Jei internete ieškote tokio straipsnio, kaip tikėtina, greičiausiai esate paskutinėse nėštumo stadijose ir jūsų kūdikis yra pakeliui. Jei susitraukimai prasidėjo, turite žinoti, kad skausmai nėra vienodi. Kūdikio gimdymas gali būti toks varginantis, koks yra, ir skausmas vertas vargo, kai pamatysite savo mažylio veidą.

Ne visi susitraukimai yra signalas jūsų vaiko atėjimui pasaulyje. Supratimas, kaip susitraukimai iš tikrųjų veikia, turėtų padėti geriau pasiruošti.

Susitraukimai nėštumo metu: priežastys, simptomai ir tipai

Kas yra susitraukimas nėštumo metu ir kaip jis jaučiasi??

Įdomu, kaip jaučiasi susitraukimai? Paprasčiau tariant, tai labai panašu į pilvo spazmus. Tačiau šis mėšlungio seansas laikui bėgant pablogėja, kad iš tikrųjų pradėsite jausti gimdos susitraukimą. Tai stipriausias susitraukimas, kurį pajusite. Tai padeda jums pastumti kūdikį į „pasiruošimo“ padėtį ir galiausiai paruošti jį išstumti iš jūsų. Dabar pajusite raumenis aplink gimdą, sunkius.

Todėl susitraukimas yra pilvo spazmas. Tai jūsų kūno būdas paruošti jus gimdymui. Paprastai labai sunku nuspėti, kada jie įvyks ir kažkas organizme paskatins hipofizę išskirti oksitociną, kuris paskatins gimdos susitraukimą.

Kas sukelia susitraukimus?

Nė viena pagrindinė priežastis nėra pagrindinė susitraukimo priežastis. Vietoj to, tai sukelia daugybė kitų jūsų kūno cheminių reakcijų.

Artėjant didžiajai dienai, jūsų kūnas nusprendžia padaryti šuolį ir jums pranešti. Atrodo, kad vienas iš labiausiai lauktų nėštumo momentų yra dviejų cheminių medžiagų, būtent oksikontino ir prostaglandino, derinys. Paroda prasideda netrukus po to, kai šie du pradeda dirbti.

Susitraukimo simptomai nėštumo metu:

Techniškai tariant, susitraukimai yra skausmai, atsirandantys reguliariai dėl gimdos raumenų susitraukimo. Iš pradžių gali būti lengva praleisti lengvą ir ne tokį dažną, kaip lengvas skausmas menstruacijų metu. Tačiau galiausiai jis prasideda nuo apatinės nugaros dalies ir tampa griežtesnis šlaunų link. Tada žinai, kad tave ištiko susitraukimas.

Susitraukimų tipai nėštumo metu:

Turėtumėte žinoti, kad susitraukimai, kad ir kokie panašūs jie atrodytų iš išorės, nėra vienodi. Norint suprasti susitraukimo simptomus, svarbu suprasti 2 pagrindinius susitraukimų tipus. Vienas iš jų yra tikrasis susitraukimas, kuriam reikia dėmesio, o kiti yra tam tikros apraiškos.

Trys pagrindiniai susitraukimai, su kuriais greičiausiai susikirsite, yra šie:

1. Praktikos susitraukimas:

Šie susitraukimai gali pasirodyti bet kuriuo metu ir iš tikrųjų nėra viso laikotarpio susitraukimai. Vėlgi, apibrėžiant tai medicininiu požiūriu, jie vadinami „Braxton Hicks“ susitraukimais. Jie tikrai nėra paplitę tarp visų moterų ir gali nepasitaikyti nėštumo metu.

2. Neteisingas susitraukimas:

Tai yra tada, kai gimdos kaklelis ruošiasi gimdymui. Jie atsiranda prieš faktinius susitraukimus ir gali būti sustabdyti keičiant kūno padėtį. Beveik visada jie yra protarpiniai ir nesukelia išsiplėtimo. Klaidingi susitraukimai gali būti gerokai prieš jūsų tikrąjį susitraukimą arba prieš tai, priklausomai nuo konkretaus nėštumo.

3. Faktinis susitraukimas:

Šie susitraukimai yra patvarūs ir kiek įmanoma intensyvesni. Norėdami atpažinti šiuos susitraukimus, pabandykite pakeisti savo padėtį. Jei skausmas nesibaigia ir jo dažnis tik didėja kartu su intensyvumu, žinote, kad vanduo netrukus sulaužys, ir tai yra signalas jums kreiptis į žmones, kurie jums padės, kai einate į gimdymą. Šiuos susitraukimus galima atpažinti pagal jų spazmus ir skrandžio sutrikimus, juosmens ir pilvo skausmus.

4. Darbo sutartis:

Tai yra periodinis kūno gimdos raumenų įtempimas ir atpalaidavimas. Gimdos raumuo yra didžiausias moters kūno raumuo, kuris vaidina svarbų vaidmenį gimdant. Saugokitės menstruacijų mėšlungio jausmo. Laikui bėgant tai gali tik pablogėti, sukeldama didžiulį skausmą. Tai intensyvi mėnesinių skausmo versija.

5. Priešlaikinis susitraukimas:

Priešlaikinis susitraukimas yra reguliarus gimdos susitraukimas. Taip atsitinka dėl gimdos kaklelio pokyčių, kurie paprastai prasideda prieš 37 nėštumo savaites. Šiame etape gimdos kaklelis paprastai suplonėja ir išsiplečia. Tai reiškia, kad gimdos kaklelis atsidarys ir vaisius pateks į gimdymo kanalą. Pajusite, kad iš makšties teka vandeningas skystis. Tai gali būti ženklas, kad vanduo sulūžo.

6. „Braxton Hicks“ susitraukimas:

Paprastai tai yra terminas, vartojamas norint parodyti pilvo tempimo jausmą, kuris dažnai jus aplankys ir paskui išeis. Tačiau jie yra lengvi ir nepadidėja vaikščiojant arba nedidėja. 35 savaičių nėštumo susitraukimai dažniausiai liudija Braxton Hicks susitraukimą. Jei taip jaučiatės, tai laikykite nuoroda, kad jūsų kūnas ruošia jus gimdymui.

Ką daryti po faktinio susitraukimo ir vandens plyšimo?

Tikrai nėra ką veikti, išskyrus laukti ligoninėje ir laukti, kol susitraukimai tęsis arba nutrūks, ir gali prasidėti išsiplėtimas. Kai tai atsitiks, pradėkite skaičiuoti savo kūdikį, kad galėtumėte įeiti į pasaulį.

Bet kuriuo metu, jei padidėja pilvo skausmas, būtinai pasitarkite su gydytoju. Sveika mityba ir tinkamas kasdienis pasivaikščiojimas užtikrins nepamirštamą nėštumą. Būkite pozityvūs ir būkite budrūs. Stebėkite, ką jūsų kūnas jums bando perteikti. Kai būsite taip arti gimdymo, visada laikykite savo suknelę ir krepšį ligoninei ir laukite, kol ateis akimirka. Viskas kas geriausia!