Ištemptas kulkšnis yra vienas iš sveikatos negalavimų, nukreiptų į kulkšnies raumenis ir audinius, o sunkiausi gali trukti net iki 4-5 mėnesių. Kraštutiniais atvejais žmonės net negali vaikščioti ar judėti. Visiškas lovos poilsis daugeliu atvejų siūlomas tik tam, kad dar labiau nepablogintų būklės.

Tačiau tai yra dažna problema ir gali atsirasti dėl daugelio priežasčių, įskaitant disbalansą, taip pat per didelį kulkšnies stresą. Nesvarbu, kokia yra priežastis, kitas geriausias dalykas yra pažvelgti į namų gynimo priemones, kurios gali padėti pagreitinti atsigavimą po patempimo. Šios namų gynimo priemonės turėtų būti saugios ir veiksmingos ant kulkšnies.

Namų gynimo priemonės dėl patempto čiurnos

Žemiau pateiktame sąraše yra keletas geriausių, kuriuos galite reguliariai naudoti, kad gautumėte geriausių rezultatų.

Puikios namų gynimo priemonės, skirtos patemptai čiurnai:

1. Ledo maišelio naudojimas:

Vienas iš geriausių kulkšnies uždegimo gydymo būdų yra ledo maišelio naudojimas paveiktoje zonoje 10-15 minučių per vieną seansą kelis kartus per dieną. Įsitikinkite, kad tarp jų naudojate rankšluostį. Tai taip pat padės sumažinti skausmą, susijusį su kulkšnies patempimu. Tai yra viena geriausių priemonių atsikratyti.

2. Leiskite jam pailsėti:

Turėtumėte stengtis išvengti pernelyg didelio streso ant kulkšnies. Rekomenduojama vengti bet kokios veiklos, kuri padidina diskomfortą ir skausmą. Tačiau tai nereiškia, kad nesiimate paprastos veiklos. Laikydamiesi poilsio, galite suteikti patempimui laiko gerai išgydyti. Tai vienas iš efektyvių dalykų.

3. Laikykite pakeltą kulkšnį:

Miegokite, o kulkšnį pakelkite į padėtį, kuri yra aukščiau širdies ir yra viena iš žinomų namų priemonių nuo patempimo. Tai padeda sumažinti patinimą, pašalindama skysčio perteklių regione. Aukštis daro stebuklus krizei.

4. Šildymo pagalvėlės taikymas:

Šildymo pagalvėlę galima naudoti ant patempto kulkšnies, kad palengvėtų skausmas ir pagerėtų kraujotaka toje srityje. Tai padeda tinkamai išgydyti patempimą. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai naudoti 10-15 minučių kelis kartus per dieną, kol problema išnyks.

5. Vėsus vandens mirkymas:

Paimkite vėsų vandenį į vonią ir kurį laiką pamirkykite jose kulkšnis, kad šiek tiek palengvėtų patempimo simptomai. Tai turėtų būti daroma 1-2 kartus per dieną, kad būtų pasiektas rezultatas. Tuo pačiu tikslu taip pat galite naudoti drungno vandens mirkymą. Terminis apdorojimas taip pat padeda.

6. Apsauginiai petnešos:

Rinkoje yra įvairių apsauginių petnešų, kurios gali būti naudojamos siekiant apsaugoti kulkšnį nuo bet kokių nelaimingų atsitikimų. Jie turi minkštą pagalvėlę ant kulkšnies ir gerai palaiko kojas. Elastingas ACE tvarstis yra dar viena iš gerų galimybių naudoti kulkšnies patempimo metu. Tai tikrai padeda išlaikyti kulkšnį tokioje padėtyje, kad ji galėtų išgydyti pati be jokių kliūčių iš išorės.

7. Atlikite keletą pratimų:

Siekiant pagerinti kulkšnies judrumą, svarbu kiekvieną dieną atlikti tam tikrus pratimus. Tai taip pat padeda pagerinti kraujotaką ir apsaugo nuo sustingimo regione. Šiuo tikslu būtinai laikykitės tik paprastų pratimų ir judesių.

8. Tempimas:

Švelnus tempimas yra dar vienas efektyvus namų gynimo būdas. Prieš pradėdami procedūrą, kiekvieną dieną turėtumėte pasikonsultuoti su specialistu. Tai dar kartą padeda išvengti to, kad kulkšnis nesustingtų.

9. Fizioterapija:

Kraštutiniais atvejais svarbu žinoti, kad kineziterapija gali padėti vėl padaryti kulkšnį sveiką ir tinkamą. Tam reikia pasamdyti kineziterapeutą ir tai padaryti namuose, kad būtų patogiau.

namų gynimo priemonės, skirtos kulkšnies patempimui