Ar pastebėjote kojų patinimą? Ar jie atrodo pūsti ir minkšti liesti? Nesijaudink! Mes padėsime jums išmokti atsikratyti vandens susilaikymo kojose, naudojant paprastus ir natūralius metodus. Tačiau prieš pradėdami ieškoti namų gynimo priemonių, skirtų vandens susilaikymui, pirmiausia išsamiai suprasime šią problemą. Visi žinome, kad žmogaus organizmą daugiausia sudaro vanduo, kuris cirkuliuoja visuose organuose. Kai šio skysčio tinkamai pašalinti nepavyksta, jis kaupiasi jūsų organuose, ypač kojose. Taip pat vadinama edema, vandens susilaikymas yra laikina problema, kuri išnyksta per kelias dienas, nebent tai sukelia rimtos problemos, pvz., Inkstų sutrikimai.

Susipažinkite su pagrindiniais veiksniais, sukeliančiais vandens susilaikymą kojose, ir kai kuriais natūraliais problemos sprendimo būdais.

Vandens susilaikymas kojose

Vandens susilaikymo priežastys:

Pagrindinės priežastys, dėl kurių vanduo pradeda kauptis kojose. Jie yra

 • Jei pasikeičia kapiliarų slėgis, per kurį vitaminai, deguonis ir mineralai praeina per vandens susilaikymą.
 • Inkstai pašalina iš organizmo visas atliekas ir toksinus, o kraujas absorbuoja maistines medžiagas, kurias organizmas gali pakartotinai panaudoti. Jei, pavyzdžiui, į kraują patenka inkstai, o tai atsitinka, kai inkstai pradeda pažeisti, tada niekas nepasišalina, tada prasideda vandens susilaikymas..
 • Kadangi mankštos stoka ir fizinė veikla nesukelia vandens susilaikymo, nes kai mankštinamės kojų venomis, kraujas patenka į širdį ir nekeliauja greitai, jis pradeda kauptis kojose, dėl ko susilaiko vanduo..
 • Kadangi daugelis valgo greitą ir greito maisto, kuriame nėra baltymų, baltymų trūkumas veikia vandens balansą. Dėl jo trūkumo sistema negali atsiimti vandens iš audinių, kurių reikia kapiliaruose.
 • Asmuo, kenčiantis nuo silpnos širdies, nes nėra siurbimo, taip pat gali sulaikyti vandenį kojose ir kitose dalyse.
 • Kai kurie vaistai taip pat sukelia vandens susilaikymą.
 • Ypač patelės patiria vandens susilaikymą nėštumo metu ir prieš menstruacijas dėl hormonų pokyčių.
 • Kita pagrindinė priežastis yra ta, kad jei sėdite ilgai ar ilgai stovite, tai sukelia spaudimą kraujagyslėse, o skystis pradeda tekėti į audinius, išsiliejant į kojų susilaikymą ar patinimą..

Vandens susilaikymo simptomai:

 • Dažniausias simptomas yra tai, kad veidas, kojos ir kitos kūno dalys yra patinusios, net jei netekote svorio.
 • Atsikėlus ryte, akių vokai patinsta, veidas paburksta ir jaučiasi pilvo pūtimas..
 • Galite jaustis nepatogiai, nes gali padidėti pulsas ir kraujospūdis.

Vandens susilaikymo prevencija:

Jei nėra diagnozuota rimta sveikatos būklė, pvz., Širdies sutrikimai, yra būdų, kaip išvengti vandens susilaikymo kojose:

 • Pasinerkite į fizinę veiklą
 • Neapsiribokite viena poza
 • Dėvėkite kompresines kojines, kad sumažintumėte vandens susilaikymą kojose
 • Vykdykite pertraukas, o ne ilgas, varginančias keliones
 • Stenkitės nesimaudyti vonioje su per šaltu ar per karštu vandeniu
 • Sumažinkite druskos vartojimą ir sumažinkite greito maisto vartojimą
 • Mankštinkitės reguliariai

Sumažinkite vandens susilaikymą kojose ir pėdose:

Štai keletas priemonių ir pratimų, kaip išgydyti vandens susilaikymą kojose ir pėdose:

1. Įsitraukite į fizinę veiklą:

Įsitraukite į fizinę veiklą, kad sumažintumėte vandens susilaikymą

Jei jums įdomu, kaip išvengti vandens susilaikymo, atsakymas yra fizinis pratimas. Vienas geriausių ir saugiausių būdų yra įtraukti jus į bet kokius pratimus, tokius kaip vaikščiojimas, važiavimas dviračiu, bėgiojimas ir laipiojimas laiptais, leidžiantys kūnui prakaituoti. Kai prakaituojate, visi toksinai, druskos ir vandens perteklius pradeda išsiskirti iš organizmo, padės išspręsti vandens susilaikymo kojose problemas..

