Viena iš labiausiai paplitusių milijonų žmonių problemų visame pasaulyje yra odos alergija! Kai konkretus daiktas liečiasi su oda, jis iš karto per daug reaguoja. Rezultatas yra odos uždegimas, po kurio atsiranda paraudimas, niežėjimas ir bėrimas. Nors dauguma odos alergijų išnyksta per dieną ar dvi, tam tikros sąlygos gali būti pavojingos gyvybei. Sužinokite priežastis, simptomus ir kai kuriuos geriausius odos alergijos namų gynimo būdus, kad galėtumėte nedelsiant palengvinti.

Nedelsdami atsikratykite odos alergijos

Turinys:

 • Odos alergijos priežastys
 • Odos alergijos simptomai
 • Prevencijos patarimai
 • Namų gynimo priemonės odos alergijai
 • Dažnai užduodami klausimai

Odos alergijos priežastys:

Alergija odai paprastai yra su imunitetu susijęs sutrikimas, kuris gali sukelti nepageidaujamą reakciją į tam tikrus produktus ar medžiagas. Nėra aiškių įrodymų, kurie iš tikrųjų sukelia šias reakcijas, tačiau žinoma, kad šie veiksniai daugeliui žmonių sukelia odos alergiją:

 • Kontaktinis dermatitas: Alergija, kai oda liečiasi su alergenais, tokiais kaip kailis, dažai, nuodingos gebenės, kosmetika, chemikalai.
 • Vaistai: Yra žinoma, kad daugelis vaistų, tokių kaip antibiotikai, sukelia odos alergiją.
 • Autoimuniniai veiksniai: Šios ligos puola sveikus organizmo audinius, sukelia alergijas ir bėrimus.

Odos alergijos simptomai:

Alerginė odos reakcija gali sukelti daugybę simptomų, tokių kaip:

 • Sunkus niežulys.
 • Paraudimas.
 • Uždegimas ant odos.
 • Verda.
 • Įtrūkusi oda.
 • Sausa ir pleiskanojanti oda.
 • Deginimo pojūtis.

Prevencijos patarimai:

Nors daugeliu atvejų nėra lengva pašalinti odos alergiją iš šaknų, galite sumažinti jų dažnumą imdamiesi tam tikrų atsargumo priemonių, pavyzdžiui:

 • Išlaikykite alerginių reakcijų sukeliančių elementų sąrašą.
 • Venkite kontakto su savo alergenais ir pabandykite juos pakeisti kitais produktais.
 • Tvarkykite alergiją laikydamiesi gydytojų paskirtų vaistų.
 • Gerkite daug vandens, kad pašalintumėte visus vidinius toksinus.
 • Paprašykite savo gydytojo sudaryti alergijos valdymo planą, kaip susidoroti su ekstremaliomis situacijomis.

Pamatyti Taip pat: Vaistai nuo alergijos dulkėms

Paprasti ir lengvi namų gynimo būdai odos alergijai:

 1. Alijošius
 2. Obuolių sidro actas
 3. Fullerio žemė
 4. Avižiniai dribsniai
 5. Bentonito molis
 6. Citrina
 7. Drėkina
 8. Pipirmėčių lapai
 9. Kadagio uogos
 10. Gvazdikėliai
 11. Kepimo soda
 12. Bazilikas

1. Alavijas:

Aloe Vera namų gynimo priemonės alergijai odai

Populiari namų odos alergijos gydymo priemonė yra alavijas. Būdamas odai nekenksmingas augalas, alavijo gelis yra plačiai naudojamas visame pasaulyje, galbūt supakuotose ir supakuotose dėžutėse arba tiesiog gydant odos negalavimus. Nupjaukite alavijo lapą, nuplaukite išorinį lapų sluoksnį ir naudokite skaidrią sulą bei mėsingą vidinę dalį, kad sukurtumėte pastą ir ją teptumėte. Jis iš karto numalšins niežulį ir paraudimą ir suteiks vėsinantį efektą.

