Kiekvieną kartą atliekant tyrimą, susijusį su reumatoidiniu artritu (RA), buvo pastebėta, kad moterims, sergančioms RA, gresia didesnė rizika gimdant. Tiek motinai, tiek vaikui gresia pavojus, o panašūs simptomai atsiranda net gimus. Išsiaiškinkime, kaip reumatoidinis artritas veikia šeimos planavimą ir kaip jį įveikti sėkmingam nėštumui.

Reumatoidinis artritas nėštumo metu

Reumatoidinis artritas nėštumo metu: priežastys ir gydymas:

Priežastis:

Iš esmės reumatoidinis artritas yra autoimuninė būklė, o tai reiškia, kad organizmo imunitetas nuolat puola save. RA nėra jokios žinomos priežasties ar priemonės. Tai atsiranda, kai jūsų imuninės sistemos antikūnai puola sveikus sąnarių gleivinės audinius, todėl jie išsipučia ir praranda derėjimą.

Ar galiu turėti vaikų:

Kai bandote pastoti nuo RA, jums labiausiai rūpi, ar jūsų nėštumas bus paveiktas ir baigsis persileidimu. RA yra autoimuninė liga, todėl daugelis moterų buvo paprašytos vengti nėštumo, nes kūnas tampa dar labiau įspėtas ir gali kilti pavojus motinos gyvybei..

Gali būti sunkiau pastoti:

Tyrimai parodė, kad reumatoidiniu artritu sergančioms moterims sunkiau pastoti. Tik apie 25% moterų, sergančių RA, pastojo bandžiusios metus, o moterų, sergančių reumatoidiniu artritu, vardų santykis yra 15%. Priežastys gali būti nežinomos, tačiau manoma, kad tai susiję su moters vartojamais vaistais.

Nors pastoti yra sunkiau, bet kai esate nėščia, nėra ko jaudintis. Tiesą sakant, jūsų paūmėjimus galima žymiai sumažinti, jei jie bus tinkamai valdomi.

Rizika:

Kadangi nėštumas yra pokyčių metas, yra tikimybė, kad nėštumas gali sukelti RA, tačiau jis turėtų praeiti savaime. Preeklampsijos rizika yra didelė, o kūdikio sutrikimai yra gana dažni, ypač tais atvejais, kai nebuvo nustatyti kontroliniai punktai, ar kūdikis vis dar yra geros sveikatos. Priešlaikinis kūdikio gimdymas ir mažas kūdikio gimimo svoris gimus buvo užregistruoti kaip kita rizika, kai RA ir nėštumas yra kartu moteriai.

Gydymas:

Žinoma, būdamas autoimuninė liga, reumatoidinis artritas negali būti išgydytas, tačiau gydytojai ir gydytojai užtikrina nuolatinę stebėseną, kad neatsiliktų nuo hormoninių pokyčių moters kūne, taip užtikrindami, kad niekas neskatina imuninės sistemos..

Vaistai gali padidinti riziką:

Dažnai gydymui skirti vaistai padidina nėštumo riziką ir komplikacijas. Ypač ligas modifikuojantys vaistai gali būti toksiški, nors rizikos sritis yra ribota. Turėtų būti protinga pasikalbėti su savo gydytoju, jei norite pastoti. Pasverkite naudą ir riziką ir nuspręskite, ar esate pasiryžę tam pačiam.

Taigi, reumatoidiniu artritu sergančios moters nėštumas yra viskas prieš nėštumą. Vaistai gali pabloginti jų šalutinį poveikį, todėl nerekomenduojami. Vienintelis racionalus gydymas apima sveiką gimdymą. Gali tekti ilgai laukti, bet jei esate pasiryžęs susilaukti vaiko, pasitarkite su gydytoju ir jums turėtų būti gerai, jei tinkamai pasirūpinsite. Rizika moterims, sergančioms RA, nėra didelė, todėl ji neturėtų trukdyti jums turėti vaikų. Vienintelis svarbus dalykas būtų reguliariai tikrintis, kad viskas būtų savo vietoje.