Plaukai kūdikiui gaminami gimdoje, kad kūdikis būtų šiltas. Šie vaisiaus plaukai prieš pat mūsų gimimą pakeičiami smulkiais, smulkesniais plaukų pluoštais. Kai mums sukaks 2 metai, visi galvos odos plaukai bus pakeisti storais, ilgais, subrendusiais galiniais plaukais. Plaukų augimo vaikų plaukų slinkimo priežastis yra plaukų augimo ciklo dalis ir yra normalu. Sveikata ir mityba vaidina labai svarbų vaidmenį auginant kūdikio plaukus.

Plaukų slinkimo priežastys vaikams

Senstant matome, kad plaukai krenta daugiau nei turėtų, todėl priverčiame juos priimti kaip senėjimo proceso dalį. Tačiau šokiruojančiai šiais laikais vaikams pastebimas plaukų slinkimas ar nuplikimas. Dvejų metų vaikai kenčia nuo alopecijos ir plaukų slinkimo. Nors plaukų slinkimas neturi įtakos kūno sveikatai ir gerovei, jis turi rimtą psichologinį ir emocinį poveikį, todėl jam turi būti skiriamas tinkamas dėmesys ir gydymas..

Pažvelkime į įvairius veiksnius ir sąlygas, sukeliančias plaukų slinkimą vaikams.

Vaikų plaukų slinkimo priežastys:

Vaikų plaukų slinkimą lemia įvairūs psichologiniai, fiziologiniai ir aplinkos veiksniai. Nors daugeliu atvejų tai yra gydoma, kartais, priklausomai nuo būklės, ji gali būti nuolatinė. Vaikų dermatologas gali lengvai diagnozuoti priežastį ir būklę bei pasiūlyti tinkamą gydymo procesą. Aptarkime dažniausiai pasitaikančias medicinines ir nemedicinines vaikų plaukų slinkimo priežastis.

Medicininės vaikų plaukų slinkimo priežastys:

1. Tinea Capitis:

Tai grybelinė galvos odos infekcija ir yra dažniausia vaikų plaukų slinkimo priežastis. Už šios infekcijos esanti grybelių grupė vadinama dermatofitais, kurie minta plaukų baltymais, vadinamais keratinu. Šis grybelis puola plaukų folikulus ir plaukų velenus, sukelia plaukų slinkimą pleistruose ir sulaužytus plaukus odos paviršiuje. Kiti simptomai yra galvos odos niežėjimas, galvos odos paraudimas ir pleiskanojimas bei patinę limfmazgiai kaklo gale, lydimi nedidelio karščiavimo. Vizualinis tyrimas, Woodo lempos testas ir odos mėginių mikroskopinis tyrimas yra įprasti diagnostikos metodai. Tinea dangtelis yra užkrečiamas, todėl vaikai turi vengti dalintis plaukų šepetėliais, plaukų gaminiais, pagalvių užvalkalais ir tt.

2. Plikimas alopecija:

Alopecija Areata yra autoimuninė liga, kai imuninė sistema puola paties žmogaus plaukų folikulus ir sukelia plaukų slinkimą. Jis prasideda nuo staigaus plaukų slinkimo su apvaliais arba ovaliais pleistrais; šie pleistrai yra lygūs, be pleiskanojimo ar paraudimo. Sunkesni šios autoimuninės būklės atvejai yra alopecija totalis ir alopecija Universalis. Sergant alopecija totalis, prarandami visi galvos plaukai, o esant alopecijai Universalis – visi kūno plaukai. Plaukai atauga po kelių mėnesių ar metų, tačiau tik tada, kai vėl iškrenta, šis modelis tęsiasi. Šiai būklei nėra specialaus diagnostinio tyrimo, tačiau jis daromas remiantis vizualiniu tyrimu ir atmetant kitas sąlygas. Nors nėra gydymo, kai kurie steroidai, ultravioletinių spindulių terapija, vietiniai vaistai ir kt. Naudojami plaukų augimui paskatinti, tačiau mažai sėkmingų.

3. Trichotilomanija:

Trichotillomanija yra būklė, kai vaikas priverstinai nuplėšia plaukus nuo šaknų, dėl to atsiranda plaukų slinkimas pleistruose ir lūžę plaukai. Emocinis ir psichologinis stresas ir nerimas, kurį sukelia stresinės ar trauminės sąlygos, sukelia šią būklę. Nors kai kurie tyrimai taip pat sieja šį elgesį su obsesiniu-kompulsiniu sutrikimu (OKS). Ši būklė gydoma elgesio terapija ir psichologine terapija. Plaukai atauga, kai elgesys yra kontroliuojamas ir jei plaukų folikulai nėra negrįžtamai pažeisti ar randami.

4. Telogen Effluvium:

Telogeno išsiliejimas yra plaukų slinkimo būklė, kai plaukų sruogos per anksti nustumiamos į poilsio fazę, dėl to atsiranda dalinis arba visiškas nuplikimas. Plaukų augimo ciklas susideda iš trijų fazių – augimo, pereinamojo ir poilsio. Kai poilsio fazė baigiasi, plaukų sruogos nuslenka, o naujas ciklas prasideda nuo naujų plaukų sruogų augimo. Prarasti apie 100 plaukų sruogų per dieną yra normalu. Kai plaukų sruogos per anksti įeina į poilsio fazę, nutraukdamos normalų augimą, jos greitai ir per anksti iškrenta. Šią būklę sukelia fizinis ir psichinis stresas, pvz., Sužalojimas, karščiavimas, operacija, emocinis stresas ir trauminiai įvykiai ir tt.

