Ar esate iš tų žmonių, kuriems ryte sunku žengti pirmą žingsnį? Ar pastebite kojų ir kulkšnių sustingimą ir skausmą? Taip yra dėl pėdų sausgyslių uždegimo, vadinamo pėdų sausgysle! Nors pėdų sausgyslių uždegimas yra dažna problema, jis gali apsunkinti jūsų gyvenimą ir padaryti nepataisomą žalą, jei jo nepaisysite. Šis straipsnis gali padėti suprasti pėdų sausgyslių uždegimo pagrindus ir priežastis bei simptomus. Taip pat galite sužinoti kai kurių populiariausių namų vaistų nuo pėdos sausgyslių.

namų gynimo priemonės nuo pėdų sausgyslių

Pėdų sausgyslių uždegimo priežastys:

Pažvelkime į pagrindines pėdų sausgyslių priežastis:

 • Per didelis sausgyslių tempimas, dėl kurio gali ašaroti
 • Perdozavimas fizinės veiklos, kuri įtempia sausgysles
 • Staigūs fiziniai judesiai, tokie kaip šokinėjimas ar spyrimas
 • Pėdų traumos
 • Dažnas pėdos trynimas ant batų
 • Medicininės sąlygos, tokios kaip artritas, podagra, Achilo kulnas ir kt.,

Pėdų sausgyslių simptomai:

Štai koks jausmas turėti pėdų sausgyslę:

 • Stiprus pėdos skausmas vaikščiojant ar darant judesį
 • Sunku atsikelti dėl pėdos skausmo
 • Neįmanoma žengti pirmo žingsnio iš lovos
 • Pažeistų sausgyslių patinimas
 • Kulkšnių ar kulno sustingimas
 • Ribotas mobilumas

Pėdų sausgyslių profilaktika:

Prevencija visada yra geriau nei gydymas! Laikydamiesi šių paprastų metodų galite išvengti tolesnio sausgyslių pažeidimo:

 • Jei sirgote sausgyslių uždegimu, būkite atsargūs dėl savo judesių
 • Dėvėkite tinkamą avalynę, kad geriau palaikytumėte
 • Vaikščiokite lėtai ir atsargiai, vengdami staigių veiksmų
 • Stiprinkite sausgysles taikydami pratimus
 • Atlikdami apšilimo pratimus ar tempdami, galite atšaldyti standžias sausgysles
 • Pirmą dieną nesileiskite į intensyvias treniruotes. Pradėkite lėtai ir palaipsniui didinkite tempą.

Geriausios namų gynimo priemonės nuo pėdų sausgyslių:

1. Ledo pakuotė:

Ledo pakuotė pėdų sausgyslių gydymui

PIRKITE ČIA

Ledas visada yra gera priemonė nuo uždegimo ir todėl yra pirmasis pasirinkimas gydant sausgyslių uždegimą. apvyniokite ledą minkštu skudurėliu ir 20 minučių laikykite jį prieš pažeistą vietą. Kartu su skausmo malšinimu jis taip pat padės sumažinti patinimą ir pagreitins funkcinį atsigavimą. (1)

2. Šparagai:

Šparagai pėdų sausgyslių gydymui

Įtraukdami šparagus į savo kasdienę mitybą, galite sumažinti patinimą dėl diuretikų savybių. Šparagai valo organizmą nuo visų papildomų skysčių ir taip apsaugo nuo patinimų. Šparagus būtinai vartokite šviežias, o ne konservuotas ar konservuotas. Tuo pačiu metu šviežias jogurtas gali būti lydimas kartu su šparagais, kad būtų geresnis poveikis.

3. Šviežių kopūstų lapai:

Šviežių kopūstų lapai pėdų sausgyslių gydymui

Kopūstų lapai yra priešuždegiminės medžiagos. Žinoma, kad jie mažina skausmą ir patinimą, susijusį su pėdų sausgyslėmis. Norėdami juos naudoti, pirmiausia pamirkykite kojas šiltame vandenyje. Tada apvyniokite kopūstų lapus aplink pažeistas vietas ir uždenkite audiniu nakčiai. Tęskite šį procesą ir kiekvieną rytą atsibusite nuo sumažėjusių pėdų skausmų.

4. Miltai:

Gramo miltų pakuotė pėdų sausgyslių gydymui

Du šaukštai miltų, sumaišyti su baltu vynu iki smulkios konsistencijos, gali būti geras sausgyslių uždegimą malšinantis vaistas. Tiesiog užtepkite ir palaukite kurį laiką, kol pašalinsite drungnu vandeniu. Šis mišinys padeda sumažinti skausmą ir pagreitina gijimo procesą. Išbandykite šią procedūrą kiekvieną dieną, kol pastebėsite geresnį palengvėjimą.

5. „Epsom“ druska:

Epsomo druska

Epsom druskos sudėtyje yra magnio sulfato, kuris atkuria prarastą magnio kiekį jūsų pėdoje ir sumažina patinimą bei skausmą. Sumaišykite du šaukštus Epsom druskos su kibiru vandens ir pamerkite pėdą ar kojas. Taip pat galite pridėti lašą ar du pipirmėčių eterinio aliejaus, kad akimirksniu sumažintumėte skausmą.

