Kusursuz bir cilt insanların istediği şeydir. Sivilce izlerinden veya diğer lekelerden veya eşit olmayan cilt tonundan kurtulmak için yüz maskesi kullanmak gibi temel şeyler vardır ve bunlar düzenli olarak takip edilmelidir. İnsanlar genellikle yeni bir rutine başlarlar ve daha sonra bunu her gün düzgün bir şekilde yapamazlar, bu da aynı yüz problemlerinin tekrar ortaya çıkmasına neden olabilir. İnsanlar ayrıca çeşitli tiplerde olabilen salonlardan düzenli yüz bakımı alabilirler..

Yeni çağ, kişinin kendini görmesi için yepyeni bir bakış açısı getirdi, hatta muhtemelen görünüşünü bile değiştirdi. Bu neslin en son çılgınlığı, birinin ne kadar dikkati dağılacak kadar güzel olabileceğine ve insanların genellikle kozmetik rahatsızlıkları tercih ettiklerine ulaşma yarışında, temelde kendilerini daha iyi göstermeye çalışmaktır..

Cilt tonunuzu aydınlatmak ve aydınlatmak için sürekli bir ihtiyaç, özellikle kendinizi daha iyi göstermek için tek ideal çözümün cilt tonunu daha açık, muhtemelen daha net bir dokuya yükseltmekle başladığı tropik ülkelerde baskın bir faktördür..

Ticari pazar, son on yılda birçok kozmetik rahatsızlığı ortaya çıkardı, kırışıklıklar veya göz altı torbaları, lekeler ve çiller veya sadece bronzluk lekeleri olsun tüm sorunlarınız için bir krem. Bu kozmetik rahatsızlıklar, sorunlarınızdan her zaman gergin ve hızlı bir iyileşme sözü verdi, ancak onları uygulamayı bırakırsanız sorunun hala devam ettiğini anlamak için..

Adil Cilt İçin En İyi Ev Yapımı Güzellik İpuçları

Yaşlanan bir yüzeye sahip insanlar altın yüz bakımlarını kullanabilirken, donuk tenli insanlar evde de yapılabilen antioksidan veya meyve yüz bakımını alabilirler. Portakal veya elma gibi yaygın meyveler, antioksidan bakımından zengin bir yüz vermek için guava ve muz bile kullanılabilir. Ancak bunlar uygun bilgi ile yapılmalıdır. Bir kişi masaj tekniğini bilmiyorsa, bir salona gidip bunları yaptırmak veya tekniği öğrenmek iyi bir fikirdir çünkü bunlar, özellikle kişi daha az elastikiyete sahipse, dokuda düzensiz sarkmalara neden olabilir..

Sağlıklı bir yaşam sürmenin çok önemli olması gibi başka önemli ve temel şeyler de var. İnsanların diyetlerinde genellikle bulunanlar genellikle dışarıda kolayca ortaya çıkar. Bir kişi çok fazla abur cubur yerse veya aşırı alkol alırsa, bunlar sadece sağlığa zararlı değildir ve zamanla obeziteye veya aşırı yağ birikmesine neden olmakla kalmaz, aynı zamanda epidermal tabakaları da etkileyebilir. Aşırı burgerler ve hatta Pepsi, daha az miktarda yapılmazsa oldukça zararlı olabilir. Bu nedenle yediğimiz, epidermal elastikiyet üzerinde doğrudan etkisi olan, ne kadar sebum salgılandığı ve bunun ne kadar kötü etkilediğine dair birçok şey vardır..

İyi bir egzersiz rejimine sahip olmak da çok önemlidir. Bu, hızlı yürümek veya evin normal işlerini yapmak bile olabilir. Bunlar genellikle önemlidir ve ihmal edilir. Bir kişi çok fazla televizyon izler ve daha az veya daha az iş yaparsa, o kişi obez olabilir ve ayrıca uygun kan dolaşımına sahip olmayabilir. Bunlar ayrıca sağlık sorunlarına ve toksin birikimine yol açabilir, bu da kaygı ve obez olmak gibi diğer ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Aslında, obezite, çoğu obez insanın kötü cilt dokusuna sahip olduğunun görülmesinin yaygın nedenlerinden biridir..

