Plaukai yra labai ryškus mūsų kūno bruožas, turintis individualų charakterį. Neabejotina, kad tiek vyrai, tiek moterys nori gražių ir sveikų plaukų. Deja, tarša, stresas ir žalingas gyvenimo būdas įvairiais būdais kenkia mūsų plaukams. Nenuostabu, kad plaukų priežiūros pramonė šiandien yra kelių milijardų dolerių vertės verslas; tuo pačiu metu šios cheminės medžiagos turi žalingą poveikį plaukams ir kūnui. Pagal šį scenarijų Ajurvedos plaukų augimo ir plaukų slinkimo procedūros populiarėja dėl didelio efektyvumo ir saugių rezultatų.

Ajurvedos priemonės plaukų augimui & amp; Plaukų slinkimas

Ajurveda yra 5000 metų senovės Indijos medicinos mokslas, kuris naudoja augalinius komponentus įvairioms ligoms gydyti. Ajurvedos sistema gydo pagrindinę ligos priežastį, o ne pašalina paviršinius simptomus, todėl ji yra pati efektyviausia medicinos priemonė pasaulyje. Remiantis Ajurvedos plaukų priežiūros sistema, plaukų problemos atsiranda dėl disbalanso, kurį sukelia organizmas dėl įvairių veiksnių, tokių kaip netinkama mityba, stresas, kenksminga aplinka ir pan. Taigi, kai konstitucinis disbalansas pašalinamas, plaukų problemos automatiškai išgydomos.

Pažvelkime į kūno došą ar energetinę sudėtį, plaukų problemų priežastis ir kai kurias esmines Ajurvedos priemones nuo plaukų slinkimo.

Došos Ajurvedoje:

Remiantis Ajurvedos mokslu, kūną valdo trys došos, būtent Vata, pitta ir Kapha. Bet koks šių došų disbalansas sukelia ligas ar sutrikimus organizme, įskaitant plaukų slinkimą. Žmogaus plaukų slinkimo priežasčių yra daug, kad suprastume, kas tai sukelia, turime suprasti kūną ir jo disbalansą. Keičiantis žmogaus kūno tipui ir disbalansui, keičiasi ir plaukų slinkimo priežastis bei jų ajurvedinis gydymo metodas. Pažvelkime į tris došas, susijusias su plaukų slinkimu:

1. Vata Dosha:

Vata doša vaizduoja oro ir erdvės elementus kūne. Jis yra atsakingas už kūno judėjimą ir gyvybingumą. Kai Vata doša yra pusiausvyroje, plaukai greitai auga, atrodo ploni ir yra tiesūs ar garbanoti. Kai jis yra nesubalansuotas, jis tampa sausas, garbanotas ir nepaklusnus su suskilusiais galais, o plaukai gali suplonėti, lūžti ar kristi. Vata disbalansas yra susijęs su mitybos trūkumais ir natūralių aliejų trūkumu, dėl kurio galvos oda ir plaukai tampa sausi ir nepakankamai maitinami.

2. Pitta Doša:

Pitta Dosha yra ugnies elementas kūne ir yra atsakingas už visą medžiagų apykaitos veiklą organizme. Kai Pitta doša yra pusiausvyroje, plaukai yra minkšti, vidutinio storio ir tiesūs. Kai jis yra nesubalansuotas, jis sukelia plaukų slinkimą, nuplikimą, ankstyvą žilimą, galvos odos problemas, tokias kaip dirginimas ir uždegimas. Pitta disbalansas patinka kūno uždegimui. Šis uždegimas gali pažeisti plaukų folikulus ir šaknis, taip pat paveikti plaukų baltymų ir melanino gamybą.

3. Kapha Dosha:

Kapha doša simbolizuoja vandens ir žemės elementus organizme ir yra atsakinga už kūno stabilumą ir jėgą. Kai Kapha doša yra pusiausvyroje, plaukai auga greitai, stori, žvilgantys ir žvilgantys. Kai jie yra nesubalansuoti, plaukai tampa riebūs ir negyvi. Kapha disbalansas yra susijęs su pertekline natūralių aliejų gamyba, prakaitu ir toksinų kaupimu organizme, todėl galvos oda tampa riebi ir toksiška, kad plaukai tinkamai augtų.

