švarų iš vidaus.

Atsargumo priemonės: Prieš imbiero vartojimą nėščios moterys gali pasitarti su gydytoju.

22. Aerobikos pratimai:

Aerobiniai pratimai

Neseniai atliktas tyrimas įrodė, kad atliekant aerobinius pratimus sumažės migreniniai galvos skausmai. Tai yra viena iš geriausių namų migrenos priemonių. Pratimai, tokie kaip plaukimas, važiavimas dviračiu ir pan., Gali sumažinti galvos ir migrenos skausmus. Aerobinių pratimų terapija labai sumažino migrenos priepuolių skaičių.

23. Meditacijos gydymas migrenai:

Meditacija nuo migrenos

Meditacija yra raktas. Yra daug meditacijos metodų, kurie gali veiksmingai sumažinti migrenos skausmą, malšindami stresą ir įtampą. Meditacija gali slopinti nervų sistemos dalį, kuri yra atsakinga už stresą. Nevartojant jokių vaistų ir nepasitarus su gydytoju, meditacija yra viena iš geriausių namų priemonių, padedančių palengvinti migrenos skausmą.

24. Venkite nitratų ar nitritų:

nevartokite nitratų

Nitratų ir nitritų vartojimas ar ekspozicija sukelia kraujagyslių išsiplėtimą. Tai, savo ruožtu, gali sukelti kraujagyslių galvos skausmą. Taip yra ir su nitritais, kurie naudojami raudonai išsaugoti perdirbtoje mėsoje, kaip konservantai ir daugelyje kitų maisto produktų. Geriausia vartoti šiuos produktus saikingai ir nesukelti migrenos galvos skausmo.

25. Obuoliai:

obuoliai nuo migrenos

Obuolis per dieną neleidžia gydytojui. Visi žinome, koks teisingas šis teiginys. Žinoma, kad žalių obuolių kvapas sumažina migrenos simptomų sunkumą ir palaiko kūną sveiką. Tai padeda geriau susikaupti be jokio papildomo skausmo.

Migrena nėščioms moterims:

Hormoniniai pokyčiai nėštumo metu nėra vienintelis dalykas, sukeliantis moterų migreną. Dauguma moterų turi keletą veiksnių, kuriuos sudaro nuovargis, cukraus lašai, įtampa, emocinis ar fizinis stresas. Gydymas susideda iš beta adrenoblokatorių, kurie mažina kraujospūdį ir savo ruožtu apsaugo nuo migrenos. Nėštumo metu jie yra gana saugūs. Jei migrena atsiranda kartu su vėmimu, gydytojas gali paskirti vaistą nuo pykinimo, kad sumažintų diskomfortą.

Vaikų migrena:

Tarp vaikų migrena yra ne tik blogas galvos skausmas. Tai sudėtinga neurologinė liga kartu su vaikų migrenos simptomais, tokiais kaip vėmimas, galvos svaigimas, stiprūs kvapai, pykinimas, jautrumas garsui ir šviesai. Deja, tai labai paplitusi tarp vaikų. Priepuolio metu vaikas gali norėti atsigulti tamsiame kambaryje. Migrenos galvos skausmas vaikui yra daug trumpesnis, palyginti su suaugusiaisiais. Tai gali trukti nuo 30 minučių iki 48 valandų. Paprastai tai trunka mažiau nei 4 valandas, o kai kurie vaikai praneša apie dar trumpesnius 10-20 minučių trukusius galvos skausmus.

Maistas migrenos galvos skausmui malšinti:

Toliau pateikiami maisto produktai, skirti palengvinti ir geriausiai apsaugoti nuo migrenos galvos skausmo:

 • Saldžiosios bulvės
 • Špinatai
 • Morkos
 • Gazuotas, vandentiekio ar šaltinio vanduo
 • rudieji ryžiai
 • Vyšnios
 • Spanguolės
 • Ne citrusiniai vaisiai
 • Natūralūs saldikliai, tokie kaip klevų sirupas ir vanilės ekstraktas
 • Šviežia mėsa
 • Paukštiena
 • Žuvis
 • Grūdai ir grybai

Kada kreiptis į gydytoją?

