Ar jūsų vaikas grįžo iš mokyklos, blogai subraižydamas odą? Ar pastebėjote raudoną, spuoguotą pūslelę ant jo kūno? Jei atidžiau pažvelgsite ir pastebėsite smulkias odos paskolas, tai gali būti niežai! Niežai dažnai painiojami su vabzdžių įkandimais ar dažnais alerginiais bėrimais. Iš tikrųjų juos sukelia erkė, kuri gręžia skylutes į odą ir pradeda užkrėsti tą vietą. Tai viena labiausiai dirginančių odos ligų, kuri gali paveikti net suaugusiuosius, ypač senyvus. Sužinokite daugiau apie pagrindines šios ligos priežastis, simptomus ir 9 patikrintas namų gynimo priemones nuo niežų (sarkoptinė mange)!

Veiksmingos namų gynimo priemonės nuo niežų

Kas sukelia niežai?

Niežai sukelia erkę, vadinamą „Sarcoptes Scabiei, kuri daro urvus į odą ir pradeda ten gyventi. Dėl svetimkūnio buvimo oda pradeda savo gynybos mechanizmą niežulio pavidalu. Netaisyklingos pūslelės ant odos atsiranda dėl šių erkių judėjimo, kuris deda kiaušinius ir išmeta šiukšles. Šie niežai gali sukelti šiuos veiksnius:

 • Prasta higiena
 • Fizinis kontaktas su užsikrėtusiu asmeniu
 • Dalijimasis asmeniniais daiktais

Niežų simptomai:

Niežai primena įprastus odos bėrimus ar uodų įkandimus. Tačiau šie simptomai gali padėti nustatyti niežus:

 • Sunkus niežėjimas
 • Raudonas spuogas kaip pūslės ant odos

Vietos, kuriose atsiranda niežai:

 • Po pažastimis
 • Tarp pirštų
 • Riešai
 • Varpos
 • Pėdos
 • Sėdmenys
 • Keliai
 • Alkūnės
 • Odos raukšlės
 • Antrinės infekcijos atsirado dėl per didelio įbrėžimo

Niežų prevencija:

Niežai yra labai užkrečiama liga, lengvai plintanti tarp žmonių. Šių atsargumo priemonių laikymasis gali padėti išvengti erkių patekimo į jūsų odą ir jų pašalinimo iš jūsų aplinkos:

 • Laikykitės atokiau nuo užkrėstų žmonių
 • Geros higienos palaikymas
 • Visų drabužių ir skalbinių valymas karštu plovikliu
 • Uždarykite visus daiktus plastikiniame maišelyje, kad uždusintumėte ir nužudytumėte visas galimas erkes

Jei jūsų vaikas yra užsikrėtęs niežais, nesiųskite jo į mokyklą, kol jis nebus visiškai išgydytas, kad būtų išvengta pakartotinio užkrėtimo.

Geriausios namų gynimo priemonės nuo niežų:

Suraskime 9 geriausius namų gynimo būdus nuo niežų.

1. Neem aliejus:

nimbamedžio aliejus

Neem aliejus yra geriausia namų priemonė nuo niežų ant odos, naudojant natūralius šaltinius. Jį galima įsigyti visose bendrose parduotuvėse ir turguje. „Neem Oil“ sudėtyje yra natūralių cheminių medžiagų, kurios nekenkia odai, bet sėkmingai naikina erkes. Jis yra irzlus dėl kvapo, bet tikrai naudingas 3-4 kartus. Po vonių kruopščiai naudokite neem aliejų ant kūno, kad išgydytumėte niežus.

Procesas:

 • Paimkite šiek tiek neem aliejaus ir tepkite ant pažeistų vietų
 • Gerai masažuokite ir pakartokite keletą kartų per dieną

Patarimai ir atsargumo priemonės:

Taip pat galite naudoti „Neem“ muilus ir kremus, o ne įprastus higienos reikmenis, kad greičiau atsikratytumėte niežų.