Taigi, pagal Ajurvedos koncepciją, perteklinis pitta došos disbalansas yra plaukų slinkimo, plaukų slinkimo ir nuplikimo priežastis. Pitta pusiausvyros sutrikimas organizme sukelia šilumos perteklių, sukelia rūgštingumą, bėrimus, pyktį, stresą, nerimą ir kt. Žinoma, kad per didelis riebaus ir aštraus maisto vartojimas, karštos klimato sąlygos, mėsos, alkoholio vartojimas ir rūkymas apsunkina pita. Vata doša taip pat sukelia plaukų slinkimą ir lūžinėjimą dėl prastos mitybos prieinamumo plaukų folikulams ir plaukams.

Ajurvedos priemonės plaukų augimui:

Įvairūs veiksniai, tokie kaip hormonų pusiausvyros sutrikimas, ligos organizme, aukšta temperatūra, tam tikri vaistai, emocinis ir psichinis stresas ir kt., Sukelia disbalansą pittoje ir Vata došose. Ajurvedos gydymas gydo ir atjaunina kūno audinius ir sistemas, kurios veikia plaukų augimą ir plaukų sveikatą. Pažvelkime į įvairias priemones nuo plaukų slinkimo gydant Ajurvedą.

1. Ashwagandha:

Ashwagandha yra viena iš naudingiausių Ajurvedos žolelių nuo plaukų slinkimo. Jis pasižymi didelėmis antioksidacinėmis savybėmis, išplauna galvos odos ląstelėse esančius toksinus ir pagerina kraujotaką, taip skatindamas plaukų folikulus, kad jie augtų. Tai taip pat palaiko galvos odą sveiką ir kontroliuoja galvos odos problemas, tokias kaip pleiskanos. Ashwagandha savybės yra labai veiksmingos kontroliuojant hormoną kortizolį, kuris yra atsakingas už plaukų slinkimą ir lėtą plaukų augimą, kai išsiskiria per daug. Jis taip pat gydo ankstyvą pilkumą, skatindamas melanino gamybą. Ashwagandha dažnai vartojamas viduje, siekiant nuraminti pasunkėjusią pitą ir subalansuoti pitta došą.

Ingridientai:

 • Trys šaukštai džiovintų ašvagandos miltelių.
 • Trys šaukštai džiovintų Amla miltelių.
 • Šeši šaukštai vandens.

Paruošimo laikas: 25 minutės.

Naudojimo instrukcijos:

 • Kruopščiai sumaišykite visus nurodytus ingredientus, kad susidarytų vienalytė pasta.
 • Šią pastą tepkite ant galvos odos, švelniai masažuodami galvos odą, taip pat padenkite plaukus nuo šaknų iki galiukų.
 • Palikite jį 30 minučių.
 • Nuplaukite šiltu vandeniu ir švelniu žolelių šampūnu.

Naudojimo dažnumas: Tris kartus per savaitę.

2. Bhringraj:

Bhringraj, kaip rodo pavadinimas, Ajurvedoje laikomas „žolelių karaliumi“. Jis ramina nervų sistemą ir suteikia puikios naudos kūnui ir plaukams. Ši žolė plačiai naudojama ajurvedos preparatuose, kad išgydytų plaukų slinkimą ir panaikintų nuplikimą. „Bhringraj“ aliejus yra efektyvus ajurvedos plaukų aliejus, plačiai naudojamas galvos odos masažams, siekiant atkurti plaukus ir pagerinti miegą. Nustatyta, kad jis išgydo nemigą, nuramindamas nervus ir protą.

Ingridientai:

 • Šeši šaukštai Bhringraj miltelių arba sauja šviežių Bhringraj lapų.
 • Vanduo pagal poreikį.

Paruošimo laikas: 20 minučių.

Naudojimo instrukcijos:

 • Sumaišykite Bhringraj lapus su pakankamai vandens, kad susidarytų vienalytė pasta.
 • Jei nerandate Bhringraj lapų, galite naudoti džiovintus Bhringraj miltelius ir sumaišyti su pakankamai vandens, kad susidarytų vienalytė pasta.
 • Tepkite pasta ant galvos odos švelniai masažuodami galvos odą, taip pat padenkite plaukus nuo šaknų iki galiukų.
 • Palikite jį 30 minučių.
 • Nuplaukite švelniu žolelių šampūnu.

