Druska, kuri yra natrio forma, vaidina svarbų vaidmenį mūsų mityboje. Natrio reikia visiems, esant minimaliam nustatytam lygiui, kad palaikytų organizmo pH ir skysčių pusiausvyrą. Bet jei esate nėščia, ar kada nors susimąstėte, ar nėštumo metu galite valgyti sūraus maisto? Jei tai padarėte, nesijaudinkite, nes esate ne vienas.

Ši dažniausiai pasitaikanti dilema ir užklausa turi būti nepakankamai įvertinta, nes nėščioms moterims druskos vartojimas yra toks pat svarbus kaip ir bet kuriai kitai normaliai moteriai ar asmeniui. Tačiau reikia žinoti, kokia yra reikalinga dozė ir kas gali būti per didelis vartojimas, taip pat šalutinis poveikis ir kiti patarimai. Pažvelkime išsamiau, kad gautumėte atsakymus į visus jūsų klausimus.

Sūrus maistas nėštumo metu

Kodėl nėščioms moterims reikia druskos??

Druska, taip pat žinoma kaip natrio chloridas, vaidina svarbų vaidmenį bendroje mityboje. Tai ypač pasakytina apie nėščias moteris. Kai nešiojate kūdikį, jūsų kūno skysčių lygis linkęs kisti, o druska yra svarbus komponentas, padedantis subalansuoti ir palaikyti skysčius. Tačiau įrodyta, kad didesnis druskos vartojimas padidina kraujospūdį (1), ir labai svarbu visada reguliuoti lygius ir įvestis nustatytame diapazone.

Kiek druska yra saugi nėščioms moterims ir koks dienos kiekis?

Pagal JAV medicinos mitybos gaires ir Sveikatos ir žmonių paslaugų departamentą (2,3), gali būti iki 2300 miligramų natrio. Tas pats pasakytina net nėščioms moterims. Bet jei nešiojančios moterys taip pat turi problemų, tokių kaip hipertenzija, tada jų vartojimas sumažės. Tačiau paros dozė ir asortimentas yra apie arbatinį šaukštelį druskos per dieną, tai yra šeši gramai. Nėštumo metu nerekomenduojama valgyti daugiau nei nurodyta diapazone.

Ar troškimas sūraus maisto yra normalus nėštumo metu??

Potraukis nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys. Jei nešiojate kūdikį, dažnai jaučiate išsiilgę maisto; tu taip pat neįsivaizduoji. Įprastomis dienomis jums gali patikti ar nepatikti sūrus maistas, bet galbūt to trokštate. Bet ar patinka sūrus maistas nėštumo metu? Ar tai sveika?

Dauguma moterų nėštumo metu gali trokšti maisto, kuriame yra daug natrio, ypač ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu arba pirmąjį trimestrą. Kai kurios moterys šį potraukį dažnai laiko ir nėštumo požymiu. Tai visiškai gerai, jei jūs taip pat darote, tačiau būtinai visada reguliuokite suvartojamų medžiagų kiekį neviršydami nustatytų ribų. Jei sergate tokiomis ligomis kaip hipertenzija, turėtumėte vartoti mažiau druskos (4). Būtinai pasitarkite su gydytoju dėl ribos.

Šalutinis poveikis dėl per didelės druskos nėštumo metu:

Viskas, kas per daug, yra baisu. Ar tai būtų daug riebalų ar daug druskos. Turite įsitikinti, kad nėštumo metu neviršysite nustatytų natrio paros normų. Didelė druska gali sukelti keletą problemų, tokių kaip vandens susilaikymas ar kojų patinimas nėščioms moterims. Be to, gali atsirasti padidėjęs kraujospūdis. Be to, svarbiausia, kad didelis druskos vartojimas taip pat gali neigiamai paveikti vaisiaus ir palikuonių sveikatą po gimdymo (5).

Maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug druskos (natrio), kurių reikėtų vengti nėštumo metu:

Ne visi maisto produktai yra sveiki. Ne visų rūšių druskos tinka. Net jei esate nėščia ir trokštate sūraus maisto, čia yra sąrašas maisto produktų, kurių bet kuriuo atveju turėtumėte vengti. Atsižvelgiant į didelę nesveikų druskų ir natrio dozę, jų vartoti nesaugu. Sūrus maistas nėščioms moterims, kurių būtina vengti, apima,

1. Pusryčių dribsniai:

Mes trokštame greito ir skanaus maisto, ypač nėštumo metu. Bet nors pusryčių dribsniai gali atrodyti sveiki, jie nėra! Kukurūzų dribsniai ar muslis, be jūsų įspėjimo jie gali padidinti bendrą natrio kiekį!

2. Duona:

Duona ir bandelės yra susegti daugeliui, įskaitant nėščias moteris. Tačiau atminkite šiuos dalykus: jie yra supakuoti maisto produktai, paruošti ilgai tarnauti ir taip pat aukštesni druskos kiekiai nei įprastai. Laikykite čekį!

