Nėštumas yra laikas, kai jums reikia pakankamai poilsio, kad įveiktumėte nuovargį ir kūno įtampą. Tačiau tai taip pat yra vienas iš atvejų, kai daugumai moterų sunku gerai išsimiegoti. Bent 80% moterų nėštumo metu kenčia nuo nemigos ar nemigos. Įvairūs veiksniai, tokie kaip hormoniniai pokyčiai, rėmuo, kūdikio pilvas ir kt., Sukelia miego praradimą arba sutrikdo miego kokybę. Nemiga gali būti labai nemaloni ir apgailėtina būklė, tačiau ją galima suvaldyti pakeitus kai kuriuos veiksmingus gyvenimo būdo pakeitimus ir priemones.

nemiga nėštumo metu

Pažvelkime į įvairias nemigos priežastis nėštumo metu ir svarbias priemones jai gydyti.

Kas yra nėštumo nemiga?

Nemiga yra miego sutrikimas, kai jums sunku užmigti, užmigti arba kokybiškai, giliai ir tinkamai išsimiegoti. Nėštumo metu yra įvairių nemigos priežasčių. Padidėjęs nėštumo hormonų kiekis, kūdikių nervingumas, rėmuo, raumenų mėšlungis, kūdikio pilvas gali rimtai paveikti jūsų miegą. Nemiga gali atsirasti bet kuriuo metu per devynių mėnesių laikotarpį, tačiau paprastai ji prasideda pirmąjį trimestrą ir blogėja trečiąjį trimestrą. Nors nėščioms moterims miego sutrikimas yra gana dažnas reiškinys ir jis neturi įtakos kūdikio sveikatai, kai jis tinkamai valdomas, tai gali rimtai paveikti jūsų gebėjimą veikti ir gyvenimo kokybę. Blogesniais atvejais nemiga taip pat gali paveikti imuninę sistemą ir sukelti nėštumo komplikacijų.

Nemigos (miego problemų) priežastys nėštumo metu:

Pažvelkime į įvairias miego problemos priežastis nėštumo metu,

  1. Nėštumas sukelia hormonų pokyčius mūsų organizme. Nėštumo hormonai, tokie kaip progesteronas ir estrogenas, sukelia kvėpavimo ir fiziologijos pokyčius, kurie sutrikdo miegą.
  2. Virškinimo sutrikimai, tokie kaip pykinimas, pilvo pūtimas, rėmuo, nevirškinimas ir kt., Sukelia daug neramumo ir neleidžia mums pabusti.
  3. Nerimas ir nervingumas dėl buvimo nauja motina, tinkamas kūdikio vystymasis įsčiose, darbo ir motinystės pusiausvyra yra įprastos baimės, kurios užvaldo mūsų mintis ir sutrikdo miegą.
  4. Nėštumas sukelia raumenų mėšlungį dėl fiziologijos pokyčių ir streso įvairiems raumenims, kuriuos sukelia auganti gimda. Nugaros skausmas, kojų mėšlungis paprastai trukdo gerai išsimiegoti.
  5. Augantis kūdikis, spaudžiantis jūsų šlapimo pūslę, dažnai skatina šlapintis. Tai taip pat vyksta naktį, sutrikdant miegą.
  6. Padidėjęs metabolizmas.
  7. Augantis kūdikio guzas labai apsunkina patogios gulėjimo padėties suradimą. Tai prasideda antrąjį trimestrą ir blogėja trečiąjį trimestrą, kai kūdikis visiškai auga.
  8. Kvėpavimo sunkumai gulint yra dar viena pagrindinė miego sutrikimo priežastis. Didėjančios gimdos spaudimas diafragmai ir hormoniniai pokyčiai sukelia dusulį ir daug neramumo.
  9. Dauguma moterų patiria ryškius ir intensyvius sapnus dėl nėštumo hormonų svyravimų. Šie sapnai dažnai jus pažadina naktį.

Kaip valdyti ir užkirsti kelią nemigai nėštumo metu?