Naudojimo dažnumas: Tris kartus per savaitę

3. Šikakai:

„Shikakai“, reiškiantis „vaisius plaukams“, yra plačiai naudojamas kaip plaukų ploviklis Ajurvedoje dėl savo veiksmingų valymo savybių. Jame yra daug antioksidantų, kurie padeda pagerinti galvos odos būklę ir pagerina galvos odos kraujotaką. Tai padeda skatinti plaukų folikulus ir skatina plaukų augimą. Tai padeda subalansuoti natūralius galvos odos aliejus ir gydyti tokias galvos odos ligas kaip pleiskanos, niežtinti galvos oda ir tt.

Ingridientai:

 • Šeši šaukštai džiovintų Shikakai miltelių.
 • Vanduo, pagal poreikį.

Paruošimo laikas: 20 minučių.

Naudojimo instrukcijos:

 • Sumaišykite Shikakai su vandeniu, kad susidarytų lygi pasta.
 • Nuplaukite plaukus ir naudokite aukščiau pateiktą mišinį kaip šampūną.
 • Švelniai masažuokite galvos odą, kol susidarys lengvos putos.
 • Nuplaukite vandeniu.
 • Jei reikia, pakartokite.

Naudojimo dažnumas: Tris kartus per savaitę.

4. Neem Ajurvedos priemonė plaukų augimui:

Neem yra labai svarbi Ajurvedos sudedamoji dalis, nes pasižymi puikiomis antibakterinėmis ir priešgrybelinėmis savybėmis. Kad plaukai augtų sveiki ir greitai, plaukų folikulai ir šaknys turi būti sveiki ir švarūs. Nesveikos galvos odos sąlygos, tokios kaip pleiskanos, egzema, psoriazė, riebi galvos oda, sausa ir niežtinti galvos oda ir kt., Veikia plaukų folikulus ir šaknis, todėl plaukai krinta ir blogai auga. Neem padeda gydyti galvos odos būklę ir daro galvos odą sveiką ir švarią. Jis padeda pagerinti galvos odos kraujotaką ir stiprina plaukų folikulus bei šaknis, taip skatindamas plaukų augimą.

Ingridientai:

 • Šeši šaukštai džiovintų neem miltelių.
 • Vanduo, pagal poreikį.

Paruošimo laikas: 20 minučių.

Naudojimo instrukcijos:

 • Sumaišykite neem miltelius vandenyje, kad gautumėte lygią pastą.
 • Kruopščiai tepkite Neem pastą ant galvos odos ir plaukų.
 • Švelniai masažuokite galvos odą.
 • Palikite jį 30 minučių.
 • Nuplaukite švelniu žolelių šampūnu.

Naudojimo dažnumas: Tris kartus per savaitę.

5. Reetha Ajurvedos plaukų slinkimo gydymas:

Reetha yra dar vienas populiarus Ajurvedos ingredientas, šimtmečius naudojamas kaip plaukų ploviklis. Taip galvos oda ir plaukai valomi nuo riebalų, nešvarumų ir kitų teršalų, todėl jie tampa švarūs ir sveiki. Tai daro galvos odą sveiką ir skatina kraujotaką, taip skatindama plaukų augimą. Taip pat plaukai tampa lygūs, šilkiniai ir žvilgantys. Tai taip pat labai švelnus, todėl jį galima naudoti kaip įprastą plaukų plovimą, nesijaudinant dėl ​​natūralių galvos odos riebalų išeikvojimo..

Ingridientai:

 • Ketvirtadalis puodelio reetos ar muilo riešutų.
 • Du puodeliai vandens.

Paruošimo laikas: 40 minučių.

Naudojimo instrukcijos:

 • Susmulkinkite muilo riešutus ir pamerkite juos į šiltą vandenį.
 • Palikite per naktį.
 • Ryte virkite mišinį 10-15 minučių.
 • Leiskite atvėsti.
 • Nukoškite ir surinkite vandenį.
 • Naudokite šį vandenį plaukams plauti, pilant vandenį ant galvos odos ir švelniai įtrinant galvos odą.
 • Masažuokite galvos odą, kol susidarys šiek tiek putos.
 • Nuplaukite švariu vandeniu.
 • Jei reikia, pakartokite.

