Šiuo metu rinkoje galite rasti daugybę odos balinimo priemonių. Problema ta, kad daugiau nei pusė jų yra pagaminti naudojant chemines medžiagas, kurios taip pat kenkia jūsų odai. Bet jei norite pasiekti blyškesnį toną, tai galite padaryti naudodami natūralias odos šviesinimo priemones. Ir jūs galite pasiekti kelis atspalvius šviesesnį, nesukeliant žiaurių šalutinių poveikių, atsirandančių atliekant chemines procedūras.

Šviesinkite odą, o ne cheminę odos balinimo procedūrą

Kas yra neteisinga naudojant komercines odos balinimo procedūras??

Dauguma chemiškai pagamintų odos balinimo procedūrų pagrindinė veiklioji medžiaga yra hidrochinonas. Dabar šis ingredientas iš pradžių nėra kenksmingas. Jis gali slopinti melanino, cheminės medžiagos, suteikiančios jūsų odai spalvą, gamybą. Tačiau naudojant ilgą laiką šis ingredientas gali patamsinti jūsų odą. Dar blogiau, tai gali sukelti priešlaikinį senėjimą ir kitus odos pažeidimo simptomus.

Geros naujienos yra tai, kad gamta turi daug kitų ingredientų, kuriuos galite naudoti odos balinimui. Jie veikia taip pat, slopindami melanino, cheminės medžiagos, sukeliančios tamsią pigmentaciją, gamybą ir sugerdami kenksmingus saulės spindulius. Štai keletas geriausių natūralių ingredientų.

Citrusų ekstraktai:

Citrinų sultys ir apelsinų žievelės yra geriausios natūralios balinimo medžiagos. Abu šie ingredientai, kuriuose gausu vitamino C, padeda išlaikyti jūsų odą stangrią ir palaikyti jos sveikatą. Vitaminas C vaidina svarbų vaidmenį gaminant kolageno pluoštus, kurie palaiko jūsų odą. Naudojant lokaliai, citrina ir apelsinas gali sulėtinti hiperaktyvius melanocitus – ląsteles, gaminančias melaniną.

Sąžiningas pranešimas: jei turite jautrią odą, praskieskite citrinos sultis, nes jos gali dirginti jūsų odą.

Koji rūgštis:

Pažvelkite į beveik bet kurio etiketę odą šviesinantis kremas, ingredientų sąraše rasite kojic rūgštį. Šie balti kristaliniai milteliai yra kilę iš grybelio Azijoje ir daugelį metų buvo naudojami kaip natūrali hidrochinono alternatyva. Kaip ir hidrochinonas, jis gali padėti sumažinti odos spalvos pakitimus, hiperpigmentaciją ir dar daugiau. Kojino rūgštis slopina tirozinazės, baltymo, atsakingo už melanino gamybą, funkciją. Tuo pačiu metu jis suteikia odai antioksidantų naudos ir apsaugo ją nuo saulės.

Meškauogių ekstraktas:

Kai kuriuos natūralius šviesinančius ingredientus lengva rasti, o kai kuriuos sunkiau gauti. Šis patenka į pastarąją kategoriją. Meškauogių ekstraktas gaunamas iš augalo lapų. Daugelyje kosmetikos gaminių meškauogių ekstraktas naudojamas kaip sutraukiantis agentas. Ekstrakte taip pat yra alfa arbutino – cheminės medžiagos, kuri gali padėti greitai pašviesinti odą. Šis ingredientas taip pat gali padėti nuo strazdanų, tamsių dėmių ir kitų tipų odos formų.

Papildomi taškai: meškauogių ekstrakte yra apsaugos nuo saulės filtrų, kurie sumažins įdegį, kurį patiriate po saulės.

Saldymedžio ekstraktas:

Saldymedžio šaknies sultys jau daugelį metų yra pagrindinė kinų medicinos priemonė. Tačiau kalbant apie odos šviesinimą, tai buvo tik dešimtojo dešimtmečio pradžioje. Tuo metu japonų mokslininkai saldymedyje nustatė junginį, vadinamą glabridinu, kuris gali sugerti UVA ir UVB spindulius ir būti efektyvus odos balinimo elementas.

Šis junginys slopina melaniną gaminančius fermentus net 50%. Ir tai daro nepažeidžiant odos ląstelių.

Vitaminas B3:

Vietinis vitaminas B gali padėti odai išlaikyti drėgmę. Jūsų oda atrodys švelnesnė ir lygesnė. Be to, vitaminas B3 padeda sumažinti smulkias raukšleles. O dėl odos balinimo naudos vitaminas gali sumažinti melanino gamybą. Štai kodėl B3 dažnai pridedamas prie odos kremų.

Phyllanthus Emblica (Indijos agrastas):

Anksčiau sakėme, kad sąraše yra egzotinių ir sunkiai randamų ingredientų. Indiškas agrastas yra dar vienas pavyzdys. Šio augalo ekstraktas pasižymi antioksidacinėmis, antimikrobinėmis savybėmis ir suteikia toną vitamino C..

Sujunkite visus šiuos tris, ir ingredientas gali apsaugoti jūsų odą nuo saulės poveikio ir sumažinti hiperpigmentaciją.

Baltojo šilkmedžio ekstraktas:

Šio medžio gimtinė yra Kinija. Baltojo šilkmedžio ekstraktas turi daug naudos sveikatai, pavyzdžiui, užkerta kelią širdies ligoms, mažina cholesterolio kiekį ir užkerta kelią diabetui. Bet tai taip pat gali padėti išspręsti jūsų odos balinimo problemą.

Kaip ir kiti natūralūs ingredientai šiame sąraše, jis slopina tirozinazės fermentą, kuris, kaip žinome, yra atsakingas už melanino gamybą. Tik lašas šio ekstrakto gali sumažinti melanino gamybą 50%.

Gigawhite:

„Gigawhite“ yra odos šviesiklis, pagamintas iš 7 Alpių augalų. Odos šviesiklis buvo naudojamas kaip pagrindinė veiklioji medžiaga odos gaminiuose, kurie gali padėti balinti odą. Tai taip pat padeda su amžiaus dėmių atsiradimu.

Šviestuvas buvo pagamintas dėl konkretaus pasirinkimo. Iš pradžių buvo atrinkta daugiau nei 100 Alpių augalų. Visi jie sugebėjo slopinti tirozinazę – fermentą, kuris sukelia melanino gamybą. Iš jų buvo naudojami septyni. Tie septyni parodė didžiausią slopinamąjį aktyvumą. Rezultatas-natūrali odą balinanti medžiaga, kuri dabar naudojama kaip alternatyva hidrochinonui.

Kaip išsirinkti komercinį natūralų produktą?

Nors daugelio natūralių ingredientų čia nerandate žalių, galite jų ieškoti komerciniuose produktuose. Jei norite nusipirkti gerą balinimo kremą, patikrinkite, ar jame nėra kokių nors čia išvardytų ingredientų.