Açık Ciltler İçin Günlük Rutinler:

Aşağıda, kusursuz bir açık tene sahip olmak için düzenli olarak yapılması ve takip edilmesi gereken açık ten için basit ve doğal ev yapımı güzellik ipuçları verilmiştir..

A) Dengeli Beslenmek İçin:

İyi ve dengeli beslenmek için

İyi Vitamin kaynakları içeren dengeli bir diyete sahip olmak önemlidir. Bu vitaminlerin yanı sıra kayısı, kaju fıstığı gibi kuruyemişlerden ve havuç ve balkabağı gibi öğütülmüş sebzelerden de iyi miktarda alınabilir. Proteinler ayrıca günlük diyetin ılımlı bir bölümünü oluşturmalıdır..

B) Yağlı Gıdalardan Kaçınmak İçin:

açık ten için yağlı yiyecekler

Aşırı yağlı yiyecekler aşırı sebum üretimine neden olabilir ve bu da yamalı bir yüzeye neden olabilir. Bu ayrıca yüzeyde aşırı yağ birikmesi nedeniyle güneş yanıklarına neden olabilir. Bu nedenle bunlar kontrol altına alınmalı.

C) Yeterli Suya Sahip Olmak:

Cilt bakımı ipuçları - Kadın suyu

Bu, birçok insanın gerektiği gibi takip etmediği çok önemli bir şeydir. Uygun miktarda su, uygun sindirime yol açabilir. Doğru sindirim, besinlerdeki besinlerin daha iyi emilmesine yardımcı olabilir.

D) Egzersiz yapmak:

top egzersizleri çok

Bu, uygun şekilde takip edilmesi gereken bir başka önemli şeydir. Bu, daha fazla kan dolaşımına yol açan çeşitli duruşlar yapmak yogaya benzer olabilir ve bu aynı zamanda bir tür tempolu yürüyüş veya koşma ya da sprint gibi bir şey olabilir. Bunlar oldukça yardımcı oluyor. Kişi, genellikle çok iyi bir kan dolaşımı yöntemi olarak görülen bisiklete binmeyi de yapabilir..

E) Uyku:

Düzgün Uyuyun

Bu, uygun miktarlarda yapılması gereken çok önemli bir şeydir. Uyku, kasları rahatlatır ve bu, endişe veya stresten rahatlama sağlar. Yeterli uyku vücudun besinleri emmesine yardımcı olabilir.

F) Daha Az Kafein Alımı:

Daha az kafein alımı

Fazla çay veya kahve, hatta alkol veya tütün vücutta toksinlerin birikmesine neden olabilir..

G) Eksfoliyasyon:

peeling gelin

Bu, birçok insanın kaçındığı çok önemli bir şeydir. Bu, ölü ve hasarlı üst hücrelerden kurtulmaya yardımcı olur. Bu, kiri ve kiri uzaklaştırmaya yardımcı olur ve ayrıca yeni hücre üretimine yardımcı olur..

H) Uygun Bir Makyaj Yapmak:

Makyaj İpuçları

Gözenekleri tıkamayan daha az yağlı makyaj yapmak önemlidir. Daha az yağ bazlı ürünler kullanmak da iyi bir seçenektir.

Adil Cilt İçin En İyi Ev Yapımı Güzellik İpuçları:

Aşağıda, insanların kesinlikle denemesi ve düzenli olarak takip etmesi gereken, açık ten için en önemli 25 temel ve doğal ev yapımı güzellik ipucu verilmiştir..