Naudojimo dažnumas: Tris kartus per savaitę arba pakaitomis, kaip įprastas plaukų plovimas.

6. Amla:

Amla yra daug vitamino C, geležies, riebalų rūgščių, karotino, tulio rūgšties ir antioksidantų. Tai plačiai naudojamas plaukų priežiūros ingredientas Ajurvedoje, skirtas plaukų slinkimui ir priešlaikiniam žilimui gydyti. Riebalų rūgštys maitina ir stiprina plaukų folikulus ir plaukus, kurie kovoja su plaukų slinkimu. Geležis, karotinas, antioksidantai ir tulio rūgštis padeda giliai išvalyti galvos odą ir plaukų šaknis bei stimuliuoja galvos odos kraujotaką. Tai padeda efektyviai skatinti plaukų augimą. Amla taip pat padeda gydyti galvos odos ligas, tokias kaip pleiskanos, niežtinti ir pleiskanojanti galvos oda ir kt.

Ingridientai:

 • Šeši šaukštai Amla miltelių.
 • Vanduo, pagal poreikį.

Paruošimo laikas: 30 minučių.

Naudojimo instrukcijos:

 • Sumaišykite Amla miltelius ir vandenį, kad susidarytų vienalytė pasta.
 • Šią pastą kruopščiai tepkite ant galvos odos ir plaukų.
 • Švelniai masažuokite galvos odą, įsitikindami, kad mišinys gerai įsigeria.
 • Palikite jį 30 minučių.
 • Nuplaukite švelniu žolelių šampūnu.

Naudojimo dažnumas: Tris kartus per savaitę.

7. Brahmi:

Brahmi yra dar viena svarbi priemonė Ajurvedoje. Tai padeda nuraminti ir nuraminti nervus. Atvėsina protą ir padeda atjauninti galvos odą ir plaukus. Jis ramina pablogėjusią pitą ir neleidžia baltiems plaukams bei plaukams efektyviai kristi. Ir pagerina galvos odos kraujotaką ir plaukų folikulus, prisideda prie plaukų augimo. Taip pat plaukai tampa blizgūs.

Ingridientai:

 • 2 šaukštai džiovintų Brahmi miltelių.
 • Du šaukštai džiovintų Amla miltelių.
 • Du šaukštai džiovintų ašvagandos miltelių.
 • Pusė puodelio jogurto.

Paruošimo laikas: 30 minučių.

Naudojimo instrukcijos:

 • Sumaišykite visus nurodytus ingredientus, kad susidarytų vienalytė pasta.
 • Kruopščiai tepkite pastą ant galvos odos, padenkite plaukus nuo šaknų iki galiukų.
 • Švelniai masažuokite galvos odą.
 • Palikite vieną valandą.
 • Nuplaukite švelniu žolelių šampūnu.

Naudojimo dažnumas: Tris kartus per savaitę.

8. Metai:

Methi arba ožragės sėklos yra dar viena veiksminga priemonė nuo plaukų problemų. Methi padeda pagerinti galvos odos būklę ir gydyti tokias galvos odos ligas kaip pleiskanos, bakterinės infekcijos ir kt. Jis skatina plaukų augimą didindamas galvos odos kraujotaką. Tai labai veiksminga priemonė pažeistiems plaukų folikulams atkurti ir padėti ataugti plaukams. Methi taip pat suteikia plaukams blizgesio ir žvilgesio.

Ingridientai:

 • Keturi šaukštai meti.
 • Vanduo, pagal poreikį.

Paruošimo laikas: 30 minučių.

Naudojimo instrukcijos:

 • Methi sėklas per naktį pamirkykite pakankamai vandens.
 • Sumaišykite mirkytas meti sėklas, kad susidarytų vienalytė pasta.
 • Šią pastą kruopščiai tepkite ant galvos odos, taip pat padenkite plaukus nuo šaknų iki galiukų.
 • Švelniai masažuokite galvos odą.
 • Palikite jį 30 minučių.
 • Nuplaukite švelniu žolelių šampūnu.

