Kiekvienas namas turi kvapą. Tai gali būti šiukšlių, naminių gyvūnėlių ar net grybelio kvapas. Kartais, kad ir kaip rūpintumėtės savo namais, jie vis tiek pripildomi tam tikrų kvapų. Galite pabandyti viską nuvalyti ir išpurkšti mėgstamą kvapą, kad užmaskuotumėte buitinį kvapą, tačiau tai ne visada pavyksta, nes kai kurie kvapai vėl atsiranda. Tokiu atveju norėsite kreiptis tiesiai į šaltinį, kad kartą ir visiems laikams atsikratytumėte to kvapo.

Geriausi būdai atsikratyti buitinių kvapų:

Štai kaip galite priversti namus gaiviau kvepėti.

1. Įsigykite oro valytuvą:

Įprasti kenksmingi elementai jūsų namuose yra dulkės, naminių gyvūnėlių pleiskanos, drėgmė, pelėsiai, žiedadulkės, asbestas, radono dujos ir pasyvūs dūmai. Be to, kiekvieną kartą, kai atidarote duris ar net langą, į savo namus pakviečiate lauko teršalų. Tuomet šie kenksmingi teršalai yra įstrigę jūsų namuose ir tampa jūsų įkvepiamo oro dalimi. Visi oro valytuvai veikia pagal bendrą principą, kaip apdoroti orą aplink juos, pašalinti teršalus ir tada išleisti švarų ir šviežią orą tau kvėpuoti. Tu gali pirkti oro valytuvą internetu geriausiomis kainomis. KENT oro valytuvai yra vienas iš geriausių rinkoje esančių valymo įrenginių.

2. Nuplaukite nešvarius indaplovės kvapus ir maisto kvapus:

Galite atsikratyti laikinų virtuvės kvapų, pavyzdžiui, apdegusio skrebučio ir kepto maisto, tiesiog įjungdami išmetimo ventiliatorių, atidarę langus arba purškdami kambario gaiviklį. Tačiau, norėdami atsikratyti nuolatinių indaplovės kvapų, turite užpildyti indaplovę- saugų puodelį su baltu actu, padėkite jį ant viršutinės lentynos ir paleiskite visą ciklą be jokių indų. Acto kvapas jus vargins maždaug valandą, bet po to visi indaplovės kvapai išnyks. Be to, jei gaminate daug keptų ar aštrų maisto produktų, jūsų spintelėse gali įsigerti maisto kvapai. Šį kvapą galite tiesiog nuplauti muilu ir šiltu vandeniu. Tačiau norėdami palengvinti maistą po virimo, galite išvirti stiklinę acto. Į atmosferą išsiskiriantys garai pašalina kitus kvapus.

3. Sustabdykite naminių gyvūnėlių kvapą anglimi:

Aktyvuota anglis yra anglies forma, kuri buvo „suaktyvinta“, kad taptų itin akyta. Ši anglis padeda sugerti įvairius blogus kvapus, ypač tuos, kuriuos sukelia naminiai gyvūnai. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai sudėti jį aplink šiukšliadėžę, kad pašalintumėte dvoką.

4. Pašalinkite skalbimo mašinos pelėsių kvapus:

Kadangi skalbimo mašinos iš priekio skalbimo mašinos durys visada yra sandariai uždarytos, oras viduje niekada necirkuliuoja. Tai leidžia pelėsiui ir grybeliui augti ir smirdėti skalbykloje. Pelėsį ir blogą kvapą galite nuplauti atlikdami ciklą su maždaug dviem puodeliais baliklio ir karšto vandens. Taip pat rekomenduojama tarp skalbimų palikti duris atidarytas.

5. Į šiukšlių išmetimą įpilkite citrinų ir dezodoruoja šaldytuvą:

Vien todėl, kad visas virtuvės atliekas išmetate į šiukšliadėžę, dar nereiškia, kad jos turi smirdėti. Šiukšlių kvapą galite pašalinti pjaustydami citrinas, apelsinus ar laimus ir išmesdami juos į atliekas. Citrusai turi tendenciją atsikratyti daugumos kvapų. Jei tai nepadeda, galite naudoti baltąjį actą su šaltu vandeniu. Veiksmingiausias sprendimas atsikratyti šaldytuvo kvapų yra sodos padėjimas ant lentynos arba palei šaldytuvo galą. Tai galite pakeisti kartą per metus ir įsitikinkite, kad laikote jį atokiau nuo daržovių, nes kepimo soda esantis natrio bikarbonatas gali sukelti žalių lapinių daržovių greitą šlubavimą. Natrio bikarbonatas turi unikalią cheminę savybę sugerti ir pritraukti blogus kvapus.