1. Avokado ve Pirinç Tozu Maskesi:

Bu sadece bir maske değil, aynı zamanda bir eksfoliye edicidir. Bu, kuru ve sarkık yüzeylere sahip insanlar için çok iyidir. Kuruluğu olan ve Nemlenmeye ihtiyacı olan kişiler bundan faydalanabilir. Toz pul pul dökülmesine yardımcı olur ve avokado mükemmel nemlendirme özellikleri içerir. Bunlar çok yardımcı olabilir.

Avakado parlayan cilt

 • İnsanlar, olgunlaşması gereken yaklaşık 1 bardak avokado posası ve buna yaklaşık yarım çay kaşığı taneli pirinç tozu karıştırabilir..
 • Bu normal olarak uygulanmalı ve 20 dakika sonra hafif hareketlerle ovarak yıkanmalıdır..
 • Maske yüzeyi yumuşatır ve daha sonra kolayca temizlenebilir..
 • Bu, haftada iki kez olabilen gereksinime göre yapılmalıdır..

2. Adil Cilt İçin Limon Suyu ve Zeytinyağı Masajı:

Bu sarkma ve eski yüzeye sahip olanlar için çok iyidir. Bu, gözenekleri tıkayanlar için iyi olabilir çünkü ılık zeytinyağı gözeneklerin açılmasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda limon suyu, yüzeyi hafifçe ağartmaya ve parlak bir etki vermeye yardımcı olur..

Adil Cilt İçin Limon Suyu ve Zeytinyağı Masajı

 • Yaklaşık 1 tatlı kaşığı iyi marka zeytinyağı alınabilir ve biraz ısıtılabilir..
 • Bunun için yaklaşık 1 tatlı kaşığı taze limon suyu karıştırılabilir..
 • Daha sonra bu yaklaşık 6 dakika boyunca masaj yapılabilir ve daha sonra bir temizleyici ile yıkanabilir..
 • Ancak bu düzenli olarak yapılmamalıdır..
 • Bu sadece haftada birkaç kez yapılmalıdır.
 • Bunu kullanan kişi için tahriş edici ise bundan kaçınılmalı veya daha az miktarda limon suyu kullanılmalıdır..

3. Çay Poşeti Yorgun Gözler İçin Islatın:

Bu, yorgun gözleri yatıştırmak için çok popüler bir yöntemdir. Göz kapaklarının çevresinde kuruluk veya donukluk olan kişiler, çay poşetlerini ılık suda bekletmeyi deneyebilir ve daha sonra bunları buzdolabında soğumaya bırakabilir..

açık ten için çay poşetleri

Daha sonra bunlar doğrudan alanın üzerine konulabilir ve daha sonra kişi yaklaşık 15 dakika uzanabilir. Bu tedavi zamanı. Ardından gözler ve ayrıca çevredeki alan tazelenmiş hissedecektir. Bu, herhangi bir yamadan ve hatta çantalardan kurtulmak için düzenli olarak takip edilebilir..

4. Adil Cilt İçin Elma ve Bal Paketi:

Bu nemlendirici ve antioksidan bir karışımdır. Bu, bir kişi meyve yüz bakımı yaparken bile kullanılabilir. Bu, insanı tazeleyebilecek bir macun için iyi bir şey olabilir. Bu gençleşir ve aynı zamanda mat yüzeylerin cildi iyileştirmesini sağlar. Bal ayrıca anti bakteriyeldir ve bu nedenle kızarıklık olanlara iyi gelebilir. Aşırı Nemlendirme ihtiyacı olanlar için de iyidir. Bu onlar için oldukça yardımcı olabilir.

Adil Cilt İçin Elma ve Bal Paketi

 • Elmalar soyulup rendelenebilir..
 • Meyve suyu sıkılabilir ve daha sonra bal ile yaklaşık 2 yemek kaşığı veya ihtiyaca göre karıştırılabilir..
 • Bu yaklaşık 20 dakika uygulanabilir ve ardından yıkanabilir..
 • Antioksidanlar ıslanacak ve tazelik verecektir..

