Garsioji patarlė „obuolys per dieną neleidžia gydytojui toli“ buvo pasakyta dėl priežasties! Galingi obuolių vaisiai nėštumo metu ar net nesant nėščiai, suteikia daug naudos sveikatai, todėl sunku to nepaisyti. Obuoliai yra ne tik nėščia, bet ir vaisiai, praturtinti maistinėmis medžiagomis. Vis dar neįsitikinote, kodėl turėtumėte juos vartoti nėščia? Čia yra straipsnis, kuris paaiškins ir supras, kodėl tikrai reikia kasdien išgerti bent vieną obuolį. Tačiau saugokitės savo kiekio!

Obuolių valgymo nauda nėštumo metu

Maistinė obuolių vertė:

Vienoje 100 gramų obuolių porcijoje iš viso yra 52 kalorijos, apie 85,5 g vandens, 13 gramų angliavandenių ir 10 gramų cukraus. Jame yra 2,5 gramo ląstelienos ir vitaminų, tokių kaip tiaminas (0,017 gramai), riboflavinas (0,026 gramai), niacinas (0,090 gramai) ir kiti vitaminai A, E ir K. Jame gausu elektrolitų, tokių kaip kalis, kuris sudaro 107 mg ir natrio maždaug 1 mg.

Jame gausu mineralų, tokių kaip geležis (0,12 mg), kalcis (6 mg), magnis 5 mg ir cinkas.

Ar saugu valgyti obuolius nėštumo metu?

Nėštumo metu obuolius valgyti yra visiškai saugu. Kadangi juose gausu antioksidantų, fitonutrientų ir flavonoidų, sunku jų neįtraukti į savo mitybą. Be to, jų maistinės skaidulos palengvina žarnyno judėjimą. Tačiau nerekomenduojame valgyti vaisių sėklų, nes juose yra cianido. Cianidas yra kenksmingas organizmui. Taip pat patariame prieš vartojimą vaisius gerai nuplauti.

„Apple“ nauda nėštumo metu:

Obuolių valgymas nėštumo metu padės šiais būdais.

1. Stiprina imunitetą:

Obuoliai gali pagerinti organizmo imunitetą nuo bet kokių ligų ar infekcijų. Didelis vitamino C kiekis obuoliuose padeda organizmui stipriai atsispirti karščiavimui, infekcijoms ir kitoms ligoms.

2. Energizuoja kūną:

Obuoliai gali padėti padidinti energijos kiekį. Jame yra fruktozės, gliukozės ir sacharozės. Visa tai gali suteikti reikiamą energijos dozę kitaip varginančią dieną.

3. Užkirsti kelią anemijai:

Kita didžiausia priežastis, dėl kurios obuolys yra populiarus, yra ta, kad ji gali užkirsti kelią anemijai. Natūralus geležies kiekis padidina hemoglobino kiekį ir taip apsaugo nuo anemijos. Anemija yra dažnas reiškinys nėštumo metu.

4. Vitamino C šaltinis:

Obuoliuose gausu vitamino C. Vitaminas C yra būtinas organizmo imunitetui stiprinti. Nėščioms moterims paprastai gresia greitas užsikrėtimas infekcijomis ir karščiavimas. Obuoliai gali užkirsti kelią tam, kad tai įvyktų reguliariai vartojant.

5. Padeda virškinimui:

Kadangi obuolys yra daug skaidulų turintis maistas, jis gali palengvinti virškinimo procesą. Tai reiškia, kad jums taip pat nereikia jaudintis dėl žarnyno problemų.

6. Apsaugo nuo vėžio:

Fito maistinės medžiagos, esančios obuoliuose, padeda išvengti obuolių. Reguliariai vartojant obuolius, sumažėja plaučių ar krūties vėžio rizika.

Šalutinis „Apple“ poveikis nėščioms moterims:

Kaip sakoma, per didelis vartojimas kartais yra nuodingas. Štai kas nutiks, jei viršysite suvartojamų obuolių kiekį.

1. Svorio laikrodis:

Per didelis obuolių vartojimas gali turėti įtakos jūsų svoriui. Kadangi obuoliai yra daug kalorijų, juos valgant gali padidėti kūno svoris.

2. Metabolizmo greitis:

Cukraus kiekis paprastai nukenčia dėl angliavandenių, kuriuos obuolys prideda prie kūno. Tai sulėtins medžiagų apykaitą ir taip slopins riebalų deginimą iš organizmo.

Obuolių įtraukimo į nėštumą būdai:

Yra keletas būdų, kaip išnaudoti obuolių naudą.

1. Obuolių sultys:

Labiausiai paplitusios obuolių sultys yra dar vienas geras būdas jas įtraukti į savo kasdienę mitybą. Padarykite klasikinį kokteilį su kitais jūsų pasirinktais vaisiais.

2. Obuolių užkandis:

Jei norite užkąsti, džiovinti obuoliai ir obuolių traškučiai yra dar vienas puikus būdas sveikai užkandžiauti.

3. Obuolių arbata:

Vietoj įprastos arbatos puodelio kasdien, pabandykite pakeisti obuolių arbatą. Tai gaivina ir suteiks energijos.

4. Obuolių salotos:

Supjaustykite obuolius skiltelėmis ir žiupsneliu druskos bei pipirų. Tai dar vienas būdas mėgautis įvairove.

Ar žalias obuolys yra geresnis už raudoną obuolį??

Yra nedidelis skirtumas tarp žalios obuolio ir raudonos veislės. Nors abu jie yra vienodai geri pagal jo teikiamą naudą, žalieji obuoliai yra šiek tiek rūgštūs, bet traškūs.

Žaliuose obuoliuose yra tirpių skaidulų. Tai padės sumažinti cholesterolio kiekį organizme. Tai taip pat gali padėti jums valdyti savo svorį.

Cukraus kiekio kraujyje reguliavimas yra papildomas žalių obuolių privalumas.

Nėra jokios priežasties, kuri viena geresnė už kitą. Žalias obuolys nėštumo metu taip pat buvo daugelio nėščių moterų pasirinkimas.

Obuoliai yra būtinas jūsų dietos nėštumo metu. Atsižvelgiant į jų įvairią naudą, tai yra būtina būtinybė kūdikiui ir motinai. Raudonas obuolys nėštumo metu ar net žalias variantas yra geras pasirinkimas. Pasirinkite tai, kas jums patinka, bet nepamirškite valgyti!

Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Koks yra geriausias laikas valgyti obuolius nėštumo metu?

Ans: Nėra konkretaus laiko. Tačiau rekomenduojame juos vartoti tarp pietų ir pusryčių. Šis intervalas yra laikas, kai greičiausiai jausitės alkani. Galite gaminti sultis ir gerti. Vakarais, kai esate nusiteikę užkandžiauti, daug ką prie obuolių traškučių.

Q2. Ar obuolių sultys yra saugios nėštumo metu??

Ans: Taip, obuolių sultys yra saugios nėštumo metu! „Apple“ nėštumo pirmąjį trimestrą gali pradėti rodyti gerą poveikį organizmui. Obuoliai sulčių ar vaisių pavidalu, abu yra labai maistingi. Nepamirškite gerai nuplauti ir pašalinti sėklas.

Q3. Ar obuoliai sukelia rūgštingumą nėštumo metu?

Ans: Per didelis obuolių vartojimas nėštumo metu gali sukelti rūgštingumą. Tačiau jums reikia tik stebėti, kiek valgote, ir taip nukreipti savo maisto lentelę į daug sveikesnę.