Beau Brummell, yüzyıllar önce ilk tam boy pantolonu giydiğinden beri, pantolon her yaştan, sosyal statüden, ekonomik sınıftan, politik inançtan vb. insanlar tarafından giyilmiştir. Dünya, ortaya çıktığından beri onlarca yıldır pantolon giyiyor. altıncı yüzyılda ve çoğunlukla at binicileri tarafından giyildi. 21. yy’da birçok pantolon çeşidi görülebilmektedir ve bunlardan biri de gri renkli pantolonlardır. Pantolonların ince ayar yapılabileceği, kısaltılabileceği, ayarlanabileceği ve kullanıcının isteğine göre değiştirilebileceği şüphesizdir. Gri renk pantolonları kendi zevklerine göre kişiselleştirmek isteyen hem erkekler hem de kadınlar arasında favori yapan şey budur..

Gri Pantolonun Özellikleri Nelerdir:

 • Gri pantolonlar, her türlü etkinlik veya durum için giyilebilecek çok yönlüdür..
 • Bu gri bayan pantolonları resmi ve yarı resmi durumlar veya etkinlikler için mükemmeldir..
 • Bu pantolonların konfor faktörü normal kot veya kot pantolonlardan çok daha iyidir..
 • Gri pantolonlar, kullanıcının ihtiyaçlarına göre ayarlanabilir, ince ayar yapılabilir ve hatta değiştirilebilir..
 • Özelleştirilebilirliği nedeniyle gri pantolonların kesimi her zaman kot pantolonlardan daha iyi olacaktır..
 • Son olarak, bu tür pantolonları şekillendirmek normal kot pantolon giymekten çok daha kolaydır..

Gri Pantolon İçin Hangi Kumaş En İyisidir??

Kız gri pantolon kumaşı söz konusu olduğunda, gerçekten seçici olmalı ve ihtiyaçlarınız için en iyi kumaş türünü bilmelisiniz. Herhangi bir sentetik kumaş sizin için en iyisi olmayacaktır, çünkü çoğunlukla yaz aylarında rahatsızlık verir ve bu nedenle sizi daha da kötü gösterir. Pamuk tercih edilen malzemedir, bunu polyester takip eder. Bu iki malzeme elastin ile birlikte kullanılır. Bunun dışında keten kumaşlar için de iyi bir seçimdir. Rayon veya naylon gibi kumaşlardan kaçınılmalıdır..

Erkekler ve Kadınlar İçin Gri Renk Pantolonların En Yeni ve Çok Yönlü Tasarımları:

Modadaki bay ve bayanlar için en iyi gri pantolon modellerine bakalım..

Erkekler İçin Gri Pantolon Tasarımları:

1. Gri Resmi Pantolon:

Gri Resmi Pantolon

Ofis hayatınız için bir pantolon istiyorsanız ve resmi günlerde de en iyi şekilde görünmenize yardımcı olmasını istiyorsanız, bu gri resmi pantolon bu konuda size yardımcı olacaktır. Pantolon düz kesimdir, daralan uç yoktur. Bel bandı, kemer tokaları ile birlikte tutmak için bir düğmeye sahiptir. Pantolon, bacağın alt kısmına doğru rahat bir kesime sahiptir..

 • Kullanılan Kumaşlar: Bu durumda keten ile birlikte kullanılan tercih edilen malzeme pamuktur..
 • Eşleşen kıyafetler: Bu pantolonu, pantolonun altına sıkıştırılmış mavi renkli tam kollu bir gömlek ve kahverengi renkli ayakkabılarla giyebilirsiniz..

2. Gri Dar Kesim Pantolon:

Gri Dar Kesim Pantolon

Bu gri dar kesim pantolonlar, resmi ve gayri resmi pantolon türleri arasında mükemmel bir denge sağlar. Bu gri dar kesim pantolon giymesi en kolay olanıdır ve aynı zamanda harika görünürler. Sade bir gri renk ve bacakların alt kısmına doğru hafifçe sivrilen bir şekle sahip sade bir tasarıma sahiptir. Bel kısmında kemer tokaları ve önden fermuar bulunmaktadır..

 • Kullanılan Kumaşlar: Bu pantolonlarda birincil malzeme olarak biraz elastin içeren pamuk kullanılır..
 • Eşleşen kıyafetler: Bu pantolonlar, pantolon altına sıkıştırılmış beyaz renkli tam kollu boy gömleklerle giyilebilir. Bunu kahverengi renkli bir ayakkabıyla birleştirin..