2. Obuolių sidro actas:

Obuolių sidro actas odos alergijai

ACV arba obuolių sidro actas yra dar viena veiksminga odos alergijos priemonė, kurią galima tepti tiesiai per vatą ar tamponą paveiktose vietose. Ekspertinės antibakterinės priešgrybelinės savybės padeda išbėrimams ir niežėjimui, pašalindamos bėrimus, kad juos žymiai sumažintų per nepaprastą laiką.

Taip pat žiūrėkite: Obuolių sidro acto privalumai

3. Fullerio žemė:

„Fuller's Earth“ namų gynimo priemonės alergijai odai

PIRKITE ČIA

Fullerio žemė yra sena namų priemonė odos alergijos niežėjimui. Fullerio žemė iš esmės yra sukietėjęs skaidrus dirvožemis, sutankintas ir parduodamas bet kurioje netoliese esančioje vaistinėje uolienų arba žemės pavidalu. Padarykite iš jo pastą ir tepkite ant pažeistų vietų. Momentinis aušinimo efektas iškart palengvins.

4. Avižiniai dribsniai:

Avižiniai dribsniai namuose nuo odos alergijos

Kiekvieną rytą, kai griebiatės javų dubenėlio gražiams avižinių dribsnių pusryčiams, paruoškite šiek tiek daugiau jų be cukraus ar papildų ir tepkite tiesiai ant odos. Galima net naudoti neapdorotą formą, sumaišant ją su pienu ir kitais ingredientais. Kartu su priešuždegiminėmis savybėmis jis taip pat suteikia vėsų raminamąjį poveikį. Tai yra viena iš geriausių namų odos alergijos priemonių.

5. Bentonito molis:

Bentonito molis odos alergijai

PIRKITE ČIA

Bentonito molis vėl yra stebuklingas produktas, ypač tiems bjauriems veido bėrimams. Tai veiksminga veido ar odos pakuotė jūsų niežtinčios alergijos dienomis. Panašiai kaip pilnesnės žemės, iš jos pagaminkite storą pastą, tolygiai užtepkite ant marlės ar medvilnės tampono ir priklijuokite lipnų mišinį prie odos.

6. Citrina:

Citrinos namų gynimo priemonės alergijai odai

Citrinos arba kalkės yra garsios JAV valstijose dėl veiksmingų alergijos rezultatų. Ne paslaptis, kad kalkės ir citrina dažnai yra du dažniausiai pasitaikantys reikalavimai namuose, kuriai būdingas negalavimas ar grožio procedūra, ir čia taip pat taikoma. Antibakterinė šių elementų uždegimo kontrolė daro stebuklus odai.

Taip pat žiūrėkite: Citrinų naudojimo būdai svorio netekimui

7. Drėkinamas:

Drėkina odos alergijai

Vanduo yra natūrali odos alergijos niežėjimo priemonė. Šiuo metu laikykite vandenį po ranka, nes daugumai įbrėžusios nulupusios odos gali atsirasti papildomo streso, jei jūsų kūnas nebus tinkamai papildytas ir drėkinamas. Mažesnis vandens kiekis organizme sukels sausą odą, o tai reiškia, kad oda niežti ir pleiskanoja.

8. Pipirmėčių lapai:

Pipirmėčių lapai odos alergijai

Jei šviežias vėsinantis pipirmėčių lapo pojūtis jums netinka, pastebimas sumažėjimas yra paraudimas akimirksniu. Dažnai skausmas taip pat sumažėja, nes sritis yra šiek tiek nutirpusi vėsiu gaivinančiu lapu. Padarykite iš jo pastą ir tepkite tiesiai. Tai yra viena iš geriausių namų priemonių, skirtų veido odos alergijai.

