Nėštumas vadinamas vienu iš stebuklingų moters gyvenimo etapų, nes būtent moteris duoda gyvybę kūdikiui, devynis mėnesius nešiodama ir saugodama kūdikį gimdoje. Nėštumas ir tėvai yra daugelio porų svajonė. Vis dėlto būtent moteris daugiausiai aukoja įvairiais būdais, pavyzdžiui, bemiegėmis naktimis, rytiniu pykinimu, pykinimu ir netgi nėštumo metu juntamas nemalonus kūno kvapas. Taip, nėščios moterys nėštumo metu iš tiesų jaučia kūno kvapą dėl hormoninio disbalanso ir per didelio prakaitavimo. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl nėščia moteris nėštumo metu turi kūno kvapą ir kai kurias priemones jam įveikti.

Kūno kvapas nėštumo metu

Ar tai normalu nėštumo metu?

Dauguma nėščių moterų, ypač pirmokų, jaučiasi nejaukiai, gėdingai, o galvoje kyla daug klausimų apie šį kūno kvapą, ar kvapas yra normalus. Atsakymas yra „TAIP“, normalu, kad nėščia moteris turi tokį kūno kvapą dėl hormoninių pokyčių, vykstančių jos viduje. Nėštumo metu padidėja bazinė medžiagų apykaita, o tai pagerina kraujotaką ir kūno temperatūrą. Dėl to prakaito liaukos suaktyvėja ir padidėja prakaito gamyba.

Kūno kvapo priežastys nėštumo metu:

Nėštumo metu moteriai padidėja kvapų pojūtis dėl hormono, vadinamo estradioliu. Iš išorės sklindančius kvapus lengva susidoroti, tačiau iš vidaus sklindantis nemalonus kvapas yra netoleruotinas. Šis kvapas prasideda nuo pirmojo trimestro ir net tęsiasi žindymo metu; Tiesą sakant, ką tik gimęs vaikas atpažįsta motiną šiuo kūno kvapu. Taigi nėščia moteris turi suprasti kūno kvapus nėštumo metu, kad galėtų su tuo susidoroti. Štai keletas priežasčių.

1. Hormoniniai pokyčiai:

Hormoniniai organizmo pokyčiai yra pagrindinė kūno kvapo priežastis nėštumo metu. Hormonai, tokie kaip progesteronas ir estradiolis, organizme išsiskiria per daug, o tai sukelia stiprų kvapą pažastyse ir lytiniuose organuose, o tai savo ruožtu sukelia nemalonų kvapą..

2. Padidėjęs prakaitavimas:

Kūno temperatūra nėštumo metu pakyla dėl pagerėjusios kraujotakos, dėl kurios net ir šalta temperatūra sukelia pernelyg didelį prakaitavimą. Šis prakaitas, net ir bekvapis, nusėdęs ant odos sukelia bakterijas, kurios sukuria bjaurų kūno kvapą.

3. Žindymo paruošimas:

Nėščios moters kūnas pamažu keičiasi ir pradeda ruoštis laktacijai. Ką tik gimusiam kūdikiui prireiks šiek tiek laiko regėjimui ir klausai lavinti, iki tol kūdikis atpažįsta mamą. Kvapas motinos pažastyse paskatins kūdikį pasukti galvą į krūtį, kad būtų pavalgęs.

4. Mitybos pokyčiai:

Maistas, kurį valgome, taip pat yra atsakingas už kūno kvapą. Sveika mityba yra neatskiriama nėštumo dalis, o dauguma moterų nėštumo metu valgo maistingą maistą. Skirtingi maisto produktai prakaitą kvepia skirtingai. Pavyzdžiui, jūros gėrybės veikia ne tik prakaito kvapą, bet ir išskyras iš makšties, dėl to atsiranda aštrus kvapas. Kai kuriose lapinėse daržovėse ir kopūstuose yra sieros, todėl prakaitas sukelia nemalonų kvapą. Vaistai, kuriuos vartoja būsimoji mama, taip pat veikia kūno kvapą.

Būdai, kaip sumažinti kūno kvapą nėštumo metu:

Kūno kvapas nėštumo metu yra natūralus reiškinys, kurio negalima išvengti, tačiau tam tikru mastu jį galima apriboti šiomis priemonėmis:

1. Maudymasis:

Maudymasis yra kiekvieno žmogaus kasdienybė, kad jis būtų švarus ir švarus. Tačiau nėštumo metu moteriai patariama reguliariai maudytis du kartus. Kvapiojo antibakterinio muilo naudojimas gali padėti pašalinti visas prakaito susidariusias bakterijas. Kūno valymui visada naudokite sausą ir švarų rankšluostį. Kiek įmanoma, palaikykite plaukus švarius, reguliariai juos plaudami ir plaudami šampūnu.

2. Laikykite odą šviežią:

Maudydamiesi po dušu, paimkite indą su vandeniu ir įlašinkite į jį kelis lašus citrinos ir naudokite maudynėms. Tada paimkite kitą indą vandens ir į jį įpilkite medaus. Tai padeda odai ilgiau išlikti gaivi ir lygi. Mėtų lapų pridėjimas taip pat padeda atnaujinti aromatą.

3. Plaukų šampūnas:

Reguliariai, bent 3-4 kartus per savaitę, plaukite plaukus šampūnu, kad plaukai būtų švarūs ir be kvapo. Pabandykite ant šukos naudoti kvepalus, kad jie skleistų kvapą plaukams kiekvieną kartą, kai bėgate per plaukus. Įsitikinkite, kad šukos visada yra švarios ir sausos.