5. Zerdeçal ve Gram Un:

Bu çok popüler bir ajan. Her ikisi de mükemmel temizleme ve cilt iyileştirici özelliklere sahiptir. Bu, nesiller boyunca çeşitli durumlar için kullanılmıştır. Bu geleneksel insanların tüm vücudunda kullanılır. Birçok insan hala bunu kullanmayı seviyor. Her iki bileşeni de bulmak oldukça kolaydır. Bunlar normal mutfak malzemeleri. Bunlar yerel mağazalardan ve hatta pazarlardan kolayca satın alınabilir. Kaliteli ve taneli gram un önemlidir, aksi takdirde kızarıklık veya enfeksiyon olabilir. Bazı kişilerin gram una alerjisi vardır ve zerdeçal kullanımı da karıncalanma veya yanma hissi verebilir. Bu genellikle yüzeyde bazı aşınmalar varsa olur. Antiseptik ve anti bakteriyel özellikler içerdiğinden zerdeçal yanması normaldir. Bunun çok tahriş edici olması veya daha fazla kızarıklık oluşturması durumunda kullanılmamalıdır..

Gram Un Paketi

Genel olarak bu, herkesin uygulayabileceği ve çoğu cilt tipine uygun normal bir karışımdır. Hassas yüzey insanları bile bunu kullanabilir.

 • Karışımı hazırlamak için yaklaşık 2 yemek kaşığı gram unu bir tutam zerdeçal ile karıştırılmalıdır..
 • Daha sonra kuruluk olanlar için sade su veya ılık süt ile karıştırılmalıdır..
 • Bu yaklaşık 30 dakika uygulanmalıdır..
 • Etkinliği arttırmak için, suyla yıkandıktan sonra, kişi hücre yenilenmesini daha da hızlandırabilecek normal bir gece kremi masajı yapabilir..

6. Adil Cilt İçin Yulaf Ezmesi ve Bal:

Bu, bir parıltı vermek için kullanılabilecek başka bir popüler bileşendir. Bunu yapmak da oldukça kolay olabilir. Bir kişi, yulaf ezmesinin ayrıca derinlemesine temizleme ve kuru ölü hücreleri dışarı atma gibi mükemmel özelliklere sahip olduğunu bilmelidir..

Adil Cilt İçin Yulaf Ezmesi ve Bal

 • Yaklaşık yarım bardak ıslatılmış ve öğütülmüş yulaf ezmesi kullanılabilir ve ardından yaklaşık yarım çay kaşığı bal karıştırılarak yaklaşık 15 dakika kullanılabilir..
 • Bu, dairesel hareketlerle ovarak kaldırılmalıdır..
 • Daha sonra bu yıkanabilir ve kişi yüz yıkama ve ardından toner kullanabilir..

7. Adil Cilt İçin Mango ve Bal:

Mango çok nemlendirici bir meyvedir. Ancak yaprak kısmı, genellikle karıncalanma hissi veren ve kızarıklıklara yol açabilen kaşıntılı bir madde içerdiğinden kullanılmamalıdır. Bu bölge dışında kalan posa ayrılarak kullanılabilir. Bal ayrıca antibakteriyel ve nemlendirici ve hafif ağartma etkileri sağlar..

Adil Cilt İçin Mango ve Bal

 • Yaklaşık ½ fincan mango posası, yaklaşık ½ yemek kaşığı iyi marka bal ile kullanılabilir ve karıştırılabilir..
 • Bir kişi bunu uygulayabilir ve yaklaşık 15 dakika uzanabilir..
 • Sonra bu yıkanabilir.
 • Mango ayrıca antioksidanlar açısından zengindir ve C vitamini ve oldukça yardımcı olabilecek diğer Vitaminlere sahiptir..

