Nėštumas yra įdomi kelionė moters gyvenime. Tinkama mityba šiuo laikotarpiu yra svarbi motinos ir jos kūdikio sveikatai. Tačiau nėštumo metu būsimoji motina gali net patirti neįprastą potraukį tam tikram maistui. Vienas iš jų gali būti net parmezano sūris. Jei trokštate to paties ir norite žinoti, ar nėščios moterys gali valgyti parmezano sūrio, toliau skaitykite šį įrašą, kad gautumėte patenkinamus atsakymus. Parmezano sūris, kaip ir kitos sūrio formos, yra labai maistingas ir vienas iš super maisto produktų nėštumo metu. Tačiau yra keletas sūrio rūšių, kurios nėščioms moterims pažymėtos kaip nesaugios. Todėl svarbu būti informuotam apie savo pasirinkimus, kad užtikrintumėte gerą kūdikio sveikatą nėštumo laikotarpiu.

Parmezano sūris nėštumo metu

Parmezano sūrio nauda nėštumo metu:

Parmezano sūris yra galingas kalcis, kuris yra gyvybiškai svarbus augančio kūdikio kaulams ir dantims formuoti. Tai taip pat labai svarbi maistinė medžiaga nėščioms motinoms. Kadangi vaisius yra visiškai priklausomas nuo motinos kalcio poreikio. Kalcio trūkumas organizme gali lemti kaulų demineralizaciją, taip padidindamas lūžių riziką.

Parmezano sūris yra turtingas baltymų šaltinis, kuris yra labai svarbus kūdikio augimui. Be to, baltymai nėštumo metu taip pat padeda tinkamai funkcionuoti kraujotakos sistemai. Pagreitindamas raudonųjų kraujo kūnelių gamybą.

Parmezano sūris nėštumo metu 1

Susijusi rizika:

Dauguma būsimos motinos ieško atsakymo, ar galite valgyti parmezano sūrį nėščia? Taip yra dėl padidėjusio jautrumo bakterinėms infekcijoms. Listerija yra labai paplitusi bakterija, kuri randama tam tikrų rūšių sūriuose ir daro didelę žalą motinos ir jos kūdikio sveikatai. Nėštumo metu būsimoji motina turi palyginti didesnę riziką užsikrėsti listerioze, nes susilpnėja jos imuninė sistema. Nustatyta, kad listeriozė nėštumo metu gali sukelti apsinuodijimą maistu ir kai kuriais atvejais net persileidimą. Todėl, kad užtikrintumėte savo kūdikio sveikatos saugumą. Įsitikinkite, kad nėštumo metu valgant parmezano sūrį jis turi būti tinkamai paruoštas. Virimas reiškia, kad sūrio vamzdis turi būti karštas, o ne tik lydomas. Tai sunaikina listerijos infekcijos pėdsakus, jei jie yra, parmezano sūryje ir galite saugiai pridėti jį prie įprastos nėštumo dietos.

Listerijos infekcija:

Įvairūs tyrimai atskleidė, kad listerijos infekcija labiau tikėtina sūriuose, pagamintuose iš nepasterizuoto pieno. Todėl nėštumo metu jų reikia vengti. Tačiau kietieji sūriai, pagaminti iš pasterizuoto ar nepasterizuoto pieno, laikomi saugiais nėščioms moterims. Kadangi jie virti labai aukštoje temperatūroje. To pakanka, kad sunaikintų visas bakterijas. Kai kurios sūrio rūšys, kurių turėtumėte vengti nėštumo metu, yra šios:

• Minkšti sūriai, tokie kaip mėlynasis brie, Chaumes, cambozola, chevre, taleggio, pont l’eveque ir vacherin fribourgeois.

• Nepasterizuoti ir minkšti sūriai, tokie kaip ožkos sūris, torta del Casar, piramidė ir chabichou.

• Mėlynos spalvos sūriai, tokie kaip mėlynasis Wensleydale, dolcelatte, bergader, roncal, tomme, danų mėlynasis ir Roquefort.

Parmezano sūris nėštumo metu 2

Taigi jūs sužinojote apie naudą ir rizikos veiksnius. Susijęs su parmezano valgymu nėštumo metu. parmezano sūris yra labai geras būtinų vitaminų ir mineralų šaltinis. Tai labai naudinga kūdikiui ir jo motinai. Todėl gausiai į savo maistą įpilkite parmezano sūrio, kad pagerintumėte jo skonį ir gautumėte daug naudos sveikatai. Jei vis dar abejojate, kokį sūrį valgyti nėštumo metu, nedvejodami kreipkitės į gydytoją.