Nėštumas atveria daugybę problemų ir padarinių jūsų organizmui. Staiga jūsų krūtys tampa didelės. Galite pastebėti, kad jie tampa sunkūs ir skauda spenelius. Speneliai taip pat pradeda turėti plaukus. Kartais taip pat atsiranda niežulys krūtinėje. Tačiau atminkite, kad visa tai yra per daug normalu ir organizmas tik ruošia krūtį pradėti žindyti. Bet jūs turite nerimauti, kai visa tai tampa visiškai nepatogu ir sunki.

Kas sukelia krūtų niežėjimą nėštumo metu?

Kai esate nėščia, pradėsite pastebėti įvairius kūno pokyčius. Visų pirma, niežtinčios krūtys gali būti pirmasis nėštumo simptomas. Skausmingi speneliai, sunkumas ir niežulys ant krūtų tampa dažni ir tai yra hormoninių organizmo pokyčių rezultatas. Iš dalies tai taip pat sukelia padidėjęs kraujo tekėjimas į tą vietą. Dėl šios priežasties jūsų speneliai tampa skausmingi ir vis labiau jautrūs hormonams. Taigi, palietę juos, jaučiate dilgčiojimo pojūtį.

Dažniausiai niežtintis jausmas jus užklups viešumoje, padidės poreikis juos subraižyti ir taip jums bus labai nepatogu viešumoje. Tačiau atminkite, kad jūsų krūtys auga ir tempiasi, todėl visa tai paruošta maitinti kūdikį krūtimi. Taigi, priimkite tai kaip labai normalų reiškinį ir jums nereikia stresuoti ar išsigąsti.

Niežtinčios krūties poveikis nėštumo metu:

Tačiau nėštumo pabaigoje niežėjimas gali tapti stiprus, o krūtys taip pat tampa didelės. Galimas šalutinis poveikis yra tai, kad oda ištempiama, niežėjimas gali išplisti ir į kitas kūno dalis. Jūsų pilvas ir krūtys paprastai yra linkę į niežulį, nes oda ištempiama, kad išsiplėstų kūdikis. Sausa oda ir hormoniniai pokyčiai taip pat kartais apsunkina problemą. Egzema ir kitos odos ligos šiuo metu taip pat tampa rimtos.

Nors suprantame dilgčiojimo pojūtį, su kuriuo turite susitaikyti, čia yra keletas būdų, kaip po truputį pašalinti problemą.

Naminės natūralios krūties niežėjimo procedūros nėštumo metu:

Stenkitės, kad jūsų rankos nesibraižytų. Tai išties gali būti iššūkis, tačiau kasymasis toliau dirgins odą ir taip sukels kitas odos infekcijas. Jei niežėjimą sukelia sausa ir ištempta oda, čia yra keletas būdų, kaip palengvinti niežtinčius spenelių skausmus.

A. Ledo pakuotė:

Būtinai išbandykite ledo pakuotę, įdėdami rankšluostį su dviem ar trimis ledo kubeliais. Taip pat galite naudoti vėsų rankšluostį ir švelniai paspausti sritį maždaug 7-8 minutes arba tol, kol niežulys pradės blėsti. Tai galite išbandyti, kai tik pradėsite jaustis nepatogiai dėl niežulio. Ledo pakuotė ar drėgno rankšluosčio analogija palengvins dilgčiojimo pojūtį, nes numalšins vietą. Tai gali būti puikus laikinas palengvėjimas, jei ieškote greito gydymo.

B. Naudokite losjoną:

Apsvarstykite galimybę naudoti drėkinamąją priemonę ant niežtinčios krūties. Po kasdieninės vonios maudykite nedidelį kiekį bekvapio losjono ant krūtinės ir gerai įmasažuokite. Laikykite losjoną šaldytuve, kad jį tepant gautumėte vėsų jausmą. Vėsumas suteiks palengvėjimą. Pageidautina naudoti losjoną, kuriame yra vitamino E, kakavos sviesto ir lanolino. Kvepiantis ir be alkoholio losjonas turėtų būti naudojamas tik; kitaip oda gali išsausėti.

C. Patogūs drabužiai:

Pasirinkite laisvus ir patogius drabužius. Medvilnė yra pageidaujamas pasirinkimas ir gali jus palengvinti bei atsipalaiduoti. Dėvėkite laisvą arba specialiai nėščiai skirtą liemenėlę.

D. Šiltas dušas:

Šiltas dušas ir vonia yra dar vienas būdas išvengti niežulio. Naudokite tik drungną šiltą vandenį. Karštas vanduo gali išdžiovinti odą. Švelnus muilas be kvapų gali būti geriausias jūsų pasirinkimas ir gerai išdžiovinkite krūtis.

Kada turėtumėte kreiptis į gydytoją?

Nors krūtų niežulys gali būti normalus, čia reikia rimtai į tai žiūrėti ir pranešti gydytojui.

  • Kai jaučiate stiprų niežulį, bet vis dar neturite bėrimo, žinokite, kad turite skubėti pas gydytoją.
  • Jei jaučiate, kad jūsų odos būklė blogėja ir niekas nepadės, geriausia pasitarti su gydytoju dėl tolesnio gydymo.
  • Kai matote, kad nėštumo metu atsirado naujas bėrimas, pasitarkite su gydytoju.

Jūsų gydytojas turi paskutinį žodį dėl gydymo, kurį turite atlikti. Jis jums pasakys, kaip tai rimta ir kodėl turėtų pasikalbėti su dermatologu.

Na, mes žinome, kad yra daug daugiau nepatogių etapų, kuriuos išgyvenote ir dar išgyvensite. Tačiau dėl to nestresuokite. Sukurkite teigiamą atmosferą aplink save. Jūs ketinate pagimdyti kūdikį po kelių mėnesių. Sąžiningai, jūsų skausmas sumažės, kai pradėsite žiūrėti į priekį ir mėgautis gražiu savo gyvenimo etapu.