8. Zerdeçal ve Aloe Vera:

Aloe Vera nemlendirici olarak çok etkilidir ve ayrıca anti bakteriyel özelliklere sahiptir. Ancak bu ağartıcı değildir. Ancak kuruluğu olan insanlar için bu çok yardımcı olabilir. Zerdeçal, parlatıcı özellikleri bakımından zengindir ve çok popüler bir mutfak malzemesidir. Bir kişi mutfakta kolayca zerdeçal bulabilir. Zerdeçal, herhangi bir mikropla savaşmak için kullanılabilecek iyi bir şey olabilir. Bu konuda yararlı olabilecek mikrop öldürücü ve anti bakteriyel özelliklere sahiptir..

Zerdeçal ve Aloe Vera

 • Yaklaşık yarım fincan iyi marka aloe jeli satın alınabilir.
 • Bu, yaklaşık yarım tutam zerdeçal tozu ile karıştırılabilir..
 • Bu karıştırılabilir ve daha sonra yaklaşık 5 dakika masaj yapılabilir..
 • Bu yaklaşık 10 dakika daha bırakılmalı ve daha sonra ılık suya batırılmış bir pamuk top ile yıkanabilir..
 • Daha sonra bir toner kullanılabilir.

9. Portakal suyu, Zerdeçal ve Gram Un:

Doğal güzellik ipuçları - tumeric

Portakal suyu, çok C vitamini açısından zengin bir ağartma maddesidir. Bu limondan daha az serttir, ancak bu, domates suyundan daha iyi bir ağartma maddesidir. Narenciye suyu uygulamasına alerjisi olmayan kişiler bunu deneyebilir..

 • Bir tutam zerdeçal ile birkaç yemek kaşığı taze portakal suyu ve birkaç yemek kaşığı iyi marka gram unu karıştırılabilir..
 • Bu, yaklaşık 15 dakika boyunca uygulanabilecek bir karışım verecektir..
 • Daha sonra bu yıkanabilir. Düzenli kullanım ile gençleşme, tazelik ve ayrıca ağartma sağlayacaktır..

10. Aloe Vera Ve Lavanta Yağı Karışımı:

Aloe Vera Ve Lavanta Yağı Karışımı

Aloe Vera çok nemlendirici bir ajandır. Bu, sarkık yüzeylere sahip olanlar için iyidir. Lavanta yağı sakinleştirici özelliklere sahiptir. Bu, uyumakta güçlük çeken veya kaygısı olan insanları rahatlatır..

 • İyi bir markanın Aloe jeli ile birkaç damla lavanta özü veya yağı karıştırılabilir ve daha sonra bu karıştırılabilir..
 • Bu, haftada birkaç kez yaklaşık 15 dakika uygulanmalıdır..
 • Bu suya batırılmış pamukla yıkanabilir.
 • Daha sonra toner kullanılabilir.
 • Bu daha net bir cilt verir.
 • Bu, açık ten için en iyi ve mükemmel ev yapımı güzellik ipuçlarından biridir..

11. Adil Cilt İçin Muz ve Yumurta Paketi:

Fairness Skin İçin Muz ve Yumurta Paketi

Özellikle kuruluğu olanlar için çok iyi bir karışımdır. Muz kullanabilirler. Bu, aynı zamanda içeriden de rahatlatan çok mukus benzeri bir nemlendiricidir. Yumurtalar kızarıklıklarla savaşmaya yardımcı olur ve ayrıca nemlendirme sağlar..

 • Yaklaşık yarım olgun muz püre haline getirilebilir..
 • Ardından 2 yemek kaşığı kadar çırpılmış çiğ yumurta kullanılabilir..
 • Bu bir fırça ile kullanılabilir ve daha sonra yaklaşık 15 dakika tutulabilir..
 • Daha sonra bu su yardımıyla yıkanabilir ve ardından toner kullanılabilir..