9. Kadagio uogos:

Kadagio uogos odos alergijai

Kita geriausia namų alergijos priemonė odai yra kadagio uoga! Tai gali būti kažkas netikėto, bet patikėkite manimi, jūsų vietinė bakalėjos parduotuvė jums suteiks daugiau malonumo. Šios uogos buvo senoviniai naminių odos negalavimų metodai – tradiciją, kurią vis dar išlaikome. Jie ne tik pašalina skausmą, bet ir parodo paveiktos zonos fizinį vystymąsi.

10. Gvazdikėliai:

Gvazdikėliai odos alergijai

Tai tarsi kadagio uogų šalininkas, kur abi viena kitą papildo. Gvazdikėlių sudėtyje yra eugenolio, kuris turi puikų tirpimo efektą, todėl, užtepus pastos tiesiai, užtepkite sritį ir sumažės skausmas.

11. Kepama soda:

Kepama soda odos alergijai

Bėgimas petys į petį su alaviju yra dar vienas grožio produktas, kepimo soda, kuri yra daugelio jūsų odos problemų, pradedant bėrimu, niežuliu, baigiant spuogais ir infekcijomis, negalavimas. Tai efektyvi namų priemonė, skirta odos alerginiams bėrimams ant kūno.

Atsargumo priemonės: Kepama soda gali būti labai veiksminga bėrimams ir gali pabloginti būklę. Jūs turite jį naudoti atsargiai.

12. Bazilikas:

Baziliko namų gynimo priemonės alergijai odai

Bazilikas yra geriausia Indijos namų priemonė odos alergijai. Jūs galite pažinti baziliką tik iš jo plataus naudojimo gaminant maistą ir ragaujant, tačiau ši žolė gali padaryti stebuklų jūsų paveiktai alergijai, iškart suteikdama raminantį vėsinantį poveikį. Norėdami naudoti šią žolelę, padarykite pastą su lapais, įpildami šiek tiek vandens. Užtepkite jį paveiktose vietose, kad palengvėtų greičiau.

Turite atkreipti dėmesį, kad šios odos alergijos namų gynimo priemonės nėra patvirtintos gydytojų. Daugumą šių metodų išbando daugelis pacientų, kurie teigė turintys sėkmingų rezultatų. Prieš išbandant bet kurį iš jų namuose, labai rekomenduojama pasikalbėti su alergologu. Be to, šios priemonės negali būti naudojamos kaip antialerginių vaistų pakaitalas. Jie gali tik palengvinti periferinį niežėjimą!

Dažnai užduodami klausimai:

1. Kaip diagnozuojamos odos alergijos?

Odos alergiją lengva diagnozuoti, palyginti su kitomis alergijos formomis. Dauguma diagnozės nustatoma atliekant fizinį patikrinimą gydytojo klinikoje. Tačiau, norėdami sužinoti alergeną, turite atlikti medicininį tyrimą, kuris apima kraujo ar odos punkcijas. Siekiant nustatyti kiekvieną alergeną, atliekamas skirtingas jautrumo nustatymo procesas.

2. Kas yra alergijos šūviai?

Manoma, kad alergijos yra nuolatinis vaistas nuo alergijos. Šios injekcijos atliekamos mažomis dozėmis su specifiniais alergenais. Kai švirkščiama į organizmą, tik imuninė sistema suaktyvėja, užuot sukėlusi plačiai paplitusią alergiją. Reguliariai fotografuodami, jūsų kūnas gali lėtai tapti atsparus alergenui ir pasiūlyti ilgalaikę priemonę.

3. Kaip aš galiu žinoti apie alergijos rimtumą?

Bet kokiai odos alergijai būdingas niežėjimas, paraudimas ar odos sudirginimas. Tačiau sunkumas kiekvienu atveju skiriasi. Dauguma simptomų išnyksta per dieną ar dvi. Tačiau jei juos lydi karščiavimas, dilgėlinė, mėlynės, nekontroliuojamas niežėjimas ar apskrito formos bėrimas, turite nedelsdami kreiptis į gydytoją.