2. Svogūnų vonia:

Svogūnų vonia

Svogūnų vonia taip pat yra veiksminga namų gynimo priemonė, kurią galima pradėti vartoti pačioje dirginimo pradžioje. Svogūnuose esanti siera gali būti veiksminga naikinant erkes ant odos. Sutrinkite 3-4 svogūnus arba tiek, kiek reikia, ir užvirkite vandeniu. Kai vanduo yra drungnas, kruopščiai nuplaukite paveiktą vietą šiuo vandeniu. Svogūnų sultis taip pat galite tepti tiesiai toje vietoje, kur yra sukelta infekcija.

Patarimai ir atsargumo priemonės:

Kartu su aukščiau paminėtu gydymu taip pat galite naudoti žalias svogūnų sultis tiesiai ant odos.

3. Arbatmedžio aliejus:

Arbatmedžio aliejus

Arbatmedžio aliejus yra labai plonos konsistencijos, lengvai įsiskverbia į odą ir kenkia niežams, sukeliantiems vabzdžių formą po oda. Tai antimikrobinis aliejus, veikiantis naikinant erkes. Arbatmedžio aliejaus priešuždegiminės savybės padeda sumažinti odos bėrimus ir iškilimus. Tai yra viena iš geriausių namų priemonių niežams naikinti.

Kaip daryti?

Arbatmedžio aliejų tepkite tiesiai ant odos medvilnės pagalvėlėmis ar tamponėliais.

Patarimai ir atsargumo priemonės:

Naudodami mūvėkite pirštines ir venkite aliejaus be reikalo, kad infekcija neužaugtų.

4. Permetherinas:

Namų vaistai nuo niežų

Permetrinas yra dažnas vabzdžių repelentas iš sintetinio pobūdžio ir yra labai rekomenduojamas vaistas be recepto nuo niežų. Tai vienas saugiausių kremų, kuriuos gydytojai pataria vaikams, suaugusiems ir net nėščioms moterims. Kūdikiams ir mažiems vaikams rekomenduojama 5% Permetrino kremo, o suaugusiems – 10%. Nužudydamas kiaušinius ir erkes, Permetrinas yra veiksminga namų priemonė nuo niežų, kurie veikia.

Kaip naudoti?

Norėdami naudoti, sumaišykite bendrą vazeliną ir permetriną vienodais kiekiais ir tepkite ant užkrėstos odos. Naudokite tik užkrėstą vietą ir nuplaukite per 10 valandų.

Patarimai ir atsargumo priemonės:

Kadangi tai yra viena iš namų priemonių nuo niežų kūdikiams ir vaikams, reikia pasirūpinti, kad vaikas nelaižytų ir nenurytų šio kremo.

5. Kajenas:

Kajano pipirai

Kajeno pipirai yra mažiau žinoma, tačiau geriausia namų priemonė nuo niežų. Tai meksikietiška žolė, naudojama įvairioms odos problemoms gydyti. Junginys, vadinamas kapsaicinu, numalšina vietas ir akimirksniu palengvina niežėjimą. Šio agento stiprumas gali veiksmingai naikinti erkes ir išnaikinti niežus.

Kaip naudoti?

Norėdami naudoti, paruoškite vonią, pripildytą šilto vandens, ir į ją įmaišykite kajeno. Laikykite kūną panardintą į šį vandenį, kol jis atvės.

Patarimai ir atsargumo priemonės:

Įsitikinkite, kad šio vandens nepatektų į akis ir burną.

6. Cinkas:

Cinkas

Viena iš geriausių namų priemonių niežams gydyti yra cinkas! Cinkas apsaugo nuo bėrimų ir niežėjimo, atsirandančių atsiradus niežams, taip pat padeda išvengti jo augimo. Norėdami naudoti, sutrinkite įprastas cinko tabletes, sumaišykite su vienodu kiekiu ciberžolės miltelių ir įpilkite vandens, kad susidarytų tiršta pasta. Naudokite jį užkrėstose vietose.