3. Gri Keten Pantolon:

Gri Keten Pantolon

Gri keten pantolonlar, yumuşaklığı ve nefes alabilirliği nedeniyle yaz aylarında kullanım için mükemmeldir. Bu pantolonlar sıcak havalarda sizi serin ve rahat tutar. Bunun dışında gri keten pantolonlar da harika görünüyor. Keten pantolonlar diğer pantolonlarla aynı tasarıma sahiptir, sade renklere sahiptir, daralan kesime sahiptir ve yalnızca ayak bileklerine kadar uzanır. Aynı zamanda kemer tokaları ve ceplerle birleştirilmiş ön fermuarı vardır..

 • Kullanılan Kumaşlar: Keten bu durumda kullanılacak ana malzemedir.
 • Eşleşen kıyafetler: Bu pantolonu tam boy yuvarlak yakalı mavi renkli bir tişört ve beyaz spor ayakkabılarla kombinleyin, iyi olacaksınız.

4. Gri Balıksırtı Pantolon:

Gri Balıksırtı Pantolon

Monokrom rengi seviyorsanız, bu gri balıksırtı pantolon, tarzınızı ve görünümünüzü yükseltmede size çok yardımcı olacaktır. Bu gri balıksırtı pantolonlar da modaya uygun görünüyor. Ayrıca bu pantolonlar ile mükemmel bir uyum yakalayacaksınız ve aynı zamanda rahattırlar. Dar kesim bir yapıya sahip olan pantolon, paçaların alt kısmına doğru daralan bir şekle sahiptir. Renk ve tasarım sade ve sıradan.

 • Kullanılan Kumaşlar: Bu pantolonlar %100 pamuktan üretilmiştir..
 • Eşleşen kıyafetler: Kahverengi renkli bir mokasen ve pantolonun altına sıkıştırılmış tam kollu beyaz bir gömlek giymek en iyi seçenek olacaktır..

5. Gri Pamuklu Pantolon:

Gri Pamuklu Pantolon

Pantolon almayı planlayan çoğu insan için pamuk favori kumaş olduğundan, eğer siz de onlardan biriyseniz, gri pamuklu pantolonlar anında bir hit olacaktır. Bu gri pamuklu pantolonları pamuklu bir gömlek veya tişört ile kombinlemek de şık görünmenize yardımcı olacaktır. Basit ve sade olduğu için burada konuşulacak çok fazla tasarım ipucu yok. Kalıbı biraz dar ve dar.

 • Kullanılan Kumaşlar: Kullanılan malzeme elastin ile birlikte %100 pamuktur.
 • Eşleşen kıyafetler: Bu gri pamuklu pantolonu siyah beyaz bir spor ayakkabı ve siyah kollu bir tişörtle eşleştirin..

Kadınlar İçin Yeni Gri Pantolon:

6. Gri Kısa Pantolon:

Gri Kısa Pantolon

Özellikle yaz aylarında ayaklarınızı ve ayak bileklerinizi dinlendirmek ve ayaklarınızın serin ve terden arınmış olmasını istiyorsanız, kısa pantolonlar başlamak için güzel bir yoldur. Bu gri kısa pantolonlar da uzun bacaklarınızı göstermenize yardımcı oluyor. Pantolonun tasarımı basittir ve olağanüstü bir tasarım yapılmamıştır. Önden fermuarlı, beli kemer tokalı. Ayrıca her iki yanında cepleri vardır.

 • Kullanılan Kumaşlar: Kullanılan malzemeler pamuk ve biraz elastindir..
 • Eşleşen kıyafetler: Bu pantolonu beyaz topuklu, rahat ¾ kol uzunluğunda beyaz üst kısmı gizlenmiş beyaz topuklu ayakkabılarla eşleştirin ve gitmek güzel.

7. Gri Kareli Pantolon:

Gri Kareli Pantolon

Zaten gri pantolonunuz varsa ve harika görünen ve aynı zamanda harika hissettiren farklı bir şey istiyorsanız, o zaman gri kareli pantolon almalısınız. Bu pantolonlar, neredeyse sıska bir uyum gibi daralan bir şekle sahiptir. Bu gri kareli pantolonlar, çoğu resmi durum ve hatta etkinlikler için mükemmeldir. Bu pantolonların tasarımı oldukça basittir, pantolonun her tarafında kareli çizgiler vardır. Önde açık bir fermuar ile inceltilmiş bir tasarıma sahiptir..

Kullanılan Kumaşlar: Pamuk, elastin ile birlikte burada kullanılan popüler kumaştır..

Eşleşen kıyafetler: Kareli bir blazer ile birlikte siyah kolsuz bir üst ve topuklu ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz..

