Bebeğinizin ten rengini değiştirmek ister misiniz? Muhtemelen yumuşak tenlerine zarar vermeden biraz tonlamak isteyebilirsiniz. Ya da belki bazı bebek adalet ipuçları? Yeni bir anne her zaman bebeği için bir şeyler denemeye hazırdır. Bu heyecan verici olsa da, kesinlikle güvenli de olabilir. Bebeğinizin cildi için herhangi bir tahrişe neden olmadan güvenli ve hafif tonlamaları özenle derledik. Bir bebeğin cildi oldukça hassastır ve enfeksiyona yatkındır. Ancak, bebek için adil bir cilt elde etmeye kesinlikle yardımcı olacak işleri doğru yapmanın en iyi yolunu daralttık..

Bebeğinizin Cildini ve Parıltısını İyileştirmenin Daha Kolay Yolları

Bebeğinizin Cildini Parlatmak İçin En İyi İpuçları:

İşte bebekler için açık ten rengi elde etmek için en iyi 8 ipucumuz ve evde yapabileceğiniz çareler:.

1. Ev Pastaları veya Ubtan:

Süt, gram unu ve zerdeçal, tonlama maddeleri olarak işlev görür. Zerdeçal adalet için doğal bir bileşendir ve çiğ süt doğal bir temizleyicidir. Bu doğal olarak cildini geliştirecek.

Paket Nasıl Hazırlanır-

  1. Ilık süt, gram un (besan), zerdeçal (haldi), 1 çay kaşığı alın..
  2. İnce bir macun oluşturmak için karıştırın.
  3. Tüm vücuda uygulayın ve nazikçe masaj yapın.

10 dakika kurumaya bırakın ve soğuk suyla yıkayın.

2. Meyve Özü:

Bu, 3 aydan büyük bebekler için doğaüstü mantra yapan açık tenli bebek için besindir..

İşte ne yardımcı olacak-

Çocuğunuza epidermisin dokusunu güçlendirecek üzüm suyunun iyiliğini besleyin. Elma artı portakal gibi meyveler de bebeğin cilt sağlığını içeriden uygarlaştırmak için üstündür..

Bunun üç aydan büyük bebekler için olduğunu unutmayın. Başlangıçta anne sütünden daha iyi bir yiyecek yoktur..

3. Kızgın Yağ Masajı:

Sıcak masaj yağı sadece yatıştırıcı değil aynı zamanda canlandırıcıdır. Bu, bebeğinizin büyümesinin herhangi bir döneminde şiddetle tavsiye edilir. Bebeğiniz şımartılmaya bayılacak!

Nasıl yapılır?

  1. Sıcak yağı (hafif sıcak) bebeğin vücuduna masaj yapın.
  2. Hafifçe bastırın ve ellere, dizlere ve ayak bileklerine masaj yapmaya devam edin.

Sıcak yağ masajı, bebeğin duyarlı cildinin nemini arttırır ve uçucu yağların ciltte uygun şekilde korunmasını ve tutulmasını sağlar. Düzenli bir sıcak yağ masajı, parlak ve taze bir cilt sağlayacaktır. Bunu yaparken bebeğinizi gözlemlemeyi unutmayın. Bunu iyice görün sürecin tadını çıkarın.

nasıl adil olunur bebeğim

4. Sabun Yok Lütfen:

Sabunun bebeğin hassas cildini soyduğu ve kuruttuğu bilinmektedir. Süt ve gül suyu karışımı bebeğiniz için idealdir. Ayrıca sabuna alternatif olarak gliserinli bebek çubuklarını ve süt kreması açısından zengin bebek yıkamasını deneyebilirsiniz..

5. Vücut Paketleri:

Böylece bir bebeğin cildinin ne kadar hassas olduğunu bilirsiniz. Bebeği zengin bir parlaklık ve sakince adil bir cilt tonuyla sonsuza dek etkili bir şekilde zenginleştirecek haftada bir kez hafif bir vücut paketi ile cildini şımartın..

Yüz paketi nasıl hazırlanır?

  1. Sandal ağacı, zerdeçal, safran ve sütten bir macun yapın
  2. Bebeğinizin vücuduna iyice uygulayın.
  3. 10 dakika kurumaya bırakın.

Bebeğinizin cilt tonunun nasıl değiştiğini ve cilt enfeksiyonlarıyla aktif olarak nasıl savaştığını göreceksiniz..

6. Hafif Bir Güneşlenme:

Çocuğunuzun D Vitamini oluşturmasında iyi miktarda güneş ışığı önemlidir. Onu aşırı güneş ışınlarına maruz bırakmamayı unutmayın, aksi takdirde çocuğunuz bronzlaşacaktır. Ilık bir vücut yıkamanın ardından güneş banyosu yapın. Bu iyi bir cilt için ayarlandı!

bebek cildi doğal olarak nasıl adil hale getirilir

7. En İyi Banyo Sıcaklığı:

Unutmayın, bir bebeğin cildini asla aşırı sıcak veya soğuk suya maruz bırakmayın. Derileri üzerinde bir etkiye sahiptirler. Kuraklık, bebeğinizin cildinde donukluğa ve karanlığa neden olabilir. Bu nedenle, rahatlatıcı bir ılık suyla yıkama ile onları tedavi etmek önemlidir. Sınırsız su sıcaklığı, bebeğin kırılgan cildinden hayat fışkırır. Yüzleri için sadece ılık su kullanmayı unutmayın..

8. Bebek Cildini Doğal Bir Şekilde Adil Hale Getirmek İçin Özsu Nemi:

  • Ciltte nem hepimiz için gereklidir. Aşırı kuru bir cilt tahriş edicidir ve kaşınmaya neden olarak bebeğinizi aşırı derecede tahriş edebilir..
  • Bebek cildi için en iyi olan, yumuşak içerikleri kayıp besinleri geri getirecek ve böylece cildinin taze görünmesini sağlayacak kaliteli nemlendiricilere yatırım yaptığınızdan emin olun..

Bebeğin hassas cildi çok dikkat ve özeni hak ediyor. Bu bebek tenli cilt ipuçları artık her zaman güvenlidir, bu nedenle yalnızca en iyisini seçin ve ürünleri kullanırken ciltlerinde tahriş veya kırmızı lekeler belirtilerine dikkat edin..