Pleiskanos yra nemaloni problema, kuri gali užpulti beveik visus! Nuo suaugusiųjų iki vaikų kiekvienas gali tapti šio galvos odos sutrikimo auka. Jei nepakeliamas niežulys yra viena problemos pusė, gėdingos baltos svarstyklės, krintančios per petį, yra kita! Prieš tepdami galvos odą šiurkščiais cheminiais produktais, rekomenduojame išbandyti šias saugias namų gydymo priemones nuo pleiskanų!

Namų gynimo priemonės nuo pleiskanų

Be to, mes taip pat paaiškinsime, kodėl jūsų galvos oda yra linkusi į pleiskanas ir kas sukelia šią problemą, taip pat tipus ir stadijas. Tai supratę, ateityje sumažės pleiskanojimo tikimybė. Taigi, jei norite, kad galvos oda būtų girgždanti, be dribsnių, skaitykite kartu su mumis!

Kas yra pleiskanos?

Pleiskanos yra galvos odos būklė, kai ant viršutinio odos sluoksnio atsiranda pleiskanojančių dėmių. Jį sukelia grybelio rūšis, vadinama Malassezia ir apima pastebimus simptomus, tokius kaip balti dribsniai, niežėjimas ir uždegimas (1). Kartu su galvos oda, jei ši problema paveikia kitas kūno vietas, pvz., Antakius, krūtinę ar vokus, ji vadinama seborėjiniu dermatitu.

Kokios pleiskanų priežastys?

Klaidinga teigti, kad pleiskanos atsiranda dėl netinkamos higienos. Vietoj to, tai lemia daugybė veiksnių, tokių kaip gyvenimo būdas, mityba, produktai ir sveikatos sąlygos. Čia yra pagrindiniai šios nesėkmingos problemos kaltininkai:

Mikrobų veiksniai:

1. Mielių infekcijos: Viena iš pagrindinių pleiskanų priežasčių yra grybelio rūšis, vadinama Malassezia. Jie klesti ant mūsų galvos odos riebalų ir suskaido juos iki oleino rūgščių. Jei esate jautrus šiam šalutiniam produktui, pvz., Oleino rūgščiai, ląstelių augimas padvigubėja, kad pašalintų dirgiklį. Dėl to galvos odoje atsiranda negyvų dribsnių, vadinamų pleiskanomis (2)

2. Bakterijų invazijos: Naujausi tyrimai rodo, kad tokios bakterijos kaip Propionibacterium acnes ir Staphylococcus epidermidis labiausiai prisideda prie pleiskanų atsiradimo nei grybelis. Dėl organizmo pusiausvyros sutrikimo ant galvos atsiranda balti dribsniai (3).

Kiti veiksniai:

3. Galvos odos sąlygos: Jei jūsų galvos oda nukrenta arba yra „per riebi“, arba „per sausa“, padidėja pleiskanų tikimybė..

4. Nereguliarus šampūnas: Jei reguliariai neplaunate plaukų, galvos oda gali būti užkimšta nepageidaujamų priemaišų, negyvų ląstelių ir riebalų pertekliaus. Tai gali sudaryti puikią aplinką organizmams augti ir daugintis.

5. Stresas: Stresas yra tiesioginis pleiskanų veiksnys. Nerimo ir nervingumo jausmai gali susilpninti jūsų imuninę sistemą ir apsunkinti jūsų kūno kovą su svetimomis invazijomis.

6. Jautrumas produktams: Jei jūsų galvos oda yra alergiška plaukų priežiūros priemonėms, yra didelė tikimybė, kad tapsite pleiskanų aukomis. Be to, ant galvos odos susikaupę produktai gali užkimšti poras, sukeldami galvos odos infekcijas ir pleiskanojimą.

Pleiskanų tipai:

Yra du pagrindiniai pleiskanų tipai, kuriuos sukelia specifinė galvos odos būklė. Sužinoję apie juos, galėsite imtis tinkamų veiksmų, kad išspręstumėte problemą.

1. Sausos pleiskanos:

Tai sukelia galvos odos drėgmės išeikvojimas, dėl kurio ant galvos atsiranda pilkšvai balti dribsniai. Esant šiai niežtinčiai būklei, svarstyklės nuolat krenta ant viso peties, kaskart kasydamos galvą ar šukuodamos plaukus.

2. Riebios pleiskanos:

Šios pleiskanos atsiranda, kai galvos oda gamina riebalų perteklių, kuris reaguoja su ant galvos odos esančiomis mielėmis. Rezultatas yra riebūs, lipnūs ir švelniai gelsvos spalvos dribsniai, kurie gali sudaryti galvos odos sluoksnį. Norėdami greitai atsikratyti šių simptomų, turite naudoti tik specialiai šiai būklei sukurtą produktą.