Naudojimo dažnumas: Du kartus per savaitę.

9. Kokosas:

Kokosų aliejus ir kokosų pieno terapija yra viena iš geriausių ajurvedos plaukų slinkimo ir augimo gydymo priemonių. Esminiai riebalai, riebalų rūgštys ir baltymai, esantys kokosuose, padeda maitinti plaukų ląsteles ir plaukų folikulus, taip užkertant kelią plaukų slinkimui. Kokosas turi daug antibakterinių ir priešgrybelinių savybių, kurios padeda pagerinti galvos odos kraujotaką, pašalindamos laisvuosius radikalus ir skatindamos plaukų augimą. Reguliarus galvos odos masažas su kokosų aliejumi suteikia labai veiksmingų rezultatų užkertant kelią plaukų slinkimui ir skatinant plaukų augimą.

Ingridientai:

 • Šviežio kokosų pieno, jei reikia.
 • Vienas šaukštas meti miltelių.
 • Pusė šaukštelio juodųjų pipirų miltelių.

Paruošimo laikas: 30 minučių

Naudojimo instrukcijos:

 • Kruopščiai sumaišykite visus ingredientus.
 • Šiuo mišiniu kruopščiai tepkite galvos odą, taip pat padenkite plaukus nuo šaknų iki galiukų.
 • Švelniai masažuokite galvos odą.
 • Palikite jį 30 minučių.
 • Nuplaukite švelniu žolelių šampūnu.

Naudojimo dažnumas: Tris kartus per savaitę.

Numatytos Ajurvedos gyvenimo būdo taisyklės

Nors vietinis ajurvedos priemonių taikymas yra labai veiksmingas gydant plaukų problemas, Ajurveda primygtinai rekomenduoja sistemingą gyvenimo būdą, kad pagerėtų kūno ir plaukų sveikata. Pažvelkime į keletą sveikų Ajurvedos gyvenimo būdų, kaip gydyti plaukų problemas:

 1. Dieta vaidina svarbų vaidmenį kovojant su plaukų problemomis. Ajurveda primygtinai rekomenduoja į kasdienį racioną įtraukti šviežių vaisių, žalių daržovių ir vėsinantį maistą.
 2. Stresas yra viena iš pagrindinių plaukų slinkimo priežasčių. Pakankamas miegas ir meditacija padeda nuraminti protą ir nervus bei labai padeda kontroliuoti plaukų slinkimą ir kitas plaukų problemas.
 3. Galvos odos masažas su Brahmi, bhringraj, kokosų ar amla aliejumi turi būti atliekamas reguliariai
 4. Venkite alkoholio, rūkymo, fermentuoto ir rūgštaus maisto, kepto ir pernelyg sūraus maisto, nes jie didina pitta došą
 5. Visada valgykite šviežią ir šiltą maistą. Venkite perdirbto maisto, nes jis apsunkina pita
 6. Pasimėgaukite lengva mankšta ar joga ryte ar vakare, kai atmosfera yra vėsi, venkite mankštos dieną, kai atmosfera yra šilta ar karšta.
 7. Valgykite šarminius ar saldžius vaisius ir daržoves, tokius kaip arbūzas, muskusas, morkos, brokoliai, bulvės, lapiniai žalumynai, obuoliai, kriaušės ir kt..
 8. Niekada neplaukite plaukų karštu vandeniu, visada naudokite drungną arba šaltą vandenį.

Senovės medicinos metodai yra labai veiksmingi gydant bet kokias ligas be šalutinio poveikio. Ajurvedos priemonės nuo plaukų slinkimo yra ne tik nukreiptos į plaukų sveikatą, bet ir padeda atjauninti kūno audinius ir ląsteles. Yra keletas veiksnių, sukeliančių plaukų problemas. Tinkamas gyvenimo būdas sveikam protui ir kūnui padeda išgydyti daugelį ligų, įskaitant plaukų problemas. Hormoninis disbalansas ir ligos gali labai pakenkti plaukų sveikatai. Labai svarbu pašalinti sutrikimus ir ligas tinkamai gydant, išsamiai ištyrus.