Ahmedabad, Hindistan’ın batı tarafında yer alan Gujarat’ın başkentidir. Orta çağ tarihinden Babürler ve Marathalara kadar onu yöneten bir dizi krala sahipti. Şehirde görülmeye değer birçok anıt, müze, göl bulunmaktadır. Surlar şehri olarak bilinir ve yemyeşil parklara sahiptir. Amdavadi’ler için zayıf olan bir şey yemektir, onlar yiyeceklerdir ve bu nedenle mutfakları ihmal edemezsiniz..

Ahmedabad’da Resimlerle Muhteşem Parklar:

Ahmedabad’daki En İyi Parkların Listesi.

1. Hukuk Bahçesi:

ahmedabad'daki parklar

Parklar, insanların eğlendiği ve spor yaptığı rekreasyon alanlarıdır. Ahmedabad’daki Hukuk Bahçesi, belediye şirketi tarafından sürdürülen halka açıktır. Ağaçlarla çevrili huzurlu ve sakin bir yer. Hukuk Koleji yakınında bulunur ve bu yüzden adı. Bahçe, giysi ve yiyecek satan sokak satıcılarıyla dolu pazarlarla çevrilidir..

2. Parimal Bahçe:

parklar-in-ahmedabad-parimal-bahçe

Parimal Garden, Law Garden’dan çok geride kalıyor. Amdavadi’ler ne kadar yemek meraklısı olurlarsa olsunlar, şimdi fitness düşkünleri haline geldiler. Bu bahçe, her sabah ve akşam koşu, yürüyüş veya koşmak için gelen 1000 kişiye tanık oluyor. Aşağıdaki resimde yaşlıların eşit şekilde egzersiz yaptığını görüyoruz ve park temiz ve yeşil görünüyor ve hatta yanında bir gölet var. Ahmadabad Belediye Şirketi, bu güzel bahçeyi korumak için her yıl 17 crore harcamak zorunda..

3. Vastrapur Göl Bahçesi:

parklar-in-ahmedabad-vastrapur-göl-bahçesi

Vastrapur Lake Garden, Ahmedabad’da yoğun bir yerin ortasında, hastaneler, yerleşim alanları, ofisler, mağazalar, okullar vb. diğer bahçe. Ortasında oluşturulmuş, etrafı bahçeli, insanlara düzenli egzersizlerini yaparken güzel bir manzara sunan bir göl var..

4. Victoria Bahçesi:

parklar-in-ahmedabad-victoria-garden

Avrupalı ​​ve Arap turistler Victoria Garden’ın eserlerine hayran kaldılar. Kraliçe Victoria’nın onuruna yapılmış tarihi bir bahçedir. Bhadra Kalesi’nin Güney Kenarında yer alır ve düzgün bakımlı çalıları ve çimleri olan ve egzersizleri için halka açık olan bir Kraliçe Victoria heykeline sahiptir ve aynı zamanda bir turistin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir yerdir..

5. Sabarmati Nehri Cephesi:

parklar-in-ahmedabad-sabarmati-nehir-önü

Sabarmati River Front, insanların nehir kenarındaki serin esintiyi almak için gittikleri bir yerdir. Arkadaşlarınızla ve ailenizle gelip taşa çarpan dalgaların seslerini duyarak sakin vakit geçirmek için güzel bir yer. İyi korunmuştur, aşağıdaki resimde insanların nehir kenarında yürüyüş yaparak ve oturarak geçirdiklerini görebiliriz..

6. Kar Parkı:

parklar-in-ahmedabad-kar-parkı

Maniar’s Wonderland Snow Park, çocukların eğlenmesi için yapılmış yapay bir kar parkıdır. Doğada benzersiz olduğunu ve -5 derecelik bir sıcaklığı koruduğunu söyleyebiliriz. Keşmir’i ve karla kaplı diğer bölgeleri özleyenler burada tadına varmayı sevecekler..

7. Tirupati Tabiat Parkı:

parklar-in-ahmedabad-tirupati-doğal-park

Tirupati Tabiat Parkı, Gujarat’taki en büyük Eğlence Parkıdır. Farklı eğlence gezileri, Su Parkı ve benzersiz mimarilere sahiptir. Hepsi geniş alanda farklı yerlere kurulmuş, farklı heyecan macerası, ormanlar, anıtlar temaları ile oluşturulmuştur..

8. Indroda Tabiat Parkı:

parklar-in-ahmedabad-indroda-doğa-parkı

Indroda Tabiat Parkı, şehrin biraz dışında, Sabarmati’nin kıyısında. Park, birçok vahşi hayvana ev sahipliği yapmaktadır; yaban domuzu, çakal, kirpi, birçok sürüngen türü vs var. Ofis, küçük bir hayvanat bahçesi ve botanik var, hepsi bir parkta. Aşağıdaki resim bize her iki tarafı ağaçlarla çevrili bir yolu göstermektedir..