Atsargumo priemonės: Jei esate nėščia moteris, vietoj intensyvių treniruočių imkitės kažko lengvo, pavyzdžiui, vaikščiojimo ar jogos.

2. Sumažinkite druskos suvartojimą:

Sumažinkite druskos suvartojimą, kad sumažintumėte vandens susilaikymą

Jūsų vartojama druska susideda iš natrio ir chlorido, nes natris turi savybę surišti vandenį organizme, dėl to organizme susilaiko skystis. Perdirbtame maiste, kurį vartojate, taip pat yra didelis natrio kiekis, kuris sukelia vandens susilaikymą kojose ir kūne. Taigi stenkitės vartoti mažiau druskos ir pakeiskite ją žolelėmis bei prieskoniais ir būkite sveiki. Tai yra vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos reikia žinoti, kaip natūraliai atsikratyti vandens susilaikymo.

3. Sumažinkite cukraus vartojimą:

Sumažinkite cukraus vartojimą, kad sumažintumėte vandens susilaikymą

Kai suvartojate daug angliavandenių turinčio maisto ir cukraus, jis iškart padidina cukraus ir insulino kiekį kraujyje. Padidėjęs insulino kiekis sulaiko daugiau natrio, o tai savo ruožtu padidina skysčių kiekį organizme. Taigi, vartokite mažiau saldumynų ir angliavandenių, būkite sveiki ir sumažinkite vandens susilaikymo problemas.

4. Valgykite česnaką:

Valgykite česnaką, kad sumažintumėte vandens susilaikymą

Česnakai yra efektyviausias natūralus diuretikas, kuris padeda pašalinti toksinus ir pašalina vandens perteklių iš organizmo. Šis mažas natūralus ingredientas sulaužo riebalines ląsteles ir netgi padeda numesti svorio. Kasdien ryte ir vakare suvartokite 2–3 gvazdikėlius žalius ir užtikrinkite, kad juos tinkamai sukramtysite ir lengvai atsikratysite vandens susilaikymo problemos.

5. Valgykite maistą, kuriame gausu magnio ir kalio:

Labai svarbu įtraukti maisto produktus, kuriuose yra daug magnio ir kalio, jie veiksmingai sumažina su vandens susilaikymu susijusias problemas. Riešutai, sveiki grūdai, žalios daržovės ir kt. Yra geras magnio šaltinis, kuris užima pirmaujančią vietą prieš vandenį sulaikančios dietos sąraše..

Kalis sumažina vandens susilaikymą, tarnauja kaip elektrolitas ir palaiko tinkamą vandens ir natrio pusiausvyrą. Tai padeda inkstams pašalinti iš organizmo visus toksinus ir druskos perteklių. Bananuose, avokaduose, razinose, avietėse, špinatuose ir kt. Yra daug kalio, todėl įtraukite juos ir atsikratykite negalavimų.

6. Pirtis:

Kitas veiksmingas būdas atsikratyti vandens pertekliaus ir toksinų iš organizmo ir priversti jus jaustis atsipalaidavusiems ir žvaliems. Šis procesas pašalina vandens perteklių ir stipriai prakaituojate, taip padėdamas atsikratyti vandens susilaikymo.

Atsargumo priemonės: Nėščia moteris gali pasimėgauti šiltu vandeniu, o ne pirtyje. Tai yra saugus ir efektyvus mechanizmas vandens sulaikymui sumažinti.

7. Gurkšnokite pankolio arbatą:

Šios natūralios žolės sudėtyje yra anetolio, kuris sumažina sistolinį kraujospūdį ir išplauna druskos perteklių, vandenį iš inkstų ir atleidžia jus nuo šios problemos. Kartu su šia arbata taip pat galite kramtyti pankolio sėklas, nes tai padeda sumažinti vandens susilaikymą ir netgi palaiko virškinimą teisingu keliu. Pankolių arbata yra viena geriausių vaistažolių priemonių vandens susilaikymui.