12. Yulaf Ezmesi, Ballı Domates Suyu:

Domates suyu ile yulaf ezmesi çok iyi bir temizlik sağlayabilir. Yulaf ovalar ve pul pul dökülür, oysa domates suyu hafif bir ağartma etkisi verebilir. Bu aynı zamanda birçok insan için çok ekonomik ve kolay bir seçenektir, bu nedenle insanlar domates sularını anında temizlik ve yatıştırıcı olarak kullanırlar. Bal nemlendirir.

Yulaf Ezmesi, Ballı Domates Suyu

 •  Yaklaşık birkaç çay kaşığı yulaf ezmesi ıslatılıp ezilerek macun haline getirilebilir..
 • Bu daha sonra birkaç çay kaşığı domates suyu ve ham kaliteli bal ile kullanılabilir..
 • Bu yaklaşık birkaç dakika uygulanmalıdır..
 • Daha sonra bu, ovma hareketleriyle yıkanabilir..
 • Bundan sonra toner kullanılmalıdır. Bal kullanıldığı için nemlendiricilerden kaçınılabilir.

13. Yoğurtlu Nane Yaprağı Maskesi:

Nane yaprakları serinletici etkisiyle bilinir. Bu, cildi daha parlak hale getirebilir. Bunlar ayrıca anti-bakteriyel özelliklere ve tonerin özelliklerine sahiptir. Bu, sarkmış katmanları ve tıkanmış gözenekleri olan insanlar için iyi olabilir. Yoğurt çok iyi bir ağartma maddesidir ve bu hafiftir ve limon suyu gibi kullanımı çok sert değildir..

Koyu halkalar için çareler - nane yaprağı

 • Yaklaşık bir avuç taze nane yaprağı macun haline getirilip üzerine dövülmüş ve suyu alınmış yaklaşık yarım su bardağı yoğurt ile tatbik edilir..
 • Bu yaklaşık 15 dakika kullanılabilir ve daha sonra yıkanabilir.

14. Zerdeçal, Salatalık Suyu ve Yulaf Ezmesi:

Zerdeçal, Salatalık Suyu ve Yulaf Ezmesi

Zerdeçal ve yulaf ezmesi hem temizleme hem de ovma maddeleri olarak çalışır. Bunlar lekelerin normalleşmesi için çok faydalıdır. Salatalık suyu yatıştırıcı bir etki ve tonlama sağlayabilir..

 • Bunun için 2 yemek kaşığı salatalık suyu ve bir tutam zerdeçal ile yarım su bardağı yulaf ezmesi kullanılabilir..
 • O zaman bu yüzünde kullanılabilir.
 • Bu haftada birkaç kez yapılmalı ve ardından dairesel hareketlerle fırçalanmalıdır..
 • Daha sonra bu sade su ile yıkanmalıdır..

15. Gram Un ve Kabartma Sodalı Yumurta Paketi, Meyveler:

Bu çok meyveli ve çok etkili bir paket. Bu aynı zamanda yüzeyin çok parlamasını da sağlayabilir. Bu aynı zamanda bir kişiyi kızarıklıklardan ve diğer yüz problemlerinden veya tahrişlerinden de kurtarabilir. Dövülmüş ve sivilcelerde kullanılan yumurtalar bunları tedavi edebilir. Bazı durumlarda, bir kişinin çiğ yumurtaya alerjisi olmayanlar için bu iyi bir tedavi olabilir. Bir kişinin çiğ yumurtaya alerjisi varsa, gram unu kabartma tozu ile aynı işlemde ve tercih edilen meyvelerde birleştirebilir ve bunu aynı oranlarda yapabilir. Kabartma tozu, kişi aşırı derecede hassas olmadıkça tek başına yüzeyi tahriş etmez. Aynı zamanda bu, günümüzde birçok insan için ortak bir sorun olan yüzeydeki bakteriyel enfeksiyonları tedavi eder. Bu nedenle bu, temel olarak kızarıklık veya tahriş sorunu yaşayanlar için bir karışımdır. Bunu kullanmanın faydasını görebilirler.

