Nesvarbu, ar jus pykina, ar netyčia prarijote toksišką medžiagą, vėmimas yra geriausias būdas vėl jaustis gerai. Tačiau kartais vėmimas gali neatsirasti savaime ir jei jaučiate „norėčiau, kad galėčiau išmesti“, šis straipsnis gali labai padėti! Sužinokite, kaip greitai ir lengvai priversti vemti kritiniais atvejais, pvz., Esant sunkiam virškinimo sutrikimui ar suvartojus potencialiai kenksmingų ingredientų.

Kaip priversti save mesti

Kaip priversti save atsikratyti 10 paprastų būdų?

Pažvelkime į kai kuriuos patikrintus būdus, kaip sukelti vėmimą ir nuraminti skrandžio sutrikimus arba pašalinti iš organizmo nuodingas medžiagas:

1. Naudokite pirštą:

Taip! Pirštų gniaužimas į gerklę yra vienas iš paprastų būdų, kaip akimirksniu atsikratyti. Tai gali atrodyti ir atrodyti nemaloniai, bet tikrai veikia! Kai pirštu paliečiate gerklės užpakalinę dalį, atsiranda gag refleksas. Tai automatinis organizmo atsakas, siunčiantis smegenims tam tikrus signalus, dėl kurių gali atsirasti pykinimas. Pakartojus šį veiksmą kelis kartus, gali atsirasti vėmimas.

PASTABA: Jei ketinate vemti, atsistokite šalia tualeto ar praustuvo, kad išvengtumėte atsitiktinio vėmimo ant grindų.

2. Gerti druskos vandenį:

Kitas būdas priversti save greitai vemti yra gerti druskos vandenį. Kai geriate šiltą druskos vandenį, natrio kiekis organizme padidėja ir po 10-15 minučių gali sukelti vėmimą. Tačiau negalima gerti daugiau nei vienos stiklinės vandens, nes tai gali sukelti elektrolitų pusiausvyros sutrikimą ir sukelti rimtą pavojų sveikatai.

3. Gazuoti gėrimai:

Gėrimas gazuotu gėrimu, pavyzdžiui, soda ar kokakola, gali sukelti dujų susidarymą ir pilvo pūtimą, kuris gali sukelti pykinimą. Be to, didelis cukraus kiekis šiuose gėrimuose gali padidinti rūgšties kiekį skrandyje ir sukelti vėmimą. Nors tai yra vienas geriausių būdų, kaip priversti save išmesti, neturėtumėte persistengti su šiuo metodu, nes gazuoti gėrimai gali sukelti skrandžio ir kitų sveikatos problemų.

4. Matymas ar įsivaizdavimas apie vėmimą:

Jei verčiate mesti ir negalite, tiesiog įsivaizduokite, kad kažkas vemia. Taip! Tai gali atrodyti absurdiška, bet kai matai ar galvoji apie šiurkščius dalykus, tokius kaip žmonės, kurie vemia, tavo gag refleksas suaktyvėja. Dėl to akimirksniu galite vemti, nieko neužkimšdami į burną. Norėdami tai padaryti, galite naudoti „YouTube“ vaizdo įrašus, nuotraukas ar net savo vaizduotę.

5. Nemalonių kvapų paėmimas:

Kokia būtų jūsų reakcija, kai kas nors prie jūsų nosies atneštų dvokiančias kojines? Jūs beveik išmestumėte! Taip atsitinka todėl, kad tam tikri nemalonūs kvapai gali siųsti signalus į jūsų smegenis ir priversti akimirksniu išmesti. Galite pabandyti surasti supuvusių vaisių ar daržovių, sugedusio maisto ar kitų aštraus kvapo medžiagų, kurios paskatintų vėmimą.

6. Kepama soda:

Ar žinojote, kad galite išsiversti su soda? Kepimo soda yra natrio bikarbonato, kuris gali sukelti pykinimą ir akimirksniu vemti. Norėdami tai padaryti, į stiklinę vandens įpilkite šaukštą kepimo sodos ir gerai išmaišykite. Išgerkite ir palaukite kelias minutes, kol prasidės jo poveikis.

PASTABA: Nevartokite daugiau nei šis kiekis, nes galite pažeisti skrandžio gleivinę ir sukelti skrandžio sutrikimus.

