Odos bėrimas yra nepatogus dalykas. paprastai jis yra labai subtilus ir pastebimai keičiasi jūsų odos tekstūra ar spalva. Kai atsiranda odos bėrimų, jie keičia jūsų odos spalvą, o odos tekstūra tampa niežtinčia, patinusi ar per sausa. Bėrimai tikrai neturi konkrečios priežasties, kodėl jie atsiranda. Tai gali būti tiesiog dėl nuodingo augalo lapo, kurį galbūt palietėte, arba alerginės reakcijos, kurią galite sukelti maistui ar ligai. Jūsų oda gali būti labiau pažeista ir suplyšusi, tačiau niežulys netrukdys jums subraižyti. Mes visi esame linkę į odos bėrimą vienu ar kitu metu. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugybę rūšių ir jų rimtumo jūsų kūnui. Švelnius galima gydyti namuose ir išnykti per vieną ar dvi dienas. Tačiau kuo sunkesnė būklė, tuo daugiau vaistų ir laiko prireiks.

Dažni odos bėrimai, kurie gali atsirasti bet kuriam kūnui

Odos bėrimai: žinokite infekcinius ir neinfekcinius:

Štai keletas infekcinių odos bėrimų, apie kuriuos turite žinoti. Infekciniai odos bėrimai plinta ir juos sukelia bakterijos, grybeliai ar virusai. Kai kurie iš jų pasirodys ant odos raukšlių ir yra grybelinė infekcija. Todėl jie nėra būdingi konkrečiai vietai ir priklausys nuo jūsų išsivysčiusio bėrimo pobūdžio. Bakterinė infekcija gali plisti iš kitų žmonių. Poveikis odai taip pat priklausys nuo ją skleidžiančio organizmo.

1. Grybelis:

Odos bėrimas ir grybelis

Grybai rodo apskrito formos bėrimą, kuris yra žvynuotas ir turi pakeltą kraštą. Žiedo kraštai plinta į išorę, o oda žiedo viduje atrodo sveika. Tai užkrečiama grybelinė infekcija, atsirandanti dėl parazitų, gyvenančių ant išorinių žmogaus odos sluoksnių ląstelių. Jis plinta tiesioginio sąlyčio būdu iš odos į odą. Gydytojai paprastai stebi paveiktą vietą mikroskopu, norėdami patikrinti, ar tai iš tikrųjų yra grybelis.

2. Impetiga:

Odos bėrimai ir impetigo atsiradimas

Kitas infekcinis bėrimas, atsirandantis dėl odos sužalojimo. Tai yra kitos odos būklės, pvz., Dermatito, kuris yra odos uždegimas, rezultatas. Tačiau jį lengva gydyti ir nėra labai rimta. Tai būdinga kūdikiams ir vaikams. Vieta yra aplink burną, smakrą ir nosį, kur skysčio pripildytos pūslės lengvai išsiskleidžia ir taip susidaro medaus spalvos pluta. Yra daugybė kremų su antibiotikais, kurie padės atsikratyti jo pradiniame etape. Tačiau jis gali būti labai niežtintis ir skausmingas.

3. Stafilokokas:

Odos bėrimas ir stafilokokų sukėlėjas

Žinoma, kad Staph bakterijos sukelia odos infekciją žmonėms. Dažniausiai pasitaikanti rūšis yra virimas – pūliai, susidarantys plauko svogūnėlyje arba riebalinėje liaukoje. Dažniausiai jis plinta per sąlytį su oda liečiant užkrėstą vietą. Stafilokokas sukelia kitas ligas, tokias kaip celiulitas, impetiga, toksinio šoko sindromas ir kt. Jis gali trukti maždaug dvi ar tris savaites, kol visiškai išnyks.

4. Niežai:

Odos bėrimai ir niežai

Niežai labai niežti ir yra pagaminti iš mažų pūslelių ir gali atrodyti žvynuoti. Tai daugiau užkrėtimas nei infekcija, kai erkės, vadinamos Sarcoptesscabiei, savo namus įrengia išoriniame odos sluoksnyje. Tačiau oda į tai reaguos aršiai, todėl atsiranda piktas bėrimas ir niežėjimas. Ši ypatinga niežtinti būklė gali plisti iš vieno žmogaus į kitą tiesioginio sąlyčio su oda metu. Jie žino, kad turi likti šalia, kol bus gydomi, ir net po gydymo negyvos mažos motelės ir jų negyvi kiaušinėliai liks odoje maždaug 2–4 savaites, o tai reiškia, kad niežulys vis tiek tęsis.

5. Herpes:

Odos išbėrimas ir herpeso atsiradimas

Yra žinoma, kad herpesas atsiranda burnos ar lytinių organų srityje. Tai šlapios pūslės su skysčiu. HSV-1 sukelia opas lūpų ir burnos srityje, o HSV-2-opos jūsų lytiniuose organuose. Dažniausi simptomai yra į gripą panašūs simptomai, diskomfortas šlapinantis ir pūslės, užpildytos skysčiu. Tai labai užkrečiama ir nėra lytiškai plintanti liga.

6. Vištienos raupai:

Odos išbėrimas ir vėjaraupių atsiradimas

kita dažna odos problema, su kuria mes visi susiduriame kartą gyvenime, yra vėjaraupiai. Jis turi uždegiminių spuogų bėrimą ir yra infekcinė liga. Tai gali sukelti lengvą karščiavimą. Vėjaraupiai gali lengvai plisti per artumą ar net ore. Paprastai tai yra raudonos dėmės su skysčiu užpildytomis pūslelėmis. Tai sukelia virusas, vadinamas varicella-zoster, kuris sukelia stiprų niežėjimą. Išgydyti reikia nuo penkių iki dešimties dienų.