5. Hipotiroidizmas:

Esant tokiai būklei, skydliaukė išskiria nepakankamai skydliaukės hormonų. Skydliaukės hormonas padeda kontroliuoti ir reguliuoti įvairias organizmo medžiagų apykaitos funkcijas, nepakankamas šių hormonų kiekis sukelia įvairius medžiagų apykaitos sutrikimus, kurie sukelia plaukų slinkimą, svorio padidėjimą, odos sausumą, sąnarių skausmus, nuovargį ir kt. Ši būklė diagnozuojama atlikus kraujo tyrimą. Jis gydomas geriamųjų vaistų kursu. Plaukai pradeda augti, kai tik normalizuojasi hormonų lygis.

6. Chemoterapija:

Chemoterapija yra įprastas vėžio gydymo metodas, kai cheminiai vaistai skiriami sunaikinti arba užkirsti kelią greitam ląstelių augimui. Šiame procese taip pat sunaikinamos plaukų ląstelės, todėl plaukai slinkia. Šios būklės negalima gydyti, nes pasibaigus chemoterapijai plaukai atauga.

7. Mitybos trūkumas:

Mitybos trūkumai sukelia įvairias vaikų sveikatos problemas, įskaitant plaukų slinkimą. Kad plaukai būtų sveiki, jiems reikia pakankamai baltymų, vitaminų ir mineralų. Tinkamas kiekis cinko, geležies, niacino, biotino, amino rūgščių, vitamino A ir vitamino H yra būtinas sveikam plaukų folikulų išlaikymui ir plaukų vystymuisi. Prasti mitybos įpročiai, valgymo sutrikimai, tokie kaip anoreksija ir bulimija, yra dažni šių mitybos trūkumų veiksniai. Mitybos trūkumai dažniausiai diagnozuojami atliekant kraujo tyrimą arba šlapimo tyrimą. Maisto papildai ir sveika mityba, turinti daug būtinų vitaminų, mineralų ir baltymų, padeda atauginti plaukus.

Nemedicininės vaikų plaukų slinkimo priežastys:

Taip pat yra nemedicininių vaikų plaukų slinkimo priežasčių, kurias galima išgydyti paprastais gyvenimo būdo pokyčiais ir mitybos įpročiais.

1. Trinties plaukų slinkimas:

Tai labai dažna kūdikių plaukų slinkimo priežastis. Kūdikių plaukų sruogos yra labai subtilios. Kai galvos odoje yra šiek tiek per daug trinties, plaukų sruogos iškrenta, todėl plaukai pradeda slinkti. Reguliariai trinant galvą ant čiužinio, grindų ar bet kokio kito paviršiaus atsiranda toks plaukų slinkimas. Kai kūdikis pradeda dažniau vaikščioti ir sėdėti, ši trintis sumažėja, o plaukai atauga.

2. Naujagimių plaukų slinkimas:

Naujagimiai plaukus praranda per pirmuosius kelis mėnesius, paprastai iki šešių mėnesių amžiaus ar šiek tiek daugiau. Tai yra normalaus kūno funkcionavimo dalis, nes kūdikio plaukai turi būti pakeisti storais ir brandžiais galiniais plaukais. Nėra jokios priežasties nerimauti, jei kūdikis išgyvena šią būklę, nes toks plaukų slinkimas mažiems vaikams yra normalaus plaukų augimo dalis.

3. Cheminiai produktai:

Cheminiai plaukų produktai ir karščio formavimo įrankiai, tokie kaip plaukų džiovintuvai, garbanojimo ir tiesinimo įrankiai, balinimo ir dažymo priemonės ir kt., Gali pažeisti vaikų plaukų folikulus, dėl to plaukai gali iškristi. Geriausias būdas gydyti šią plaukų slinkimo būklę yra visiškai vengti karščio formavimo įrankių ir cheminių produktų. Natūralūs ir vaistažolių produktai visada yra saugus ir efektyvus pasirinkimas.

4. Įtempti plaukų stiliai:

Vaikų plaukų folikulai yra labai jautrūs, todėl su plaukais reikia elgtis švelniai. Kai plaukai yra stipriai atitraukiami, kad būtų sukurta arklio uodega, bandelės ar kitos šukuosenos, plaukų folikulai yra pažeisti, todėl plaukai pradeda slinkti. Per stiprus šukavimas plaukų šepetėliais taip pat gali sukelti plaukų folikulų traumą. Šukuoseną ir šukavimą reikia švelniai tvarkyti minkštais produktais.

Plaukų slinkimas gali būti labai traumuojantis vaikus, ypač kai jie pradeda lankyti mokyklą. Daugeliu atvejų gali padėti tinkamos priemonės, gyvenimo būdo gerinimas ir sveika mityba. Negalima ignoruoti sunkių plaukų slinkimo simptomų, nes vėlavimas gali pabloginti problemą. Visada patartina nedelsiant kreiptis į dermatologą, kad išsiaiškintų pagrindinę vaikų plaukų slinkimo priežastį ir padidintų gydymo sėkmės tikimybę, jei tokia yra.