Gram Un Ve Kabartma Sodalı Yumurta Paketi, Meyveler

Meyveler herhangi bir seçim olabilir. Bir kişi, her ikisi de yüzeyi parlatan bir guava veya papaya hamuru yapabilir. Bunun için elmalar ve hatta domates suyu kullanılabilir. Salatalık suyu bile iyi gelebilir. Bununla birlikte, meyve suyunun özü, aşırı sulu ve aşırı kuru olmayan bir macun haline getirilmelidir. Ayrıca meyve türünden fazla kullanılmaması tavsiye edilir..

 • Tercih edilen meyve hamur haline getirilebilir ve bu yaklaşık 2 yemek kaşığı alınabilir..
 • Bu bir sıvıysa ve suyu alınmışsa, bu yaklaşık 4 yemek kaşığı veya gerektiği kadar alınabilir..
 • Yumurta dövülmeli ve bundan sadece 6 yemek kaşığı kadar alınmalıdır..
 • Kıvamı kullanıma uygun hale getirmek için gram unu kullanılabilir..
 • Tam buğday da kullanılabilir.
 • Bunun için yaklaşık 1 yemek kaşığı kabartma tozu kullanın.
 • Herhangi bir alerjik tahriş varsa, bu yaklaşık yarım yemek kaşığı alınabilir..
 • Daha sonra yüzünde kullanmak için bir fırça kullanılabilir..
 • Kişi 15 dakika uzanmalı ve karışımın yüzeye oturmasına izin vermelidir..
 • Daha sonra bu, ilaçlı bir temizleyici ile yıkanabilir..

16. Adil Cilt İçin Fırçalayın:

Adil Cilt İçin Fırçalayın

Ovma, cilt aydınlatmasının ayrılmaz bir parçasıdır; burada genellikle taneli bileşenlerden yapılan ovma, cildinizi rahatlatırken kan dolaşımını iyileştirmenize yardımcı olurken, kaba yüz paketi altta yatan kiri ve nemi çeker ve yüzünüzü temizler ve temizler. İyi bir ev yapımı ovma yapmak için, bir karışım yapmak için bir çay kaşığı yoğurtla birlikte taneli şeker ve tuz kullanın. Yıkamadan önce iyice masaj yapın.

17. Adil Cilt İçin Badem Maskesi:

Badem Maskesi

Adalet ipuçları ve kuruyemişlerin iyiliği ve beslenmesi, bronzluk lekelerinin ve koyu göz altı torbalarının üstesinden geldiği için birlikte iyi gider. Bademleri güzellik diyetinize eklemek için günün başında bir avuç bademi süte batırın. Gecenin sonuna doğru artık yumuşamış olacak bademleri ezebilir ve yüz paketiniz için macun haline getirebilirsiniz..

18. Adil Cilt İçin Limon Balı Paketi:

Adil Cilt İçin Limonlu Bal Paketi

Limon, içindeki narenciye kiri arayıp temizlediği ve cildi dermal katmanlardan aydınlattığı için iyi bir eksfoliyatör olarak kabul edilir. Bal, cildinize sıcak bir ışıltı getiren doğal bir emzik olarak kabul edilir. Öyleyse neden adalet için iyi ev yapımı güzellik ipuçları için bu ikisini karıştırmıyorsunuz? Biraz bal ile biraz limon veya limon sıkın ve bir paket olarak kullanın.

19. Patates Ve Salatalık:

Patates ve Salatalık

Patates, limon ve misket limonu gibi, cildinizdeki koyu lekelerin açılmasına yardımcı olan pul pul dökülme güçlerini içerir. Salatalık aynı zamanda iyi bir soğutma maddesidir ve yüzünüzün donuk dokusuna tazelenmiş berrak bir parlaklık katar. Yüzünüz için patates suyu ve salatalık püresi kullanın gerçekten iyi bir seçenek.

