Troškimas nėščiai moteriai gali pasireikšti bet kokia forma. Tai gali būti saldainiai, aštrus maistas arba kartais net vizuali maisto išvaizda. Drakono vaisiai, kaip visi žinome, yra rausvos spalvos vyno spalvos vaisiai, kurių išvaizda yra žvynuota, todėl jie yra labai patrauklūs ir iš karto gali sukelti norą išbandyti tą patį. Bet palaukite minutę – ar saugu vartoti drakono vaisius nėštumo metu? Peržiūrėkite šį straipsnį, kad sužinotumėte daugiau apie drakono vaisius.

Drakono vaisiai nėštumo metu

Drakono vaisiai nėra labai dažnai parduodami Indijos rinkose, tačiau jei yra kokia nors parduotuvė, kurioje parduodami egzotiški vaisiai, yra tikimybė, kad ten pamatysite drakono vaisių. Drakono vaisiai turi rausvą ar vyno spalvą su žvynuotu paviršiumi. Pašalinus žievelę, vaisiaus minkštimas atrodo raudonas arba purpurinis. Jame yra juodos spalvos sėklos. Vaisių tekstūra yra želatinė, kaip kiviai, ir švelnaus saldaus skonio. Manoma, kad šis vaisius taip pat atneša sėkmės kinų mitologijoje.

Kas yra drakono vaisius?

Drakono vaisiai yra vaisiai, kilę iš Pietų Amerikos, Meksikos ir kai kurių Centrinės Amerikos dalių, tačiau dabar yra lengvai prieinami visame pasaulyje, įskaitant Indijos subkontinentą. Jis taip pat žinomas kaip pitaya. Šis vaisius yra rausvos spalvos vyno spalvos ir žvynuotas iš išorės. Jis turi saldų ir rūgštų derinį. Jo vidinė tekstūra yra panaši į kivių ir yra balta su mažomis užpakalinėmis sėklomis.

Skaitykime išsamiau apie drakono vaisių naudą nėščioms moterims.

Ar nėščios moterys gali valgyti drakono vaisius ir ar saugu valgyti drakono vaisius nėštumo metu:

Reikėtų vengti kai kurių vaisių ir gėrimų, nes jie laikomi šilumą gaminančiais. Kita vertus, pitaya vaisius galima vartoti be jokių slopinimų. Be joje esančių maistinių savybių, drakono vaisiai yra saugūs nėštumo metu ir būtini. Pirmiausia galite paragauti rausvų drakono vaisių, kad priprastumėte prie jo skonio.

Drakono vaisių maistinės vertės nėštumo metu:

Drakono vaisiuose yra daug maistinių medžiagų nedideliais kiekiais. Tai geras geležies, magnio ir skaidulų šaltinis. Pažvelkite į drakono vaisių maistinę vertę 100 g.

Maistinių komponentų vertė

 • Kalorijos 60
 • Baltymai 1,2 g
 • Riebalai 0
 • Angliavandeniai 13 g
 • Pluoštas 3g
 • Vitaminas C 3%
 • Geležis 4%
 • Magnis 10%

Matome, kad drakono vaisiuose gausu magnio ir skaidulų bei mažai kalorijų, todėl drakono vaisiai yra naudingi nėščiai moteriai.

Drakono vaisių nauda sveikatai nėštumo metu:

Toliau pateikiami įvairūs drakono vaisių privalumai nėščioms moterims:

1. Turtingas antioksidantų:

Drakono vaisių valgymas nėštumo metu laikomas geru, nes jame gausu vitamino C. Vitaminas C taip pat žinomas pagal askorbo rūgšties pavadinimą. Askorbo rūgšties vartojimas bet kokia forma, žalių vaisių ir daržovių pavidalu arba sulčių pavidalu laikomas geru nėštumo metu, nes jame yra daug galingų antioksidacinių savybių. Antioksidantai padeda jūsų organizmui nėštumo metu, padedant jūsų ląstelėms kovoti su laisvaisiais radikalais, padeda stiprinti imuninę sistemą, padeda reguliuoti kolageno sintezę jūsų kūne ir taip pat padeda išvengti problemų, susijusių su sąnariais ir dantenomis.

2. Apsaugo nuo nervinių gimdymo defektų:

Be vitamino C, drakono vaisiuose taip pat yra vitamino B12 arba folio rūgšties. Nėščioms moterims nėštumo metu patariama vartoti vitamino B 12, kad besivystančio kūdikio nervinis augimas vyktų tinkamai..

3. Apsaugo nuo vėžio:

Kiti vitaminai, priklausantys B komplekso šeimai, tokie kaip beta karotinai ir likopenas, taip pat yra daug drakono vaisių. Jie dirba kartu, kad pašalintų vidinius pažeidimus ir rūpintųsi laisvaisiais radikalais. Jie taip pat aprūpina organizmą antikancerogeniniais kūnais, kad neleistų augti bet kokiems navikams.

4. Apsaugo nuo nėštumo diabeto:

Drakono vaisiuose yra daug maistinių skaidulų ar pašarų. Tai labai svarbu nėštumo metu, nes daug ląstelienos turintis maistas padeda ilgiau išlikti sotiems ir apsaugo nuo potraukio cukrui bei alkio. Be to, daug ląstelienos turintis maistas laikomas geru tiems, kurie serga gestaciniu diabetu arba tiems, kurie linkę susirgti diabetu vėlesniame gyvenime dėl nutukimo ar šeimos istorijos. Maistas, kuriame gausu skaidulų, taip pat padeda išlaikyti jūsų širdį sveiką.

