Brinjal yra viena iš universaliausių daržovių ir dažnai laikoma „daržovių karaliumi“. Taip pat vadinamas baklažanu, brinjal yra viena iš daugiausiai suvartojamų daržovių šalyje. Jie yra įvairių veislių ir turi ypatingą skonį, kurio nė viena daržovė negali priartėti! Brinjals yra daug geležies ir turi didelę maistinę vertę. Jie taip pat žinomi kaip stiprūs imuniteto stiprintuvai ir padeda reguliuoti cholesterolio bei kraujospūdžio lygį. Brinjals taip pat yra naudingas kūdikiui dėl didelio vitamino C, E ir niacino kiekio. Tačiau nėščios moterys laikosi atokiau nuo šios daržovės, nes manoma, kad ji sukelia persileidimus ir ankstyvą gimdymą. Šiame straipsnyje mes daugiau įsigilinsime ir išsiaiškinsime, ar valgyti brinjal nėštumo metu yra toks pavojingas, kaip žmonės teigia.

Brinjal nėštumo metu

Ar saugu valgyti Brinjal nėštumo metu??

Brinjals ar baklažanai yra ne tik saugūs vartoti nėštumo metu, bet ir puikiai tinka bendram kūdikio vystymuisi, nes juose yra pakankamai maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminas A ir vitaminas E. taip pat yra folio rūgšties, kuri yra būtina raudonam kraujui vystytis. kūdikio ląstelės.

Ar Brinjal kenksmingas nėštumo metu??

Dauguma indų tiki ajurvedos praktika, kuri labai neleidžia baklažanų naudoti nėštumo metu. Manoma, kad brinjalėse yra daug fitohormonų, kurie sukelia menstruacijas, todėl yra tikimybė, kad atsiras persileidimų. Tačiau gali būti leidžiamas minimalus brinjalų kiekis.

Priežastys vengti Brinjal nėštumo metu:

Štai kodėl žmonės mano, kad baklažanai nėra tinkami nėščioms moterims:

 1. Kiaušinių augalai patenka į karšto ar šalto maisto kategoriją, kurios idealiai vengti nėštumo metu.
 2. Yra žinoma, kad nėščios moterys sukelia rūgštingumą, sukeldamos jiems didelį diskomfortą, todėl reikia saugotis ir vengti brinjalų.
 3. Brinjals paprastai yra diuretiko pobūdžio, todėl labai dažnai sukelia menstruacijų srautą, dėl kurio gali atsirasti persileidimas.
 4. Žinoma, kad ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu Brinjal sukelia gimdos susitraukimus, kurie gali sukelti komplikacijų, tokių kaip priešlaikinis gimdymas ar abortai, todėl nėščios moterys vengia brinjalų.

Brinjal nauda nėštumo metu:

Štai pagrindinė priežastis, kodėl brinjal tinka nėštumui:

 1. Jis puikiai išgydo grūstis, kai skrudinamas ir valgomas, nes pašalina gleives.
 2. Tai labai veiksminga lėtinių ligų, tokių kaip vėžys, diabetas ir hipertenzija, gydymui.
 3. Valgant brinjal nėštumo metu galima išgydyti vidurių pūtimą, kai jis vartojamas sriubos pavidalu. Tačiau žmonės, kenčiantys nuo rūgštingumo, gali to išvengti.

Nors ajurvedos praktika riboja baklažanų naudojimą besilaukiančioms moterims, kitos kultūros pabrėžia aukščiau paminėtą brinjal naudą ir įtraukia ją į nėščių moterų dietą.

Brinjalų maistinė sudėtis:

Brinjals arba baklažanai turi apie 6 g geležies, 5 g maistinių skaidulų ir 6,4 g vitamino A. Jame taip pat yra daug vandens ir kalio. Logiškai tai yra labai svarbu nėščiai moteriai, todėl baklažanų vartojimas nėštumo metu neturėtų būti problema.

Kaip brinjal yra naudingas vaisiui:

Negimusiam kūdikiui ar vaisiui vystytis reikalinga mityba folio rūgšties pavidalu, o sūrymuose yra gera geležies dalis. Jie padeda formuoti sveiką vaisių ir užbaigia nėštumo laikotarpį, užkertant kelią bet kokiems apsigimimams.

Atsargumo priemonės vartojant Brinjals nėštumo metu:

Jei apskritai vartojate baklažanus, labai svarbu imtis tam tikrų atsargumo priemonių, kad būtų išvengta blogo poveikio.

 • Vartojant baklažanus svarbiausia pasirūpinti, kad jie būtų švieži. Pasenę baklažanai nėščioms moterims gali būti nuodingi.
 • Kitas atsargumas turėtų būti kruopščiai nuplauti kiaušinių augalus, kad būtų išvengta užteršimo.
 • Pastebėta, kad kruopščiai nenuplaunant brinjalų, atsiranda toksoplazmozė, kuri gali sukelti priešlaikinį gimdymą ar kitas nėštumo komplikacijas.

Kaip įtraukti Brinjal į nėštumo dietą?

Priklausomai nuo virtuvės, galite gaminti daugybę patiekalų su baklažanais ar baklažanais. Brinjal galima valgyti šiomis formomis:

 • Kariai ir graviai
 • Baklažanų košė
 • Skrudinta Brinjal
 • Salotos
 • Marinatai
 • Sriubos

Tikimės, kad išvalėme jums orą dėl brinjalų saugumo nėštumo metu. Šią maistingą daržovę yra gana saugu vartoti šiame etape ir iš tikrųjų gali padėti sumažinti priklausomybę nuo dirbtinių papildų. Brinjals yra labai skanūs ir gali būti derinami su kitais elementais, tokiais kaip pomidorai, lęšiai ir net mėsa, kad padidėtų patiekalo kalorinė vertė. Tačiau jums reikia neskubėti su kiekiu, nes brinja gali sukelti perkaitimą organizme ir sukelti sveikatos problemų. Taigi, ponios, per daug visko gali būti blogai! Valgykite saikingai ir mėgaukitės skaniais, skaniais brinjaliais!

DUK:

1. Ar Brinjal gali sukelti alergiją nėščioms moterims?

Net jei anksčiau neturėjote alerginių reakcijų į brinjal, nėštumo metu galite jausti tam tikrą diskomfortą. Dažnos reakcijos yra niežulys, bėrimas, virimas, dilgėlinė, pykinimas ir skrandžio sutrikimas.

2. Kuris yra geriausias brinjal receptas nėščioms moterims?

Vienas iš geriausių ir populiariausių brinjal receptų nėščioms moterims yra „Baingan ka Bhartha“. Tai paprasta, skanu ir mažai riebalų. Tai daroma ant viryklės skrudinant visas brinjales ir nulupant jas. Tada minkštimas sutrinamas ir iškepamas su svogūnais, pomidorais, prieskoniais ir žaliais čili pipirais. Galite papuošti kalendra ir mėgautis roti ar ryžiais.

3. Ar saugu valgyti Brinjal maitinant krūtimi?

Brinjal neturi neigiamos įtakos žindančioms motinoms, nebent jos yra alergiškos. Galima saugiai jį vartoti ir mėgautis jo teikiamomis maistinėmis savybėmis. Didelis kalcio ir vitaminų kiekis gali pagerinti pieno tiekimo kokybę ir padėti jūsų kūdikiui augti.