Nėštumas yra kalneliai ne tik mamai, bet ir visai šeimai. Tai botaninis ekstraktas, turintis antimikrobinių savybių, galintis gydyti spuogus ir sportininko pėdą. Nors tai turi naudos, būtina žinoti, ar saugu vartoti arbatmedžio aliejų nėštumo metu. Nors tai yra žolelių produktas, jis ne visada gali būti saugus. Vis dar geriau būti saugiam, nes nėštumas yra labai švelnus ir subtilus laikas. Šiame straipsnyje pateikiama išsami informacija apie arbatmedžio aliejaus naudą ir neigiamą poveikį nėštumo metu.

Kas yra arbatmedžio aliejus?

Kitas arbatmedžio aliejaus pavadinimas yra melaleukos aliejus, kurio kvapas panašus į kamparo. Arbatmedžio aliejus išgaunamas iš Melaleuca alternifolia lapų, kilusių iš Kvinslando, Naujojo Pietų Velso ir Australijos. Alyvos sudėtis pasikeičia, kai vyksta oksidacijos procesas dėl oro poveikio, nes ji susideda iš daugelio cheminių medžiagų. Jo spalvų diapazonas yra nuo šviesiai geltonos iki bespalvės.

arbatmedžio aliejus nėštumo metu

Ar saugu naudoti arbatmedžio aliejų nėštumo metu?

Viskas, kas natūralu, ne visada saugu. Arbatmedžio aliejų geriausia naudoti atskiedus kitu aliejumi, nes dėl didelės arbatmedžio aliejaus koncentracijos jis tampa šiek tiek rizikingas. Kadangi nėštumas apima ne vieną, o du gyvenimus, geriau, jei susidorosite su situacija, vadovaudamiesi gydytoju. Naudojimas išoriškai laikomas saugiu, tačiau arbatmedžio aliejaus vartoti per burną nėra visiškai saugu.

Arbatmedžio aliejaus naudojimo nėštumo metu privalumai:

Žolelių aliejus turi keletą privalumų, ir kai kurie iš jų yra paminėti žemiau:

1. Spuogai:

Dėl arbatmedžio aliejaus antimikrobinių ir priešuždegiminių savybių jis yra puikus pasirinkimas gydant spuogus, todėl oda tampa lygi. Galite naudoti rinkoje esančius kremus, kuriuose yra 5% arbatmedžio aliejaus.

2. Riebi oda:

Jei norite sumažinti riebalų perteklių ant odos, arbatmedžio aliejaus antiseptinės savybės yra geriausias sprendimas.

3. Egzema ir sausa oda:

Arbatmedžio aliejus ramina odą, kai kenčia nuo sausos odos ir egzemos.

4. Gydo žaizdas:

Arbatmedžio aliejus turi antibakterinių savybių, kurios padeda išgydyti žaizdas, kurias sukelia bakterijos.

5. Galvos odos sveikata:

Jei turite galvos odos niežėjimą, kurį sukelia pleiskanos, arbatmedžio aliejus gali padėti drėkinti galvos odą ir skatinti sveiką plaukų augimą.

6. Odos niežėjimas:

Arbatmedžio aliejus padeda pašalinti odos niežėjimo ir uždegimo priežastis, nes turi priešuždegiminių savybių.

Nepageidaujamas arbatmedžio aliejaus poveikis nėštumo metu:

Nors arbatmedžio aliejus turi naudos, jis taip pat turi tam tikrą neigiamą poveikį vartojant per burną, nes sukelia toksiškumą. Nors šalutinis poveikis kiekvienai nėščiai moteriai skiriasi. Kai kurie arbatmedžio aliejaus padariniai yra šie:

 • Dezorientacija.
 • Odos uždegimas.
 • Dirginimas.
 • Skausmas.
 • Paraudimas.
 • Tai gali sukelti kažką sunkaus, pavyzdžiui, komą.

nėščia moteris

Kaip naudoti arbatmedžio aliejų nėštumo metu:

Arbatmedžio aliejus laikomas saugiu tepti ant odos nėštumo metu iš išorės. Taip pat idealu, jei sumaišysite arbatmedžio aliejų su kitu jį atskiedžiančiu aliejumi, todėl tai bus dar patikimesnis pasirinkimas. Tačiau nepamirškite nevartoti arbatmedžio aliejaus per burną, nes tai gali sukelti šalutinį poveikį. Štai keletas greitų ir paprastų „pasidaryk pats“ receptų, saugių nėščioms moterims.