Ar galima gydyti pleiskanas?

Pleiskanos nėra pavojinga problema ir nekelia jokio rimto pavojaus sveikatai. Tai galima išgydyti, jei laiku imatės taisomųjų priemonių. Tai įtraukia,

 • Pleiskanų simptomų nustatymas.
 • Pleiskanų tipo diagnostika.
 • Tinkamos šampūno, losjono ar plaukų priežiūros priemonės pasirinkimas pagal jūsų būklę.
 • Naudojant namų gynimo priemones mielių augimui ant galvos kontroliuoti.

10 veiksmingų namų gydymo būdų pleiskanoms gydyti:

Yra daug būdų, kaip gydyti pleiskanas, o natūralūs metodai yra saugiausias pasirinkimas. Šios procedūros atliekamos naudojant kasdienius ingredientus, kad greitai atsikratytų niežulio. Rekomenduojame juos išbandyti prieš pereinant prie atšiaurių cheminių produktų. Perskaitykite, kad sužinotumėte apie kiekvieną iš jų išsamiai:

1. Citrina nuo pleiskanų:

Citrina nuo pleiskanų

Citrina yra viena iš stiprių namų priemonių nuo pleiskanų. Citrinos rūgštis padeda galvos odai atkurti pH lygį. Tai padeda kontroliuoti aliejaus gamybą galvos odoje, kad slopintų mielių ląstelių augimą. Citrina taip pat yra turtingas vitamino C šaltinis, kuris yra galingas antioksidantas kovojant su laisvaisiais radikalais, kurie sukelia oksidacinę žalą ir skatina sveikos galvos odos formavimąsi. Pridėjus kokosų aliejaus, kuris yra natūralus priešgrybelinis agentas, galite padidinti citrinų sulčių efektyvumą.

Norėdami naudoti citriną nuo pleiskanų,

Jums reikės:

 • Citrinų sultys – keli lašai.
 • Kokosų aliejus – 2 šaukštai.

Paruošimo laikas: 2 minutės.

Kaip paruošti ir naudoti:

 • Sumaišykite citrinos sultis su kokosų aliejumi.
 • Tolygiai tepkite ant pažeistų vietų.
 • Gerai masažuokite 2-3 minutes.
 • Palikite jį 20 minučių.
 • Likučiams nuplauti naudokite švelnų šampūną nuo pleiskanų.
 • Kruopščiai nuplaukite vandeniu.

Kaip dažnai turėčiau naudoti: Du ar tris kartus per savaitę.

2. Fenugreek pašalinti pleiskanas:

Vaistinės ožragės nuo pleiskanų

Vaistinė ožragė yra sena natūrali priemonė nuo pleiskanų, žinoma daugeliui indų. Remiantis tyrimu, buvo nustatyta, kad vietinis daigintų ožragės sėklų naudojimas yra labai veiksmingas mažinant Malassezia Furfur (4). Šiose sėklose taip pat yra lecitino, kuris yra būtinas riebalas, galintis drėkinti galvos odą ir sustiprinti plaukų folikulus. Dideli aminorūgščių kiekiai, esantys vaistinėje ožragėje, gali užkirsti kelią sausumui ir plaukų slinkimui dėl pleiskanų.

Norėdami naudoti Fenugreek nuo pleiskanų,

Jums reikės:

 • Įmirkytos ožragės sėklos: ½ puodelio.
 • Citrinų sultys: 2 šaukštai.

Paruošimo laikas: 10 minučių (išskyrus mirkymą per naktį).

Kaip paruošti ir naudoti:

 • Naktį išmirkytas ožragės sėklas sutrinkite su nedideliu kiekiu vandens.
 • Įpilkite citrinos sulčių ir gerai išmaišykite.
 • Padalinkite galvos odą ir tolygiai tepkite ant pažeistų vietų.
 • Palikite 45 minutes.
 • Kruopščiai nuplaukite vandeniu, nepalikdami jokių pėdsakų ant galvos odos.

Kaip dažnai turėčiau tai padaryti? Kartą per savaitę.

3. Jogurtas atsikratyti pleiskanų:

Jogurtas atsikratyti pleiskanų

Kita dažniausiai naudojama namų priemonė nuo pleiskanų yra varškė arba jogurtas. Šis pieno produktas labai veiksmingai kontroliuoja galvos odos uždegimą ir ramina niežulį. Nors nėra tvirtų įrodymų, patvirtinančių, kad varškė gydo pleiskanas, ekspertai mano, kad būtent pieno rūgštis gali sunaikinti negyvas ląsteles ir išlyginti jūsų galvos odą. Varškė taip pat gali išlyginti plaukus ir pamaitinti folikulus, neleisdama jiems išsausėti.