Dabar pažvelkime į įvairias priemones ir patarimus, kaip gydyti ir užkirsti kelią nemigai nėštumo metu,

1. Praktikuokite gerą miego higieną:

Labai svarbu sureguliuoti miego ir pabudimo grafiką, kad įveiktumėte nemigą. Pradėkite miegoti ir eikite miegoti kiekvieną dieną tuo pačiu laiku.

2. Šilta vonia:

Prieš miegą išsimaudykite šiltoje vonioje. Tai atpalaiduoja protą ir kūną, padeda greitai užmigti.

3. Venkite mėlynos šviesos:

Likus mažiausiai dviem valandoms iki miego venkite televizoriaus, mobiliųjų telefonų, nešiojamųjų kompiuterių, planšetinių kompiuterių ir kitų prietaisų, kurie skleidžia mėlyną šviesą. Nustatyta, kad mėlyna šviesa slopina melatonino, miego hormono, padedančio užmigti, sekreciją.

4. Temperatūros valdymas:

Įsitikinkite, kad jūsų miegamajame yra optimali temperatūra. Per karšta ar per šalta aplinka apsunkina kūno atsipalaidavimą ir užmigimą ar užmigimą.

5. Išlipkite iš lovos:

Nebūkite ilgai budrūs lovoje. Jei jums sunku užmigti, atsikelkite iš lovos ir užsiimkite lengva veikla, pavyzdžiui, skaitykite knygą ar klausykitės muzikos, užuot gulėję lovoje ir stengdamiesi užmigti..

6. Būkite patogūs:

Naudodamiesi pagalvėmis patogiai įsitaisykite ant lovos. Pagalvių padėjimas tarp kelių ir po pilvu suteikia gerą amortizaciją ir komfortą. Ir tai padeda atsipalaiduoti raumenims ir užmigti.

7. Nerimas dėl krūtinės nėštumo:

Baimės ir nerimas dėl sklandaus gimdymo ir buvimo mama gali jus užmigti kaip niekas kitas. Pabandykite pasikalbėti su savo partneriu ar draugais apie savo rūpesčius ir padarykite sau šviesą.

8. Praktikos atsipalaidavimo metodai:

Tokios technikos kaip meditacija, kvėpavimo pratimai, kognityvinė elgesio terapija yra labai veiksmingi metodai, skirti atsipalaiduoti ir nuraminti protą. Šie metodai įrodė, kad pagerina miego kokybę ir išgydo nemigą.

9. Lengva ir sveika mityba:

Įsitikinkite, kad jūsų vakarienė yra lengva ir sveika. Venkite prieskonių, riebalų ir kitų maisto produktų, kurie vargina jūsų virškinimo sistemą ir sukelia rėmenį ar pilvo pūtimą.

10. Venkite kofeino:

Po pietų venkite kavos, arbatos, šokolado ir kitų maisto produktų, kuriuose yra kofeino. Kofeinas neleidžia jūsų protui atsipalaiduoti, o jūsų budrumas ir budrumas.

11. Ankstyva vakarienė:

Užbaikite vakarienę bent 2-3 valandas prieš miegą. Tai suteikia pakankamai laiko maistui suvirškinti prieš miegą. Atsipalaidavusios kepenys padeda geriau išsimiegoti.

12. Sveikas užkandis:

Prieš miegą suvalgykite lengvą baltymų batonėlį arba šiltą stiklinę pieno. Tai padeda išlaikyti cukraus kiekį ir palaiko geresnį miegą.

13. Pratimas:

Nustatyta, kad fizinis aktyvumas, prenatalinė joga ir mankšta per dieną mažiausiai 30 minučių pagerina miego kokybę ir išgydo nemigą. Tačiau gydytojas turi patvirtinti, kad nėštumo metu užsiimate bet kokiais fiziniais pratimais.

14. Skysčių suvartojimas:

Per dieną gerkite daug vandens ir skysčių, kad jūsų kūnas būtų gerai hidratuotas ir sveikas. Tačiau venkite gerti skysčius po 19 val. Tai padeda sumažinti tualeto pertraukų skaičių naktį.

15. Dienos snaudimai:

Darykite trumpus dienos miegus ir neužmigkite kelias valandas prieš miegą. Tai padeda lengvai užmigti naktį.

