Mūsų žmogaus kūną sudaro daugybė mažų statybinių elementų. Jiems reikia remonto ir priežiūros dėl susidėvėjimo, atsiradusio dėl įvairių priežasčių. Mūsų plaukai nėra išimtis. Nors tai negyva ląstelė, jai reikia maisto, kad atlaikytų taršos, saulės spindulių ir įvairių priemaišų žiaurumus. Jam augti taip pat reikia maisto; todėl maistinės medžiagos vaidina svarbų vaidmenį. Taigi išsiaiškinkime, kokių vitaminų trokšta mūsų plaukai.

Vitaminai nuo plaukų slinkimo

Kaip naudoti vitaminus plaukų slinkimui kontroliuoti:

Čia yra 10 plaukų slinkimo vitaminų, kurie neleidžia plaukams visam laikui slinkti, sąrašas.

1. Vitaminas A- retinolis:

Retinolis yra būtinas plaukų augimui skatinti. Dėl antioksidacinių savybių galvos oda yra sveika ir stimuliuoja plaukų folikulus. Vitamino A yra daug tokiuose maisto produktuose kaip daržovės, žuvys ir pieno produktai.

Vitaminas A- retinolis plaukų slinkimui

Nors jo trūkumas gali sukelti plaukų sausumą, perteklius nėra tai, ko nori kūnas. Tai netgi gali sukelti plaukų slinkimą. Taip atsitinka, kai mūsų kepenys, kurios yra natūrali retinolio saugykla, negali jos išlaikyti. Todėl nuosaikumas yra geriausias būdas tai padaryti.

2. Vitaminas C:

Šį vitaminą organizmas naudoja labai stipriam baltymų junginiui, vadinamam kolagenui. Tai suteikia kraujagyslėms reikiamą tempimo jėgą, o tai savo ruožtu padeda joms pernešti reikiamą deguonies kiekį, būtiną kraujotakai. Jis taip pat padeda absorbuoti geležį iš mūsų suvartojamo maisto, kuris taip pat reikalingas plaukų augimui.

Vitaminas C plaukams

Mažas geležies kiekis kraujyje daro mus mažakraujiškais ir veda prie vis retesnių plaukų. Be sveikų kraujo ląstelių kraujotaka bus prasta, o mūsų plaukų folikulai nebus aprūpinti reikiamomis maistinėmis medžiagomis augti ir išlikti sveikiems.

Tinkamas vitamino C kiekis yra visuose citrusiniuose vaisiuose. Išbandykite uogų mišinį su jogurtu ir būsite surūšiuoti visai dienai. Tai taip pat labai gera dieta, kuri apskritai sustiprins jūsų imunitetą.

3. Vitaminas E:

Nors kai kurie iš mūsų vitaminą E sieja tik su drėgmės pridėjimu žiemą, mes taip pat turime žinoti, kad tai yra geriausias vitaminas, kovojantis su pilkais plaukais. Tie, kurie reguliariai vartoja vitaminą E, turi gerai prižiūrimą storą, originalios plaukų spalvos maną.

Vitaminas E plaukų slinkimui

Pilki plaukai yra kūno statybinių elementų degeneracijos požymis. Tai nėra sveikas ženklas, ypač jauniems žmonėms. Vitaminas E taip pat palaiko mūsų odos elastingumą apskritai. Taigi, kuo jaunesnės ir labiau maitinamos mūsų ląstelės, tuo sveikesnės būsime. Maistas, kuriame gausu vitamino E, yra avokadas, kokosas, sojos pupelės, graikiniai riešutai ir kiaušiniai.

4. Vitaminas B:

Vitaminas B nuo plaukų slinkimo

Taigi paskutinius laikėme geriausius. Ir atminkite, kad yra daugybė tokių, kurie daro plaukus sveikus ir apsaugo nuo plaukų slinkimo.

vitaminai nuo plauku slinkimo

5. Niacinas (vitaminas B3):

Skatina galvos odos kraujotaką. Gausiai randama žuvyje ir mėsoje. Tačiau naudokite saikingai, nes perteklius gali sukelti „niacino praplovimą“.

6. Folio rūgštis (vitaminas B12):

Folio rūgštis plaukams

Ši maistinė medžiaga padeda plaukų DNR greitai daugintis ir yra tokia pat efektyvi kaip biotinas plaukų augimo skyriuje. Gausu lapinių žalių daržovių, tai yra labai stiprus, bet lakus vitaminas.

maistas nuo plaukų slinkimo

7. Pantoteno rūgštis (vitaminas B5):

Padeda išvengti plaukų slinkimo ir priešlaikinio žilimo.

8. Vitaminas B6:

Apsaugo nuo žilų plaukų, sukurdamas melanino junginius.

9. Biotinas:

Tai yra vienas iš būtiniausių vitaminų, būtinų plaukų augimui ir plaukų slinkimo prevencijai.

Pagrindinis biotino tikslas yra gaminti baltymą, vadinamą keratinu. Šis junginys yra natūrali plaukų folikulų statybinė medžiaga. Jie sudaro būtiną keramido komponentą, kuris atstato plaukų pažeidimus ir natūraliai atgaivina plaukus nuo šiurkštumo ir nuobodumo.

Gausu kiaušinių, neskaldytų grūdų ir pieno produktų, tai taip pat yra atsakinga už priešlaikinio pilkėjimo prevenciją.

10. Inozitolis:

Dažniausiai randama citrusiniuose vaisiuose, tai padeda ląstelių atsinaujinimo procesui, kuris yra būtinas plaukų augimui ir apsaugo nuo plaukų slinkimo.

Kuo sveikesni mūsų plaukai, tuo mažiau problemų. Kai kurių dalykų, pavyzdžiui, ultravioletinių spindulių ir taršos, išvengti nepavyks, tačiau tai galime kompensuoti tinkama mityba. Taigi, laikykimės maistinių medžiagų užpildytos dietos, kad mūsų plaučių bėdos neatsisakytų.