Štai kaip naudoti šią natūralią priemonę nuo pleiskanų:

Jums reikės:

 • Varškė – 1 puodelis.
 • Citrinų sultys – 2 šaukštai.

Paruošimo laikas: 2 minutės.

Kaip paruošti ir naudoti:

 • Sumaišykite varškę ir citrinos sultis, kad susidarytų vienalytė pasta.
 • Tolygiai tepkite ant galvos odos.
 • Palikite 20-25 minutes.
 • Kruopščiai nuplaukite švelniu valikliu.
 • Nuplaukite vandeniu.

Kaip dažnai turėčiau tai padaryti? Kartą per savaitę.

PASTABA: Jei jūsų galvos oda labai sausa, venkite naudoti citrinos sulčių.

4. Soda nuo pleiskanų:

Kepama soda nuo pleiskanų

Kepama soda dažnai naudojama kaip pigesnė vaistinių preparatų nuo pleiskanų alternatyva. Tai džiovinimo priemonė, galinti sugerti riebalų perteklių ant galvos, kad ji būtų švari. Kepama soda taip pat turi anti-septinių savybių, kad galėtų kontroliuoti mikrobų sukeltas infekcijas (5). Tačiau jūs taip pat turite žinoti šio agento naudojimo pavojus. Ekspertai teigia, kad besaikis sodos naudojimas plaukams gali sukelti trapumą.

Štai vienas būdas naudoti kepimo soda pleiskanoms.

Jums reikalingi dalykai:

 • Kepama soda-2-3 šaukštai.
 • Šiltas vanduo – 1 puodelis.

Paruošimo laikas: 2 minutės.

Kaip paruošti ir naudoti?

 • Sumaišykite soda su drungnu vandeniu, kad susidarytų vienalytė pasta.
 • Tepkite jį ant visos pažeistos galvos odos vietos.
 • Palikite 5-10 minučių.
 • Šampūnas su švelniu plaukų valikliu, po kurio – kondicionierius.

Kaip dažnai turėčiau daryti: Kartą ar du per mėnesį.

PASTABA: Prieš tepdami didesnį plotą, visada atlikite kepimo sodos kaukės lopo bandymą. Jei jaučiate dirginimą ar deginimo pojūtį, venkite šios priemonės.

5. Multani Mitti nuo pleiskanų:

Multani Mitti nuo pleiskanų

„Multani Mitti“ arba „Fuller’s Earth“ yra natūralus molis, pasižymintis aliejų sugeriančiomis savybėmis. Jis gali sugerti riebalų perteklių, nešvarumus ir nešvarumus, kurie padidina jūsų pleiskanų tikimybę. Ši priemonė taip pat gali pasiūlyti vėsinantį galvos odos pojūtį, kad nedelsiant atleistų niežulį ir dirginimą. Taip pat žinoma, kad „Multani Mitti“ pagerina kraujotaką, kad jūsų folikulai būtų aprūpinti deguonimi ir sustiprėtų iš vidaus.

Naudoti „Multani Mitti“ nuo pleiskanų,

Jums reikės:

 • Multani Mitti – 1 puodelis.
 • Citrinų sultys-3-4 šaukštai.
 • Vanduo – maišyti.

Paruošimo laikas: 5 minutės.

Kaip paruošti ir naudoti:

 • Paruoškite ploną pastą su „Multani Mitti“, citrinos sultimis ir vandeniu.
 • Tepkite jį ant visos galvos odos.
 • Palikite jį 30 minučių.
 • Nuplaukite švelniu valikliu.
 • Nuplaukite vandeniu.

Kaip dažnai turėčiau tai padaryti? Vieną ar du kartus per savaitę.

PASTABA: Jei turite sausą galvos odą, citrinos sultis pakeiskite alavijo ar alyvuogių aliejumi.

6. Aloe Vera nuo pleiskanų:

Alavijo natūralios priemonės nuo pleiskanų

Aloe vera yra puikus natūralus sprendimas atsikratyti pleiskanų. Remiantis tyrimu, alavijo sudėtyje yra daug antibakterinių ir priešgrybelinių medžiagų, kurios neleidžia daugintis mielėms ar bakterijoms (6). Šio ingrediento priešuždegiminės savybės gali padėti geriau išgydyti žaizdas ir greitai palengvinti (7). Alavijuje yra daug vandens ir proteolitinių fermentų, kurie apsaugo nuo pleiskanų, išlaikydami galvos odą drėkinamą.