6. Brokolių pasta:

brokoliai

Brokolių pasta yra viena iš nuostabių namų priemonių, skirtų kulkšnies sausgyslių uždegimui gydyti. Norėdami jį naudoti, turite sumaišyti brokolius ir vandenį arba sumalti, kol susidarys pastos konsistencija. Pastebėjus pastą, švelniai tepkite ją ant pažeistos vietos ir uždenkite švaria minkšta šluoste, kad pasta liktų vietoje. Laikykite tai gerai 20-25 minutes ir būtinai sekite tai du kartus per dieną, kad gautumėte geresnių rezultatų.

7. Alyvuogių aliejus:

alyvuogių aliejus

Alyvuogių aliejus yra viena iš geriausių namų gydymo priemonių Achilo sausgyslei gydyti. Užtepkite šiek tiek šilto alyvuogių aliejaus paveiktoje zonoje ir kurį laiką masažuokite, kad kraujotaka toje srityje būtų laisva, o tai akimirksniu sumažintų skausmą. Masažuokite tol, kol skausmas visiškai išnyks.

8. Actas:

Actas

Karšto ir šalto acto įvyniojimai yra greita ir paprasta namų priemonė nuo pėdos sausgyslių. Procesas yra gana lengvas. Viename dubenyje sumaišykite vienodą kiekį acto ir vandens ir pašildykite, o kitame dubenyje supilkite tą patį turinį ir atvėsinkite. Tada naudokite šluostę arba nušluostykite pakaitomis pamerkite audinį ir apvyniokite aplink koją. Po 5 minučių naudokite kitą tirpalą ir atlikite tą pačią procedūrą. Po trijų pakartojimų nusausinkite pažeistą vietą ir patepkite drėkinamuoju kremu.

9. Bulvių pasta:

potatto

Įdomu, kaip išgydyti pėdų sausgyslių uždegimą? Išbandykite Bulves! Bulvės yra gera natūrali priemonė nuo maisto sausgyslių. Tiesiog išvirkite didelę bulvę ir palikite atvėsti. Kai jis atvės, sutrinkite, kol pasidarys lygi pasta. Užtepkite pastą ant pažeistos vietos ir uždenkite švaria minkšta šluoste, kad pasta neslystų ir nenukristų. Jei šį procesą galima atlikti kiekvieną dieną du kartus, pastebimai sumažėja patinimas ir pėdų skausmas.

Dabar, kai sužinojote apie namų gynimo priemones nuo pėdų sausgyslių, atėjo laikas jas išbandyti! Dažna klaida, kurią daro daugelis žmonių, yra skausmo malšinimo priemonė, skirta akimirksniu palengvėti. Atminkite, kad šie vaistai gali pakenkti kepenims ir sukelti rimtų sveikatos komplikacijų. Taip pat nerekomenduojama intensyviai masažuoti vietos, kad sumažėtų skausmas. Tiesiog atlikite RICE techniką – poilsis, ledas, suspaudimas ir pakilimas kartu su šiomis priemonėmis, kad atsikratytumėte skausmingos pėdos.

Dažnai užduodami klausimai:

1. Kaip galima diagnozuoti pėdos sausgyslę?

Pėdų sausgyslių uždegimas dažniausiai diagnozuojamas paciento simptomais. Nors pradinis gydymas grindžiamas fizine apžiūra, lėtiniam sausgyslių uždegimui reikia MRT, kad būtų galima suprasti pagrindinę priežastį. Rentgeno spinduliai negali užfiksuoti mažų sausgyslių jūsų pėdos viduje ir yra matomi tik nuskaitymo metu. Atsižvelgiant į sausgyslių uždegimą, bus imamasi tolesnių veiksmų.

2. Kiek laiko užtrunka sausgyslių uždegimas?

Pėdų sausgyslių išgydymas gali užtrukti apie 2–4 savaites, jei bus tinkamai pasirūpinta ir imamasi atsargumo priemonių. Tačiau kraštutiniais atvejais skausmas gali trukti ilgiau nei 6 savaites. Paprastai tai atsitinka, kai uždegimui neskiriama pakankamai laiko išgydyti. Jei nesilaikysite srities ir toliau neapsunkinsite sausgyslių, situacija gali pablogėti ir pablogėti.

3. Ar gerai palikti sausgyslę negydytą??

Jei apleisite sausgyslių uždegimo pažeistą pėdą, jausite daugiau skausmo. Skausmas gali apriboti net paprastą veiklą, pvz., Atsikelti ar atlikti kelis veiksmus. Negydomas sausgyslių uždegimas gali sukelti lėtinį skausmą, kai net galingi analgetikai ar namų gynimo priemonės jums nepadės. Dar blogiau, pažeistos sausgyslės gali plyšti ir būti nuolat pažeistos.