Tačiau rezerviniai miškai suteikia tikro miško pojūtį, paprastai yra žmogaus sukurti akiniai. Tačiau šiandieninis įtemptas miesto gyvenimas privertė miškus skambėti kaip kai kurių nedaug pasiekiama privilegija. Taigi kiekviena valstybė sukūrė parkus ir draustinius, kad išlaikytų florą ir fauną, tuo pačiu užtikrindama, kad tai suteiktų tiek žmonėms, tiek gyvūnams gyvybės.

Įžymūs ir gražūs parkai Madhja Pradeše su nuotraukomis:

Štai ką siūlo Madhja Pradešo valstija.

Bandhavgarh nacionalinis parkas:

parkai Madhja Pradeše

Šiame mažame rezervate yra didžiausias tigrų populiacijos tankis Indijoje, įskaitant baltąjį tigrą. Įsikūręs Shahdol rajone, tarp atokių Vindhya kalnų masyvo kalvų, jis yra padengtas Sal slėniuose, mišrus lapuočių miškas ant kalvų ir Bambukai aplink. Šis tigrų draustinis taip pat veisiasi ir priglaudžia

• 22 rūšių žinduoliai ir

• 250 rūšių paukščių.

Turistai gali keliauti transporto priemone arba ant dramblio nugaros, tačiau patariama išlaikyti ramybę ir tylą bei nedaryti staigių judesių, kad juos išgąsdintumėte.

Patogiausia keliauti yra penkių su puse valandos kelio automobiliu nuo Delio iki Khajuraho. Geriausias laikas aplankyti yra vasario – birželio mėn.

Kanha nacionalinis parkas:

parks-in-madhya-pradesh-kanha-tigrų draustinis

Vaizdingas ir gausus Kanha tigrų draustinis yra toks pat garsus savo tigrais, kaip ir reta kieta žemė Barasingha. Tai yra geriausias ir geriausiai administruojamas nacionalinis parkas Azijoje. Ekskursijos su gidu suteikia geriausias vietas aplink Kanha, kur bet kuriuo paros metu galima pamatyti veikiantį „Blackbuck“ ir „Barasingha“. Saulėlydžio taškas yra reta atrakcija kiekvienam Kanha turistui. Iš viso ji priglaudžia beveik 22 rūšių žinduolius. Jis gerai sujungtas iš Jabalpur, Bilaspur ir Raipur; tačiau transporto priemonės draudžiamos sutemus. Geriausias laikas apsilankyti yra nuo vasario iki birželio, nes rezervatas nedirba per musonus.

Kareros laukinės gamtos draustinis:

parks-in-madhya-prades-karera-wildlife-sanctuary

Išsibarstęs daugiau nei 202 kvadratiniuose kilometruose, tai iš tikrųjų yra paukščių stebėtojų rojus, nes jame gyvena paukščių būriai, įskaitant labai nykstančias Indijos šukes, barzdotas ir spalvotąsias. Kartu su bustardais šioje šventovėje užregistruota beveik 245 paukščių rūšys. Migruojantys paukščiai yra labai artimi Dihaila Jheel. Be paukščių, ši šventovė puoselėja kelis tūkstančius „Black Bucks“ ir indiškų gazelių. Lapkritis – kovas yra idealus metas blakstienoms pažvelgti į šią nuostabią paukščių fauną.

Keno Gharialo šventovė:

parks-in-madhya-pradesh-ken-gharial-šventovė

Įsikūręs tarp Ken ir Thunder upių Chhatarpur rajone, tai yra tolimų galingų krokodilų pusbrolių, žuvų, valgančių Gharials, žemė. Ši šventovė yra gerai sujungta su Khajuraho, todėl yra populiari vieta, kurią dažnai lanko gyvūnų entuziastai. Tai unikali šventovė savo nuopelnais.

Panna nacionalinis parkas:

parks-in-madhya-pradesh-panna-national-park

Įsikūręs apie 57 kilometrus nuo Khajuraho, tai yra Madhja Pradešo valstijos širdis, nusidriekusi per 543 kilometrus. Tai vienas populiariausių tigrų draustinių šalyje. Kiti lankytini objektai yra nesugadinti elniai ir antilopės, išsibarstę po gilius tarpeklius, kaskadiniai kriokliai, ramus slėnis ir tankūs tikmedžio miškai. Biologiškai įvairi populiacija apima:

• Tigrai

• Leopardai

• Chinkaras

• Chowsingha

• Vilkas

• Gharial

• Rojaus musių gaudytojai

Penčo nacionalinis parkas:

parks-in-madhya-prades-pench-national-park

Pietinį Madhja Pradešo valstijos pakraštį maitina rami upė Penč, tekanti per šio nacionalinio parko širdį. Atogrąžų lapuočių miškai ir sudėtingas natūralių upelių tinklas per šį nacionalinį parką yra tik rojus. Populiari dėl to, kad yra Rudyardo Kiplingo „džiunglių knygos“ lašas, dažnai vadinamas Mowgli Pench nacionaliniu parku.

Yra daug daugiau laukinės gamtos draustinių ir parkų, kurie užtikrina ekologijos pusiausvyrą. Jie apima:

• Sone Gharial laukinės gamtos draustinis

• Ghatigaono laukinės gamtos draustinis

• Bagdaros laukinės gamtos draustinis

• Madhavo nacionalinis parkas

Tai taip pat yra pagrindiniai turistų traukos toje valstijoje, žinomi kaip Tigrų žemė.