20. Adil Cilt İçin Tarçın Balı:

tarçınlı bal

İpuçlarının adil olması için gereken tek şey bir tutam tarçın. Bal, daha önce de belirtildiği gibi, pigmentasyonu ve gereksiz bronzlaşmayı çözerken cildinize parlaklık katan doğal bir şifacıdır. Tarçın, sadece bir tutam cildinizi aydınlattığı ve koyu lekeleri aydınlattığı için harikalar yaratır..

21. Fuller’ın Dünyası:

Fuller'ın Dünyası

Fuller’ın toprağı veya bizim Multani Mitti dediğimiz şey, genellikle bir parça veya toz halinde bulunan doğal bir yüz paketi ürünüdür. Bunu yakınınızdaki herhangi bir ilaç veya kozmetik mağazasından yapabilirsiniz. Açık ten için güzellik tüyoları hiç bu kadar kolay bir rutinde olmamıştı; tek yaptığınız, muhtemelen biraz su ile dolgu maddesi toprağı bir macun yapmak ve bunu her gece on beş dakika boyunca uygulamak..

22. Adil Cilt İçin Domates ve Lor Ezmesi:

Domates ve Lor Salçası

Domates, patatese çok benzer, cildinizin tıkanmış gözenekleri açmasını ve böylece iyi nefes alabilmesini ve sağlıklı olmasını sağlayan doğal bir cilt temizleyicisidir. Aynı zamanda iyi bir cilt rengi açıcı olarak kabul edilir, paketteki lor, bronzluk yamaları ve koyu lekeleri yatıştırırken o taze hissi elde etmenize yardımcı olur..

23. Adil Cilt İçin Safran ve Süt Temizleyici:

Safran ve Süt Temizleyici

Safran, rengin kendisi açık ten için bir metafor olarak kullanıldığından, genellikle adaletle bağlantılıdır. safran ve süt sıkı bir yüz temizleyici kombinasyonu oluşturur.

24. Ekmek Kırıntıları ve Tereyağı Sütü:

Ekmek Kırıntıları ve Tereyağı Sütü

Sabahın erken saatlerinde bir yüz parlatma ritüeli için bir gece süte batırılmış ve macun haline getirilmiş ekmek kırıntıları, açık ten için iyi bir ipucudur. Açık ten için popüler ev yapımı güzellik ipuçlarından biridir..

25. Steam-It Temizle:

Steam-It Temizle

Dakikalar içinde temiz ve pürüzsüz bir cilt elde etmenin en kolay yollarından biri, bölgeyi bir havluyla kilitlerken muhtemelen içinde birkaç damla esans yağı bulunan ılık bir su kabının üzerine geldiğiniz bir yüz saunasını tercih etmektir. Yüzünüzde harikalar yaratmak için buhar. Açık ten için buhar her zaman en iyi güzellik ipucudur.

Adil Cilt İçin Diğer Basit Doğal Güzellik İpuçları:

 • Soğuk çay poşetleri, gözlerdeki koyu renk lekelerin tedavi edilmesini sağlamak için iyi bir şey olabilir. Bu, buz küpleri kullanılarak da yapılabilir. Bölgelerde buz küpleri kullanmak bunları tedavi edebilir..
 • Zerdeçal, epidermisin tümseklerine az miktarda suyla bile karıştırılarak kullanılabilen kolay ve etkili bir şeydir..
 • Her gün güneş koruyucu kullanmak her zaman tavsiye edilir.
 • Hidratlı kalmak, iyi bir egzersiz rutini ile iyi ve dengeli bir diyet sürdürmenin yanı sıra yardımcı olabilir..
 • Mevsim meyveleri kayısı, portakal ve elma gibi cilt bakımı için kullanılabilir..

  Enflamasyonu azaltmak için diş macunu doğrudan tümseklerde kullanılabilir..

  Makyajla uyumaktan kaçının.

 • Zeytinyağı günlük makyajı çıkarmak için kullanılabilir.