Ar išvengiate pastojimo? Ar norite sužinoti patarimų, kaip išvengti nėštumo? Jūsų naudojama kontracepcija yra individualus pasirinkimas, kurį reikia protingai išmatuoti. Daugelio metodų mokymas yra pagrindinis žingsnis norint atrasti tą, kuris atitinka jūsų gyvenimo būdą ir įsitikinimus. Vengti nėštumo yra tinkama idėja daugeliui moterų ir porų dėl įvairių priežasčių, atsakingų už savo sąlygas. Todėl šiandien šiame straipsnyje mes jums pasakysime geriausius būdus, kaip išvengti nėštumo.

Kaip išvengti nėštumo

Ne kiekviena pora nori sukurti šeimą santuokos pradžioje. Kad išvengtumėte pastojimo visą medaus mėnesį (ar bet kuriuo kitu metu), turite naudoti gimstamumo kontrolę. Medaus mėnuo paprastai yra džiaugsmingo ir nevaržomo mylėjimosi metas, kai pora pagaliau turi laiko ir vietos pabūti vienam netrukdomai. Be medaus mėnesio yra daug priežasčių, tokių kaip jų karjera, darbas, pinigų problema, gyvenimo ar šeimos problemos, per jaunas, kad būtų pakankamai jaunas, kad galėtų tinkamai auklėti vaiką, komplikacijos dėl jų amžiaus, atsisakymo ar nepasirengimo įveikti iššūkius, tam tikrus dvasinius ar moralinius priežasčių, kitaip genetinės problemos, kurių tėvai nenori leisti vaikams.

Nėštumas yra džiaugsmingas įvykis, jei jis yra suplanuotas. Kontraceptikai yra geriausias ir saugiausias būdas išvengti nėštumo. Šiuo metu yra daug nėštumo kontrolės metodų ar metodų, kuriuos galite pasirinkti pagal savo patogumą. Gimimo kontrolės metodai nėra tokie brangūs, todėl juos galite naudoti už labai mažą kainą.

Būdai, kaip išvengti nėštumo:

Dabar mes pateikiame jums geriausių metodų ar kontracepcijos būdų, kaip išvengti nėštumo, sąrašą. Tiek vyrai, tiek moterys gali naudoti kontraceptikus ir jie yra tokie;

1. Naudokite prezervatyvus:

Lytinių santykių metu ant varpos nešiojami guminiai prezervatyvai. Kartu su spermicidu jie yra 98% stabdantys nėštumą ir vienas iš šauniausių metodų. Prezervatyvai taip pat gina kartu su lytiniu keliu plintančiomis ligomis. Jie išvengia nėštumo, neleisdami spermai sąveikauti su turtingais kiaušiniais. Jie yra nemokami arba nebrangūs, juos lengva rasti ir jiems nereikia jokių receptų ar gydytojų paskyrimų, nes juos galima įsigyti vaistinėse ir maisto prekių parduotuvėse. Kai kurie žmonės yra jautrūs latekso prezervatyvams, o vietoje jų renkasi iš plastiko paruoštus prezervatyvus.

2. Moteriški prezervatyvai:

Jis taip pat pagamintas iš latekso; moteriški prezervatyvai sukurti kaip žiedas su maišeliu. Krepšys telpa į makštį; tačiau žiedas sustoja už kūno išorės, kad jį sugriebtų vietoje. Jie renka spermą lytinių santykių metu, todėl ji niekada neturi galimybės patekti į moters kūną. Moteriški prezervatyvai taip pat sumažina lytiniu keliu plintančių ligų riziką, nes apsaugo makštį nuo atviro judėjimo. Moteriški prezervatyvai yra šiek tiek mažiau aktualūs nei pastovūs prezervatyvai, o kai kurie žmonės atskleidžia, kad juos naudoti yra mažiau atsipalaidavę.