8. Gri Skinny Pantolon:

Gri Skinny Pantolon

Bacak derisine iyi yapışan ve vücudunuza tam oturan bir pantolon istiyorsanız, gri skinny pantolonlar işinizi görecektir. Bu gri skinny pantolonlar her türlü resmi etkinlik veya etkinlik için mükemmel olacak. Bu pantolon, geniş bir bel bandı ile yüksek bellidir. Fitting, sıska bir görünümle incelir. Bu tür tasarımlar olmadan basit bir görünüme sahiptir..

 • Kullanılan Kumaşlar: Bu durumda, elastin ile birlikte çoğunlukla pamuk ve keten kullanılır..
 • Eşleşen kıyafetler: Bu pantolonu yarım kollu siyah bir üst ve siyah topuklu ayakkabılarla kombinlemek sizi muhteşem gösterecektir..

9. Gri Geniş Paça Pantolon:

Gri Geniş Paça Pantolon

Bu gri geniş paça pantolonlar çok rahat bir kesime sahiptir ve pantolonun alt kısmı kloş şeklinde olup çan şeklindedir. Gri geniş paça pantolonlar da yüksek belli. Bu pantolonlar resmi olmayan durumlar ve parti etkinlikleri için de harikadır. Bu pantolon tasarımının en iyi yanı pantolonun kloş alt kısmıdır, bel kısmında kemer tokalı ve önden fermuarlıdır..

 • Kullanılan Kumaşlar: Bu pantolonlar için pamuk ve keten tercih edilen malzemelerdir..
 • Eşleşen kıyafetler: V yakalı tam kollu beyaz üst ve siyah pompalar bu pantolonlara çok yakışacak. Üst pantolonun altına sıkıştırılmalıdır..

10. Gri Kadife Pantolon:

Gri Kadife Pantolon

Pantolonunuzun kumaşının ipeksi yumuşaklıkta kumaştan olmasını seviyorsanız, satın alma listenizde bu seçenek bulunmalıdır. Bu gri kadife pantolon, açık renkli üstler ve ayakkabılarla giyildiğinde harika görünüyor. Pantolon, yüksek belli ve rahat bir kesim ile çok ipeksi bir pürüzsüzlük hissine sahiptir. Pantolonun alt kısmı da kloştur.

 • Kullanılan Kumaşlar: Polyester, bu durumda elastin ile birlikte kullanılan ana malzemedir..
 • Eşleşen kıyafetler: Bu pantolonu tam kollu ve V yakalı beyaz bir üst ile altın renkli topuklu ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz..

Gri Pantolon Giymenin Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler:

Yapılması gerekenler:

 • Açık gri pantolonlarınızı mutlaka kendi vücut tipinize göre seçin. Açık gri pantolon stilinizi vücut şeklinize göre seçebilirsiniz..
 • Malzeme kalitesi çok önemli olduğundan, bilinen ve tanınmış markalardan koyu gri pantolon satın aldığınızdan emin olun..

Yapılmayacaklar:

 • Genç hipsterların yapmaktan hoşlandığı gibi, asla kalçalarınızın etrafına pantolon giymeyin. Belinize pantolon giymenin en geleneksel ve şık yolu.
 • Her türlü sentetik kumaştan yapılmış gri pantolon almayın..

Gri Pantolon Stili Nasıl Yapılır:

 • Pantolonun gri rengini vurgulamak için çoğunlukla açık renkli gömlekler veya üstler giyerseniz koyu gri pantolonları şekillendirmek kolaydır..
 • İyi görünen bir çift mokasen veya ayakkabı, hatta spor ayakkabı giymek harika görünecek.
 • Kadınlar için açık renkli rahat kesim üstler veya gömlekler giymek.
 • Kadınlar için açık veya koyu renk topuklu veya stilettolar en iyi seçenek olacaktır..
 • Gri pantolon takımını uyumlu bir blazer ile tamamlamak, şüphesiz görünümü tamamlayacak..

Günümüzde piyasada bulunabilecek sayısız pantolon modeli olmasına rağmen koyu gri pantolonların günümüzün en popüler pantolonlarından biri olduğu rahatlıkla görülebilir. Pantolon, başlangıcından bu yana en geleneksel ve stil sahibi bir giysi olmuştur ve bu nedenle giysinin bu tarzını tam olarak kullanmak sizin görevinizdir. Pantolonlar ayrıca bacaklarınızın dinlenmesi ve hareket etmesi için daha fazla alan sağlar. Bu nedenle bu gri pantolonları denememeniz için hiçbir neden yok..