5. Padeda atsikratyti vidurių užkietėjimo:

Drakono vaisiai dėl savo didelio pašaro kiekio padeda išlaikyti vidurių užkietėjimą, sugeria žarnyno drėgmę ir padidina išmatų kiekį, taip pat suminkština. Tai taip pat padeda apsisaugoti nuo hemorojaus, su kuriais dažnai susiduria nėščios moterys.

6. Energiją didinantys angliavandeniai:

Drakono vaisiuose, dar vadinamuose monstrų vaisiais, yra sveikų angliavandenių, kurie padeda aprūpinti energija, kurios reikia kasdienei veiklai. Natūralus maistas yra daug geresnis kalorijų šaltinis nei saldūs gėrimai, kurie nieko neprisideda prie mitybos.

7. Padėti vystytis dantims ir kaulams:

Drakono vaisiuose taip pat yra kalcio. Kalcis reikalingas, kad jūsų kaulai ir dantys būtų sveiki, o besivystančio kūdikio sveikata – taip pat. Kalcis taip pat vaidina svarbų vaidmenį raumenų susitraukimuose. Taigi, jei netoleruojate laktozės ir negalite vartoti pieno produktų, drakono vaisiai padėtų kompensuoti papildomą kalcio poreikį jūsų organizme.

8. Imuniteto stiprinimas:

Drakono vaisiai turi fitocheminių medžiagų, kurios yra stiprūs antioksidantai, stiprinantys jūsų imuninę sistemą ir padedantys organizmui kovoti su infekcijomis.

9. Hemoglobino pakilimas:

Elementinė geležis (Fe), esanti drakono vaisiuose, padeda kraujo ląstelėms pagerinti deguonies pernešimą, taip sumažinant nėščių moterų anemijos sunkumą..

10. Apsaugo nuo infekcijos:

Užsikrėtimas gali kelti pavojų kūdikiui gimdoje, nes mikrobai gali patekti į kūdikį per placentą. Drakono vaisiai suteikia ląstelių regeneraciją, kuri padeda išvengti infekcijos. Be to, priešgrybeliniai ir antibakteriniai kūnai gali valdyti organizme jau esančius mikrobus.

11. Apsaugo nuo preeklampsijos:

Hipertenzija nėštumo metu gali sukelti preeklampsiją. Drakono vaisiai padeda palaikyti kraujospūdį ir cukraus kiekį kraujyje, taip sumažinant su nėštumu susijusias komplikacijas.

12. Sumažinta persileidimo rizika:

Per pirmąjį trimestrą yra didelė persileidimo rizika. „Dragon Fruit“ yra daug folio rūgšties, o jo vartojimas labai sumažina persileidimo riziką.

Šalutinis drakono vaisių poveikis nėštumo metu:

Jūsų nuostabai, vargu ar yra jokio šalutinio poveikio vartojant pitaya vaisius nėštumo metu, todėl jį saugiausia vartoti be jokių slopinimų.

Kaip įtraukti drakono vaisius į nėštumo dietą?

Toliau pateikiami įvairūs būdai, kuriais galite įtraukti drakono vaisius į savo nėštumo dietą:

 • Valgykite kaip įprastą vaisių
 • Išspauskite sultis ir suvartokite
 • Įdėkite jį į vaisių salotas ir paruošite skanų paruošimą

Tikimės, kad išsprendėme visus jūsų klausimus, susijusius su drakono vaisiais nėštumo metu. Pitaya vaisių įtraukimas nėštumo metu tikriausiai bus vienas geriausių sprendimų, padedančių sveikam ir saugiam jūsų kūdikio augimui gimdoje. Jis turi daug potencialios naudos be jokios rizikos, todėl drakono vaisiai yra vienas saugiausių vaisių nėštumo metu.

Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai:

1 klausimas: ar galima valgyti drakono vaisius žindymo laikotarpiu?

Ans: Nors ir atrodo absurdiškai, ir būdingo skonio, drakono vaisiai yra labai maistingi, kad juos būtų galima vartoti nėštumo ir žindymo laikotarpiu. Tiesą sakant, tai yra vienas iš tokių vaisių, kuris neturi būdingo šalutinio poveikio ir kurį galima lengvai vartoti be jokių apribojimų. Taigi žindymo laikotarpiu visiškai tinka valgyti drakono vaisius.

2 klausimas. Kokie yra įvairių rūšių drakono vaisiai? Kuris yra geriausias nėščioms moterims?

Ans: Yra trys pagrindinės drakono vaisių arba Pitaya rūšys. Jie yra:

 • Tai Hylocereus Undatus arba baltos spalvos pitaya
 • Hylocereus Costarricense arba raudonos mėsos pitaya
 • Hylocereus Megalanthus arba geltonos spalvos odelė su balta mėsa

Visas šias tris drakono vaisių rūšis geriausia vartoti nėštumo metu.

3 klausimas: Ar galiu nėštumo metu vartoti drakono vaisių sultis??

Ans: „Pitaya“ vaisių nauda nėštumo metu yra ideali, kad ji būtų įtraukta į bet kokios formos nėštumo dietą. Nėštumo metu galite saugiai gerti drakono vaisių sultis arba vartoti bet kokia pasirinkta forma.