7. Juostos:

Odos bėrimas ir pūslelinė

Tai yra skausmingas odos bėrimas, kurį sukelia tas pats virusas kaip ir vėjaraupiai. Tipiški simptomai yra niežulys, pūslės, užpildytos skysčiu. Jie atsiranda žmogaus kaklo ar kūno pusėje. Tai lydi stiprus piktas bėrimas. Yra antivirusinių vaistų, naudojamų malksnos gydymui.

Neinfekciniai odos bėrimai, kuriuos jūsų kūnas linkęs:

Be infekcinio, taip pat yra pora neinfekcinių odos bėrimų. Kai kurie iš jų yra tokie pat lengvi kaip vystyklų bėrimas, kurie nėra užkrečiami, tačiau gali būti dirginantys ir nepatogūs. Jie neplinta ir linkę išnykti per dieną ar dvi. Tai sukelia mielių infekcija, kuri dažniausiai atsiranda vystyklų srityje. Štai keletas neinfekcinių odos bėrimų.

1. Egzema:

Odos bėrimas ir egzema

Egzema yra būklė, kai žmogaus oda niežti, parausta ir patinsta. Tai taip pat lemia šiurkščią ir įtrūkusią išvaizdą. Dažna egzemos priežastis yra alergija, labiau panaši į odos sudirginimą, kuris dažniausiai pasireiškia vaikams nei suaugusiems. Tai nėra užkrečiama, tačiau jei alerginė sritis užsikrečia, šios infekcijos sukėlėjas gali būti užkrečiamas. Tačiau tiksli priežastis nėra suprantama, nors manoma, kad tai yra pernelyg aktyvus organizmo ir jo imuninės sistemos atsakas į dirginančią medžiagą.

2. Dermatitas:

Odos išbėrimas ir dermatito atsiradimas

Dermatitas yra platus terminas, naudojamas apibūdinti odos uždegimą. Paprastai jam būdingas niežėjimas, paraudimas ir bėrimas. Kai kuriais atvejais taip pat atsiranda pūslių. Žinoma, kad drėkikliai ir steroidiniai kremai palengvina dermatitą. Paprastai bėrimas atsiranda, kai kūno dalis liečiasi su medžiagomis, kurios dirgina odą ir taip sukelia alergiją. Dažniausiai pasitaiko rankose, rankose, veide ir kojose. Iš jo gaminamų pūslelių subraižytas skystis nutekės.

3. Psoriazė:

Odos bėrimas ir psoriazės priežastis

Tai neužkrečiama, bet lėtinė būklė, dėl kurios susidaro stora žvynuota oda. Pacientams, sergantiems psoriaze, yra nenormalios odos dėmių, kurios yra raudonos, niežtinčios ir pleiskanojančios. Jų sunkumas svyruoja nuo mažų dėmių vienoje kūno vietoje iki viso kūno. Psoriazė yra daugelio veiksnių, įskaitant imuninę sistemą, rezultatas. Imuninė sistema tampa pernelyg aktyvi, kai sergate psoriaze ir sukelia uždegimą organizme. Tai jūs iš esmės esate už savo kūno ribų.

4. Seborėja:

Odos bėrimas ir seborėja

Seborėjos dermatitas atsiranda ant galvos odos, o simptomai gali būti bet kokie – nuo sausos pleiskanojančios iki geltonos galvos odos arba riebios svarstyklės su raudona oda. Seborėja gali išsivystyti bet kurioje riebioje kūno vietoje, tai gali būti veidas ar net krūtinė ir nugaros pusė. Riebi oda suprantama kaip vienas iš veiksnių, sukeliančių seborėją, ir atrodo, kad šios būklės pacientai odos metus auga paveiktose vietose.

5. Rožinė:

Odos bėrimas ir rožinės atsiradimas

Dermatologai teigia, kad anomalijos kraujagyslėse, veido kraujagyslėse sukelia paraudimą ir paraudimą, kartu su matomomis kraujagyslėmis. Tai lėtinė, neužkrečiama, išgydoma į spuogus panaši odos būklė, kurią galima kontroliuoti ir valdyti. Yra žinoma, kad jis veikia veidą ir ypač nosį.

6. Dilgėlinė:

Odos bėrimai ir dilgėlinė

Dilgėlinė yra ta būklė, dėl kurios ant odos atsiranda raudonų, niežtinčių iškilusių skylių. Jis būna įvairių formų ir dydžių ir, kaip žinoma, truks ne ilgiau kaip dvylika valandų. Blogiausiu atveju tai truks savaitę. Paprastai tai yra blyškiai raudonų iškilimų ar rauplių protrūkis, kurie atsiranda ant odos, ypač po organizmo reakcijos į alergeną. Jie niežti, kartais niežti ir dega. Jie nėra užkrečiami ir yra žinomi krūtinėje ar nugaroje.

Kai kuriems odos bėrimams reikia ypatingos priežiūros, o kitiems net nepranešama, kai jie ateina ar išeina. Tačiau mes suprantame, kaip sunku ir neramu vaikščioti su bėrimais. Todėl įsitikinkite, kad visada esate švarus ir pasikonsultuokite su specialistu ar dermatologu dėl tinkamų vaistų. Jei nuspręsite ką nors išbandyti patys, būkite tikri. Jūs nekviečiate jokio kito šalutinio poveikio. Rūpinkitės!