3. Venkite lytinių santykių:

Tai yra didžiausias operatyvus būdas išvengti neplanuoto nėštumo. Jei nuspręsite neturėti lytinių santykių, jūs negalite pastoti. Savidrausmė yra pats nekenksmingiausias ir tikriausias gimstamumo kontrolės būdas. Pasirinkę lytinius santykius, galite pasirinkti daugybę kontracepcijos galimybių, tačiau nerimą kelianti nėštumo tikimybė vis dar išlieka, nes yra keletas kitų susijusių veiksnių, susijusių su kiekvienu metodu. Norint, kad dirbtinės kontracepcijos metodai veiktų, reikia sutvarkyti jūsų kūno sistemą, prietaisą ir laiką.

4. Moterų kontraceptikai:

Yra daug moterų kontracepcijos priemonių ir jos yra tokios:-

IUD:

IUD arba intrauterinis prietaisas yra papildoma galimybė, kuri yra kontraceptinis įdėklas, implantuojamas intymiai į gimdą ir gali būti priimtas 5-10 metų. Tai labai veiksminga sustabdant atsitiktinį nėštumą.

Tabletė:

Kontraceptinės tabletės yra labiausiai paplitusios tarp moterų naudojamų kontraceptikų. „Tabletėje“ yra sintetinio estrogeno ir progestino hormonų, kurie apsaugo moters kiaušinėlius nuo kiaušidžių palikimo, kad nėštumas neįvyktų. Tabletės yra labai veiksmingos ir 99% veikia, todėl protinga jas vartoti žemiau gydytojo recepto. Kontraceptines tabletes galima įsigyti tik pagal receptą iš savo ginekologo ar sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo. Kad tinkamai veiktų, tabletes reikia vartoti kiekvieną dieną tuo pačiu laiku. Praleidus kelias dienas, jo veiksmingumas gali sumažėti.

Diafragmos:

Galite pasirinkti naudoti diafragmą, kuri yra minutės elastingas guminis diskas ir yra 80–90% efektyvus. Tai norima švirkšti į gimdos kaklelį virš moters makšties klinikinėje aplinkoje. Diafragma yra modifikuota atsižvelgiant į dydį ir apsaugo gimdos kaklelį, todėl spermai atsiranda siena. Jis taip pat neša spermicidą ir nori pasilikti moteryje mažiausiai 6 valandas po lytinio akto.

Moteriška kempinė:

Moterys taip pat gali išvengti nėštumo naudodamos kempinę, nes tai yra nekenksminga kontracepcijos dalis ir, skirtingai nuo kitų variantų (moterims), ji neturi hormonų. Tinka naudoti ir labai operatyvus. Vienintelė problema yra ta, kad ji nėra plačiai prieinama, bent jau vietinėse vaistų parduotuvėse. Kempinė nori būti įdėta į makštį ir gali veiksmingai apsaugoti lytiniu keliu plintančias ligas.

Tradiciniai spiralės:

Pagaminti iš vario, jie yra nebrangūs ir ilgalaikiai ir gali būti naudojami kaip skubioji kontracepcija. Įtraukimą užbaigia gydytojas ir užtrunka tik penkias minutes. Efektyvumas yra 96–98%, šiek tiek mažesnis nei šiuolaikinių spiralių, kuriose nėra hormonų.

Injekcijos:

Šis metodas yra vienas iš efektyviausių grįžtamųjų kontracepcijos metodų, kurio veiksmingumas viršija 99% prieštaraujant nėštumui. Injekciją kas dvylika savaičių gausite iš gydytojo ar klinikos.

Gimimo kontrolės pleistras:

Dar vienas 99% operatyvus metodas, apie kurį atsipalaiduoja galvoti, nei tabletės. Kiekvieną savaitę uždedate naują pleistrą, ir viskas. Jūsų mėnesinės bus tolygesnės nei naudojant kitus metodus, nors tai taip pat neapsaugo kartu su lytiškai plintančiomis ligomis.

Mirena spiralė:

Šią netradicinę spiralę gydytojas ar panašus ekspertas įdeda tiesiai į gimdą. Jis išduoda nedidelį kiekį hormonų, kurie patvirtino, kad 99% veikia priešingai nei nėštumas.

Jei norite visam laikui išvengti nėštumo, galima atlikti vazektomiją vyrams ir kiaušintakių rišimą moterims. Taigi, tai yra geriausi būdai išvengti nėštumo, tikiuosi, kad šis straipsnis jums bus labai naudingas ir įdomus. Mėgaukitės šiais metodais!