Rankų dezinfekcinės priemonės:

Ingridientai:
 1. Dešimt lašų arbatmedžio aliejaus.
 2. ¾ puodelio trinamojo alkoholio.
 3. ¼ puodelio alavijo gelio.
Kaip pasiruošti:
 • Paimkite dubenį ir supilkite į jį visus ingredientus. Paimkite dubenį, pageidautina iš stiklo.
 • Sumaišykite stiklo dubenėlio turinį ir gerai išplakite, sudarydami gelį.
 • Paimkite švarų tuščią butelį ir supilkite į jį turinį. Jūsų paruošta naudoti dezinfekavimo priemonė yra paruošta naudoti.

Patinka odos uždegimas:

Ingridientai:
 1. Dešimt lašų arbatmedžio aliejaus.
 2. Vienas šaukštas alyvuogių aliejaus.
 3. Vienas šaukštas kokosų aliejaus.
Kaip pasiruošti:
 • Į dubenį įpilkite ingredientų arbatmedžio aliejaus, alyvuogių aliejaus ir kokosų aliejaus.
 • Gerai sumaišykite, kad turinys būtų gerai sumaišytas.
 • Gautą aliejų laikykite tuščiame inde.
 • Aliejaus mišinį galite tepti ant uždegtų vietų, kol palengvės.

Spuogų pašalinimas:

Ingridientai:
 1. Dešimt lašų arbatmedžio aliejaus.
 2. 20 lašų vandens.
 3. Medvilniniai tamponai.
Kaip pasiruošti:
 • Nedideliame dubenyje sumaišykite dešimt lašų arbatmedžio aliejaus ir 20 lašų vandens.
 • Mišinį medvilniniu tamponu tepkite ant spuogų pažeistų veido vietų.
 • Norėdami gauti teigiamą rezultatą, procedūrą galite pakartoti du kartus per dieną.

Atsargumo priemonės vartojant arbatmedžio aliejų nėštumo metu:

Nors yra arbatmedžio aliejaus privalumų sąrašas, pavyzdžiui, gydantis ir raminantis daugelį odos problemų, nepamirškite naudoti arbatmedžio aliejaus laikydamiesi kelių atsargumo priemonių:

 1. Arbatmedžio aliejaus netepkite tiesiai ant odos. Visada būtina jį atskiesti kitu aliejumi, pavyzdžiui, kokosų aliejumi, alyvuogių aliejumi ar migdolų aliejumi.
 2. Sumaišykite bent 12 lašų nešiklio aliejaus kas du lašus arbatmedžio aliejaus.
 3. Geriau, jei atliksite odos lopo testą, kad pamatytumėte, ar esate alergiškas arbatmedžio aliejui.
 4. Arbatmedžio aliejų aplink akis reikia tepti atsargiai, nes jis gali sudirginti ir parausti.

Nėštumas kiekvienai moteriai atneša skirtingą patirtį, nes visi yra skirtingi, ir tai, kaip ji reaguoja, taip pat skiriasi. Nėščios moters hormoniniai pokyčiai keičia kiekvieną mažą nėštumo metu atsiradusią problemą. Daugeliui iš mūsų sunku pasirinkti, ką vartoti, o ko ne, nes nėščioms moterims draudžiama vartoti bet ką, išskyrus gydytojo paskirtus vaistus. Arbatmedžio aliejus nėštumo metu yra vienas iš vaistažolių aliejų, kurį galima naudoti, pageidautina vadovaujant gydytojui.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Ar saugu naudoti arbatmedžio aliejų vietoj antibiotikų??

Ans: Atsakymas yra sunkus, ne! Nors arbatmedžio aliejus turi antimikrobinių savybių, jis saugiai veikia tik išorines odos problemas. Kai reikia gydyti kūno problemas, jis neturėtų būti vartojamas per burną ir neturėtų būti naudojamas kaip antibiotikų pakaitalas.

Q2. Ar saugu naudoti arbatmedžio aliejų kūdikiams?

Ans: Galite sumaišyti kelis lašus arbatmedžio aliejaus su kitu bekvapiu aliejumi ir tepti ant vystyklų išbėrimo paveiktų vietų. Tačiau svarbu prisiminti, kad šio aliejaus negalima naudoti kūdikiams iki šešių mėnesių.

Q3. Ar saugu naudoti arbatmedžio aliejų nėštumo metu??

Ans: Arbatmedžio aliejus duoda naudos tik tada, kai jis naudojamas saikingai ir iš išorės. Jo negalima vartoti per burną bet kokia kaina, nes jis gali būti toksiškas ir gali sukelti daug šalutinių poveikių; kartais pasekmės gali būti mirtinos.

Atsakomybės apribojimas: Šiame straipsnyje pateiktos nuomonės yra pasiūlymai ir jokiu būdu nepakeičia gydytojo patarimo. Visada saugu pasikonsultuoti su gydytoju prieš bandant ką nors naujo, ypač nėštumo metu.