Vaistai nemigai gydyti nėštumo metu:

Be miego, vaistai nėštumo metu nerekomenduojami, nes jie gali turėti įtakos kūdikio vystymuisi ar sukelti kitų komplikacijų. Nemiga nėštumo metu turi būti valdoma keičiant gyvenimo būdą, sveiką mitybą ir atsipalaidavimo metodus. Maisto papildai, tokie kaip natūralus melatoninas ir kitos žolelės, padeda geriau miegoti, tačiau juos turi pasiūlyti gydytojas, atsižvelgdamas į jūsų sveikatos būklę. Tačiau sunkiais atvejais gydytojai siūlo vaistus nuo miego ir kitas pagalbines priemones, kurios yra saugios nėštumo metu. Tačiau juos turi paskirti gydytojas, nuodugniai įvertinęs.

Nėštumas ateina su savo pakilimais ir nuosmukiais. Jaudulys gimdant kūdikį taip pat gali būti užkrėstas begaliniu nervingumu ir miego trūkumu. Nemiga nėštumo metu gali būti lengvai gydoma aukščiau pateiktomis priemonėmis. Bet jei jūsų nemiga tęsiasi, rekomenduojama kreiptis į gydytoją dėl receptinių vaistų, kuriuos galima saugiai vartoti nėštumo metu. Praneškite mums, kaip šis straipsnis padėjo jums įveikti nemigą, komentuodami žemiau ir pamėgdami šį straipsnį.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Ar nemiga kenksminga nėštumo metu??

Ans: Nors nemiga nėštumo metu yra normalu, lėtinis ir sunkus nemigos atvejis daro įtaką motinos ir augančio vaisiaus sveikatai. Nepakankamas miegas padidina organizmo uždegimą ir sumažina imunitetą. Daugelis tyrimų nėštumo nemigą sieja su tokiomis ligomis kaip aukštas kraujospūdis, gestacinis diabetas ir preeklampsija. Šios sąlygos gali sutrikdyti augančio vaisiaus kraujotaką ir deguonies srautą, paveikti jo vystymąsi ir augimą. Preeklampsija gali būti mirtina motinai ir kūdikiui. Mažas gimimo svoris ir priešlaikiniai gimdymai yra dažnos nemigos komplikacijos. Remiantis tyrimais, moterys, kurios nėštumo metu miega mažiau, dažniau gimdo ilgiau ir gimdo cezario pjūvį.

Q2. Ar nemiga nėštumo pabaigoje yra gimdymo požymis?

Ans: Kai kurioms moterims nemiga pablogėja prieš pat gimdymą. Nerimas ir nerimas dėl gimdymo ir gimdymo yra viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių. Hormoniniai pokyčiai prieš gimdymą taip pat prisideda prie nemigos padidėjimo. Oksitocino, labai svarbaus gimdymo hormono, sekrecija padidina budrumą ir pablogina nemigą. Didesnis progesterono ir estrogeno kiekis taip pat pablogina miego kokybę. Patartina periodiškai išsimiegoti visą dieną, kad organizmas pailsėtų ir pasiruoštų gimdymui.

Q3. Kada nemiga prasideda nėštumo metu?

Ans: Nemiga ar miego įpročių pokyčiai paprastai prasideda pirmąjį nėštumo trimestrą. Taip yra dėl reprodukcinių hormonų, tokių kaip progesteronas, lygio pokyčių. Nuovargis, pykinimas, vėmimas, dažnas šlapinimasis naktį taip pat sutrikdo miegą ir prisideda prie budrumo. Antrojo trimestro pabaigoje miego kokybė toliau mažėja. Tačiau trečiąjį trimestrą nemiga įgauna rimtesnę formą. Mažiausiai 98% nėščių moterų šiuo laikotarpiu patiria miego problemų. Kūdikio pilvas, nugaros skausmas, rėmuo, neramių kojų sindromas, vaisiaus judesiai ir kt. Labai prisideda prie nemigos trečiąjį trimestrą ir 9 -ąjį nėštumo mėnesį..