3. Saldūs gėrimai:

Niekada negerkite gazuotų gėrimų ar saldintų gėrimų. Jie apskritai yra nesveiki ir gali sukelti papildomų rūpesčių nėštumo metu, nes viename gėrime yra ne mažiau kaip 200 g natrio.

4. Padažai:

Mes visi mėgstame padažus, ar tai būtų kečupas, ar barbekiu padažai, ar aitriosios paprikos. Tačiau dauguma šių supakuotų padažo gatavų gaminių rinkoje turi didesnį natrio kiekį.

5. Greitas maistas:

Jei nesiruošiate gaminti namuose ir mėgstate maistą lauke, mes suprantame jūsų troškimą. Bet ar žinote, kiek druskos ir kokių druskų jie naudotų ruošdami tokį „skanų“ maistą, kurio trokštame? Mes nesame atsakingi už jų vartojamas dozes, taip pat nežinome, kokių druskų ir prieskonių jie prideda. Todėl šiame etape geriau vengti tokio greitai sūdyto greito maisto iš išorės.

Sveikos druskos (natrio) šaltiniai maisto produktuose nėštumo metu:

Na, dabar, kai paminėjome maisto produktus, kurių turite vengti ir praleisti, čia yra keletas sveikų maisto produktų, kurių taip pat galite griebtis. Nors sūrus maistas nėštumo metu nerekomenduojamas, tai apima tik sveiką ir natūralų asortimentą.

  1. Žuvis
  2. Paukštiena
  3. Jogurtas Žemės riešutai, riešutai ir nesūdyti konservai
  4. Pienas
  5. Kiaušiniai
  6. Daržovės ir vaisiai

Kadangi šie maisto produktai taip pat turi sveiką natrio kiekį, galite juos saugiai vartoti be jokių abejonių. Be to, nėščios moterys, nors ir trokšta sūraus, nesveiko maisto, nėra gerai.

Patarimai, kaip sumažinti druskos vartojimą nėštumo metu:

Nors suprantame, kad potraukis maistui yra neabejotinai sudėtingas, kad praleistų jį šiuo metu, čia yra keletas slaptų patarimų, kuriuos mes sužinojome, kaip sumažinti įprastą potraukį druskai.

  • Ruošdami maistą galite naudoti gražius prieskonius, kurie yra be druskos, taip pat sveiki ir skanūs.
  • Rinkitės šviežias daržoves ir vaisius. Jie taip pat turi didelį natrio kiekį, kuris yra sveikose ribose. Spalvingas dubuo visada rekomenduojamas, įsitikinkite, kad suvartojamos medžiagos yra užpildytos natūraliomis spalvomis, tokiomis kaip vaisiai ir daržovės.
  • Įsitikinkite, kad vartojate bet kokį maistą ir gėrimą, perskaitykite etiketes. Žiūrėkite ant jų esantį natrio kiekį ir jo kiekį. Jūs patys suprasite, kaip jų išvengti.
  • Namuose paruoštas maistas yra geriausias. Jie yra sveiki ir turi ribotą druskos kiekį, geriausiai tinka jūsų vartojimo diapazonui.

Nėštumo metu normalu turėti potraukį sūriam maistui. Tačiau svarbiausia yra reguliuoti ir turėti tam tikras ribas. Nėra nieko panašaus į sveiką maistą šiame etape, atsižvelgiant į motinos ir vaisiaus sveikatos svarbą. Jei šis vadovas jums buvo naudingas, praneškite mums savo mintis!

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Kas sukelia druskos potraukį moterims nėštumo metu?

Ans: Dažniausiai nėščios moterys gali trokšti sūraus maisto dėl augančių skysčių organizme ir siekdamos palaikyti vaisiaus augimą. Kadangi įrodyta, kad natris sulaiko natrį, nėščios moterys dažnai trokšta sūraus maisto.

Q2. Kas atsitiks, jei išgeriama per daug druskos vienu metu?

Ans: Patartina tik suvartoti reikiamą druskos kiekį per dieną, tam tikrais intervalais ir su įvairiais nurodytais ir sveikais maisto produktais. Jei vienu metu suvartojama per daug druskos, tai gali turėti aukštesnį kraujospūdį ir sukelti rimtesnių susirūpinimą keliančių problemų, tokių kaip insultas, inkstai ir širdis.

Q3. Ar galiu valgyti juodąją druską nėštumo metu??

Ans: Per tą laiką galima vartoti juodąją druską. Tai padeda palengvinti skrandį ir vidurių užkietėjimą. Tačiau būtinai apribokite suvartojimą, kaip minėta aukščiau, taip pat venkite, jei turite hipertenziją ir kitų sveikatos problemų.

Atsakomybės apribojimas: Pasitarkite su savo gydytoju ar ginekologu, kad gautumėte individualių pasiūlymų dėl dienos normos, valgyto maisto ir vengtinų maisto produktų. Nurodytos ribos ir maisto produktai gali skirtis priklausomai nuo sveikatos. Siūlome pasinaudoti gydytojo nuomone, kad gautumėte geresnių patarimų.