Vartojimo procesas:

 • Į vieną puodelį karšto vandens įpilkite vieną arbatinį šaukštelį pankolio sėklų ir 10 minučių palaikykite uždengtą.
 • Tada nukoškite ir gerkite šią arbatą du kartus per dieną ir pamatysite stebuklingus rezultatus.

8. Vartokite vitaminą B-6:

Remiantis daugybe tyrimų, buvo įrodyta, kad vitaminas B-6 efektyviai sulaužo cukrų ir krakmolą ir iš esmės sumažina vandens susilaikymą. Tai labai veiksminga moterims, ypač kenčiančioms nuo patinimų priešmenstruacinio ciklo metu. B6 tabletės yra vienas iš įrodytų vandens sulaikymo papildų.

Atsargumo priemonės: Nėščios moterys, maitinančios motinos ir lėtinėmis ligomis sergantys asmenys prieš vartodami šiuos papildus turi pasitarti su gydytoju.

9. Naudokite miežius:

Norite sužinoti, kaip sumažinti vandens susilaikymą nėštumo metu? Išbandykite Miežius! Miežiai yra dar vienas natūralus diuretikas, kuris dabar vartojamas daugelyje Europos šalių. Jo vartojimas padidina šlapinimosi apimtį ir pašalina skysčių perteklių iš patinusios vietos.

Vartojimo procesas:

 • Pirmiausia gerai nuplaukite ir nuvalykite neluptus miežius ir 500 ml vandens, įpilkite ketvirtadalio puodelio miežių, virkite 20 minučių.
 • Leiskite jam atvėsti ir supilkite vandenį į kitą indą.
 • Supilkite jį į vieną puodelį, išspauskite tris lašus citrinos ir lėtai gurkšnokite kasdien, kad gautumėte efektyvių rezultatų.

Atsargumo priemonės: Miežių vanduo yra diuretikas. Rekomenduojama jį vartoti dienos metu. Vartojant naktį, dėl dažno tualeto pertraukų gali sutrikti miegas.

Visas šias namų gynimo priemones, skirtas vandens susilaikymui, išbando daugelis žmonių. Visi jie yra natūralūs ir saugūs naudoti. Tačiau jei esate nėščia moteris, maitinanti motina ar esate gydomas specialiai, prieš vartodami ką nors viduje, pasitarkite su gydytoju. Dauguma šių senų gydymo būdų yra gana veiksmingi, nes jie greitai pašalina edemą. Jei problema išlieka ilgiau nei savaitę, turite atlikti išsamų medicininį patikrinimą, kad sužinotumėte pagrindinę priežastį.

Dažnai užduodami klausimai:

1. Ar edema kelia grėsmę gyvybei??

Nors edema nėra pavojinga liga, ji gali reikšti esminę medicininę problemą. Daugeliu atvejų vandens susilaikymas atsiranda dėl įtampos, ilgų kelionių, per daug sėdėjimo ar druskos pertekliaus. Jei jūsų būklė nepraeina per savaitę, turite atlikti išsamų gydytojo patikrinimą, kad sužinotumėte pagrindinę priežastį. Pacientai, sergantys inkstų ar širdies ligomis, dažnai patiria edemą. Taigi, jūs turite atmesti šias galimybes gyventi taikiai.

2. Ar gerai gerti diuretikų tabletes edemai kontroliuoti?

Jei gydytojas nenurodė, jokiu būdu negalima savarankiškai gydyti edemos, ypač diuretikų. Žinių apie dozę stoka gali sukelti organizmo dehidrataciją. Jei norite išgydyti edemą namuose, pirmiausia turite išbandyti šias namų gynimo priemones ir, jei jos neveikia, reikia gydytojo patarimo.

3. Kaip išvengti vandens susilaikymo kojose ilgo skrydžio metu?

Jei dažnai keliaujate oru, vandens susilaikymas kojose gali jus dažnai varginti. Šios problemos galima išvengti dėvint laisvus batus ar kojines. Norėdami užtikrinti gerą kraujotaką, skrydžio metu turite trumpai pasivaikščioti. Kartą ištempkite raumenis ir gerkite daug vandens, kad drėkintumėte kūną. Nevartokite alkoholio ar raminamųjų!