Žinant kelias gydymo galimybes, daug lengviau gyventi su migreniniais galvos skausmais. Nėra gerai migreną gydyti nereceptiniais vaistais, kurie nėra specialiai skirti jai. Dauguma žmonių nemato sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo ir stengiasi gydytis patys. Įspėjamieji signalai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį atakos metu, yra vidutinio sunkumo ar stiprūs galvos skausmai, jautrumas garsui, kvapui ir šviesai, pykinimas ar vėmimas. Kai visi šie simptomai pradeda trukdyti jūsų kasdienei veiklai, tai yra geriausias laikas kreiptis į gydytoją. Gydytojas gali paskirti migrenai būdingus vaistus, kurie jums labai padės.

Migrena gali prasidėti bet kuriuo mūsų gyvenimo momentu ankstyvoje vaikystėje, paauglystėje ar net pilnametystėje. Kai kurie bendri rizikos veiksniai, dėl kurių mes labiau linkę į migreną, yra amžius, šeimos istorija, lytis ir hormoniniai pokyčiai. Tai gali varginti tiek, kad sutrikdys mūsų gyvenimą ir darbą. Nors migrena gali trukti visą gyvenimą, ją galima kontroliuoti, o simptomus galima sušvelninti natūraliomis migrenos galvos skausmo priemonėmis.

Dažnai užduodami klausimai:

1. Ar akupunktūros metodai yra tinkami migrenos galvos skausmams?

Akupunktūra yra tradicinė kinų medicina, apimanti labai plonų adatų įkišimą į slėgio taškus. Jis malšina lėtinį migreninį galvos skausmą. Adatos stimuliuoja nervus ir išskiria hormonus, tokius kaip endorfinai. Tai sukelia organizmo atsaką ir palengvina migreną bei įtampos galvos skausmą. Įsitikinkite, kad akupunktūrą atlieka specialistas. Yra spėlionių, kad vien akupunktūros nepakanka migrenos galvos skausmui išgydyti.

2. Kuo skiriasi migrena nuo galvos skausmo??

Labai svarbu žinoti skirtumą tarp migrenos priepuolio ir galvos skausmo. Galvos skausmai gali skirtis priklausomai nuo to, kiek laiko jie trunka, sukelia ir kaip stiprūs. Jie gali nepasireikšti nustatomu būdu, kaip tai daro migrenos priepuoliai. Dažni migrenos priepuoliai pasireiškia kaip vidutinio sunkumo ir stiprūs galvos skausmai, kurie atsiranda vienoje galvos pusėje. Jie turi ir kitų simptomų, tokių kaip pykinimas ir vėmimas, jautrumas šviesai ir garsui. Galvos skausmas, kuris turi pulsuojantį skausmą ir daro įtaką mūsų kasdieniam gyvenimui, yra migrena. Gydytojai siūlo atlikti tokius tyrimus kaip elektroencefalografija (EEG), KT, MRT ar stuburo bakstelėjimas, kad būtų pašalintos kitos galvos skausmo priežastys.

3. Kokių tipų vaistai gydo migreną?

Vaistai be recepto, naudojami migrenos galvos skausmui gydyti. Tai apima nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, tokius kaip ibuprofenas/naproksenas. Receptiniai vaistai, malšinantys migrenos skausmą, yra triptanai ir narkotiniai analgetikai. Kiti vaistai, vartojami migrenai gydyti, yra beta adrenoblokatoriai, antidepresantai, skalsių dariniai ir kalcio kanalų blokatoriai. Botox injekcijos taip pat naudojamos migrenos galvos skausmui gydyti.

Atsakomybės apribojimas: Šiame straipsnyje pateikta informacija patarimų, teisių gynimo priemonių ir pasiūlymų forma yra skirta tik informaciniais tikslais. Pagrindinis tikslas yra supažindinti su paprastomis ir saugiomis namų gynimo priemonėmis. Ši informacija neturėtų būti suprantama kaip profesionalių medicinos patarimų, diagnozės ar gydymo pakaitalas. Būtinai kreipkitės į gydytoją patarimo, jei turite klausimų dėl sveikatos būklės ar gydymo pakeitimo.