4. Nukirpkite plaukus:

Visada kirpkite pažastų ir lytinių organų plaukus, kad išvengtumėte bakterijų dauginimosi. Apipjaustę plaukus, ant odos nusėda mažiau prakaito, taip išvengiant nemalonaus kūno kvapo.

5. Būkite hidratuotas:

Vienas iš geriausių dalykų, kuriuos reikia padaryti, norint išvengti kūno kvapo, yra gerti daug vandens ir nuolat būti hidratuotas. Tai padeda iš organizmo pašalinti toksinus ir palaiko švarią sistemą. Pernelyg didelis vandens vartojimas taip pat gali sukelti dažnas keliones į prausyklą, todėl gerkite tik pakankamą vandens kiekį.

6. Dėvėkite tinkamus drabužius:

Tinkama apranga taip pat padeda išvengti bet kokio kūno kvapo. Paprastai linas ir medvilnė laikomi geriausiais drabužiais nėštumo metu, nes jie yra labiau kvėpuojantys. Visada venkite dėvėti tuos pačius drabužius po maudynių. Jei įmanoma, skalbkite drabužius atskirai, naudodami actą. Įsitikinkite, kad apatiniai drabužiai ir kojinės yra įmirkyti vandenyje, kuriame yra ½ puodelio acto. Tai padeda pašalinti nemalonų kvapą iš drabužių. Skalbdami taip pat galite naudoti gero kvapo audinio kondicionierių.

7. Dezodorantai ir antiperspirantai:

Norėdami sumažinti gaivų kvapą, po pažastimis ir bikinio zonoje naudokite dezodorantą arba talko miltelius. Šios priemonės nepadeda išvengti prakaitavimo. Vietoj to, jie leidžia jums maloniai ir maloniai kvepėti. Jei prakaitavimas yra didesnis, naudokite antiperspirantus, kurie yra veiksmingesni. Būtinai nešiokitės bet kurį iš jų visą laiką su savimi.

8. Gera dieta:

Kai kurie maisto produktai kvepia svogūnais ir česnakais, venkite jų dietoje. Valgykite daugiau lapinių daržovių ir vaisių, kurie skleidžia mažiau įžeidžiančių kvapų.

9. Makšties valymas:

Nuvalykite makšties sritį paprastais ir bekvapiais valikliais, kurie padeda išlaikyti makšties higieną. Tai taip pat padeda išlaikyti bakterijų ir pH lygį toje vietoje, užkertant kelią kūno kvapui.

Rekomenduojama dieta kūno kvapui nėštumo metu:

Nėštumo metu kūno kvapas gali nuspėti, ką nėščia moteris suvartojo savo mityboje. Paprastai valgant svogūnus ir česnakus iš kūno sklinda nemalonus kvapas. Todėl patartina vengti šių užkandžių. Lapinės daržovės ir vaisiai paprastai skleidžia mažiau kvapo, todėl juos reikia valgyti, kad būtų išvengta nereikalingo aštraus kvapo. Kitos daržovės, tokios kaip brokoliai, žiediniai kopūstai ir kopūstai, turi sieros, todėl iš organizmo sklinda aitrus kvapas.

Mes negalime nieko padaryti, kad išvengtume kūno kvapo nėštumo metu, tačiau tai galima apriboti laikantis geros higienos ir aukščiau paminėtų patarimų. Būsimoji motina nėštumo metu neturėtų laikyti šio kūno kvapo rimta problema, nes būtent šis kvapas kūdikis atpažįsta mamą po gimimo. Tačiau, jei kvapas yra labai įžeidžiantis, netoleruotinas ir sukeliantis gėdą, išbandykite aukščiau pateiktus patarimus tik pasitarę su gydytoju. Nedvejodami pasidalykite savo atsiliepimais, jei kuris nors iš aukščiau pateiktų patarimų jums buvo naudingas. Pasidalykite savo patirtimi, jei priėmėte naują priemonę, kad nėštumo metu išvengtumėte kūno kvapo.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Ar kūno kvapas gali numatyti kūdikio lytį??

Ans: Ne, kūno kvapas negali nustatyti kūdikio lyties. Yra senos žmonos pasaka, kad jei blogai kvepi ar dvoki, tai berniukas. Tačiau tai neturi mokslinių įrodymų.

Q2. Ar kūno kvapas yra nėštumo požymis??

Ans: Nėštumo metu uoslė labiau būdinga nėščiai moteriai. Tačiau kūno kvapas negali būti laikomas nėštumo požymiu.

Q3. Kada kreiptis į gydytoją, jei kūno kvapas nesumažėja?

Ans: Prisiminkite vieną dalyką, kad kūnas nekenkia jūsų kūnui ar jūsų viduje esančiam kūdikiui. Todėl tai neturėtų būti vertinama kaip didelė problema. Prieš kreipdamiesi į gydytoją, pasinaudokite šiame straipsnyje nurodytais namų priežiūros patarimais. Jei kvapas išlieka arba netoleruojate, kreipkitės į gydytoją.

Atsakomybės apribojimas: Aukščiau pateiktas turinys yra skirtas tik informaciniams tikslams ir neturėtų būti laikomas medicininiu patarimu, ir mes neatsakome už bet kokį neigiamą poveikį. Prieš keisdami savo mitybos planą arba pradėdami priimti bet kurį iš aukščiau paminėtų patarimų, pasitarkite su gydytoju.