Patarimai ir atsargumo priemonės:

Cinko pagrindu pagaminto tepalo naudojimas taip pat padeda sumažinti antrines infekcijas, kurias sukelia niežai.

7. Vario losjonas:

Vario losjonas

Vario hidroksido arba koloidinio vario galima gauti iš bet kurio bendrojo chemiko. Sumaišykite jį su vandeniu, kreida ir obuolių sidro actu, kad gautumėte losjoną. Naudokite medvilninį tamponą ant užkrėstos vietos. Losjoną reikia tepti nuo viršutinės kūno dalies ir nukreipti žemyn į apatinę kūno dalį. Tai yra viena iš namų priemonių greitai atsikratyti niežų.

Patarimai ir atsargumo priemonės:

Tai yra vietinis taikymas ir niekada neturėtų būti naudojamas vidiniam gydymui

8. Antiseptiniai losjonai:

Antiseptiniai losjonai

Rinkoje yra įvairių antiseptinių losjonų, kurie naudojami įprastiems įbrėžimams ir infekcijoms. Naudokite juos savo maudymosi vandenyje ir vandenyje, naudojamame drabužiams valyti. Tai apsaugo nuo niežų augimo ir pakartotinio užkrėtimo, kai prasideda gijimo procesas. Taip pat po plovimo pamerkite vonios rankšluosčius ir paklodes, kad jie nebūtų užkrėsti.

Patarimai ir atsargumo priemonės:

Būtinai išdžiovinkite lapą tiesioginiuose saulės spinduliuose, kad nužudytumėte visas erkes.

9. Borakso milteliai:

Borakso milteliai

„Borax“ miltelius galima įsigyti bet kurioje vaistinėje ir jie gali būti naudojami niežams gydyti. Sumaišykite borakso miltelius su įprastu talku be kvapo ir vieną ar du kartus per dieną tepkite ant užkrėstų vietų. Tai neleis niežų kiaušiniams augti ir išsiristi paviršiuje ir bus lengva atsikratyti.

Patarimai ir atsargumo priemonės:

Tai turi būti taikoma tik užkrėstoms vietoms, nes ji gali būti gana stipri jūsų odai

Šios 9 namų gynimo priemonės nuo niežų buvo išbandytos ir išbandytos norint kontroliuoti niežus. Tačiau daugelis natūralių tirpalų, nurodytų straipsnyje, gali visiškai neužmušti niežų erkių ir jų kiaušinių. Tačiau jie gali palengvinti baisų niežėjimą ir deginimo pojūtį. Niežų atveju prevencija yra tikrai geresnė nei gydymas!

Dažnai užduodami klausimai:

1. Ar niežai kelia grėsmę gyvybei?

Niežai yra dažnas erkių užkrėtimas ant odos, kuris gali pasireikšti beveik visiems. Su šia problema nėra jokių galimų pavojų gyvybei. Tačiau niežai pažengusioje stadijoje gali būti gana problemiškas etapas, kai milijonai kiaušinių ir erkių gali paversti jūsų namus namais. Esant tokiai būklei, sunku išspręsti problemą, o tolesnis niežėjimas yra neapsakomas.

2. Koks yra niežų erkės dydis?

Niežų erkės yra mikroskopinės būtybės, kurių negalima pamatyti plika akimi. Jie nėra net pusės milimetro dydžio, todėl juos galima pamatyti tik mikroskopu. Naudojant simptomų sąrašą ir ištyrus paveiktą vietą, galima nustatyti niežą.

3. Daug žmonių naudoja balinimo miltelius ant odos, kad naikintų niežus? Ar tai saugu?

Balinimo milteliai yra labai galinga medžiaga, pasižyminti korozinėmis savybėmis. Jis veikia valgydamas viršutinį odos sluoksnį, kuriame taip pat sunaikinamos erkės. Tačiau tai taip pat gali pakenkti sveikai odai ir palikti nuolatinę žalą. Todėl nerekomenduojama naudoti baliklio.