7. Gargaliavimas kiaušinių tryniais:

Kiaušinių naudojimas yra dar vienas būdas apsisaugoti. Jei vien mintis į burną dėti žalių kiaušinių trynių gali priversti vemti, įsivaizduokite gargalę! Neapdorotas kiaušinio trynys turi nemalonų kvapą, kuris gali sukelti gag refleksą ir priversti nedelsiant vemti. Tiesiog atskirkite kiaušinio trynį nuo baltymo ir išplakite. Įdėkite nedidelį kiekį į burną ir pabandykite skalauti. Mažiau nei per minutę visos nepageidaujamos skrandyje esančios medžiagos iškris ant grindų. Gross!

8. Garstyčios:

Tradicinis būdas vemti yra garstyčių naudojimas. Garstyčių vandenyje yra daug natrio, natūralaus vėmimo. Štai kodėl jį išgėrus pykina ir po kelių minučių pajunti norą vemti. Tiesiog į stiklinę vandens įpilkite šaukštą garstyčių miltelių ir nukoškite. Tačiau turite pasirūpinti, kad nepersistengtumėte su šiuo triuku, nes garstyčių sudėtyje esantis natris gali neigiamai paveikti jūsų sveikatą.

9. Sukimas aplink:

Kaip priversti save pavalgyti po valgio? Pabandykite suktis ratu! Kai greitai sukasi, jūsų smegenys per mažai laiko per daug pamato ir susipainioja. Tai sukelia galvos svaigimą ir svaigulį. Šis disbalanso jausmas gali sukelti pykinimą žarnyne ir pykinimą, o vėliau vėmimą. Jei persistengsite, tai gali užtrukti, o tai gali būti pavojinga.

10. Vartokite daug skysčių:

Gerti daug skysčių yra ne tik puikus būdas išvalyti kūną, bet ir saugus būdas vemti. Pripildę skrandį skysčiais, tokiais kaip vanduo, vaisių sultys, kokosų vanduo ir kt., Jums bus lengviau išvemti viduje esančias medžiagas. Norėdami tai padaryti, turite išgerti bent 3–4 stiklines skysčio ir sėdėti porą minučių, kol pajusite tą jausmą..

Kaip pasijusti geriau po vėmimo?

Dauguma žmonių jaučiasi geriau po vėmimo, o kiti vis dar gali jausti pykinimą ir vangumą. Jei po išmetimo liga išlieka, šie patarimai gali padėti greitai atsigauti po vėmimo pagirių:

1. Poilsis pakelta galva:

Norėdami greitai atsikratyti pykinimo ir vėmimo simptomų, tiesiog atsigulkite vertikalioje padėtyje. Laikykite pakeltą galvą ir kurį laiką nejudėkite. Gulėdamas plokščias, galite sukrėsti skrandį ir vėl sukelti vėmimą. Taigi, pailsėkite šioje pozicijoje 30–40 minučių, kol pasijusite geriau.

2. Atlikite gilų kvėpavimą:

Lėtas ir gilus kvėpavimas gali atpalaiduoti nervus ir neleisti smegenims siųsti signalų į skrandį. Tai gali palengvinti pykinimo ir ligos jausmą. Tiesiog nusiraminkite ir lėtai įkvėpkite oro per nosį, kol išsiplečia pilvas. Dabar lėtai iškvėpkite ir išleiskite orą. Pakartokite tai porą kartų, kad grįžtumėte į normalią būseną.

3. Lėtai gerkite skysčius:

Skysčiai gali padėti vemti ir vėl jaustis geriau. Šį kartą jums reikia lėtai gurkšnoti skysčius, tokius kaip imbieras, mėtų arbata, limonadas ir net paprastas vanduo. Tai gali užkirsti kelią dehidratacijai ir nedelsiant palengvinti. Tačiau per didelis gėrimas ar per didelis gurkšnis gali pabloginti simptomus ir vėl sukelti vėmimą.

4. Aromatinių maisto produktų kramtymas:

Kramtomi prieskoniai ir pagardai, tokie kaip Pankoliai, cinamonas, gvazdikėliai ar net šviežio imbiero gabalėlis, gali palengvinti pykinimą. Šie maisto produktai ramina virškinamąjį traktą ir kurį laiką leidžia jaustis gerai. Nevartokite daugiau nei rekomenduojama dozė, kad išvengtumėte šalutinio poveikio.