Norėdami naudoti alaviją nuo pleiskanų, atlikite šiuos veiksmus.

Jums reikalingi dalykai:

 • Natūralus alavijo gelis-1 puodelis.
 • Citrinų sultys – 2 šaukštai.

Paruošimo laikas: 5 minutės.

Kaip paruošti ir naudoti:

 • Į šviežiai išgautą alavijo gelį įpilkite citrinos sulčių.
 • Gerai išmaišykite, kad neliktų gabalėlių.
 • Šį mišinį tolygiai tepkite ant galvos odos.
 • Palikite 25-30 minučių.
 • Nuplaukite švelnų plaukų valiklį ir nuplaukite vandeniu.

Kaip dažnai turėčiau tai padaryti: 1-2 kartus per savaitę.

7. Medžių arbatos aliejus nuo pleiskanų:

Arbatmedžio aliejus nuo pleiskanų

Arbatmedžio aliejus yra galingas sprendimas, galintis gydyti net labiausiai užsispyrusias pleiskanas. Remiantis tyrimu, arbatmedžio aliejus turi daug priešgrybelinių savybių, kurios stipriai veikia tam tikrą grybelį, vadinamą P Ovale, kuris sukelia pleiskanas (8). Tame pačiame tyrime teigiama, kad naudojant 5% arbatmedžio aliejaus šampūną pastebimai pagerėjo žvynelių ir riebios galvos odos sumažėjimas. Norėdami pasiekti panašios naudos, taip pat galite naudoti atskiestą gryno arbatmedžio eterinio aliejaus versiją.

Padaryti tai,

Jums reikės:

 • Arbatmedžio aliejus-3-4 lašai.
 • Kokosų aliejus – 2 šaukštai.

Paruošimo laikas: 2 minutės.

Kaip paruošti ir naudoti:

 • Arbatmedžio aliejų sumaišykite su kokosų aliejumi.
 • Tepkite jį ant visos galvos odos.
 • Palikite jį 15-20 minučių.
 • Kruopščiai nuplaukite jį švelniu valikliu nuo pleiskanų.
 • Nuplaukite vandeniu.

8. Alyvuogių aliejus nuo pleiskanų:

Alyvuogių aliejaus namų gynimo priemonės nuo pleiskanų

Alyvuogių aliejus yra puiki namų priemonė sausoms pleiskanoms gydyti. Nors ši problema nėra tiesiogiai gydoma, ji veikia kaip priemonė, padedanti palaikyti kitus ingredientus nuo pleiskanų, pvz., Citriną, varškę ir tt su galvos oda susiję sutrikimai (9). Naudojant tiesiai ant galvos odos, gali sumažėti plaukų galiukų skilinėjimas, sausumas ir plaukų slinkimas.

Štai viena iš geriausių namų priemonių nuo pleiskanų:

Jums reikės:

 • Alyvuogių aliejus – 3 šaukštai.
 • Medus – 2 šaukštai.

Paruošimo būdas: 2 min.

Kaip paruošti ir naudoti:

 • Sumaišykite medų su alyvuogių aliejumi.
 • Tolygiai tepkite ant pleiskanų užkrėstos galvos odos.
 • Palikite jį 30 minučių.
 • Kruopščiai nuplaukite švelniu valikliu ir vandeniu.

Kaip dažnai turėčiau tai padaryti? Du kartus per savaitę.

9. Kamparo ir kokosų aliejus:

Kamparas ir kokosų aliejus nuo pleiskanų

Paprasta, tačiau veiksminga ajurvedinė priemonė nuo pleiskanų yra kamparo užpiltas kokosų aliejus. Kokosų aliejuje yra galingų priešgrybelinių medžiagų, užkertančių kelią mielių infekcijoms. Dėl minkštinančių savybių jis taip pat puikiai drėkina sausą ir pleiskanojančią galvos odą. Remiantis tyrimu, pridėjus kamparo prie bet kokios priemonės nuo pleiskanų, laikinai gali sumažėti galvos odos niežėjimas, galvos odos sutrikimas, susijęs su Sebbohreic dermatitu (10)

Štai kaip paruošti ir naudoti šią natūralią priemonę namuose:

Jums reikalingi dalykai:

 • Kokosų aliejus – 1 puodelis.
 • Grynasis kamparas-1-2 tabletės.

Paruošimo laikas: 5 minutės.

