Her cildin farklı desenli bir dokusu vardır, kimisi buruk ve kuru, kimisi kaygan ve yağlıdır. İkisinden de biraz alıp bu iki ucu buluşturursak, geriye yazın yağlanan, kışın kuruyan karma bir cilt kalır. Şimdiye kadar, bu ciltle uğraşmak zorunda kalan insanlar zaten her mevsim, her sonbaharda nefesleri kesiliyor. Bununla birlikte, yağlı cilt ürünleri cilt üzerinde tam olarak çalışmazken, kuru cilt ürünleri tam olarak uygun değildir. Bu nedenle, cildinizin yumuşak ve beslenmiş hissetmesini sağlarken, besinleri mükemmel bir şekilde dengeleyen cilt dokusunu rahatlatmanıza yardımcı olacak sadece karma ciltler için özel ürünler bulunmaktadır. Bu yüzden bugün bu listede karma ciltler için faydalı olan en iyi nemlendiricilerden bazılarından bahsedeceğiz..

Hindistan’da Karma Ciltler İçin Popüler Nemlendiriciler:

Karma ciltler için en iyi 8 nemlendiriciye bakalım..

1. Spf15 İçeren Proactiv Yağsız Nemlendirici:

karma ciltler için nemlendiriciler

Proactive’in bu yağsız nemlendiricisi cildinizi esnek tutar, böylece cildinizdeki doğal yağlar T bölgenizi zayıflatmaz ve yanaklar kurumaz çünkü bu nemlendirici hücresel düzeyde çalışarak cilt hücrelerinizi besler ve besler. Cildinizi sağlıklı ve güzel tutarken, cildinizdeki nemi hapsedecek temel besinler. SPF koruması ek bir bonus olarak gelir.

2. Avene Yeniden Dengeleyici Yatıştırıcı Emülsiyon:

karma ciltler için nemlendirici 2

Patentli pre-tocopheryl ile yapılan Avene’nin yeniden dengeleyici yatıştırıcı emülsiyonu, cildinizin üzerinde koruyucu bir kılıf oluştururken mat ve ölü cildi canlandıran özel termal kaynak suyu özünden yapılmıştır. Cilt üzerinde hafif ve uygulaması kolay olan bu krem ​​cilt ile birlikte jelleşir ve hem normal hem de karma cilt tipleri için mükemmeldir..

3. Ağaç Kulübesi Shea Ekstra Zengin Nemlendirici Losyon:

karma ciltler için nemlendirici 3

Shea özü nemlendirici losyonlar, her biri, cildinizi mümkün olan en iyi organik şekilde beslerken, cildinizi en iyi şekilde nemli tutan temel Shea yağı özü ile desteklenen, farklı doğal özlerin bir yığınını içeren bir ayrım halinde gelir..

4. Cetaphil Nemlendirici Krem:

karma ciltler için nemlendirici 4

Hassas ciltler için özel bir tedavi olan Cetaphil’in nemlendirici kremi, cildinizin zararlı kimyasallara karşı hassas olacağı karma cildiniz için cilt dostu bir doktordur, organik temellerin aşırı kuruluğu canlandırmak için en iyi atılımı yapmasının nedeni, cilt parçacıklarını önlemek için cilt parçacıklarını kilitlemesidir. nem kaybı ve aşırı yağ üretimi.

5. Clinique Dramatik Farklı Nemlendirici Losyon:

karma ciltler için nemlendirici 5

Her gün çarpıcı biçimde farklı olan nemlendirici, parlak altın bir şişede paketlenmiş Clinique tarafından cildinizin 3 adımlık bir koruyucusudur. Bu nemlendirici, cildinizi optimum nemlendirme ile nemlendirir, böylece kuru cildinize yerleşebilirsiniz, bu losyondaki ipek dokulu öz, cildinizin pürüzlenmesini önlerken, alttaki yağ ceplerinden fazla yağ oyuncularını emer, böylece mükemmel bir cilt görünümü sağlar. karma ciltler için dengeleyici.

6. Murad Dengeleyici Nemlendirici:

karma ciltler için nemlendirici 6

Antioksidanlar cildinizi zenginleştirir, ten rengini ve görünümünü iyileştirirken, yağ kontrol etkisi cildinizin yağ ceplerini kilitler ve aşırı sebum üretimini önler. Ancak bu losyon yüzünüzdeki doğal yağları emmez ve bu süreçte cildinizi aşırı derecede kurutur. Bu krem ​​ayrıca cildinizi tamamen korumak için UV ışını koruması ile birlikte gelir..

7. Olay Tam Nem Losyonu UV Savunması:

karma ciltler için nemlendirici 7

Karma cildiniz için günlük bir çözüm olan tam nem losyonu, E ve C vitaminlerini bir araya getirir, burada C vitamini olağanüstü bir antioksidan kaynağı olarak cildinizi temizler ve cildinizi nemlendirirken ve nemlendirirken koyu melanin ve kirden arındırır. Bununla birlikte, mükemmel E vitamini, cildinizin ph seviyesini yönetmenize yardımcı olur, böylece karma cilt günlük sorunlarınıza dahil olmaz..

8. Biore Dengeleyici Nemlendirici:

karma ciltler için nemlendirici 8

Cilt üzerinde kolay ve etkili bir kombinasyon cilt ürünü olan Biore, cildinizi biraz fazla nemlendiren doğal yağlardan gelen gres olmadan cildinize mükemmel bir saten hissi vermek için çalışır. Aynı zamanda, T bölgesi dışındaki kuru ve pul pul dökülen ölü deri, hücreleri optimum nemle doldurarak yenilenir..