Ar blogai versti save mesti?

Priverstinis vėmimo sukėlimas gali padaryti daugiau blogo nei gero, todėl jį reikia naudoti tik kritiniais atvejais. Paspaudus pirštą ar įkišus daiktą į jautrią vietą, pvz., Gerklę, galima sužeisti stemplę ir sukelti kraujavimą. Be to, jei per klaidą nurijote nuodus, dėl priverstinio vėmimo medžiaga gali prilipti prie gerklės ir sukelti neigiamą poveikį.

Priversti vemti po valgio nėra rekomenduojamas svorio metimo būdas. Daugelis žmonių mano, kad vėmimas maistu gali padėti atsikratyti kelių kilogramų, nežinodamas apie šio nesveiko proceso pasekmes. Dažnas vėmimo sukėlimas gali labai pakenkti fizinei ir emocinei žmogaus gerovei.

Kokie yra šalutiniai poveikiai, kuriuos sukelia savęs metimas?

Štai keletas pagrindinių pavojų, susijusių su vėmimu, kurį sukelia pats žmogus:

  • Dantų ėduonis: Vėmimuose esančios rūgštys gali pažeisti dantų emalį ir sukelti dantų ėduonį, jautrumą.
  • Skausmai ir patinimas burnoje: Skrandžio rūgštis gali sukelti burnos opas ir seilių liaukų patinimą.
  • Kosulys ir užkimęs balsas: Balso stygos gali būti pažeistos dėl rūgščių, kurios gali sukelti dirginimą ir balso šiurkštumą
  • Virškinimo problemos: Dažnas savęs iškėlimas gali sukelti skrandžio rūgšties refliuksą ir sutrikdyti virškinimą.
  • Kraujo vėmimas: Priverstinis vėmimas gali plyšti stemplę ir sukelti kraujavimą.
  • Hemorojus: Savarankiškas vėmimas gali įtempti kraujagysles šalia išangės ir sukelti patinimą.
  • Emocinės problemos: Dažnas vėmimas gali sukelti nerimą, nuotaikos svyravimus, depresiją, neveiklumą ir kt.
  • Širdies ir kraujagyslių problemos: Savarankiškas vėmimas gali sukelti mitybos trūkumų, dėl kurių sumažėja kraujospūdis, atsiranda širdies problemų ir netgi pažeidžiama endokrininė sistema.

Šis vadovas, kaip priversti vemti, neskatina ir neskatina savęs sukelto vėmimo. Šie metodai turi būti naudojami tik kaip paskutinė priemonė skrandžio neramumui ar pykinimui pašalinti. Apsinuodijimo atveju turite nedelsdami kreiptis į gydytoją ir imtis būtinų atsargumo priemonių saugiam vėmimui.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

1. Ką daryti sukėlus vėmimą?

Kai vemiate medžiagą, turite skalauti burną ir pašalinti visus jos pėdsakus. Naudokite burnos skalavimo skystį, kad pašalintumėte nemalonų kvapą, ir praskieskite jį, jei jaučiate jautrumą. Iš karto po vėmimo nesivalykite dantų, nes jūsų emalis bus labai minkštas ir gali būti pažeistas

2. Ar yra pavojus vemti dažniau nei 2–3 kartus per dieną?

Taip! Kai verčiate vemti daugiau nei vieną kartą per dieną, gali būti pažeistas vidinis stemplės pamušalas ir prasidėti kraujavimas. Tai gali sukelti vėmimą krauju ir, jei jo nepaisoma, gali sukelti infekcijas. Todėl nepatartina vemti savarankiškai, nebent ir kol tai tikrai nėra būtina.

3. Ar jėgos vėmimas pavalgius yra laikomas sutrikimu?

Daugelis žmonių po lėtinio savęs sukelto vėmimo pavalgo sunkaus maisto. Tai daroma siekiant atsikratyti kalorijų pertekliaus valgio metu ir išvengti svorio padidėjimo. Medicininiu požiūriu šis valymo sutrikimas vadinamas bulimija ir turi rimtų fizinių ir psichinių pasekmių organizmui.