Kaip paruošti ir naudoti:

 • Dubenyje ant silpnos ugnies pašildykite kokosų aliejų.
 • Į karštą aliejų įpilkite kamparo ir išjunkite liepsną.
 • Palikite 3-4 minutes, kad visiškai ištirptų.
 • Kai jis bus paruoštas, tepkite jį ant visos galvos odos.
 • Gerai masažuokite 5 minutes.
 • Palikite per naktį, kad gautumėte geresnių rezultatų.
 • Kitą rytą nuplaukite švelniu šampūnu.

Kaip dažnai turėčiau tai padaryti? Du kartus per savaitę.

10. Obuolių sidro actas:

Obuolių sidro actas nuo pleiskanų

Obuolių sidro actas dažnai vadinamas eliksyru pleiskanoms gydyti. Tai rūgštinė medžiaga, galinti subalansuoti galvos odos pH, kad būtų išvengta riebalinių liaukų veiklos sutrikimų. ACV taip pat yra galingas antiseptikas, naikinantis infekciją sukeliančius mikrobus, sukeliančius galvos odos problemas. Ekspertai taip pat mano, kad ACV esančios AHA arba alfa hidroksi rūgštys gali gydyti galvos odos uždegimą ir atkurti jos sveikatą. Tai taip pat puiki valymo priemonė, galinti pašalinti susikaupusius produktus ir ištirpinti negyvas ląsteles bei nešvarumus ant galvos odos.

Norėdami naudoti ACV nuo pleiskanų,

Jums reikės:

 • Obuolių sidro actas – 2 šaukštai.
 • Vanduo – 1 puodelis.

Paruošimo laikas: 2 minutės.

Kaip paruošti ir naudoti:

 • Įpilkite ACV į puodelį vandens.
 • Dabar plaukite plaukus švelniu valikliu.
 • Paskutiniame etape plaukams skalauti naudokite praskiestą ACV.
 • Neplaukite jo toliau.

Kaip dažnai turėčiau tai padaryti? Du kartus per savaitę.

Papildomi patarimai, kaip išvengti pleiskanų namuose:

Kartu su pirmiau minėtomis namų gynimo priemonėmis taip pat turite laikytis šių svarbių patarimų, kaip sumažinti pleiskanų atsiradimą ateityje:

 • Imkitės subalansuotos dietos, kurioje gausu cinko, seleno, vitamino C, B6 ir kitų maistinių medžiagų, kad sustiprintumėte savo imuninę sistemą. Tai yra pirmoji jūsų kūno gynybos linija nuo infekcijų.
 • Venkite galvos odos naudoti aštrių chemikalų, porų užkimšiančių produktų, tokių kaip kremai ir aliejai. Tai padidina pleiskanų priepuolių tikimybę.
 • Bent kartą ar du per savaitę plaukite plaukus švelniu šampūnu nuo pleiskanų. Įsitikinkite, kad jūsų galvos oda yra švari ir be priemaišų.
 • Niekada netepkite kondicionieriaus ant galvos odos ar šaknų. Riebi formulė sėdi ant odos ir gali sukelti išsiveržimą.
 • Apvyniokite medvilninę lazdelę ar skarelę aplink savo karčius, kad dulkės ir tarša nesėdėtų ant galvos odos
 • Jei namų gynimo priemonės neveikia, pabandykite nusipirkti vaistinių šampūnų, kuriuose yra salicilo rūgšties, cinko piritiono ir kt. Paprastai jie yra saugūs ir veiksmingi.
 • Jei simptomai išlieka, kreipkitės į dermatologą, kad gautumėte kvalifikuotą gydymą.

Požymiai, kad jūsų pleiskanos yra kontroliuojamos:

Norėdami patikrinti, ar jūsų galvos oda reaguoja į namų gynimo priemones nuo pleiskanų, galite atkreipti dėmesį į šiuos požymius:

 • Mažiau niežti galvos odą nei anksčiau.
 • Sumažinkite pleiskanų ir negyvos odos sunkumą.
 • Kontroliuojamas galvos odos sebumas.
 • Paraudimas ir uždegimas yra kontroliuojami.

Galutinės mintys:

Jei pastebėjote šiuos rezultatus, tai yra aiškus ženklas, kad einate teisingu keliu. Pleiskanas galima lengvai gydyti, jei nustatysite ir laiku imsitės veiksmų. Dauguma pleiskanų atvejų gali būti gydomi namuose, nebent jie yra labai sunkūs, kai jums reikia medicininės pagalbos. Turite reguliariai laikytis priemonių ir patarimų, kad pastebėtumėte pastebimą skirtumą ir visam laikui atsikratytumėte „žvynelinės“ problemos!