„Biltong“, dažnai laikomas panašiu į jautienos trūkčiojimą, yra populiarus mėsos užkandis. Tai mėsos juostelė, kurios pavadinimas kilęs iš „bil“, mėsos užpakalio ar užpakalinės kojos ketvirčio ir „žnyplės“, reiškiančios juostelę. Šį užkandį iš pradžių gamino naujakuriai hugenotai, kurie buvo migrantai iš Europos ir apsigyveno įvairiose Pietų Afrikos vietose. Jie išdrožė šį skanėstą, pagardindami džiovintą mėsą optimaliu acto, cukraus, prieskonių, kalendros, juodųjų pipirų ir kitų pasirinktų prieskonių mišiniu. Mėsa buvo džiovinta saulėje, kai šie Pietų Afrikos žygeiviai keliavo po pasaulį po deginantį Afrikos subkontinentą.

Šiandien „biltong“ galima įsigyti įvairiose patikimose parduotuvėse ir yra įvairių skonių bei prieskonių. Šis skanus užkandis dabar populiarus įvairiose Amerikos dalyse, Europoje ir Australijoje.

Ar Biltong yra saugus nėštumo metu

Biltongo valgymas nėštumo metu: ką turėtumėte žinoti?

Dėl daugybės naudos sveikatai „Biltong“ dažnai laikoma alternatyva keletui nesveikų užkandžių, tokių kaip traškučiai, gruzdintos bulvytės ir mėsainiai. Kartu su mažu kalorijų kiekiu jis taip pat yra didelis baltymų šaltinis.

Ar saugu valgyti Biltong nėštumo metu??

Jei esate mėsos mėgėjas ir labai trokštate džiovintos mėsos su prieskoniais, atrodo, kad „Biltong“ yra puikus pasirinkimas. Jei norite sužinoti „ar biltong sveika nėštumo metu?“, Štai ką turėtumėte perskaityti. Norėdami suprasti, ar biltongas turėtų būti įtrauktas į besilaukiančios motinos mitybos planą, pereikime prie žemiau pateiktų punktų:

Biltong privalumai nėštumo metu:

  1. Biltong yra daug baltymų ir maistinių medžiagų. Nėštumo metu valgydami neskausmingai, kasdieniame racione gausite natūralų ir kancerogeninį baltymų šaltinį. Tai padeda tinkamai vystytis kaulams ir raumenims, taip pat padidina apetitą. Taip pat žinoma, kad Biltong reguliuoja gliukozės kiekį kraujyje.
  2. „Biltong“ nėra jokių dirbtinių chemikalų, tokių kaip konservantai, kvapiosios medžiagos ir natrio nitratas. Šie junginiai yra labai kenksmingi besivystančiam vaisiui gimdoje. Kita vertus, „Biltong“ yra tik cukraus, druskos, pipirų, kalendros ir acto. Šie natūralūs ingredientai yra visiškai nekenksmingi jūsų organizmui nėštumo metu.
  3. Biltong taip pat turi labai mažai angliavandenių. Dėl to jis nepriauga svorio ir padeda kontroliuoti kūno riebalus. Biltong nėštumo metu taip pat padidina jūsų smegenų koncentracijos lygį.
  4. Taip pat galite valgyti biltongą kaip kitų mažai angliavandenių turinčių mėsos produktų pakaitalą. Tai suteikia kūnui energijos ir gyvybingumo.

Biltong rizika nėštumo metu:

Remiantis tyrimais, žalia arba nepakankamai virta mėsa gali perduoti bakterijas ir listerijas. Kadangi laukiantis motinos kūnas yra labai subtilus, reikėtų vengti per didelio šio mėsos produkto vartojimo. Valgant drėgną sausainį, šie mikroorganizmai daugėja, nes juose yra daug riebalų.

Remiantis aukščiau pateikta diskusija, matome, kad biltong turi daug naudos sveikatai. Tačiau yra ir pavojų, tokių kaip užteršimas mikroorganizmais ir Listeria infekcijos tikimybė. Todėl būtina šį užkandį vartoti saikingai. Negana to, produktas turėtų būti iš patikimo šaltinio, kad jis būtų 100% natūralus ir be cheminių medžiagų.

Tačiau visada nuspręskite pasikonsultuoti su savo kasdieniu gydytoju prieš įtraukdami šį užkandį į savo mėsos troškimą nėštumo dietos režimo metu. Jis bus puikus patarimų šaltinis, nurodantis optimalų pilvo suvartojimo kiekį ir intervalą, atsižvelgiant į jūsų organizmo medžiagų apykaitą, sveikatos būklę ir vaisiaus vystymosi stadiją..